wtorek, lipiec 16, 2019
image image image image
Zalety technologii HIFU HIFU, czyli zogniskowane ultradźwięki o dużym natężeniu (z ang. High Intensity Focused Ultrasound), to nowoczesna technologia wykorzystywana przede wszystkim w medycynie estetycznej. Umożliwia ona bezinwazyjne, precyzyjne i wysoce skuteczne oddziaływanie na głębokie warstwy skóry. Na czym dokładniej polega HIFU? Jak wyglądają zabiegi z użyciem tej technologii? Jakie są jej zalety? Poznaj zalety HIFU! Czytaj cały artykuł
Filtry o dużej wydajności. Kiedy są przydatne? Jakość wody to kwestia istotna nie tylko z punktu widzenia naszego zdrowia, ale również komfortu i ergonomiczności wykonywania codziennych czynności, takich jak higiena osobista, pranie, zmywanie naczyń etc. Rosnąca świadomość w tej kwestii powoduje, że coraz powszechniejsze staje się wykorzystanie filtrów, montowanych przed ujściem wody. Niektóre z nich odznaczają się wyższą niż standardowo wydajnością – gdzie są stosowane? Czytaj cały artykuł
Gadżety reklamowe - mały i tani nośnik reklamowy. W dzisiejszych czasach wielu przedsiębiorców skupiło niemalże całą swoją uwagę na wykorzystywaniu reklamowych możliwości, jakie oferuje Internet oraz różnorakie kanały komunikacji elektronicznej. Na dalszy plan schodzą natomiast rozwiązania o nieco bardziej tradycyjnym charakterze – zupełnie niesłusznie. Nie można bowiem zapominać, jak dużą rolę w kreowaniu pozytywnego wizerunku firmy, promowaniu danej marki i budowaniu określonych relacji z otoczeniem odgrywają gadżety reklamowe. Czytaj cały artykuł
Najmodniejsze tenisówki na lato Buty na okres wiosenno-letni powinny być przede wszystkim wygodne i w miarę możliwości przewiewne. Niestety nie w każdej sytuacji możemy ubrać sandały lub klapki, czasem konieczne są buty zamknięte, a tu najlepszym rozwiązaniem będą tenisówki. Czytaj cały artykuł

Szkolnej wyprawki już czas, czyli co kupić, aby odpowiednio przygotować swoje dziecko do klasy pierwszej

plecakZeszyty, bloki, kredki, długopisy, plastelina, farby... Czy to już wszystko, czego potrzebuje przyszły uczeń klasy pierwszej? Jeśli nie jesteście pewni, czy tornister Waszego malucha jest już kompletny, zapraszamy do lektury!

Prymarną zasadą podczas kompletowania wyprawki dla pierwszaka jest zachowanie zdrowego rozsądku, co trudne jest zwłaszcza, gdy wysyłamy nasze pierwsze dziecko do szkoły, oraz gdy placówka nie podała listy z niezbędnymi artykułami. Niezależnie od tego czy jest to szkoła prywatna czy publiczna ważne, aby zakupione przedmioty były nie tylko kolorowe i ładne, lecz także praktyczne i bezpieczne dla malucha. Pamiętajcie, że przed wyjściem na zakupy dobrze jest sporządzić listę, by nie zwariować przed sklepowymi półkami.

Tornister to podstawa

Plecak dla dziecka przede wszystkim powinien być niezbyt ciężki oraz dostosowany do jego wzrostu. Niezbędne jest usztywnienie dna, wyprofilowanie oraz miękkie grube szelki z opcją regulacji. Pierwszoklasista z pewnością powinien mieć tornister z kilkoma przegrodami, co ułatwi mu utrzymanie porządku. Ciekawą propozycją jest plecak na kółkach z rączką, dzięki któremu maluch nie będzie musiał codziennie dźwigać dużych ciężarów.

Zeszyty i przybory do pisania

Pierwszoklasiści bardzo dużo piszą w podręcznikach i specjalnych zeszytach ćwiczeń, dlatego zazwyczaj sprawdzają się u nich cienkie zeszyty formatu a5. Na początek wystarczy jeden w trzy linie i jeden w kratkę, dalszych wskazówek z pewnością udzieli nauczyciel. Raczej zrezygnować trzeba z zeszytów z twardą okładką czy tych o wielkości a4, które będą za ciężkie i niewygodne dla malucha. Oczywiście podstawą jest zakup niebieskiego lub czarnego długopisu, najlepiej kilku sztuk, bo dzieci często gubią drobne przedmioty. Na tym etapie edukacji bardzo dużo pisze i zaznacza się kolorowymi długopisami i flamastrami, których nie może zabraknąć w wyprawce. Zarówno do rysowania i pisania niezbędne będą również gumka i ołówek, a także linijka, a przybory do pisania i rysowania pomieścić musi odpowiednio duży piórnik!

Na zajęcia plastyczne

Zajęcia plastyczne i techniczne to bardzo ważna część lekcji dzieci w klasie pierwszej. Pozwalają na ćwiczenie zręczności, precyzji i kreatywności. Oczywiście niezbędne będą kredki, farby – najlepiej plakatowe, dwie grubości pędzli, blok zwykły i techniczny, papier kolorowy, bibuła, plastelina, klej i nożyczki z zaokrąglonymi czubkami. Na początek, takie wyposażenie z pewnością wystarczy, ponieważ przed wykonywaniem nietypowych prac, nauczyciel zazwyczaj uprzedza rodziców, co dzieci muszą przygotować.

Kapcie, worek i strój na W-F

Dziecko musi mieć w szkole buty na zmianę oraz worek, w którym będą one przechowywane. Niekiedy wymaga się również oddzielnego obuwia na zajęcia wychowania fizycznego lub gimnastykę korekcyjną czy pozalekcyjne zajęcia sportowe. Na W-F przygotować należy również odpowiedni strój – dres lub spodenki oraz bawełnianą bluzkę na krótki rękaw. Dziecku wygodnie będzie nosić ubrania w specjalnym woreczku.

O czym jeszcze należy pamiętać? Z pewnością o tym, że dla malucha kompletowanie wyprawki to ogromna frajda i zachęta do pójścia do szkoły, dlatego należy pozwolić mu wybrać akcesoria z ulubionymi postaciami z bajki czy kolorami. Dodatkowo wszystkie gadżety dziecka należy podpisać imieniem i nazwiskiem, by się nie zawieruszyły w sali lekcyjnej.

Źródło: Academy International - Szkoła Wawer

Internetowe wydawnictwo prasowe

Serwis Norbertinum.com.pl to najciekawsze wydarzenia z kraju i ze świata, ciekawe artykuły z dziedziny nauki, kultury, a także rzeczowe informacje prawne i ekonomiczne. Na Norbertinum.com.pl przeczytasz o wydarzeniach sportowych, poznasz ciekawe miejsca z działu turystyka i zapoznasz się z najnowszymi osiągnięciami techniki.

Kontakt

Sitte.pl

kom: 606 281 023
tel: 81 473 2011

e-mail:  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.