czwartek, luty 20, 2020
image image image image
Fajerwerki idealne na Sylwestra Planowanie sylwestra tygodniami, huczna zabawa, szampan i oczywiście fajerwerki... wszystko to składa się na wyjątkową imprezę, która pozostanie na długo w pamięci świętujących. Tradycja obchodzenia Nowego Roku jest znana wszystkim od wieków. Jej głównym punktem jest pokaz sztucznych ogni, odbywający się o godzinie 24:00. To wtedy żegnany jest Stary Rok i witany Nowy. Dziesiątki wystrzelonych petard rozjaśnia niebo. Jakie będą idealne? Czytaj cały artykuł
Akcesoria do drukarek warte zakupu Drukarki atramentowe i laserowe składają się z szeregu podzespołów. Mogą one ulegać zużyciu w wyniku codziennej eksploatacji urządzeń. Na szczęście większość z nich można zregenerować lub wymienić na nowe. Często alternatywą dla oryginalnych części są zamienniki. Dzięki temu tusze czy tonery można nabyć znacznie taniej. Zobacz, gdzie i co warto kupić. Czytaj cały artykuł
Kiedy opłaca się wynajem biura? Decydując się na prowadzenie własnej działalności gospodarczej, musimy mieć - poza dobry pomysłem, stosownym budżetem i samozaparciem – również odpowiedni lokal. Taką powierzchnię biurową możemy kupić lub wynająć. Ta druga opcja jest ostatnio znacznie popularniejsza. Na co zatem zwrócić uwagę, wynajmując odpowiednie biuro i kiedy nam się to opłaca? Czytaj cały artykuł
Zalety bloków mieszkalnych z windą Winda to w dzisiejszych czasach jeden z ważniejszych elementów wyposażenia każdego bloku mieszkalnego. Jej obecność ułatwia mieszkańcom przemieszczanie się. Zgodnie z obowiązującymi przepisami musi być ona zamontowana w obiektach o wysokości powyżej czterech pięter. Na jakie korzyści mogą liczyć lokatorzy po jej zamontowaniu? Czy w mniejszych budynkach również powinna się znaleźć? Czytaj cały artykuł

Jak dobrze przygotować się do matury?

maturaMatura zbliża się wielkimi krokami. Wielu maturzystów już odczuwa stres i strach przed tym, co czeka ich już w maju. Egzamin dojrzałości to często najważniejszy egzamin w życiu. Od niego zależy, czy młody człowiek dostanie się na wymarzone studia. Warto więc dobrze przygotować się do tego egzaminu, liczyć na własną wiedzę i umiejętności, a nie na szczęście.

Egzamin dojrzałości to nie tylko egzamin z języka polskiego, matematyki, języka obcego. Wielu maturzystów musi zdać też egzaminy z przedmiotów dodatkowych, których nauka pochłania sporo czasu.

Przygotowania do matury najlepiej zacząć już na początku klasy maturalnej. Nie ma nic gorszego niż odkładanie nauki na ostatnią chwilę. Wtedy istnieje ryzyko, że nie uczeń nie zdąży powtórzyć całego materiału, dochodzi też niepotrzebny dodatkowy stres związany z pośpiechem.

Pierwsze przygotowania

Przygotowania warto zacząć od skompletowania materiałów niezbędnych do nauki. Każdy maturzysta powinien mieć w zasięgu ręki podręczniki szkolne, notatki, zeszyty ze wszystkich klas szkoły średniej. 

Po skompletowaniu i uporządkowaniu podręczników i zeszytów do przedmiotów, które będziemy zdawać na maturze przygotowania należy zacząć od powolnego przypominania sobie zagadnień, rozwiązywania testów, wykonywania ćwiczeń. W szkole też sporo czasu poświęca się na powtórki, rozwiązywanie arkuszy maturalnych, warto więc solidnie przygotowywać się do lekcji.

Uczniowie, którzy nie czują się na siłach, powinni pomyśleć o dodatkowych kursach maturalnych lub korepetycjach. Należy je rozpocząć wystarczająco wcześnie, by zdążyć przygotować się do matury.

Ostatnie tygodnie i dni przed maturą

Około 2-3 tygodnie przed maturą warto zacząć intensywnie powtarzać cały materiał. Przydatne będą różnego rodzaju repetytoria maturalne, zawierające skrótowe ujęcie materiału. Repetytoria stanowią zbiór najważniejszych informacji oraz omówienia najważniejszych tematów maturalnych.

Naukę w ostatnich dniach przed egzaminem warto rozplanować sobie tak, by mieć czas na relaks. Siedzenie nad książkami od rana do wieczora, zarywanie nocy sprawia, że mózg działa wolniej, gorzej się koncentruje i wolniej przyswaja wiedzę.

Dzień przed maturą warto wybrać się na długi spacer lub na wycieczkę rowerową. Tego dnia nie warto intensywnie się uczyć do ostatniej chwili. Należy odpocząć, wyspać się. Wypoczęty umysł lepiej poradzi sobie z zadaniami maturalnymi.

Internetowe wydawnictwo prasowe

Serwis Norbertinum.com.pl to najciekawsze wydarzenia z kraju i ze świata, ciekawe artykuły z dziedziny nauki, kultury, a także rzeczowe informacje prawne i ekonomiczne. Na Norbertinum.com.pl przeczytasz o wydarzeniach sportowych, poznasz ciekawe miejsca z działu turystyka i zapoznasz się z najnowszymi osiągnięciami techniki.

Kontakt

Sitte.pl

kom: 606 281 023
tel: 81 473 2011

e-mail:  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.