wtorek, lipiec 16, 2019
image image image image
Zalety technologii HIFU HIFU, czyli zogniskowane ultradźwięki o dużym natężeniu (z ang. High Intensity Focused Ultrasound), to nowoczesna technologia wykorzystywana przede wszystkim w medycynie estetycznej. Umożliwia ona bezinwazyjne, precyzyjne i wysoce skuteczne oddziaływanie na głębokie warstwy skóry. Na czym dokładniej polega HIFU? Jak wyglądają zabiegi z użyciem tej technologii? Jakie są jej zalety? Poznaj zalety HIFU! Czytaj cały artykuł
Filtry o dużej wydajności. Kiedy są przydatne? Jakość wody to kwestia istotna nie tylko z punktu widzenia naszego zdrowia, ale również komfortu i ergonomiczności wykonywania codziennych czynności, takich jak higiena osobista, pranie, zmywanie naczyń etc. Rosnąca świadomość w tej kwestii powoduje, że coraz powszechniejsze staje się wykorzystanie filtrów, montowanych przed ujściem wody. Niektóre z nich odznaczają się wyższą niż standardowo wydajnością – gdzie są stosowane? Czytaj cały artykuł
Gadżety reklamowe - mały i tani nośnik reklamowy. W dzisiejszych czasach wielu przedsiębiorców skupiło niemalże całą swoją uwagę na wykorzystywaniu reklamowych możliwości, jakie oferuje Internet oraz różnorakie kanały komunikacji elektronicznej. Na dalszy plan schodzą natomiast rozwiązania o nieco bardziej tradycyjnym charakterze – zupełnie niesłusznie. Nie można bowiem zapominać, jak dużą rolę w kreowaniu pozytywnego wizerunku firmy, promowaniu danej marki i budowaniu określonych relacji z otoczeniem odgrywają gadżety reklamowe. Czytaj cały artykuł
Najmodniejsze tenisówki na lato Buty na okres wiosenno-letni powinny być przede wszystkim wygodne i w miarę możliwości przewiewne. Niestety nie w każdej sytuacji możemy ubrać sandały lub klapki, czasem konieczne są buty zamknięte, a tu najlepszym rozwiązaniem będą tenisówki. Czytaj cały artykuł

Jak dobrze przygotować się do matury?

maturaMatura zbliża się wielkimi krokami. Wielu maturzystów już odczuwa stres i strach przed tym, co czeka ich już w maju. Egzamin dojrzałości to często najważniejszy egzamin w życiu. Od niego zależy, czy młody człowiek dostanie się na wymarzone studia. Warto więc dobrze przygotować się do tego egzaminu, liczyć na własną wiedzę i umiejętności, a nie na szczęście.

Egzamin dojrzałości to nie tylko egzamin z języka polskiego, matematyki, języka obcego. Wielu maturzystów musi zdać też egzaminy z przedmiotów dodatkowych, których nauka pochłania sporo czasu.

Przygotowania do matury najlepiej zacząć już na początku klasy maturalnej. Nie ma nic gorszego niż odkładanie nauki na ostatnią chwilę. Wtedy istnieje ryzyko, że nie uczeń nie zdąży powtórzyć całego materiału, dochodzi też niepotrzebny dodatkowy stres związany z pośpiechem.

Pierwsze przygotowania

Przygotowania warto zacząć od skompletowania materiałów niezbędnych do nauki. Każdy maturzysta powinien mieć w zasięgu ręki podręczniki szkolne, notatki, zeszyty ze wszystkich klas szkoły średniej. 

Po skompletowaniu i uporządkowaniu podręczników i zeszytów do przedmiotów, które będziemy zdawać na maturze przygotowania należy zacząć od powolnego przypominania sobie zagadnień, rozwiązywania testów, wykonywania ćwiczeń. W szkole też sporo czasu poświęca się na powtórki, rozwiązywanie arkuszy maturalnych, warto więc solidnie przygotowywać się do lekcji.

Uczniowie, którzy nie czują się na siłach, powinni pomyśleć o dodatkowych kursach maturalnych lub korepetycjach. Należy je rozpocząć wystarczająco wcześnie, by zdążyć przygotować się do matury.

Ostatnie tygodnie i dni przed maturą

Około 2-3 tygodnie przed maturą warto zacząć intensywnie powtarzać cały materiał. Przydatne będą różnego rodzaju repetytoria maturalne, zawierające skrótowe ujęcie materiału. Repetytoria stanowią zbiór najważniejszych informacji oraz omówienia najważniejszych tematów maturalnych.

Naukę w ostatnich dniach przed egzaminem warto rozplanować sobie tak, by mieć czas na relaks. Siedzenie nad książkami od rana do wieczora, zarywanie nocy sprawia, że mózg działa wolniej, gorzej się koncentruje i wolniej przyswaja wiedzę.

Dzień przed maturą warto wybrać się na długi spacer lub na wycieczkę rowerową. Tego dnia nie warto intensywnie się uczyć do ostatniej chwili. Należy odpocząć, wyspać się. Wypoczęty umysł lepiej poradzi sobie z zadaniami maturalnymi.

Internetowe wydawnictwo prasowe

Serwis Norbertinum.com.pl to najciekawsze wydarzenia z kraju i ze świata, ciekawe artykuły z dziedziny nauki, kultury, a także rzeczowe informacje prawne i ekonomiczne. Na Norbertinum.com.pl przeczytasz o wydarzeniach sportowych, poznasz ciekawe miejsca z działu turystyka i zapoznasz się z najnowszymi osiągnięciami techniki.

Kontakt

Sitte.pl

kom: 606 281 023
tel: 81 473 2011

e-mail:  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.