wtorek, listopad 13, 2018
image image image image
Najlepsze sposoby na pachnące pranie Pachnące pranie to marzenie każdej gospodyni domowej. Zawsze chcemy, aby nasze ubrania były świeże, czyste i przyjemne w dotyku. Często jednak nie zależy to tylko od naszego płynu do prania. Bardzo dużym problemem może być sama pralka, która często pozostawia nieprzyjemny zapach na ubraniach. Jednak mamy na to sposób! Czytaj cały artykuł
Projektowanie systemu dedykowanego Współczesna sytuacja rynkowa wymusza na przedsiębiorstwach idealne dostosowanie do oczekiwań odbiorców. Jeśli chce się zrealizować wszystkie ich potrzeby, do prowadzenia transakcji potrzebny okaże się system dedykowany. Jego zamówienie przynosi profity również wspomnianemu przedsiębiorstwu, gdyż buduje ono siłę konkurencyjną. Dzięki systemowi dedykowanemu można dostarczać klientom usługi i rozwiązania, których nie mają u siebie inni. Można również realizować sprzedaże szybciej, łatwiej i z mniejszym ryzykiem błędów. Czytaj cały artykuł
Nowa norma w zakresie BHP Znany od wielu lat system OHSAS 18001 jest obecnie zastąpiony przez nową normę ISO 45001.  Jest to system zarządzania bezpieczeństwem i higieną pracy, którego celem jest poprawa poziomu bezpieczeństwa pracowników i ograniczenie ryzyka wypadków w miejscu pracy oraz rozwój chorób (przede wszystkim zawodowych). Czytaj cały artykuł
Czy kot widzi wszystkie kolory? Mówi się, że koty świetnie widzą w ciemności, ale krążą też opinie, że nie widzą wszystkich kolorów lub nawet, że widzą tylko czarny i biały. Czy to prawda? Jeśli interesuje Cię tego typu wiedza, na portalu Maxandmrau.pl dowiesz się więcej na temat królestwa zwierząt oraz opieki nad zwierzętami domowymi. Czytaj cały artykuł

Zalety posiadania rodzeństwa

rodzenstwo nUczeni wykazali, iż posiadanie młodszego brata bądź siostry zmniejsza zagrożenie zachorowania na astmę, alergię jak również chroni przed otyłością. W starszym rodzeństwie aktywizuje się odpowiedzialność, podobnie jak dyspozycje przywódcze.

Wedle najnowszych badań zrealizowanych przez Dr Julie Lumeng z University of Michigan rzadziej z tematem otyłości trudzą się osoby, posiadające młodsze rodzeństwo. Pod warunkiem, iż różnica wieku między rodzeństwem będzie nie większa niż cztery lata. Możliwą przyczyną takiego stanu może być to, iż panie będąc w stanie błogosławionym, a potem karmiąc piersią modyfikują dietę na zdrowszą, co przekłada się na sposób jedzenia wszystkich członków rodziny. Może być również tak, że po prostu posiadając młodszą siostrę lub brata starsze pociechy przymuszone są do większej aktywności . Na to, która z tych rzeczy ma znaczenie uczeni jeszcze nie odszukali odpowiedzi, aczkolwiek akcentują oni też inne wartości powiązane z posiadaniem rodzeństwa.

Dodatkowym atutem jest to, że pociechy posiadające rodzeństwo z mniejszą częstotliwością cierpią na astmę lub alergię. Uzasadnieniem tego jest tzw. hipoteza higieniczna która mniema, iż trudniej jest przypilnować kilkorga dzieci aniżeli jednego. W następstwie częściej się brudzą, spożywają rzeczy z podłogi czy też z kociej miski. Dzieci te mają częściej kontakt z zarazkami co wpływa korzystnie na ich układ odpornościowy. Stałe ćwiczenie go sprawia, iż nie atakuje on własnych komórek wywołując alergię bądź astmę. W zamian tego zwalcza on niebezpieczne wirusy oraz bakterie.

Powstaje zatem pytanie - czy rodzice chcąc dbać o dobrobyt dziecka winni postarać się o to żeby posiadało ono brata czy też siostrę? Na takie zapytanie psychologowie nie dysponują jednoznaczną odpowiedzią. Są niemniej jednak eksperymenty, z których wnioskować można, iż to jedynacy a także starsze dzieci częściej osiągają sukcesy. Jest tak prawdopodobnie dlatego, że pierwszym a i jedynym dzieciom rodzice od początku oddają całkowitą atencję oraz wolny czas. Widocznie ma to olbrzymi wpływ na rozwój dziecka.

Internetowe wydawnictwo prasowe

Serwis Norbertinum.com.pl to najciekawsze wydarzenia z kraju i ze świata, ciekawe artykuły z dziedziny nauki, kultury, a także rzeczowe informacje prawne i ekonomiczne. Na Norbertinum.com.pl przeczytasz o wydarzeniach sportowych, poznasz ciekawe miejsca z działu turystyka i zapoznasz się z najnowszymi osiągnięciami techniki.

Kontakt

Sitte.pl

kom: 606 281 023
tel: 81 473 2011

e-mail:  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.