piątek, wrzesień 20, 2019
image image image image
Pracuj w domu i zarabiaj Istnieje duże grono osób, które pragnęłyby zarabiać pieniądze bez przymusu częstego opuszczania mieszkania. Dotyczy to zwłaszcza niepełnosprawnych, matek wychowujących małe dzieci a także osób, które rezydują daleko od miasta. Czytaj cały artykuł
Fizjologiczne właściwości silikonu Silikon, dzięki swoim niezwykłym właściwościom, stale zyskuje na znaczeniu jako uniwersalny materiał do produkcji różnego rodzaju wyrobów dla wielu gałęzi przemysłu. Do zalet silikonu należy odporność na działanie temperatur, wysoka elastyczność, a także duża trwałość. Nie bez znaczenia są również jego walory fizjologiczne. O jakich dokładnie właściwościach mowa i w jaki sposób wpływają one na obszar zastosowania silikonu? Czytaj cały artykuł
Fartuchy medyczne Fartuchy medyczne są nieodłącznym elementem odzieży każdego lekarza i pracowników służby zdrowia. Warto postawić na nowoczesny design - fartuch nie musi być nudny i staromodny. Szpitalna moda uległa przekształceniu, dlatego nawet w tym miejscu można poczuć powiew świeżości jeśli chodzi o odzież medyczną. Czytaj cały artykuł
Tapety w stylu glamour Angielskie słówko glamour oznacza bogactwo, dbałość o detale i wysmakowaną, choć niekiedy lekko staroświecką elegancję. Taki właśnie jest styl glamour, który może manifestować się w ubiorze, wykończeniu wnętrz, a nawet sposobie bycia. Dziś zastanówmy się nad stylem glam we wnętrzach oraz nad sposobem wykorzystania w nich ekskluzywnych tapet ściennych. Czytaj cały artykuł

Przewalutowanie kredytu we frankach po kursie z dnia podpisania umowy

kredyt we frankachKredyty frankowe to w rzeczywistości denominowane do franka. Oznacza to zaciągnięcie kredytu w złotówkach i też tak spłacanego. Aczkolwiek kwota kredytu może być wyrażona we frankach, ale przeliczana później na złotówki.

Zaciąganie zobowiązań kredytowych fe frankach było bardzo modne około dziesięciu lat temu, kiedy to, banki informowały swoich klientów, że zaciągnięcie takiego kredytu nie niesie ze sobą żadnego ryzyka. Finalnie stało się tak, że wiele osób zdecydowało się na kredyt we frankach i do dziś dzień borykają się z problemami finansowymi. 

Przewalutowanie kredytów frankowych pi kursie z dnia podpisania umowy

Sąd Najwyższy wydał orzeczenie, w którym sędziowie zamienili kredyt walutowy na złotówkowy, natomiast rata będzie obliczana wobec marży banku lub ustawę LIBOR, która od kilku lat jest ujemna. Należy zaznaczyć, iż kredyty w złotych często opierane są o trzymiesięczny WIBOR, który wynosi obecnie ok. 1,7 procent. Pomoc frankowiczom w tej formule wiąże się również ze sporządzeniem aneksu do umowy, opłata z tego tytułu może wynosi nawet kilka tysięcy złotych. 

Jak przewalutować kredyt we frankach?

Aby kredyty we frankach móc przewalutować po kursie z dnia podpisania umowy należy przede wszystkim złożyć wniosek do sądu. Aczkolwiek można również złożyć reklamację do banku, bądź wszcząć postępowanie polubowne. Jeżeli chodzi o kwestię pozwu to powinny znaleźć się w nim takie elementy, jak:

  • to czego żąda się od banku, czyli ROSZCZENIA
  • jak również, na jakiej podstawie się tego żądania, czyli UZASADNIENIE

Należy również powołać się na zapisy w umowę, który zostały zapisane w sposób niewłaściwy. Do zapisów takich można zaliczyć między innymi kwestię tego, że podczas podpisywania umowy kredytobiorca nie znał dokładnie wysokości raty kredytu, bądź wysokości kredytu. Kwestię zapisów w umowę w sposób niewłaściwy można podnieść przed sądem również w sytuacji, gdy są one zapisane w sposób niezrozumiały dla kredytobiorcy, a więc w sposób niejasny. Nawet, jeżeli bank zapewnia, że wykonywał umowę w sposób uczciwy. Obecnie można znaleźć wiele orzecznictw sądów, które dają mocną podstawę do walki o własne pieniądze. 

Internetowe wydawnictwo prasowe

Serwis Norbertinum.com.pl to najciekawsze wydarzenia z kraju i ze świata, ciekawe artykuły z dziedziny nauki, kultury, a także rzeczowe informacje prawne i ekonomiczne. Na Norbertinum.com.pl przeczytasz o wydarzeniach sportowych, poznasz ciekawe miejsca z działu turystyka i zapoznasz się z najnowszymi osiągnięciami techniki.

Kontakt

Sitte.pl

kom: 606 281 023
tel: 81 473 2011

e-mail:  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.