poniedziałek, luty 19, 2018
image image image image
Opieka nad rodzicami Statystycznie Polska jest na 77 miejscu w rankingu długości życia swoich obywateli. Statystyczny Polak żyje przeszło 76 lat, jednak nie zawsze ma zagwarantowaną godną starość. Osoby w podeszłym wieku zmagają się z wieloma chorobami, a opieką nad nimi obarczane są dzieci. Nie zawsze jednak, ze względu na pracę i obowiązki względem swoich dzieci mogą sprawować opiekę osobiście. Decydują się na usługi profesjonalnych opiekunek lub umieszczają rodziców w domach opieki. Czytaj cały artykuł
Wczasy nad morzem w miejscowości Pobierowo Pobierowo to mała nadmorska miejscowość położona w malowniczym zakątku województwa zachodniopomorskiego. Znajduje się ona między Rewalem i Dziwnowem, na terenie Wybrzeża Rewalskiego, znanego z czystych plaż oraz bogatego mikroklimatu. Spokojna okolica, szum morza i nadmorskie lasy zachęcają do spacerów i sprawiają, że Pobierowo jest jednym z częstszych wakacyjnych kierunków wśród Polaków. Czytaj cały artykuł
Zalety treningu cardio Trening cardio (trening wytrzymałościowy, aerobowy, tlenowy) to najczęściej polecany rodzaj aktywności fizycznej dla osób pragnących schudnąć. Z treningu cardio może korzystać praktycznie każdy bez względu na wiek, płeć, sprawność fizyczną. Ten rodzaj treningu pomoże nie tylko spalić tłuszcz, ale także pozbyć się cellulitu oraz wzmocnić cały organizm. Czytaj cały artykuł
5 powodów dlaczego nie warto robić sobie długów? Wszystkie zaległości trzeba prędzej czy później spłacić, jednak rzadko możemy uregulować jedynie kwotę zadłużenia. Zazwyczaj mamy do czynienia z kosztami dodatkowymi, które wynikają z opóźnień. Czytaj cały artykuł

Firmy windykacyjne: za i przeciw.

windykacjaKorzystanie z usług firm windykacyjnych wciąż nie jest rozwiązaniem, które cieszyłoby się w Polsce dużą popularnością. Może to dziwić przynajmniej z kilku istotnych powodów.

Przede wszystkim, warto pamiętać o "specyfice" polskiego systemu prawnego: w naszym kraju bardzo często nawet kilkuset tysieczne długi w żaden istotny sposób nie przeszkadzają w spokojnym i zasobnym prosperowaniu (czego znakomitym przykładem jest jedno z bardziej głośnych ostatnio nazwisk w świecie szeroko rozumianej polskiej polityki). Ponadto, często mamy wrażenie, że to, co oferują nam firmy windykacyjne, nie jest do końca uczciwe, ponieważ sprzedajac wierzytelność nie otrzymujemy całej wartości należnego nam długu. Wydaje się więc, że warto przyjrzeć się temu problemowi nieco bliżej i poddać go nieco bardziej dokładnej analizie.

Firmy windykacyjne: co warto o nich wiedzieć?

W pierwszej kolejności powinniśmy pamiętać, że działanie profesjonalnych firm zajmujących się ściąganiem wierzytelności wiąże się nie tylko ze sporymi kosztami ale również z bardzo dużym ryzykiem. Nawet najlepsza firma windykacja warszawa nigdy nie może mieć pewności, że uda się jej odzyskać dług, który wykupiła. W tym aspekcie branża windykacyjna bardzo przypomina hazard: ryzyko jest nieodłączne i nie sposób go uniknąć. Nie należy więc w tym, że firmy windykacyjne nie odkupują długów za 100% ich wartości przejawów "cwaniactwa" lub czegoś w tym rodzaju: stoi  za tym bowiem po prostu zwykły rachunek biznesowy, polegający na uwzględnieniu wzajemnych proporcji pomiędzy ryzykiem a ewentualnym zyskiem. Gdyby firmy specjalizujące się w ściąganiu wierzytelności odkupywały długi za 100 lub 90 procent ich wartości- ogromna większość z nich byłaby zmuszona ogłosić upadłość w przeciągu kilku miesięcy.

Warto również spojrzeć na sam problem tylko i wyłącznie z punktu widzenia naszych partykularnych interesów: czy lepiej wciąż się procesować z dłużnikiem, nigdy nie mając pewności, że kiedykolwiek spłaci on swoje należności(może w tym przeszkodzić chociażby nagły wyjazd dłużnika za granicę, czy wreszcie choroba lub śmierć- w takich wypadkach zostajemy z niczym w rękach), czy może bardziej opłacalnym rozwiązaniem jest oddanie całej "sprawy" firmie specjalizującej się w windykacji i PEWNE odzyskanie przynajmniej części długów?

Internetowe wydawnictwo prasowe

Serwis Norbertinum.com.pl to najciekawsze wydarzenia z kraju i ze świata, ciekawe artykuły z dziedziny nauki, kultury, a także rzeczowe informacje prawne i ekonomiczne. Na Norbertinum.com.pl przeczytasz o wydarzeniach sportowych, poznasz ciekawe miejsca z działu turystyka i zapoznasz się z najnowszymi osiągnięciami techniki.

Kontakt

Sitte.pl

kom: 606 281 023
tel: 81 473 2011

e-mail:  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.