sobota, wrzesień 22, 2018
image image image image
Najlepsze sposoby na pachnące pranie Pachnące pranie to marzenie każdej gospodyni domowej. Zawsze chcemy, aby nasze ubrania były świeże, czyste i przyjemne w dotyku. Często jednak nie zależy to tylko od naszego płynu do prania. Bardzo dużym problemem może być sama pralka, która często pozostawia nieprzyjemny zapach na ubraniach. Jednak mamy na to sposób! Czytaj cały artykuł
Projektowanie systemu dedykowanego Współczesna sytuacja rynkowa wymusza na przedsiębiorstwach idealne dostosowanie do oczekiwań odbiorców. Jeśli chce się zrealizować wszystkie ich potrzeby, do prowadzenia transakcji potrzebny okaże się system dedykowany. Jego zamówienie przynosi profity również wspomnianemu przedsiębiorstwu, gdyż buduje ono siłę konkurencyjną. Dzięki systemowi dedykowanemu można dostarczać klientom usługi i rozwiązania, których nie mają u siebie inni. Można również realizować sprzedaże szybciej, łatwiej i z mniejszym ryzykiem błędów. Czytaj cały artykuł
Nowa norma w zakresie BHP Znany od wielu lat system OHSAS 18001 jest obecnie zastąpiony przez nową normę ISO 45001.  Jest to system zarządzania bezpieczeństwem i higieną pracy, którego celem jest poprawa poziomu bezpieczeństwa pracowników i ograniczenie ryzyka wypadków w miejscu pracy oraz rozwój chorób (przede wszystkim zawodowych). Czytaj cały artykuł
Czy kot widzi wszystkie kolory? Mówi się, że koty świetnie widzą w ciemności, ale krążą też opinie, że nie widzą wszystkich kolorów lub nawet, że widzą tylko czarny i biały. Czy to prawda? Jeśli interesuje Cię tego typu wiedza, na portalu Maxandmrau.pl dowiesz się więcej na temat królestwa zwierząt oraz opieki nad zwierzętami domowymi. Czytaj cały artykuł

Wyzwanie - jedna książka na tydzień

ksiazki noDzieci w szkole nie lubią czytać? Chcesz wiedzieć na jakim etapie czytelnictwa się znajdują? Istnieje na to sposób. Ludzie to istoty które budują kulturę. Przesądzają o tym jakie wartości będzie ona prezentować, jakie treści będą modne. Książki jako dość archaiczna rzecz, czytane są, jednak z przymusu i sporadycznie. Spotęgowanie potrzeby czytania możemy dokonać z pomocą jego promowania, czego przykładem może być Wyzwanie 52 książki w 2016 roku.

Dla tych co nie wiedzą - Challenge 52 książki jest akcją, która ma na celu inspirowanie do czytania jak największej ilości książek w ciągu roku. Osoby zainteresowane zgłaszają swoje uczestnictwo i ich zadaniem jest przeczytanie 52 książek w roku, to znaczy przeciętnie jedna pozycja tygodniowo. Przeczytanymi książkami można się podzielić na profilu facebooka akcji.

Chociaż dzieci już w pierwszej klasie potrafią czytać i to nieraz wymagające teksty, to nauczyciele nie dostrzegają tego - a być może nie chcą zauważać? Co dzieje się z czytelnictwem nauczyciela? Czy wystarczająco dużo czasu przeznacza na samokształcenie, lub edukację ustawiczną? Samodzielne zapoznawanie się z literaturą przez nauczyciela może być znaczącym czynnikiem procesu edukacji. Pedagog jest figurą, z którą dzieci w pierwszych latach nader mocno się utożsamiają jak również bardzo mocno wierzą w to co mówi. Wobec tego pedagog ma ogromne pole do popisu ażeby stworzyć pozycję dla książek w czasach technizacji. Starczy, że sam będzie po nie sięgał, będzie podpowiadał uczniom tytuły, będzie prowadził z nimi ciekawe rozmowy na tematy związane z książkami. Wtedy zacznie widzieć, iż niektóre dzieci już dawno przewyższyły pułap czytanek, które im serwują. Być może spróbuje dostosować poziom czytanki do indywidualnych potrzeb wychowanków.

Pedagog jest osobą, która może nasycić potrzebę czytelnictwa u dzieci. Wystarczy, iż sam zainteresuje się nieco literaturą. Uczniowie będą go naśladować i będą kształcić się wraz z nim, poznają jak istotna jest książka w życiu, jak dużo wartości niesie ze sobą i co dobrego dziecko może z niej wyciągnąć dla całego swojego życia. Książki rozszerzają horyzonty myślowe oraz budują nowe drogi dla neuronów. Pomóż rozwijać się młodym umysłom. Dokształcanie samego siebie jest podstawą rozwoju osób, które przebywają na co dzień w twoim otoczeniu.

Internetowe wydawnictwo prasowe

Serwis Norbertinum.com.pl to najciekawsze wydarzenia z kraju i ze świata, ciekawe artykuły z dziedziny nauki, kultury, a także rzeczowe informacje prawne i ekonomiczne. Na Norbertinum.com.pl przeczytasz o wydarzeniach sportowych, poznasz ciekawe miejsca z działu turystyka i zapoznasz się z najnowszymi osiągnięciami techniki.

Kontakt

Sitte.pl

kom: 606 281 023
tel: 81 473 2011

e-mail:  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.