środa, listopad 20, 2019
image image image image
Drożdże piwowarskie. Co warto o nich wiedzieć? Drożdże odgrywają bardzo ważną rolę w procesie produkcji piwa. Często to właśnie od nich zależy, czy alkohol będzie smakował tak jak powinien. Nie wszyscy wiedzą, że drożdże piwowarskie dzielą się na kilka kategorii i do każdego napoju trzeba je odpowiednio dobrać. Jakie jeszcze informacje o drożdżach warto znać? Jeśli chcesz się przekonać, zapraszamy do dalszego czytania! Czytaj cały artykuł
Jak dobrać bieliznę plus size? Bielizna damska, taka jak majtki lub staniki, powinna dobrze przylegać i podkreślać kształt kobiecego ciała, również, jeśli chodzi o biustonosze i majtki plus size. Dzięki poniższym instrukcjom, z którymi możesz zapoznać się w tym artykule, łatwo odnajdziesz odpowiedni rozmiar bielizny dla siebie. Czytaj cały artykuł
Jak dobrać papier do plotera? Wybór papieru do plotera jest uzależniony od tego, w jakim celu będzie on używany. Kluczowa jest przede wszystkim gramatura papieru, która wpływa na możliwości zastosowania plotera. Co trzeba wiedzieć o papierze do plotera, aby wybrać ten właściwy do codziennego drukowania materiałów na potrzeby firmy np. projektów lub map oraz wysokiej jakości materiałów przeznaczonych do sprzedaży? Czytaj cały artykuł
Autoryzowany dealer, czyli jaki? Podmioty, które zajmują się sprzedażą samochodów można liczyć w tysiącach. Wśród nich największą grupę stanowią różnego rodzaju auto komisy. Oferują one głównie auta używane, najczęściej sprowadzone z Europy zachodniej. Drugą grupę stanowią autoryzowani dealerzy. W ich ofercie znajdują się przeważnie fabrycznie nowe samochody. Działalność autoryzowanego dealera nie sprowadza się jednak wyłącznie do dystrybucji pojazdów, ale obejmuje również szereg innych usług. Czytaj cały artykuł

Przewalutowanie kredytu we frankach po kursie z dnia podpisania umowy

kredyt we frankachKredyty frankowe to w rzeczywistości denominowane do franka. Oznacza to zaciągnięcie kredytu w złotówkach i też tak spłacanego. Aczkolwiek kwota kredytu może być wyrażona we frankach, ale przeliczana później na złotówki.

Zaciąganie zobowiązań kredytowych fe frankach było bardzo modne około dziesięciu lat temu, kiedy to, banki informowały swoich klientów, że zaciągnięcie takiego kredytu nie niesie ze sobą żadnego ryzyka. Finalnie stało się tak, że wiele osób zdecydowało się na kredyt we frankach i do dziś dzień borykają się z problemami finansowymi. 

Przewalutowanie kredytów frankowych pi kursie z dnia podpisania umowy

Sąd Najwyższy wydał orzeczenie, w którym sędziowie zamienili kredyt walutowy na złotówkowy, natomiast rata będzie obliczana wobec marży banku lub ustawę LIBOR, która od kilku lat jest ujemna. Należy zaznaczyć, iż kredyty w złotych często opierane są o trzymiesięczny WIBOR, który wynosi obecnie ok. 1,7 procent. Pomoc frankowiczom w tej formule wiąże się również ze sporządzeniem aneksu do umowy, opłata z tego tytułu może wynosi nawet kilka tysięcy złotych. 

Jak przewalutować kredyt we frankach?

Aby kredyty we frankach móc przewalutować po kursie z dnia podpisania umowy należy przede wszystkim złożyć wniosek do sądu. Aczkolwiek można również złożyć reklamację do banku, bądź wszcząć postępowanie polubowne. Jeżeli chodzi o kwestię pozwu to powinny znaleźć się w nim takie elementy, jak:

  • to czego żąda się od banku, czyli ROSZCZENIA
  • jak również, na jakiej podstawie się tego żądania, czyli UZASADNIENIE

Należy również powołać się na zapisy w umowę, który zostały zapisane w sposób niewłaściwy. Do zapisów takich można zaliczyć między innymi kwestię tego, że podczas podpisywania umowy kredytobiorca nie znał dokładnie wysokości raty kredytu, bądź wysokości kredytu. Kwestię zapisów w umowę w sposób niewłaściwy można podnieść przed sądem również w sytuacji, gdy są one zapisane w sposób niezrozumiały dla kredytobiorcy, a więc w sposób niejasny. Nawet, jeżeli bank zapewnia, że wykonywał umowę w sposób uczciwy. Obecnie można znaleźć wiele orzecznictw sądów, które dają mocną podstawę do walki o własne pieniądze. 

Internetowe wydawnictwo prasowe

Serwis Norbertinum.com.pl to najciekawsze wydarzenia z kraju i ze świata, ciekawe artykuły z dziedziny nauki, kultury, a także rzeczowe informacje prawne i ekonomiczne. Na Norbertinum.com.pl przeczytasz o wydarzeniach sportowych, poznasz ciekawe miejsca z działu turystyka i zapoznasz się z najnowszymi osiągnięciami techniki.

Kontakt

Sitte.pl

kom: 606 281 023
tel: 81 473 2011

e-mail:  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.