niedziela, styczeń 21, 2018
image image image image
Co wygrawerować na zegarku? Nie koniecznie drogi ale gustowny zegarek jest doskonałym upominkiem na każdą okazję - bardziej lub mniej oficjalną. Jednak są okazje wyjątkowe, lub takie, które chcielibyśmy takimi uczynić. Co wtedy zrobić? Jak dodać im blasku i niepowtarzalności?   Czytaj cały artykuł
Udział w targach branżowych Przygotowujesz się do udziału w targach branżowych? Chciałbyś zrobić jak najlepsze wrażenie na potencjalnych kontrahentach i maksymalnie przyciągnąć ich uwagę? Warto przed wydarzeniem dobrze przeanalizować strategię działania. Czytaj cały artykuł
Prezenty na komunię. Co warto kupić? Komunia to wyjątkowy czas w życiu każdego 9-latka. Jest to obecnie nie tylko przeżycie duchowe, ale również poniekąd komercyjne święto. Nie da się ukryć, że dzieci oczekują otrzymania wyjątkowych prezentów od swoich najbliższych. Jaki prezent będzie najlepszy dla dziecka? Czytaj cały artykuł
Jak tanio odnowić łazienkę Czas jest nieubłagany – nie tylko dla ludzi, ale i dla ich mieszkań. Dla łazienek także. To, co kiedyś lśniło nowością i zaskakiwało nowoczesnością, dziś może być już w stanie wskazującym na zużycie. Nie oznacza to jednak, że trzeba się od razu decydować na generalny remont wraz z nieśmiertelnym skuwaniem płytek i kładzeniem nowych. Kto nie umie tego robić samodzielnie, lecz jest zdany na fachowców, ten wie, co to oznacza. Czytaj cały artykuł

Jak dobrze przygotować się do matury?

maturaMatura zbliża się wielkimi krokami. Wielu maturzystów już odczuwa stres i strach przed tym, co czeka ich już w maju. Egzamin dojrzałości to często najważniejszy egzamin w życiu. Od niego zależy, czy młody człowiek dostanie się na wymarzone studia. Warto więc dobrze przygotować się do tego egzaminu, liczyć na własną wiedzę i umiejętności, a nie na szczęście.

Egzamin dojrzałości to nie tylko egzamin z języka polskiego, matematyki, języka obcego. Wielu maturzystów musi zdać też egzaminy z przedmiotów dodatkowych, których nauka pochłania sporo czasu.

Przygotowania do matury najlepiej zacząć już na początku klasy maturalnej. Nie ma nic gorszego niż odkładanie nauki na ostatnią chwilę. Wtedy istnieje ryzyko, że nie uczeń nie zdąży powtórzyć całego materiału, dochodzi też niepotrzebny dodatkowy stres związany z pośpiechem.

Pierwsze przygotowania

Przygotowania warto zacząć od skompletowania materiałów niezbędnych do nauki. Każdy maturzysta powinien mieć w zasięgu ręki podręczniki szkolne, notatki, zeszyty ze wszystkich klas szkoły średniej. 

Po skompletowaniu i uporządkowaniu podręczników i zeszytów do przedmiotów, które będziemy zdawać na maturze przygotowania należy zacząć od powolnego przypominania sobie zagadnień, rozwiązywania testów, wykonywania ćwiczeń. W szkole też sporo czasu poświęca się na powtórki, rozwiązywanie arkuszy maturalnych, warto więc solidnie przygotowywać się do lekcji.

Uczniowie, którzy nie czują się na siłach, powinni pomyśleć o dodatkowych kursach maturalnych lub korepetycjach. Należy je rozpocząć wystarczająco wcześnie, by zdążyć przygotować się do matury.

Ostatnie tygodnie i dni przed maturą

Około 2-3 tygodnie przed maturą warto zacząć intensywnie powtarzać cały materiał. Przydatne będą różnego rodzaju repetytoria maturalne, zawierające skrótowe ujęcie materiału. Repetytoria stanowią zbiór najważniejszych informacji oraz omówienia najważniejszych tematów maturalnych.

Naukę w ostatnich dniach przed egzaminem warto rozplanować sobie tak, by mieć czas na relaks. Siedzenie nad książkami od rana do wieczora, zarywanie nocy sprawia, że mózg działa wolniej, gorzej się koncentruje i wolniej przyswaja wiedzę.

Dzień przed maturą warto wybrać się na długi spacer lub na wycieczkę rowerową. Tego dnia nie warto intensywnie się uczyć do ostatniej chwili. Należy odpocząć, wyspać się. Wypoczęty umysł lepiej poradzi sobie z zadaniami maturalnymi.

Internetowe wydawnictwo prasowe

Serwis Norbertinum.com.pl to najciekawsze wydarzenia z kraju i ze świata, ciekawe artykuły z dziedziny nauki, kultury, a także rzeczowe informacje prawne i ekonomiczne. Na Norbertinum.com.pl przeczytasz o wydarzeniach sportowych, poznasz ciekawe miejsca z działu turystyka i zapoznasz się z najnowszymi osiągnięciami techniki.

Kontakt

Sitte.pl

kom: 606 281 023
tel: 81 473 2011

e-mail:  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.