środa, listopad 14, 2018
image image image image
Najlepsze sposoby na pachnące pranie Pachnące pranie to marzenie każdej gospodyni domowej. Zawsze chcemy, aby nasze ubrania były świeże, czyste i przyjemne w dotyku. Często jednak nie zależy to tylko od naszego płynu do prania. Bardzo dużym problemem może być sama pralka, która często pozostawia nieprzyjemny zapach na ubraniach. Jednak mamy na to sposób! Czytaj cały artykuł
Projektowanie systemu dedykowanego Współczesna sytuacja rynkowa wymusza na przedsiębiorstwach idealne dostosowanie do oczekiwań odbiorców. Jeśli chce się zrealizować wszystkie ich potrzeby, do prowadzenia transakcji potrzebny okaże się system dedykowany. Jego zamówienie przynosi profity również wspomnianemu przedsiębiorstwu, gdyż buduje ono siłę konkurencyjną. Dzięki systemowi dedykowanemu można dostarczać klientom usługi i rozwiązania, których nie mają u siebie inni. Można również realizować sprzedaże szybciej, łatwiej i z mniejszym ryzykiem błędów. Czytaj cały artykuł
Nowa norma w zakresie BHP Znany od wielu lat system OHSAS 18001 jest obecnie zastąpiony przez nową normę ISO 45001.  Jest to system zarządzania bezpieczeństwem i higieną pracy, którego celem jest poprawa poziomu bezpieczeństwa pracowników i ograniczenie ryzyka wypadków w miejscu pracy oraz rozwój chorób (przede wszystkim zawodowych). Czytaj cały artykuł
Czy kot widzi wszystkie kolory? Mówi się, że koty świetnie widzą w ciemności, ale krążą też opinie, że nie widzą wszystkich kolorów lub nawet, że widzą tylko czarny i biały. Czy to prawda? Jeśli interesuje Cię tego typu wiedza, na portalu Maxandmrau.pl dowiesz się więcej na temat królestwa zwierząt oraz opieki nad zwierzętami domowymi. Czytaj cały artykuł

Wycena firm a decyzje właściciela

wycena firmy noDlaczego tak dużo mówi się na rynku o zyskach, a tak niewiele o wycenie firm? W codziennym funkcjonowaniu spółki dla prezesa (bądź też: prezesów) liczą się na ogół przede wszystkim takie informacje, jak utarg ze sprzedaży i zwroty z inwestycji oraz kwota zadłużenia.

Są to bowiem te kategorie, które wpływają bezpośrednio na zwykłe działanie spółki. Dzięki dochodom może ona planować dalsze procesy i tworzyć plan na przyszłość, decydując się na rozwój najważniejszych procesów. Także fakt, że organizacja nie tylko może w pełni pokryć zapotrzebowanie kapitałowe w aktualnej działalności, ale też wywalczyć nadwyżkę, działadodatnio na obraz firmy w oczach inwestorów, kontrahentów czy udziałowców oraz akcjonariuszy.

Wycena firm w podobnej sytuacji wydawała się licznym prezesom tematyką dodatkową, po którą sięgają oni jedynie wtedy, gdy chcą organizację sprzedać. W niniejszym tekście chcemy zobrazować, dlaczego warto zastanowić się nad wartością przedsiębiorstwa nawet wtedy, gdy wcale nie podejmujemy decyzji o jego spieniężeniu - po prostu po to, aby znać wartość tej części naszego majątku, jaką stanowi posiadany przez nas firma. Ale również po to, aby jeszcze doskonalej i celniej planować rozwój danych przedsięwzięć czy też rozważyć wagę konkretnego projektu (istniejącego lub rozważanego) dla sukcesu spółki. O tym, jakie znaczenie może oznaczać dla wyceny firm pojedynczy projekt lub wręcz produkt, wskazuje najpełniej przykład start-upów. Większość spółek, które rozwijają się ze start-upów czerpie środki na jeden, konkretny projekt - co więcej: tylko wokół niego firma kształtuje się od początku swego działania i to on staje się najważniejszym benefitem w negocjacjach z sponsorami. Na międzynarodowych rynkach można wskazać przykłady firm, które wyrosły właśnie na jednym dobrym pomyśle, trafnie wykorzystanej idei - dostarczając na początku jeden wyłącznie rodzaj produktu (najczęściej jest to wynalazek - niejednokrotnie serwis on-line lub portal itp.).

Mówiąc i pisząc o wycenie firm należy też pamiętać, że choć na ogół kojarzy się ona z rozbudowanymi spółkami, o ogromnym majątku, zatrudniającymi licznych pracowników i dysponującymi wielkim majątkiem w postaci budynków, floty pojazdów, zapleczem technicznym - to tak naprawdę wszyscy przedsiębiorcy muszą zadać sobie pytanie o wycenę firm. Każda osoba, która prowadzi działalność i chce rozwijać ją w sposób rozsądny oraz wzorowy, powinna potrafić ocenić wartość firmy w danym momencie, a także umieć określić ją w przyszłości - w zależności od określonych decyzji biznesowych. Pisząc o każdym podmiocie mamy tu na myśli również nawet firmy jednoosobowe, indywidualne. Tak, określenie ceny takich jednoosobowych organizacji też jest proste! Fakt, że rzadko o tym słyszymy wynika jedynie z tego, że jednoosobowej działalności gospodarczej nie sposób odsprzedać. Można jednak postarać się o wycenę firm także tych najmniejszych, mikro-, małych i średnich, ponieważ nawet one oczekują niejednokrotnie podobnej informacji np. ze względu na plany otrzymania dofinansowania bądź też modyfikacji formy i struktury działalności. Zastanówmy się, dlaczego niemal każdy właściciel domu bądź mieszkania może wskazać ogólną wartość swojej nieruchomości, ale jeśli zapytać go o kolejny składnik jego własnego majątku - czyli wartość firmy - nieraz może mieć trudności w odpowiedzi. Wiele osób rozumie przy tym - nieprawidłowo - że wszystko zależy tu od wyceny poszczególnych składników majątku firmy, za które zapłaciły. Prawda jest jednak inna. Wycena firm liczy się w przyszłości, a nie przeszłości. Podmiot może mieć zatem nieznaczny majątek, ale ogromną wartość ze względu na szansę rozwoju bądź projekty, które są dopiero wdrażane. Z tego względu określenie dokładnej wyceny firm zawsze warto powierzyć zaufanemu rzeczoznawcy.

Internetowe wydawnictwo prasowe

Serwis Norbertinum.com.pl to najciekawsze wydarzenia z kraju i ze świata, ciekawe artykuły z dziedziny nauki, kultury, a także rzeczowe informacje prawne i ekonomiczne. Na Norbertinum.com.pl przeczytasz o wydarzeniach sportowych, poznasz ciekawe miejsca z działu turystyka i zapoznasz się z najnowszymi osiągnięciami techniki.

Kontakt

Sitte.pl

kom: 606 281 023
tel: 81 473 2011

e-mail:  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.