poniedziałek, luty 19, 2018
image image image image
Opieka nad rodzicami Statystycznie Polska jest na 77 miejscu w rankingu długości życia swoich obywateli. Statystyczny Polak żyje przeszło 76 lat, jednak nie zawsze ma zagwarantowaną godną starość. Osoby w podeszłym wieku zmagają się z wieloma chorobami, a opieką nad nimi obarczane są dzieci. Nie zawsze jednak, ze względu na pracę i obowiązki względem swoich dzieci mogą sprawować opiekę osobiście. Decydują się na usługi profesjonalnych opiekunek lub umieszczają rodziców w domach opieki. Czytaj cały artykuł
Wczasy nad morzem w miejscowości Pobierowo Pobierowo to mała nadmorska miejscowość położona w malowniczym zakątku województwa zachodniopomorskiego. Znajduje się ona między Rewalem i Dziwnowem, na terenie Wybrzeża Rewalskiego, znanego z czystych plaż oraz bogatego mikroklimatu. Spokojna okolica, szum morza i nadmorskie lasy zachęcają do spacerów i sprawiają, że Pobierowo jest jednym z częstszych wakacyjnych kierunków wśród Polaków. Czytaj cały artykuł
Zalety treningu cardio Trening cardio (trening wytrzymałościowy, aerobowy, tlenowy) to najczęściej polecany rodzaj aktywności fizycznej dla osób pragnących schudnąć. Z treningu cardio może korzystać praktycznie każdy bez względu na wiek, płeć, sprawność fizyczną. Ten rodzaj treningu pomoże nie tylko spalić tłuszcz, ale także pozbyć się cellulitu oraz wzmocnić cały organizm. Czytaj cały artykuł
5 powodów dlaczego nie warto robić sobie długów? Wszystkie zaległości trzeba prędzej czy później spłacić, jednak rzadko możemy uregulować jedynie kwotę zadłużenia. Zazwyczaj mamy do czynienia z kosztami dodatkowymi, które wynikają z opóźnień. Czytaj cały artykuł

NaszSenior.pl radzi - jak nie dać się oszukać

seniorXXI wiek, poza rozwojem techniki i medycyny, przyniósł również szybki rozwój sposobów oszustw i wyłudzeń, takich, które w wyrafinowany sposób żerują na ludziach starszych, ufnych i samotnych. To dziś słyszymy i czytamy (również na portalu NaszSenior. pl) o oszustwach i wyłudzeniach właśnie na grupie seniorów, niejednokrotnie bardzo schorowanych i często samotnych.

Co zrobić by nie dać się nabić w butelkę?

W ostatnim czasie powstają coraz to nowe firmy oferujące przeróżne, niezbędne do codziennego funkcjonowania, przedmioty. Firmy te specjalizują się w organizacji przeróżnych spotkań, na których prezentowane są cudowne właściwości tychże produktów. Nie bez przyczyny na te spotkania zapraszani są seniorzy. Osoby prowadzące takie spotkania – prezentacje są świetnie przeszkolone do tego by zmanipulować uczestników takich spotkań. Wmawia się im, że prezentowane produkty są im niezbędne, co więcej, takie osoby wzbudzają w seniorach poczucie tego, że ktoś właśnie chce im pomóc. Jak się ustrzec przed tego typu formą oszustwa? Pod żadnym pozorem nie przyjmować zaproszeń na takie spotkania. Jeżeli otrzymamy telefon z zaproszeniem na takowe, jasno i wyraźnie musimy zakomunikować, że nie życzymy sobie tego typu telefonów i żądamy usunięcia naszego telefonu z bazy tej firmy. Jeżeli jednak zdecydujemy się na uczestnictwo w spotkaniu, pod żadnym pozorem nie podpisujmy niczego, nawet prostej listy obecności, bo być może już tam zobowiążemy się do kupienia rzeczy, za którą będziemy musieli zapłacić zwykle dwa razy drożej.

Kolejnym sposobem na oszustwo jest sposób „na wnuczka”. Procedura jest prosta. Dzwoni wnuczek lub ktokolwiek inny rzekomo z nami spokrewniony. Przedstawia historię o bardzo trudnej życiowej sytuacji. Taki telefon powinien wzbudzić w nas maksymalną czujność, powinniśmy zacząć zadawać pytania, na które tylko bliscy mogą znać odpowiedź i oczywiście powinniśmy zawiadomić policję, dzwoniąc pod numer 112 lub udając się na posterunek policji i tam opowiedzieć całą sytuację. Słyszymy również o próbach wyłudzenia „na policjanta”, który potrzebuje naszych pieniędzy do przeprowadzenia specjalnej akcji wymierzonej w oszustów. Pamiętajmy policja nigdy nie prosi o pomoc obywateli. Tutaj również niezwłocznie zgłaszamy sytuację na policję.

Pamiętajmy, że nikt nie da nam nic za darmo. Warto zwiększyć czujność i uwagę. Jeśli sami nie jesteśmy w stanie ocenić sytuacji, nie bójmy się poprosić sąsiada. To nic nie kosztuje, a może nas uratować od poważnych konsekwencji.

Serwis dla seniorów NaszSenior.pl zaprasza do zapoznania się z szeroką gamą artykułów o tematyce bliskiej osobom starszym.

Internetowe wydawnictwo prasowe

Serwis Norbertinum.com.pl to najciekawsze wydarzenia z kraju i ze świata, ciekawe artykuły z dziedziny nauki, kultury, a także rzeczowe informacje prawne i ekonomiczne. Na Norbertinum.com.pl przeczytasz o wydarzeniach sportowych, poznasz ciekawe miejsca z działu turystyka i zapoznasz się z najnowszymi osiągnięciami techniki.

Kontakt

Sitte.pl

kom: 606 281 023
tel: 81 473 2011

e-mail:  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.