czwartek, luty 20, 2020
image image image image
Fajerwerki idealne na Sylwestra Planowanie sylwestra tygodniami, huczna zabawa, szampan i oczywiście fajerwerki... wszystko to składa się na wyjątkową imprezę, która pozostanie na długo w pamięci świętujących. Tradycja obchodzenia Nowego Roku jest znana wszystkim od wieków. Jej głównym punktem jest pokaz sztucznych ogni, odbywający się o godzinie 24:00. To wtedy żegnany jest Stary Rok i witany Nowy. Dziesiątki wystrzelonych petard rozjaśnia niebo. Jakie będą idealne? Czytaj cały artykuł
Akcesoria do drukarek warte zakupu Drukarki atramentowe i laserowe składają się z szeregu podzespołów. Mogą one ulegać zużyciu w wyniku codziennej eksploatacji urządzeń. Na szczęście większość z nich można zregenerować lub wymienić na nowe. Często alternatywą dla oryginalnych części są zamienniki. Dzięki temu tusze czy tonery można nabyć znacznie taniej. Zobacz, gdzie i co warto kupić. Czytaj cały artykuł
Kiedy opłaca się wynajem biura? Decydując się na prowadzenie własnej działalności gospodarczej, musimy mieć - poza dobry pomysłem, stosownym budżetem i samozaparciem – również odpowiedni lokal. Taką powierzchnię biurową możemy kupić lub wynająć. Ta druga opcja jest ostatnio znacznie popularniejsza. Na co zatem zwrócić uwagę, wynajmując odpowiednie biuro i kiedy nam się to opłaca? Czytaj cały artykuł
Zalety bloków mieszkalnych z windą Winda to w dzisiejszych czasach jeden z ważniejszych elementów wyposażenia każdego bloku mieszkalnego. Jej obecność ułatwia mieszkańcom przemieszczanie się. Zgodnie z obowiązującymi przepisami musi być ona zamontowana w obiektach o wysokości powyżej czterech pięter. Na jakie korzyści mogą liczyć lokatorzy po jej zamontowaniu? Czy w mniejszych budynkach również powinna się znaleźć? Czytaj cały artykuł

Wycena firm a decyzje właściciela

wycena firmy noDlaczego tak dużo mówi się na rynku o zyskach, a tak niewiele o wycenie firm? W codziennym funkcjonowaniu spółki dla prezesa (bądź też: prezesów) liczą się na ogół przede wszystkim takie informacje, jak utarg ze sprzedaży i zwroty z inwestycji oraz kwota zadłużenia.

Są to bowiem te kategorie, które wpływają bezpośrednio na zwykłe działanie spółki. Dzięki dochodom może ona planować dalsze procesy i tworzyć plan na przyszłość, decydując się na rozwój najważniejszych procesów. Także fakt, że organizacja nie tylko może w pełni pokryć zapotrzebowanie kapitałowe w aktualnej działalności, ale też wywalczyć nadwyżkę, działadodatnio na obraz firmy w oczach inwestorów, kontrahentów czy udziałowców oraz akcjonariuszy.

Wycena firm w podobnej sytuacji wydawała się licznym prezesom tematyką dodatkową, po którą sięgają oni jedynie wtedy, gdy chcą organizację sprzedać. W niniejszym tekście chcemy zobrazować, dlaczego warto zastanowić się nad wartością przedsiębiorstwa nawet wtedy, gdy wcale nie podejmujemy decyzji o jego spieniężeniu - po prostu po to, aby znać wartość tej części naszego majątku, jaką stanowi posiadany przez nas firma. Ale również po to, aby jeszcze doskonalej i celniej planować rozwój danych przedsięwzięć czy też rozważyć wagę konkretnego projektu (istniejącego lub rozważanego) dla sukcesu spółki. O tym, jakie znaczenie może oznaczać dla wyceny firm pojedynczy projekt lub wręcz produkt, wskazuje najpełniej przykład start-upów. Większość spółek, które rozwijają się ze start-upów czerpie środki na jeden, konkretny projekt - co więcej: tylko wokół niego firma kształtuje się od początku swego działania i to on staje się najważniejszym benefitem w negocjacjach z sponsorami. Na międzynarodowych rynkach można wskazać przykłady firm, które wyrosły właśnie na jednym dobrym pomyśle, trafnie wykorzystanej idei - dostarczając na początku jeden wyłącznie rodzaj produktu (najczęściej jest to wynalazek - niejednokrotnie serwis on-line lub portal itp.).

Mówiąc i pisząc o wycenie firm należy też pamiętać, że choć na ogół kojarzy się ona z rozbudowanymi spółkami, o ogromnym majątku, zatrudniającymi licznych pracowników i dysponującymi wielkim majątkiem w postaci budynków, floty pojazdów, zapleczem technicznym - to tak naprawdę wszyscy przedsiębiorcy muszą zadać sobie pytanie o wycenę firm. Każda osoba, która prowadzi działalność i chce rozwijać ją w sposób rozsądny oraz wzorowy, powinna potrafić ocenić wartość firmy w danym momencie, a także umieć określić ją w przyszłości - w zależności od określonych decyzji biznesowych. Pisząc o każdym podmiocie mamy tu na myśli również nawet firmy jednoosobowe, indywidualne. Tak, określenie ceny takich jednoosobowych organizacji też jest proste! Fakt, że rzadko o tym słyszymy wynika jedynie z tego, że jednoosobowej działalności gospodarczej nie sposób odsprzedać. Można jednak postarać się o wycenę firm także tych najmniejszych, mikro-, małych i średnich, ponieważ nawet one oczekują niejednokrotnie podobnej informacji np. ze względu na plany otrzymania dofinansowania bądź też modyfikacji formy i struktury działalności. Zastanówmy się, dlaczego niemal każdy właściciel domu bądź mieszkania może wskazać ogólną wartość swojej nieruchomości, ale jeśli zapytać go o kolejny składnik jego własnego majątku - czyli wartość firmy - nieraz może mieć trudności w odpowiedzi. Wiele osób rozumie przy tym - nieprawidłowo - że wszystko zależy tu od wyceny poszczególnych składników majątku firmy, za które zapłaciły. Prawda jest jednak inna. Wycena firm liczy się w przyszłości, a nie przeszłości. Podmiot może mieć zatem nieznaczny majątek, ale ogromną wartość ze względu na szansę rozwoju bądź projekty, które są dopiero wdrażane. Z tego względu określenie dokładnej wyceny firm zawsze warto powierzyć zaufanemu rzeczoznawcy.

Internetowe wydawnictwo prasowe

Serwis Norbertinum.com.pl to najciekawsze wydarzenia z kraju i ze świata, ciekawe artykuły z dziedziny nauki, kultury, a także rzeczowe informacje prawne i ekonomiczne. Na Norbertinum.com.pl przeczytasz o wydarzeniach sportowych, poznasz ciekawe miejsca z działu turystyka i zapoznasz się z najnowszymi osiągnięciami techniki.

Kontakt

Sitte.pl

kom: 606 281 023
tel: 81 473 2011

e-mail:  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.