sobota, sierpień 15, 2020
image image image image
Dlaczego warto organizować wideokonferencje? Współczesne realia biznesowe wymagają wielu kontaktów pomiędzy klientami lub kontrahentami. Większość z nich można ogarnąć przy pomocy rozmowy telefonicznej lub poczty internetowej. Czytaj cały artykuł
Kiedy i jak czyścić kocioł CO? Sprawny kocioł CO to gwarancja energooszczędnego, ekonomicznego, a przede wszystkim bezpiecznego ogrzewania. Niezawodne funkcjonowanie urządzenia zależy jednak nie tylko od jego jakości i marki produktu, ale także od jego prawidłowego użytkowania i odpowiedniej konserwacji. Istotne znaczenie ma tu przede wszystkim regularne czyszczenie. Które elementy kotła należy czyścić oraz w jaki sposób i kiedy najlepiej to robić? Czytaj cały artykuł
Jak znaleźć hotel w atrakcyjnej cenie? Wakacyjny wyjazd to niestety duży wydatek. Przejazd, hotel, atrakcje, wyżywienie – wszystko kosztuje. Oczywiście, kiedy jesteś na wakacjach, ostatnie, o czym chcesz myśleć, to ograniczenia. Jednak jeśli odpowiednio zaplanujesz swój urlop, możesz zaoszczędzić sporo gotówki. Zwłaszcza że podjęte działania... nic Cię nie kosztują. Wypróbuj sposoby na znalezienie hotelu w niskiej cenie. Czytaj cały artykuł
Kryzys koronawirus Kryzys koronawirus jest nieunikniony. Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) informuje, że zarówno COVID-19, jak i grypa powodują choroby układu oddechowego i rozprzestrzeniają się w podobny sposób. Koronawirus rozprzestrzenia się poprzez małe kropelki płynu z nosa i ust chorego. WHO zauważa, że koronawirusy nie przeżywają długo na przedmiotach, takich jak listy czy paczki. Czytaj cały artykuł

Jakie przybory do kaligrafii dla początkujących?

przybory do kaligrafiiOd pewnego czasu można zaobserwować, że kaligrafia i liternictwo przeżywają swoisty renesans. Początki są trudne, ale pasjonaci kaligrafii zgodnie przyznają, że warto próbować swoich sił w tej sztuce. Jeśli Ty również chciałbyś opanować umiejętność pięknego pisania, sprawdź, jakie przybory do kaligrafii są wskazane dla początkujących.

Ołówek – przyjaciel (nie tylko) grafików

Choć ołówek może nie kojarzyć Ci się z kaligrafią, to jednak właśnie on przyda Ci się do nauki tej niełatwej sztuki. Ważne, by nie był ani zbyt twardy – grafit powinien być na tyle miękki, by móc rysować nim linię zmienną: grubszą przy nacisku i cieńszą bez niego. Do nauki kaligrafii sprawdzą się ołówki z oznaczeniami HB, B, 2B a nawet jeszcze bardziej miękkie. A jeśli masz mechaniczny ołówek z grubym grafitem, to spokojnie możesz się nim posługiwać; podobnie jak kredkami ołówkowymi.

Dlaczego nie powinno się rozpoczynać nauki podstaw kaligrafii od posługiwania się stalówką? To proste – ołówek najlepiej pomoże Ci „zrozumieć” kształt liter oraz to, w którym miejscu powinny być one grubsze, w którym cieńsze. Ponadto to właśnie ołówek, a nie inny przyrząd, pozwoli Ci nanosić nieograniczenie wiele poprawek. Łatwo domyślić się, że ołówkiem pracuje się dużo łatwiej niż stalówką: nie musisz dbać o prawidłowy chwyt. Dopiero gdy opanujesz kaligrafię ołówkiem, możesz sięgnąć po flamaster z końcówką stożkową, a następnie po stalówkę lub brush pen (czyli pisak pędzelkowy).

Jaki papier do nauki kaligrafii?

Kaligrafowanie ołówkiem ma tę zaletę, że możesz do nauki użyć dowolnego papieru z taką liniaturą, która Ci pasuje. Może to być zarówno specjalny papier do kaligrafii, jak i papier kancelaryjny w linie lub w kratkę, a nawet zwykły zeszyt czy brulion – możliwości jest naprawdę wiele. Jeśli zamierzasz korzystać z pojedynczych arkuszy, nie zapomnij o podkładce – znacznie ułatwi Ci to pracę.

Nie myśl jednak, że „zwykły” papier sprawdzi się świetnie do kaligrafowania każdym przyborem. Tak niestety nie jest. Gdy osiągniesz stopień zaawansowania pozwalający na sięgnięcie po pędzelkowy pisak do kaligrafii lub stalówkę, będziesz potrzebował papieru o odpowiednich właściwościach.

"Wybór papieru do kaligrafii jest sprawą bardziej skomplikowaną niż może się wydawać – tłumaczy przedstawicielka sklepu z bogatym wyborem akcesoriów dla miłośników kreatywnego spędzania czasu, LoveArt to trochę jak z papierem do malowania farbami: wiele zależy od tego, jakim narzędziem się posługujemy. Przykładowo, jeśli używamy elastycznej stalówki, która dozuje sporo atramentu, to papier nie może być zbyt chłonny. Do kaligrafii tradycyjną stalówką nie poleca się papieru szorstkiego, który może się o nią zaczepiać. Z kolei na papierach zbyt śliskich tusz bardzo długo schnie, a w dodatku lubi się rozmazywać".

Jak widać, osiągnięcie mistrzostwa w kaligrafii to proces długi i wieloetapowy – skoro sam wybór odpowiedniego papieru może okazać się bardzo trudnym zadaniem. Niemniej jednak zachęcamy Cię do podjęcia tego wyzwania. Ołówek w dłoń i do dzieła!

Internetowe wydawnictwo prasowe

Serwis Norbertinum.com.pl to najciekawsze wydarzenia z kraju i ze świata, ciekawe artykuły z dziedziny nauki, kultury, a także rzeczowe informacje prawne i ekonomiczne. Na Norbertinum.com.pl przeczytasz o wydarzeniach sportowych, poznasz ciekawe miejsca z działu turystyka i zapoznasz się z najnowszymi osiągnięciami techniki.

Kontakt

Sitte.pl

kom: 606 281 023
tel: 81 473 2011

e-mail:  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.