wtorek, lipiec 16, 2019
image image image image
Zalety technologii HIFU HIFU, czyli zogniskowane ultradźwięki o dużym natężeniu (z ang. High Intensity Focused Ultrasound), to nowoczesna technologia wykorzystywana przede wszystkim w medycynie estetycznej. Umożliwia ona bezinwazyjne, precyzyjne i wysoce skuteczne oddziaływanie na głębokie warstwy skóry. Na czym dokładniej polega HIFU? Jak wyglądają zabiegi z użyciem tej technologii? Jakie są jej zalety? Poznaj zalety HIFU! Czytaj cały artykuł
Filtry o dużej wydajności. Kiedy są przydatne? Jakość wody to kwestia istotna nie tylko z punktu widzenia naszego zdrowia, ale również komfortu i ergonomiczności wykonywania codziennych czynności, takich jak higiena osobista, pranie, zmywanie naczyń etc. Rosnąca świadomość w tej kwestii powoduje, że coraz powszechniejsze staje się wykorzystanie filtrów, montowanych przed ujściem wody. Niektóre z nich odznaczają się wyższą niż standardowo wydajnością – gdzie są stosowane? Czytaj cały artykuł
Gadżety reklamowe - mały i tani nośnik reklamowy. W dzisiejszych czasach wielu przedsiębiorców skupiło niemalże całą swoją uwagę na wykorzystywaniu reklamowych możliwości, jakie oferuje Internet oraz różnorakie kanały komunikacji elektronicznej. Na dalszy plan schodzą natomiast rozwiązania o nieco bardziej tradycyjnym charakterze – zupełnie niesłusznie. Nie można bowiem zapominać, jak dużą rolę w kreowaniu pozytywnego wizerunku firmy, promowaniu danej marki i budowaniu określonych relacji z otoczeniem odgrywają gadżety reklamowe. Czytaj cały artykuł
Najmodniejsze tenisówki na lato Buty na okres wiosenno-letni powinny być przede wszystkim wygodne i w miarę możliwości przewiewne. Niestety nie w każdej sytuacji możemy ubrać sandały lub klapki, czasem konieczne są buty zamknięte, a tu najlepszym rozwiązaniem będą tenisówki. Czytaj cały artykuł

Porcelana i zastawa stołowa jako ważne elementy posiłku

zastawa stolowaSposób podania posiłku ma niebagatelny wpływ na zadowolenie gości. Nawet najsmaczniejsze danie wiele straci, jeśli zaserwujemy je bez należytej staranności i w mało estetycznym otoczeniu. Z kolei pięknie udekorowany stół z posiłkami podanymi na porcelanowej zastawie podniesie rangę każdego spotkania. Dowiedz się, na co zwracać uwagę, szukając serwisu obiadowego do domu lub restauracji.

Idealna zastawa do domu i restauracji

Nie ulega wątpliwości, że najlepsza zastawa stołowa to ta wykonana z porcelany. Aktualna oferta rynkowa naczyń jest szalenie rozbudowana, jednak jeśli zależy ci na funkcjonalnym, trwałym, a jednocześnie wyjątkowo pięknym zestawie obiadowo-kawowym, ręcznie zdobiona porcelana będzie najlepszym wyborem.

Zanim zdecydujesz się na zakup konkretnego kompletu talerzy upewnij się, że będzie on pasował do wnętrza jadalni. Chociaż naczynia w stylu empire są niewątpliwie efektowne, nie będą dobrze komponować się z minimalistyczną salą restauracyjną czy rustykalnym salonem. Weź pod uwagę nie tylko zdobienia, ale też fason naczyń. W specjalistycznych hurtowniach porcelany, a więc np. w sklepie internetowym Porcelana24.pl, znajdziesz zarówno nowoczesne, jak i klasyczne serwisy, dostępne również dla klientów indywidualnych.

Stylistyka, w której utrzymany jest serwis obiadowy, powinna komponować się nie tylko z wystrojem pomieszczenia, ale też z rodzajem podawanych posiłków. Jeżeli jesteś wielbicielem kuchni włoskiej, koniecznie zainwestuj w zestaw talerzy do pizzy. Natomiast jeśli najważniejszym elementem posiłku ma być poobiedni deser z kawą, nie zapomnij eleganckim zestawie filiżanek ze spodeczkami.

Jak wielkość naczyń wpływa na przyjemność jedzenia?

Co ciekawe, na smak jedzenia i przyjemność spożywania posiłku wpływają również kształt i wielkość naczyń. Profesjonaliści z branży gastronomicznej są w stanie dokładnie określić, jakie podanie wzmacnia pozytywne doznania podczas jedzenia różnych dań.

Przystawki, dania główne i desery powinny być serwowane na płaskich talerzach. Do przystawek sugeruje się używanie talerzy o średnicach 25-28 cm. Przygotowując deser, warto sięgnąć po talerz o średnicy 25-26 cm, gdyż taka powierzchnia pozwala na piękne wyeksponowanie słodkości, a także ich eleganckie udekorowanie, np. sosami, bakaliami, bitą śmietaną, a nawet jadalnymi kwiatami. Dania główne najlepiej podawać na talerzach o średnicy 28-32, przy czym i w tym przypadku istotna jest powierzchnia, umożliwiająca ciekawą aranżację dania.

Jednym z podstawowych grzechów polskich restauratorów, ale także gospodyń domowych, jest podawanie zup w bulionówkach. Choć głębokie naczynia pozwalają na wygodne spożywanie płynnych potraw, obniżają przyjemność doświadczania bogatych zup. Głęboki talerz o większej średnicy (27-31 cm) pozwala wyeksponować poszczególne składniki zupy, takie jak owoce morza czy warzywa. Zgodnie ze sztuką gastronomiczną w takich samych naczyniach należy serwować makarony.

Internetowe wydawnictwo prasowe

Serwis Norbertinum.com.pl to najciekawsze wydarzenia z kraju i ze świata, ciekawe artykuły z dziedziny nauki, kultury, a także rzeczowe informacje prawne i ekonomiczne. Na Norbertinum.com.pl przeczytasz o wydarzeniach sportowych, poznasz ciekawe miejsca z działu turystyka i zapoznasz się z najnowszymi osiągnięciami techniki.

Kontakt

Sitte.pl

kom: 606 281 023
tel: 81 473 2011

e-mail:  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.