poniedziałek, luty 19, 2018
image image image image
Opieka nad rodzicami Statystycznie Polska jest na 77 miejscu w rankingu długości życia swoich obywateli. Statystyczny Polak żyje przeszło 76 lat, jednak nie zawsze ma zagwarantowaną godną starość. Osoby w podeszłym wieku zmagają się z wieloma chorobami, a opieką nad nimi obarczane są dzieci. Nie zawsze jednak, ze względu na pracę i obowiązki względem swoich dzieci mogą sprawować opiekę osobiście. Decydują się na usługi profesjonalnych opiekunek lub umieszczają rodziców w domach opieki. Czytaj cały artykuł
Wczasy nad morzem w miejscowości Pobierowo Pobierowo to mała nadmorska miejscowość położona w malowniczym zakątku województwa zachodniopomorskiego. Znajduje się ona między Rewalem i Dziwnowem, na terenie Wybrzeża Rewalskiego, znanego z czystych plaż oraz bogatego mikroklimatu. Spokojna okolica, szum morza i nadmorskie lasy zachęcają do spacerów i sprawiają, że Pobierowo jest jednym z częstszych wakacyjnych kierunków wśród Polaków. Czytaj cały artykuł
Zalety treningu cardio Trening cardio (trening wytrzymałościowy, aerobowy, tlenowy) to najczęściej polecany rodzaj aktywności fizycznej dla osób pragnących schudnąć. Z treningu cardio może korzystać praktycznie każdy bez względu na wiek, płeć, sprawność fizyczną. Ten rodzaj treningu pomoże nie tylko spalić tłuszcz, ale także pozbyć się cellulitu oraz wzmocnić cały organizm. Czytaj cały artykuł
5 powodów dlaczego nie warto robić sobie długów? Wszystkie zaległości trzeba prędzej czy później spłacić, jednak rzadko możemy uregulować jedynie kwotę zadłużenia. Zazwyczaj mamy do czynienia z kosztami dodatkowymi, które wynikają z opóźnień. Czytaj cały artykuł

Pożyczka pod zastaw domu lub mieszkania

pozyczka noMoże się przytrafić w życiu człowieka tak, że nadejdzie moment, w którym zabraknie pieniędzy nie tylko na inwestycje, ale nawet na powszednie, elementarne wydatki. Potrzeba szybkiego napływu dużej gotówki nie musi być nawet podyktowana trudną sytuacją, bowiem czasem brakuje środków na inwestycje. Trafnym pomysłem może się w takiej sytuacji okazać pożyczka pod zastaw nieruchomości.

Polega ona na tym, że poręczeniem spłaty owego kredytu będzie posiadana nieruchomość - mieszkanie, dom czy inne. Jak zawsze w przypadku sporych sum trzeba jednakże przeanalizować wszelkie wady i zalety takiego rozwiązania oraz oszacować swoje możliwości - nie są to bowiem małe kwoty i może się zdarzyć tak, iż przy nieadekwatnej ocenie swoich możliwości pożyczkobiorca wpędzi się w poważne kłopoty.

Jedną z głównych zalet pożyczki pod zastaw nieruchomości jest to, że możemy ją spłacać w o wiele dłuższym okresie czasu niż zwyczajny konsumencki kredyt oferowany w banku. Możliwość spłaty tego zadłużenia w okresie aż do 25 lat powoduje, że jest to rozwiązanie niewątpliwie zasługujące na naszą uwagę. Warto jednak w tym miejscu być świadomym, że nieruchomość pod zastaw jest uprawniony wydać wyłącznie właściciel - banki nie dają takiej opcji dla osób trzecich, co jest naturalnie podyktowane normami bezpieczeństwa. Nieco inaczej sprawa ma się jeżeli chodzi o wady i zagrożenia związane z takim kredytem. Po pierwsze należy pamiętać o tym, iż pożyczka pod zastaw mieszkania będzie droższa - koszt wyceny nieruchomości bierzemy na siebie, a może to kosztować nawet do 1500 złotych. Ponadto należy mieć pojęcie, że wycena taka nie jest jedynym dokumentem, który należy przedłożyć w banku. Powszechnie wiadomo bowiem, że kredyty tego typu są obarczone znacznie większą ilością wymaganych dokumentów, jakie trzeba złożyć, a w efekcie - zaciągnięcie takiego zadłużenia bywa trudniejsze i bardziej czasochłonne, niż w przypadku zwyczajnej pożyczki.

Co w wypadku próby sprzedaży nieruchomości która obciążona jest hipoteką? Fakt, że mieszkanie takie (lub dom) jest poręczeniem na nasz kredyt w żadnym razie nie ogranicza posiadacza do dysponowania swoją własnością, nie należy rozpatrywać tego w kategorii, jakby pożyczkobiorca był w jakiś sposób uwiązani przez bank. W dalszym ciągu osoba taka ma pełnię praw do zarządzania swoją nieruchomością.

Podsumowując, pożyczki pod zastaw nieruchomości są niewątpliwie wartym uwagi rozwiązaniem jeśli ktoś potrzebuje pieniędzy, a równocześnie jest świadom, że będzie potrzebować dużo więcej czasu na ich spłatę, aniżeli w przypadku zwykłej pożyczki. Banki stosunkowo chętnie udzielają tego rodzaju pożyczek, ponieważ nieruchomości są dla nich bardzo dobrym oraz stabilnym zabezpieczeniem.

Internetowe wydawnictwo prasowe

Serwis Norbertinum.com.pl to najciekawsze wydarzenia z kraju i ze świata, ciekawe artykuły z dziedziny nauki, kultury, a także rzeczowe informacje prawne i ekonomiczne. Na Norbertinum.com.pl przeczytasz o wydarzeniach sportowych, poznasz ciekawe miejsca z działu turystyka i zapoznasz się z najnowszymi osiągnięciami techniki.

Kontakt

Sitte.pl

kom: 606 281 023
tel: 81 473 2011

e-mail:  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.