sobota, wrzesień 22, 2018
image image image image
Najlepsze sposoby na pachnące pranie Pachnące pranie to marzenie każdej gospodyni domowej. Zawsze chcemy, aby nasze ubrania były świeże, czyste i przyjemne w dotyku. Często jednak nie zależy to tylko od naszego płynu do prania. Bardzo dużym problemem może być sama pralka, która często pozostawia nieprzyjemny zapach na ubraniach. Jednak mamy na to sposób! Czytaj cały artykuł
Projektowanie systemu dedykowanego Współczesna sytuacja rynkowa wymusza na przedsiębiorstwach idealne dostosowanie do oczekiwań odbiorców. Jeśli chce się zrealizować wszystkie ich potrzeby, do prowadzenia transakcji potrzebny okaże się system dedykowany. Jego zamówienie przynosi profity również wspomnianemu przedsiębiorstwu, gdyż buduje ono siłę konkurencyjną. Dzięki systemowi dedykowanemu można dostarczać klientom usługi i rozwiązania, których nie mają u siebie inni. Można również realizować sprzedaże szybciej, łatwiej i z mniejszym ryzykiem błędów. Czytaj cały artykuł
Nowa norma w zakresie BHP Znany od wielu lat system OHSAS 18001 jest obecnie zastąpiony przez nową normę ISO 45001.  Jest to system zarządzania bezpieczeństwem i higieną pracy, którego celem jest poprawa poziomu bezpieczeństwa pracowników i ograniczenie ryzyka wypadków w miejscu pracy oraz rozwój chorób (przede wszystkim zawodowych). Czytaj cały artykuł
Czy kot widzi wszystkie kolory? Mówi się, że koty świetnie widzą w ciemności, ale krążą też opinie, że nie widzą wszystkich kolorów lub nawet, że widzą tylko czarny i biały. Czy to prawda? Jeśli interesuje Cię tego typu wiedza, na portalu Maxandmrau.pl dowiesz się więcej na temat królestwa zwierząt oraz opieki nad zwierzętami domowymi. Czytaj cały artykuł

NaszSenior.pl radzi - jak nie dać się oszukać

seniorXXI wiek, poza rozwojem techniki i medycyny, przyniósł również szybki rozwój sposobów oszustw i wyłudzeń, takich, które w wyrafinowany sposób żerują na ludziach starszych, ufnych i samotnych. To dziś słyszymy i czytamy (również na portalu NaszSenior. pl) o oszustwach i wyłudzeniach właśnie na grupie seniorów, niejednokrotnie bardzo schorowanych i często samotnych.

Co zrobić by nie dać się nabić w butelkę?

W ostatnim czasie powstają coraz to nowe firmy oferujące przeróżne, niezbędne do codziennego funkcjonowania, przedmioty. Firmy te specjalizują się w organizacji przeróżnych spotkań, na których prezentowane są cudowne właściwości tychże produktów. Nie bez przyczyny na te spotkania zapraszani są seniorzy. Osoby prowadzące takie spotkania – prezentacje są świetnie przeszkolone do tego by zmanipulować uczestników takich spotkań. Wmawia się im, że prezentowane produkty są im niezbędne, co więcej, takie osoby wzbudzają w seniorach poczucie tego, że ktoś właśnie chce im pomóc. Jak się ustrzec przed tego typu formą oszustwa? Pod żadnym pozorem nie przyjmować zaproszeń na takie spotkania. Jeżeli otrzymamy telefon z zaproszeniem na takowe, jasno i wyraźnie musimy zakomunikować, że nie życzymy sobie tego typu telefonów i żądamy usunięcia naszego telefonu z bazy tej firmy. Jeżeli jednak zdecydujemy się na uczestnictwo w spotkaniu, pod żadnym pozorem nie podpisujmy niczego, nawet prostej listy obecności, bo być może już tam zobowiążemy się do kupienia rzeczy, za którą będziemy musieli zapłacić zwykle dwa razy drożej.

Kolejnym sposobem na oszustwo jest sposób „na wnuczka”. Procedura jest prosta. Dzwoni wnuczek lub ktokolwiek inny rzekomo z nami spokrewniony. Przedstawia historię o bardzo trudnej życiowej sytuacji. Taki telefon powinien wzbudzić w nas maksymalną czujność, powinniśmy zacząć zadawać pytania, na które tylko bliscy mogą znać odpowiedź i oczywiście powinniśmy zawiadomić policję, dzwoniąc pod numer 112 lub udając się na posterunek policji i tam opowiedzieć całą sytuację. Słyszymy również o próbach wyłudzenia „na policjanta”, który potrzebuje naszych pieniędzy do przeprowadzenia specjalnej akcji wymierzonej w oszustów. Pamiętajmy policja nigdy nie prosi o pomoc obywateli. Tutaj również niezwłocznie zgłaszamy sytuację na policję.

Pamiętajmy, że nikt nie da nam nic za darmo. Warto zwiększyć czujność i uwagę. Jeśli sami nie jesteśmy w stanie ocenić sytuacji, nie bójmy się poprosić sąsiada. To nic nie kosztuje, a może nas uratować od poważnych konsekwencji.

Serwis dla seniorów NaszSenior.pl zaprasza do zapoznania się z szeroką gamą artykułów o tematyce bliskiej osobom starszym.

Internetowe wydawnictwo prasowe

Serwis Norbertinum.com.pl to najciekawsze wydarzenia z kraju i ze świata, ciekawe artykuły z dziedziny nauki, kultury, a także rzeczowe informacje prawne i ekonomiczne. Na Norbertinum.com.pl przeczytasz o wydarzeniach sportowych, poznasz ciekawe miejsca z działu turystyka i zapoznasz się z najnowszymi osiągnięciami techniki.

Kontakt

Sitte.pl

kom: 606 281 023
tel: 81 473 2011

e-mail:  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.