poniedziałek, luty 19, 2018
image image image image
Opieka nad rodzicami Statystycznie Polska jest na 77 miejscu w rankingu długości życia swoich obywateli. Statystyczny Polak żyje przeszło 76 lat, jednak nie zawsze ma zagwarantowaną godną starość. Osoby w podeszłym wieku zmagają się z wieloma chorobami, a opieką nad nimi obarczane są dzieci. Nie zawsze jednak, ze względu na pracę i obowiązki względem swoich dzieci mogą sprawować opiekę osobiście. Decydują się na usługi profesjonalnych opiekunek lub umieszczają rodziców w domach opieki. Czytaj cały artykuł
Wczasy nad morzem w miejscowości Pobierowo Pobierowo to mała nadmorska miejscowość położona w malowniczym zakątku województwa zachodniopomorskiego. Znajduje się ona między Rewalem i Dziwnowem, na terenie Wybrzeża Rewalskiego, znanego z czystych plaż oraz bogatego mikroklimatu. Spokojna okolica, szum morza i nadmorskie lasy zachęcają do spacerów i sprawiają, że Pobierowo jest jednym z częstszych wakacyjnych kierunków wśród Polaków. Czytaj cały artykuł
Zalety treningu cardio Trening cardio (trening wytrzymałościowy, aerobowy, tlenowy) to najczęściej polecany rodzaj aktywności fizycznej dla osób pragnących schudnąć. Z treningu cardio może korzystać praktycznie każdy bez względu na wiek, płeć, sprawność fizyczną. Ten rodzaj treningu pomoże nie tylko spalić tłuszcz, ale także pozbyć się cellulitu oraz wzmocnić cały organizm. Czytaj cały artykuł
5 powodów dlaczego nie warto robić sobie długów? Wszystkie zaległości trzeba prędzej czy później spłacić, jednak rzadko możemy uregulować jedynie kwotę zadłużenia. Zazwyczaj mamy do czynienia z kosztami dodatkowymi, które wynikają z opóźnień. Czytaj cały artykuł

Szkolnej wyprawki już czas, czyli co kupić, aby odpowiednio przygotować swoje dziecko do klasy pierwszej

plecakZeszyty, bloki, kredki, długopisy, plastelina, farby... Czy to już wszystko, czego potrzebuje przyszły uczeń klasy pierwszej? Jeśli nie jesteście pewni, czy tornister Waszego malucha jest już kompletny, zapraszamy do lektury!

Prymarną zasadą podczas kompletowania wyprawki dla pierwszaka jest zachowanie zdrowego rozsądku, co trudne jest zwłaszcza, gdy wysyłamy nasze pierwsze dziecko do szkoły, oraz gdy placówka nie podała listy z niezbędnymi artykułami. Niezależnie od tego czy jest to szkoła prywatna czy publiczna ważne, aby zakupione przedmioty były nie tylko kolorowe i ładne, lecz także praktyczne i bezpieczne dla malucha. Pamiętajcie, że przed wyjściem na zakupy dobrze jest sporządzić listę, by nie zwariować przed sklepowymi półkami.

Tornister to podstawa

Plecak dla dziecka przede wszystkim powinien być niezbyt ciężki oraz dostosowany do jego wzrostu. Niezbędne jest usztywnienie dna, wyprofilowanie oraz miękkie grube szelki z opcją regulacji. Pierwszoklasista z pewnością powinien mieć tornister z kilkoma przegrodami, co ułatwi mu utrzymanie porządku. Ciekawą propozycją jest plecak na kółkach z rączką, dzięki któremu maluch nie będzie musiał codziennie dźwigać dużych ciężarów.

Zeszyty i przybory do pisania

Pierwszoklasiści bardzo dużo piszą w podręcznikach i specjalnych zeszytach ćwiczeń, dlatego zazwyczaj sprawdzają się u nich cienkie zeszyty formatu a5. Na początek wystarczy jeden w trzy linie i jeden w kratkę, dalszych wskazówek z pewnością udzieli nauczyciel. Raczej zrezygnować trzeba z zeszytów z twardą okładką czy tych o wielkości a4, które będą za ciężkie i niewygodne dla malucha. Oczywiście podstawą jest zakup niebieskiego lub czarnego długopisu, najlepiej kilku sztuk, bo dzieci często gubią drobne przedmioty. Na tym etapie edukacji bardzo dużo pisze i zaznacza się kolorowymi długopisami i flamastrami, których nie może zabraknąć w wyprawce. Zarówno do rysowania i pisania niezbędne będą również gumka i ołówek, a także linijka, a przybory do pisania i rysowania pomieścić musi odpowiednio duży piórnik!

Na zajęcia plastyczne

Zajęcia plastyczne i techniczne to bardzo ważna część lekcji dzieci w klasie pierwszej. Pozwalają na ćwiczenie zręczności, precyzji i kreatywności. Oczywiście niezbędne będą kredki, farby – najlepiej plakatowe, dwie grubości pędzli, blok zwykły i techniczny, papier kolorowy, bibuła, plastelina, klej i nożyczki z zaokrąglonymi czubkami. Na początek, takie wyposażenie z pewnością wystarczy, ponieważ przed wykonywaniem nietypowych prac, nauczyciel zazwyczaj uprzedza rodziców, co dzieci muszą przygotować.

Kapcie, worek i strój na W-F

Dziecko musi mieć w szkole buty na zmianę oraz worek, w którym będą one przechowywane. Niekiedy wymaga się również oddzielnego obuwia na zajęcia wychowania fizycznego lub gimnastykę korekcyjną czy pozalekcyjne zajęcia sportowe. Na W-F przygotować należy również odpowiedni strój – dres lub spodenki oraz bawełnianą bluzkę na krótki rękaw. Dziecku wygodnie będzie nosić ubrania w specjalnym woreczku.

O czym jeszcze należy pamiętać? Z pewnością o tym, że dla malucha kompletowanie wyprawki to ogromna frajda i zachęta do pójścia do szkoły, dlatego należy pozwolić mu wybrać akcesoria z ulubionymi postaciami z bajki czy kolorami. Dodatkowo wszystkie gadżety dziecka należy podpisać imieniem i nazwiskiem, by się nie zawieruszyły w sali lekcyjnej.

Źródło: Academy International - Szkoła Wawer

Internetowe wydawnictwo prasowe

Serwis Norbertinum.com.pl to najciekawsze wydarzenia z kraju i ze świata, ciekawe artykuły z dziedziny nauki, kultury, a także rzeczowe informacje prawne i ekonomiczne. Na Norbertinum.com.pl przeczytasz o wydarzeniach sportowych, poznasz ciekawe miejsca z działu turystyka i zapoznasz się z najnowszymi osiągnięciami techniki.

Kontakt

Sitte.pl

kom: 606 281 023
tel: 81 473 2011

e-mail:  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.