czwartek, luty 20, 2020
image image image image
Fajerwerki idealne na Sylwestra Planowanie sylwestra tygodniami, huczna zabawa, szampan i oczywiście fajerwerki... wszystko to składa się na wyjątkową imprezę, która pozostanie na długo w pamięci świętujących. Tradycja obchodzenia Nowego Roku jest znana wszystkim od wieków. Jej głównym punktem jest pokaz sztucznych ogni, odbywający się o godzinie 24:00. To wtedy żegnany jest Stary Rok i witany Nowy. Dziesiątki wystrzelonych petard rozjaśnia niebo. Jakie będą idealne? Czytaj cały artykuł
Akcesoria do drukarek warte zakupu Drukarki atramentowe i laserowe składają się z szeregu podzespołów. Mogą one ulegać zużyciu w wyniku codziennej eksploatacji urządzeń. Na szczęście większość z nich można zregenerować lub wymienić na nowe. Często alternatywą dla oryginalnych części są zamienniki. Dzięki temu tusze czy tonery można nabyć znacznie taniej. Zobacz, gdzie i co warto kupić. Czytaj cały artykuł
Kiedy opłaca się wynajem biura? Decydując się na prowadzenie własnej działalności gospodarczej, musimy mieć - poza dobry pomysłem, stosownym budżetem i samozaparciem – również odpowiedni lokal. Taką powierzchnię biurową możemy kupić lub wynająć. Ta druga opcja jest ostatnio znacznie popularniejsza. Na co zatem zwrócić uwagę, wynajmując odpowiednie biuro i kiedy nam się to opłaca? Czytaj cały artykuł
Zalety bloków mieszkalnych z windą Winda to w dzisiejszych czasach jeden z ważniejszych elementów wyposażenia każdego bloku mieszkalnego. Jej obecność ułatwia mieszkańcom przemieszczanie się. Zgodnie z obowiązującymi przepisami musi być ona zamontowana w obiektach o wysokości powyżej czterech pięter. Na jakie korzyści mogą liczyć lokatorzy po jej zamontowaniu? Czy w mniejszych budynkach również powinna się znaleźć? Czytaj cały artykuł

Przewalutowanie kredytu we frankach po kursie z dnia podpisania umowy

kredyt we frankachKredyty frankowe to w rzeczywistości denominowane do franka. Oznacza to zaciągnięcie kredytu w złotówkach i też tak spłacanego. Aczkolwiek kwota kredytu może być wyrażona we frankach, ale przeliczana później na złotówki.

Zaciąganie zobowiązań kredytowych fe frankach było bardzo modne około dziesięciu lat temu, kiedy to, banki informowały swoich klientów, że zaciągnięcie takiego kredytu nie niesie ze sobą żadnego ryzyka. Finalnie stało się tak, że wiele osób zdecydowało się na kredyt we frankach i do dziś dzień borykają się z problemami finansowymi. 

Przewalutowanie kredytów frankowych pi kursie z dnia podpisania umowy

Sąd Najwyższy wydał orzeczenie, w którym sędziowie zamienili kredyt walutowy na złotówkowy, natomiast rata będzie obliczana wobec marży banku lub ustawę LIBOR, która od kilku lat jest ujemna. Należy zaznaczyć, iż kredyty w złotych często opierane są o trzymiesięczny WIBOR, który wynosi obecnie ok. 1,7 procent. Pomoc frankowiczom w tej formule wiąże się również ze sporządzeniem aneksu do umowy, opłata z tego tytułu może wynosi nawet kilka tysięcy złotych. 

Jak przewalutować kredyt we frankach?

Aby kredyty we frankach móc przewalutować po kursie z dnia podpisania umowy należy przede wszystkim złożyć wniosek do sądu. Aczkolwiek można również złożyć reklamację do banku, bądź wszcząć postępowanie polubowne. Jeżeli chodzi o kwestię pozwu to powinny znaleźć się w nim takie elementy, jak:

  • to czego żąda się od banku, czyli ROSZCZENIA
  • jak również, na jakiej podstawie się tego żądania, czyli UZASADNIENIE

Należy również powołać się na zapisy w umowę, który zostały zapisane w sposób niewłaściwy. Do zapisów takich można zaliczyć między innymi kwestię tego, że podczas podpisywania umowy kredytobiorca nie znał dokładnie wysokości raty kredytu, bądź wysokości kredytu. Kwestię zapisów w umowę w sposób niewłaściwy można podnieść przed sądem również w sytuacji, gdy są one zapisane w sposób niezrozumiały dla kredytobiorcy, a więc w sposób niejasny. Nawet, jeżeli bank zapewnia, że wykonywał umowę w sposób uczciwy. Obecnie można znaleźć wiele orzecznictw sądów, które dają mocną podstawę do walki o własne pieniądze. 

Internetowe wydawnictwo prasowe

Serwis Norbertinum.com.pl to najciekawsze wydarzenia z kraju i ze świata, ciekawe artykuły z dziedziny nauki, kultury, a także rzeczowe informacje prawne i ekonomiczne. Na Norbertinum.com.pl przeczytasz o wydarzeniach sportowych, poznasz ciekawe miejsca z działu turystyka i zapoznasz się z najnowszymi osiągnięciami techniki.

Kontakt

Sitte.pl

kom: 606 281 023
tel: 81 473 2011

e-mail:  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.