środa, listopad 14, 2018
image image image image
Najlepsze sposoby na pachnące pranie Pachnące pranie to marzenie każdej gospodyni domowej. Zawsze chcemy, aby nasze ubrania były świeże, czyste i przyjemne w dotyku. Często jednak nie zależy to tylko od naszego płynu do prania. Bardzo dużym problemem może być sama pralka, która często pozostawia nieprzyjemny zapach na ubraniach. Jednak mamy na to sposób! Czytaj cały artykuł
Projektowanie systemu dedykowanego Współczesna sytuacja rynkowa wymusza na przedsiębiorstwach idealne dostosowanie do oczekiwań odbiorców. Jeśli chce się zrealizować wszystkie ich potrzeby, do prowadzenia transakcji potrzebny okaże się system dedykowany. Jego zamówienie przynosi profity również wspomnianemu przedsiębiorstwu, gdyż buduje ono siłę konkurencyjną. Dzięki systemowi dedykowanemu można dostarczać klientom usługi i rozwiązania, których nie mają u siebie inni. Można również realizować sprzedaże szybciej, łatwiej i z mniejszym ryzykiem błędów. Czytaj cały artykuł
Nowa norma w zakresie BHP Znany od wielu lat system OHSAS 18001 jest obecnie zastąpiony przez nową normę ISO 45001.  Jest to system zarządzania bezpieczeństwem i higieną pracy, którego celem jest poprawa poziomu bezpieczeństwa pracowników i ograniczenie ryzyka wypadków w miejscu pracy oraz rozwój chorób (przede wszystkim zawodowych). Czytaj cały artykuł
Czy kot widzi wszystkie kolory? Mówi się, że koty świetnie widzą w ciemności, ale krążą też opinie, że nie widzą wszystkich kolorów lub nawet, że widzą tylko czarny i biały. Czy to prawda? Jeśli interesuje Cię tego typu wiedza, na portalu Maxandmrau.pl dowiesz się więcej na temat królestwa zwierząt oraz opieki nad zwierzętami domowymi. Czytaj cały artykuł

Jak dobrze przygotować się do matury?

maturaMatura zbliża się wielkimi krokami. Wielu maturzystów już odczuwa stres i strach przed tym, co czeka ich już w maju. Egzamin dojrzałości to często najważniejszy egzamin w życiu. Od niego zależy, czy młody człowiek dostanie się na wymarzone studia. Warto więc dobrze przygotować się do tego egzaminu, liczyć na własną wiedzę i umiejętności, a nie na szczęście.

Egzamin dojrzałości to nie tylko egzamin z języka polskiego, matematyki, języka obcego. Wielu maturzystów musi zdać też egzaminy z przedmiotów dodatkowych, których nauka pochłania sporo czasu.

Przygotowania do matury najlepiej zacząć już na początku klasy maturalnej. Nie ma nic gorszego niż odkładanie nauki na ostatnią chwilę. Wtedy istnieje ryzyko, że nie uczeń nie zdąży powtórzyć całego materiału, dochodzi też niepotrzebny dodatkowy stres związany z pośpiechem.

Pierwsze przygotowania

Przygotowania warto zacząć od skompletowania materiałów niezbędnych do nauki. Każdy maturzysta powinien mieć w zasięgu ręki podręczniki szkolne, notatki, zeszyty ze wszystkich klas szkoły średniej. 

Po skompletowaniu i uporządkowaniu podręczników i zeszytów do przedmiotów, które będziemy zdawać na maturze przygotowania należy zacząć od powolnego przypominania sobie zagadnień, rozwiązywania testów, wykonywania ćwiczeń. W szkole też sporo czasu poświęca się na powtórki, rozwiązywanie arkuszy maturalnych, warto więc solidnie przygotowywać się do lekcji.

Uczniowie, którzy nie czują się na siłach, powinni pomyśleć o dodatkowych kursach maturalnych lub korepetycjach. Należy je rozpocząć wystarczająco wcześnie, by zdążyć przygotować się do matury.

Ostatnie tygodnie i dni przed maturą

Około 2-3 tygodnie przed maturą warto zacząć intensywnie powtarzać cały materiał. Przydatne będą różnego rodzaju repetytoria maturalne, zawierające skrótowe ujęcie materiału. Repetytoria stanowią zbiór najważniejszych informacji oraz omówienia najważniejszych tematów maturalnych.

Naukę w ostatnich dniach przed egzaminem warto rozplanować sobie tak, by mieć czas na relaks. Siedzenie nad książkami od rana do wieczora, zarywanie nocy sprawia, że mózg działa wolniej, gorzej się koncentruje i wolniej przyswaja wiedzę.

Dzień przed maturą warto wybrać się na długi spacer lub na wycieczkę rowerową. Tego dnia nie warto intensywnie się uczyć do ostatniej chwili. Należy odpocząć, wyspać się. Wypoczęty umysł lepiej poradzi sobie z zadaniami maturalnymi.

Internetowe wydawnictwo prasowe

Serwis Norbertinum.com.pl to najciekawsze wydarzenia z kraju i ze świata, ciekawe artykuły z dziedziny nauki, kultury, a także rzeczowe informacje prawne i ekonomiczne. Na Norbertinum.com.pl przeczytasz o wydarzeniach sportowych, poznasz ciekawe miejsca z działu turystyka i zapoznasz się z najnowszymi osiągnięciami techniki.

Kontakt

Sitte.pl

kom: 606 281 023
tel: 81 473 2011

e-mail:  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.