poniedziałek, luty 19, 2018
image image image image
Opieka nad rodzicami Statystycznie Polska jest na 77 miejscu w rankingu długości życia swoich obywateli. Statystyczny Polak żyje przeszło 76 lat, jednak nie zawsze ma zagwarantowaną godną starość. Osoby w podeszłym wieku zmagają się z wieloma chorobami, a opieką nad nimi obarczane są dzieci. Nie zawsze jednak, ze względu na pracę i obowiązki względem swoich dzieci mogą sprawować opiekę osobiście. Decydują się na usługi profesjonalnych opiekunek lub umieszczają rodziców w domach opieki. Czytaj cały artykuł
Wczasy nad morzem w miejscowości Pobierowo Pobierowo to mała nadmorska miejscowość położona w malowniczym zakątku województwa zachodniopomorskiego. Znajduje się ona między Rewalem i Dziwnowem, na terenie Wybrzeża Rewalskiego, znanego z czystych plaż oraz bogatego mikroklimatu. Spokojna okolica, szum morza i nadmorskie lasy zachęcają do spacerów i sprawiają, że Pobierowo jest jednym z częstszych wakacyjnych kierunków wśród Polaków. Czytaj cały artykuł
Zalety treningu cardio Trening cardio (trening wytrzymałościowy, aerobowy, tlenowy) to najczęściej polecany rodzaj aktywności fizycznej dla osób pragnących schudnąć. Z treningu cardio może korzystać praktycznie każdy bez względu na wiek, płeć, sprawność fizyczną. Ten rodzaj treningu pomoże nie tylko spalić tłuszcz, ale także pozbyć się cellulitu oraz wzmocnić cały organizm. Czytaj cały artykuł
5 powodów dlaczego nie warto robić sobie długów? Wszystkie zaległości trzeba prędzej czy później spłacić, jednak rzadko możemy uregulować jedynie kwotę zadłużenia. Zazwyczaj mamy do czynienia z kosztami dodatkowymi, które wynikają z opóźnień. Czytaj cały artykuł

Wyzwanie - jedna książka na tydzień

ksiazki noDzieci w szkole nie lubią czytać? Chcesz wiedzieć na jakim etapie czytelnictwa się znajdują? Istnieje na to sposób. Ludzie to istoty które budują kulturę. Przesądzają o tym jakie wartości będzie ona prezentować, jakie treści będą modne. Książki jako dość archaiczna rzecz, czytane są, jednak z przymusu i sporadycznie. Spotęgowanie potrzeby czytania możemy dokonać z pomocą jego promowania, czego przykładem może być Wyzwanie 52 książki w 2016 roku.

Dla tych co nie wiedzą - Challenge 52 książki jest akcją, która ma na celu inspirowanie do czytania jak największej ilości książek w ciągu roku. Osoby zainteresowane zgłaszają swoje uczestnictwo i ich zadaniem jest przeczytanie 52 książek w roku, to znaczy przeciętnie jedna pozycja tygodniowo. Przeczytanymi książkami można się podzielić na profilu facebooka akcji.

Chociaż dzieci już w pierwszej klasie potrafią czytać i to nieraz wymagające teksty, to nauczyciele nie dostrzegają tego - a być może nie chcą zauważać? Co dzieje się z czytelnictwem nauczyciela? Czy wystarczająco dużo czasu przeznacza na samokształcenie, lub edukację ustawiczną? Samodzielne zapoznawanie się z literaturą przez nauczyciela może być znaczącym czynnikiem procesu edukacji. Pedagog jest figurą, z którą dzieci w pierwszych latach nader mocno się utożsamiają jak również bardzo mocno wierzą w to co mówi. Wobec tego pedagog ma ogromne pole do popisu ażeby stworzyć pozycję dla książek w czasach technizacji. Starczy, że sam będzie po nie sięgał, będzie podpowiadał uczniom tytuły, będzie prowadził z nimi ciekawe rozmowy na tematy związane z książkami. Wtedy zacznie widzieć, iż niektóre dzieci już dawno przewyższyły pułap czytanek, które im serwują. Być może spróbuje dostosować poziom czytanki do indywidualnych potrzeb wychowanków.

Pedagog jest osobą, która może nasycić potrzebę czytelnictwa u dzieci. Wystarczy, iż sam zainteresuje się nieco literaturą. Uczniowie będą go naśladować i będą kształcić się wraz z nim, poznają jak istotna jest książka w życiu, jak dużo wartości niesie ze sobą i co dobrego dziecko może z niej wyciągnąć dla całego swojego życia. Książki rozszerzają horyzonty myślowe oraz budują nowe drogi dla neuronów. Pomóż rozwijać się młodym umysłom. Dokształcanie samego siebie jest podstawą rozwoju osób, które przebywają na co dzień w twoim otoczeniu.

Internetowe wydawnictwo prasowe

Serwis Norbertinum.com.pl to najciekawsze wydarzenia z kraju i ze świata, ciekawe artykuły z dziedziny nauki, kultury, a także rzeczowe informacje prawne i ekonomiczne. Na Norbertinum.com.pl przeczytasz o wydarzeniach sportowych, poznasz ciekawe miejsca z działu turystyka i zapoznasz się z najnowszymi osiągnięciami techniki.

Kontakt

Sitte.pl

kom: 606 281 023
tel: 81 473 2011

e-mail:  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.