poniedziałek, luty 19, 2018
image image image image
Opieka nad rodzicami Statystycznie Polska jest na 77 miejscu w rankingu długości życia swoich obywateli. Statystyczny Polak żyje przeszło 76 lat, jednak nie zawsze ma zagwarantowaną godną starość. Osoby w podeszłym wieku zmagają się z wieloma chorobami, a opieką nad nimi obarczane są dzieci. Nie zawsze jednak, ze względu na pracę i obowiązki względem swoich dzieci mogą sprawować opiekę osobiście. Decydują się na usługi profesjonalnych opiekunek lub umieszczają rodziców w domach opieki. Czytaj cały artykuł
Wczasy nad morzem w miejscowości Pobierowo Pobierowo to mała nadmorska miejscowość położona w malowniczym zakątku województwa zachodniopomorskiego. Znajduje się ona między Rewalem i Dziwnowem, na terenie Wybrzeża Rewalskiego, znanego z czystych plaż oraz bogatego mikroklimatu. Spokojna okolica, szum morza i nadmorskie lasy zachęcają do spacerów i sprawiają, że Pobierowo jest jednym z częstszych wakacyjnych kierunków wśród Polaków. Czytaj cały artykuł
Zalety treningu cardio Trening cardio (trening wytrzymałościowy, aerobowy, tlenowy) to najczęściej polecany rodzaj aktywności fizycznej dla osób pragnących schudnąć. Z treningu cardio może korzystać praktycznie każdy bez względu na wiek, płeć, sprawność fizyczną. Ten rodzaj treningu pomoże nie tylko spalić tłuszcz, ale także pozbyć się cellulitu oraz wzmocnić cały organizm. Czytaj cały artykuł
5 powodów dlaczego nie warto robić sobie długów? Wszystkie zaległości trzeba prędzej czy później spłacić, jednak rzadko możemy uregulować jedynie kwotę zadłużenia. Zazwyczaj mamy do czynienia z kosztami dodatkowymi, które wynikają z opóźnień. Czytaj cały artykuł

Co się kryje za pojęciem HR?

HRNa samym początku warto zrozumieć czym jest HR i czym ten dział zarządzania się zajmuje. Z języka angielskiego human resources oznacza po prostu zasoby ludzkie i to mówi sporo na temat tego, czym dział HR jest. Zajmuje się rekrutacją, ale także zwalnianiem pracowników.

Dodatkowo może także wejść głębiej w struktury firmy i pracowników także odpowiednio motywować, rekrutować i wykorzystując różne środki oddziaływać na jakość ich pracy. Jest to pewnego rodzaju polityka personalna firmy wobec swoich pracowników. Dział HR sprawdza się tylko w dużych firmach, gdzie pracowników jest kilkudziesięciu a nawet i więcej. Wtedy to może przełożyć się na zwiększenie wydajności pracy, zdobycie nowych, dobrze wykwalifikowanych i zmotywowanych pracowników oraz odpowiednie roszady na stanowiskach.

Czasami hr-owcy nie są doceniani i korporacje nie widzą powodów, aby takie osoby lub firmy zatrudnić, uważają to za zbędny koszt i wprowadzenie zamieszania w firmie. Twierdzą tak aż do momentu, kiedy zatrudnią osobę zajmującą się właśnie działem zasobów ludzkich. Nie tylko zwiększa to wydajność pracowników i pozwala znaleźć dobrze wykwalifikowanych, odpowiednich na dane stanowisko pracowników, ale dział HR także prowadzi dokumentację personalną, rozliczenia wszelkich opłat i zasiłków pracownika, ustala korzystne warunki umów o pracę, zajmuje się wypłacaniem i naliczaniem wszelkich finansów.

Jednak dział HR to ogromny wybór. Na rynku działają liczne firmy, które zajmują się tego typu sprawami i po prostu korporacje wynajmują takie firmy, które przysyłają pracowników a oni się zajmują wszelkimi zadaniami działu zasobów ludzkich. Zatrudnianie firmy z zewnątrz jest dobrym pomysłem, jednak wiadomo, że swój pracownik zatrudniony na stałe w firmie jest pewniejszy i jest wgłębiony w sprawy firmy. Dlatego wielkie korporacje często same tworzą dział HR zatrudniając odpowiednich pracowników, co potem oczywiście przekłada się na znacznie lepsze wyniki firmy, a nawet lepszą atmosferę w pracy i większe zadowolenie wśród pracowników.

Na rynku znajdziemy wiele doświadczonych firm oferujących szeroką gamę usług z działu HR. Przykładem znakomitej firmy doradzającej w branży HR jest WNCL. Firma ta może pochwalić się wieloma sukcesami, doświadczeniem i wiedzą.

Internetowe wydawnictwo prasowe

Serwis Norbertinum.com.pl to najciekawsze wydarzenia z kraju i ze świata, ciekawe artykuły z dziedziny nauki, kultury, a także rzeczowe informacje prawne i ekonomiczne. Na Norbertinum.com.pl przeczytasz o wydarzeniach sportowych, poznasz ciekawe miejsca z działu turystyka i zapoznasz się z najnowszymi osiągnięciami techniki.

Kontakt

Sitte.pl

kom: 606 281 023
tel: 81 473 2011

e-mail:  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.