wtorek, lipiec 16, 2019
image image image image
Zalety technologii HIFU HIFU, czyli zogniskowane ultradźwięki o dużym natężeniu (z ang. High Intensity Focused Ultrasound), to nowoczesna technologia wykorzystywana przede wszystkim w medycynie estetycznej. Umożliwia ona bezinwazyjne, precyzyjne i wysoce skuteczne oddziaływanie na głębokie warstwy skóry. Na czym dokładniej polega HIFU? Jak wyglądają zabiegi z użyciem tej technologii? Jakie są jej zalety? Poznaj zalety HIFU! Czytaj cały artykuł
Filtry o dużej wydajności. Kiedy są przydatne? Jakość wody to kwestia istotna nie tylko z punktu widzenia naszego zdrowia, ale również komfortu i ergonomiczności wykonywania codziennych czynności, takich jak higiena osobista, pranie, zmywanie naczyń etc. Rosnąca świadomość w tej kwestii powoduje, że coraz powszechniejsze staje się wykorzystanie filtrów, montowanych przed ujściem wody. Niektóre z nich odznaczają się wyższą niż standardowo wydajnością – gdzie są stosowane? Czytaj cały artykuł
Gadżety reklamowe - mały i tani nośnik reklamowy. W dzisiejszych czasach wielu przedsiębiorców skupiło niemalże całą swoją uwagę na wykorzystywaniu reklamowych możliwości, jakie oferuje Internet oraz różnorakie kanały komunikacji elektronicznej. Na dalszy plan schodzą natomiast rozwiązania o nieco bardziej tradycyjnym charakterze – zupełnie niesłusznie. Nie można bowiem zapominać, jak dużą rolę w kreowaniu pozytywnego wizerunku firmy, promowaniu danej marki i budowaniu określonych relacji z otoczeniem odgrywają gadżety reklamowe. Czytaj cały artykuł
Najmodniejsze tenisówki na lato Buty na okres wiosenno-letni powinny być przede wszystkim wygodne i w miarę możliwości przewiewne. Niestety nie w każdej sytuacji możemy ubrać sandały lub klapki, czasem konieczne są buty zamknięte, a tu najlepszym rozwiązaniem będą tenisówki. Czytaj cały artykuł

Wycena firm a decyzje właściciela

wycena firmy noDlaczego tak dużo mówi się na rynku o zyskach, a tak niewiele o wycenie firm? W codziennym funkcjonowaniu spółki dla prezesa (bądź też: prezesów) liczą się na ogół przede wszystkim takie informacje, jak utarg ze sprzedaży i zwroty z inwestycji oraz kwota zadłużenia.

Są to bowiem te kategorie, które wpływają bezpośrednio na zwykłe działanie spółki. Dzięki dochodom może ona planować dalsze procesy i tworzyć plan na przyszłość, decydując się na rozwój najważniejszych procesów. Także fakt, że organizacja nie tylko może w pełni pokryć zapotrzebowanie kapitałowe w aktualnej działalności, ale też wywalczyć nadwyżkę, działadodatnio na obraz firmy w oczach inwestorów, kontrahentów czy udziałowców oraz akcjonariuszy.

Wycena firm w podobnej sytuacji wydawała się licznym prezesom tematyką dodatkową, po którą sięgają oni jedynie wtedy, gdy chcą organizację sprzedać. W niniejszym tekście chcemy zobrazować, dlaczego warto zastanowić się nad wartością przedsiębiorstwa nawet wtedy, gdy wcale nie podejmujemy decyzji o jego spieniężeniu - po prostu po to, aby znać wartość tej części naszego majątku, jaką stanowi posiadany przez nas firma. Ale również po to, aby jeszcze doskonalej i celniej planować rozwój danych przedsięwzięć czy też rozważyć wagę konkretnego projektu (istniejącego lub rozważanego) dla sukcesu spółki. O tym, jakie znaczenie może oznaczać dla wyceny firm pojedynczy projekt lub wręcz produkt, wskazuje najpełniej przykład start-upów. Większość spółek, które rozwijają się ze start-upów czerpie środki na jeden, konkretny projekt - co więcej: tylko wokół niego firma kształtuje się od początku swego działania i to on staje się najważniejszym benefitem w negocjacjach z sponsorami. Na międzynarodowych rynkach można wskazać przykłady firm, które wyrosły właśnie na jednym dobrym pomyśle, trafnie wykorzystanej idei - dostarczając na początku jeden wyłącznie rodzaj produktu (najczęściej jest to wynalazek - niejednokrotnie serwis on-line lub portal itp.).

Mówiąc i pisząc o wycenie firm należy też pamiętać, że choć na ogół kojarzy się ona z rozbudowanymi spółkami, o ogromnym majątku, zatrudniającymi licznych pracowników i dysponującymi wielkim majątkiem w postaci budynków, floty pojazdów, zapleczem technicznym - to tak naprawdę wszyscy przedsiębiorcy muszą zadać sobie pytanie o wycenę firm. Każda osoba, która prowadzi działalność i chce rozwijać ją w sposób rozsądny oraz wzorowy, powinna potrafić ocenić wartość firmy w danym momencie, a także umieć określić ją w przyszłości - w zależności od określonych decyzji biznesowych. Pisząc o każdym podmiocie mamy tu na myśli również nawet firmy jednoosobowe, indywidualne. Tak, określenie ceny takich jednoosobowych organizacji też jest proste! Fakt, że rzadko o tym słyszymy wynika jedynie z tego, że jednoosobowej działalności gospodarczej nie sposób odsprzedać. Można jednak postarać się o wycenę firm także tych najmniejszych, mikro-, małych i średnich, ponieważ nawet one oczekują niejednokrotnie podobnej informacji np. ze względu na plany otrzymania dofinansowania bądź też modyfikacji formy i struktury działalności. Zastanówmy się, dlaczego niemal każdy właściciel domu bądź mieszkania może wskazać ogólną wartość swojej nieruchomości, ale jeśli zapytać go o kolejny składnik jego własnego majątku - czyli wartość firmy - nieraz może mieć trudności w odpowiedzi. Wiele osób rozumie przy tym - nieprawidłowo - że wszystko zależy tu od wyceny poszczególnych składników majątku firmy, za które zapłaciły. Prawda jest jednak inna. Wycena firm liczy się w przyszłości, a nie przeszłości. Podmiot może mieć zatem nieznaczny majątek, ale ogromną wartość ze względu na szansę rozwoju bądź projekty, które są dopiero wdrażane. Z tego względu określenie dokładnej wyceny firm zawsze warto powierzyć zaufanemu rzeczoznawcy.

Internetowe wydawnictwo prasowe

Serwis Norbertinum.com.pl to najciekawsze wydarzenia z kraju i ze świata, ciekawe artykuły z dziedziny nauki, kultury, a także rzeczowe informacje prawne i ekonomiczne. Na Norbertinum.com.pl przeczytasz o wydarzeniach sportowych, poznasz ciekawe miejsca z działu turystyka i zapoznasz się z najnowszymi osiągnięciami techniki.

Kontakt

Sitte.pl

kom: 606 281 023
tel: 81 473 2011

e-mail:  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.