sobota, sierpień 15, 2020
image image image image
Dlaczego warto organizować wideokonferencje? Współczesne realia biznesowe wymagają wielu kontaktów pomiędzy klientami lub kontrahentami. Większość z nich można ogarnąć przy pomocy rozmowy telefonicznej lub poczty internetowej. Czytaj cały artykuł
Kiedy i jak czyścić kocioł CO? Sprawny kocioł CO to gwarancja energooszczędnego, ekonomicznego, a przede wszystkim bezpiecznego ogrzewania. Niezawodne funkcjonowanie urządzenia zależy jednak nie tylko od jego jakości i marki produktu, ale także od jego prawidłowego użytkowania i odpowiedniej konserwacji. Istotne znaczenie ma tu przede wszystkim regularne czyszczenie. Które elementy kotła należy czyścić oraz w jaki sposób i kiedy najlepiej to robić? Czytaj cały artykuł
Jak znaleźć hotel w atrakcyjnej cenie? Wakacyjny wyjazd to niestety duży wydatek. Przejazd, hotel, atrakcje, wyżywienie – wszystko kosztuje. Oczywiście, kiedy jesteś na wakacjach, ostatnie, o czym chcesz myśleć, to ograniczenia. Jednak jeśli odpowiednio zaplanujesz swój urlop, możesz zaoszczędzić sporo gotówki. Zwłaszcza że podjęte działania... nic Cię nie kosztują. Wypróbuj sposoby na znalezienie hotelu w niskiej cenie. Czytaj cały artykuł
Kryzys koronawirus Kryzys koronawirus jest nieunikniony. Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) informuje, że zarówno COVID-19, jak i grypa powodują choroby układu oddechowego i rozprzestrzeniają się w podobny sposób. Koronawirus rozprzestrzenia się poprzez małe kropelki płynu z nosa i ust chorego. WHO zauważa, że koronawirusy nie przeżywają długo na przedmiotach, takich jak listy czy paczki. Czytaj cały artykuł

Malowanie w plenerze. Co zabrać ze sobą?

malowanie w plenerzeMalowanie w plenerze może być ciekawym doświadczeniem, które pozwoli rozwinąć Ci swój warsztat malarski. Jeśli do tej pory nie przyszło ci pracować twórczo na łonie natury i zastanawiasz się, jak się do takiej wyprawy przygotować, zapraszamy do zapoznania się z naszym krótkim poradnikiem, w którym pochylamy się nad wszystkimi aspektami malowania na świeżym powietrzu.

Niezbędny ekwipunek malarski

Podstawową kwestią, o którą należy zadbać, wybierając się w plener malarski, jest zabranie ze sobą wszystkich niezbędnych sprzętów malarskich. Najlepiej przygotuj uprzednio ich listę, by na pewno o niczym nie zapomnieć. Obowiązkowa będzie sztaluga malarska (jak najlżejsza oraz łatwa w transporcie, na przykład pakowana do torby z rączką na ramię), podłoże malarskie w postaci płótna czy szkicownika, a także farby i pędzle malarskie oraz inne narzędzia. Weź ze sobą także pojemnik na wodę oraz artykuły porządkowe, zarówno do wytarcia się, jak i posprzątania po sobie po zakończeniu pracy. Nie zabieraj jednak zbyt dużo rzeczy, zwłaszcza jeśli będziesz musieć je transportować na własnych barkach na większą odległość.

Dobre stanowisko to podstawa

Poświęć nieco czasu na wybranie odpowiedniego stanowiska. "Malowanie wymaga skupienia, więc wybierz miejsce z dala od różnych hałasów, takie, w którym nie przebywają nadmierne tłumy. Następnie zastanów się, czy będzie na czym usiąść. Jeśli w obranym miejscu nie ma żadnych ławek lub innych siedzisk, zabierz ze sobą składane krzesełko. Byłoby idealnie, gdyby w okolicy znajdowało się jakieś zadaszenie, pod którym będzie można się schronić w razie nagłej zmiany pogody" – opowiada nasza eksperta ze Sklepu Plastycznego 24 w Otwocku, w którego ofercie znajduje się szeroki wybór artykułów malarskich. Dopasuj także godzinę rozpoczęcia pracy do pory roku. Jesienią, zwłaszcza po zmianie czasu na zimowy, słońce zachodzi wcześnie, dlatego najlepiej będzie rozpocząć malowanie jeszcze przed południem – dodaje nasza rozmówczyni.

Coś do jedzenia i picia

Malowanie potrafi być niezwykle absorbującym zajęciem, jednak z rytmu może Cię wybić coś tak prozaicznego jak… burczenie w brzuchu. Jeśli planujesz dłuższą sesję w plenerze, zwłaszcza z dala od miejsca zamieszkania, zabierz ze sobą coś do jedzenia – tym więcej, im więcej czasu zamierzasz spędzić poza domem. Nie zapomnij o napojach, zwłaszcza jeśli szykuje się upalna pogoda. Najlepszym wyborem będzie najzwyklejsza woda niegazowana. Powstrzymanie głodu i nawodnienie to klucz do efektywnego wykorzystania czasu przeznaczonego na pracę twórczą.

O czym jeszcze warto pamiętać?

Wybierając ubranie, zdecyduj się na takie, którego nie będzie żal ci pobrudzić. Możesz również wziąć ze sobą fartuch malarski. Dopasuj ubiór do warunków panujących na zewnątrz. Jeśli zapowiada się słoneczna pogoda, zadbaj o ochronę przed słońcem. Spryskaj się również środkami przeciw komarom i innym owadom. Ostatnią kwestią, o której warto pamiętać, jest zabranie ze sobą aparatu fotograficznego lub telefonu pozwalającego na wykonanie dobrych zdjęć. Będą one nie tylko dobrą pamiątką oraz sposobem na budowanie portfolio, ale przydadzą się również do uwiecznienia widoków na wypadek ewentualnych poprawek.

Internetowe wydawnictwo prasowe

Serwis Norbertinum.com.pl to najciekawsze wydarzenia z kraju i ze świata, ciekawe artykuły z dziedziny nauki, kultury, a także rzeczowe informacje prawne i ekonomiczne. Na Norbertinum.com.pl przeczytasz o wydarzeniach sportowych, poznasz ciekawe miejsca z działu turystyka i zapoznasz się z najnowszymi osiągnięciami techniki.

Kontakt

Sitte.pl

kom: 606 281 023
tel: 81 473 2011

e-mail:  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.