sobota, wrzesień 22, 2018
image image image image
Najlepsze sposoby na pachnące pranie Pachnące pranie to marzenie każdej gospodyni domowej. Zawsze chcemy, aby nasze ubrania były świeże, czyste i przyjemne w dotyku. Często jednak nie zależy to tylko od naszego płynu do prania. Bardzo dużym problemem może być sama pralka, która często pozostawia nieprzyjemny zapach na ubraniach. Jednak mamy na to sposób! Czytaj cały artykuł
Projektowanie systemu dedykowanego Współczesna sytuacja rynkowa wymusza na przedsiębiorstwach idealne dostosowanie do oczekiwań odbiorców. Jeśli chce się zrealizować wszystkie ich potrzeby, do prowadzenia transakcji potrzebny okaże się system dedykowany. Jego zamówienie przynosi profity również wspomnianemu przedsiębiorstwu, gdyż buduje ono siłę konkurencyjną. Dzięki systemowi dedykowanemu można dostarczać klientom usługi i rozwiązania, których nie mają u siebie inni. Można również realizować sprzedaże szybciej, łatwiej i z mniejszym ryzykiem błędów. Czytaj cały artykuł
Nowa norma w zakresie BHP Znany od wielu lat system OHSAS 18001 jest obecnie zastąpiony przez nową normę ISO 45001.  Jest to system zarządzania bezpieczeństwem i higieną pracy, którego celem jest poprawa poziomu bezpieczeństwa pracowników i ograniczenie ryzyka wypadków w miejscu pracy oraz rozwój chorób (przede wszystkim zawodowych). Czytaj cały artykuł
Czy kot widzi wszystkie kolory? Mówi się, że koty świetnie widzą w ciemności, ale krążą też opinie, że nie widzą wszystkich kolorów lub nawet, że widzą tylko czarny i biały. Czy to prawda? Jeśli interesuje Cię tego typu wiedza, na portalu Maxandmrau.pl dowiesz się więcej na temat królestwa zwierząt oraz opieki nad zwierzętami domowymi. Czytaj cały artykuł

Firmy windykacyjne: za i przeciw.

windykacjaKorzystanie z usług firm windykacyjnych wciąż nie jest rozwiązaniem, które cieszyłoby się w Polsce dużą popularnością. Może to dziwić przynajmniej z kilku istotnych powodów.

Przede wszystkim, warto pamiętać o "specyfice" polskiego systemu prawnego: w naszym kraju bardzo często nawet kilkuset tysieczne długi w żaden istotny sposób nie przeszkadzają w spokojnym i zasobnym prosperowaniu (czego znakomitym przykładem jest jedno z bardziej głośnych ostatnio nazwisk w świecie szeroko rozumianej polskiej polityki). Ponadto, często mamy wrażenie, że to, co oferują nam firmy windykacyjne, nie jest do końca uczciwe, ponieważ sprzedajac wierzytelność nie otrzymujemy całej wartości należnego nam długu. Wydaje się więc, że warto przyjrzeć się temu problemowi nieco bliżej i poddać go nieco bardziej dokładnej analizie.

Firmy windykacyjne: co warto o nich wiedzieć?

W pierwszej kolejności powinniśmy pamiętać, że działanie profesjonalnych firm zajmujących się ściąganiem wierzytelności wiąże się nie tylko ze sporymi kosztami ale również z bardzo dużym ryzykiem. Nawet najlepsza firma windykacja warszawa nigdy nie może mieć pewności, że uda się jej odzyskać dług, który wykupiła. W tym aspekcie branża windykacyjna bardzo przypomina hazard: ryzyko jest nieodłączne i nie sposób go uniknąć. Nie należy więc w tym, że firmy windykacyjne nie odkupują długów za 100% ich wartości przejawów "cwaniactwa" lub czegoś w tym rodzaju: stoi  za tym bowiem po prostu zwykły rachunek biznesowy, polegający na uwzględnieniu wzajemnych proporcji pomiędzy ryzykiem a ewentualnym zyskiem. Gdyby firmy specjalizujące się w ściąganiu wierzytelności odkupywały długi za 100 lub 90 procent ich wartości- ogromna większość z nich byłaby zmuszona ogłosić upadłość w przeciągu kilku miesięcy.

Warto również spojrzeć na sam problem tylko i wyłącznie z punktu widzenia naszych partykularnych interesów: czy lepiej wciąż się procesować z dłużnikiem, nigdy nie mając pewności, że kiedykolwiek spłaci on swoje należności(może w tym przeszkodzić chociażby nagły wyjazd dłużnika za granicę, czy wreszcie choroba lub śmierć- w takich wypadkach zostajemy z niczym w rękach), czy może bardziej opłacalnym rozwiązaniem jest oddanie całej "sprawy" firmie specjalizującej się w windykacji i PEWNE odzyskanie przynajmniej części długów?

Internetowe wydawnictwo prasowe

Serwis Norbertinum.com.pl to najciekawsze wydarzenia z kraju i ze świata, ciekawe artykuły z dziedziny nauki, kultury, a także rzeczowe informacje prawne i ekonomiczne. Na Norbertinum.com.pl przeczytasz o wydarzeniach sportowych, poznasz ciekawe miejsca z działu turystyka i zapoznasz się z najnowszymi osiągnięciami techniki.

Kontakt

Sitte.pl

kom: 606 281 023
tel: 81 473 2011

e-mail:  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.