środa, listopad 14, 2018
image image image image
Najlepsze sposoby na pachnące pranie Pachnące pranie to marzenie każdej gospodyni domowej. Zawsze chcemy, aby nasze ubrania były świeże, czyste i przyjemne w dotyku. Często jednak nie zależy to tylko od naszego płynu do prania. Bardzo dużym problemem może być sama pralka, która często pozostawia nieprzyjemny zapach na ubraniach. Jednak mamy na to sposób! Czytaj cały artykuł
Projektowanie systemu dedykowanego Współczesna sytuacja rynkowa wymusza na przedsiębiorstwach idealne dostosowanie do oczekiwań odbiorców. Jeśli chce się zrealizować wszystkie ich potrzeby, do prowadzenia transakcji potrzebny okaże się system dedykowany. Jego zamówienie przynosi profity również wspomnianemu przedsiębiorstwu, gdyż buduje ono siłę konkurencyjną. Dzięki systemowi dedykowanemu można dostarczać klientom usługi i rozwiązania, których nie mają u siebie inni. Można również realizować sprzedaże szybciej, łatwiej i z mniejszym ryzykiem błędów. Czytaj cały artykuł
Nowa norma w zakresie BHP Znany od wielu lat system OHSAS 18001 jest obecnie zastąpiony przez nową normę ISO 45001.  Jest to system zarządzania bezpieczeństwem i higieną pracy, którego celem jest poprawa poziomu bezpieczeństwa pracowników i ograniczenie ryzyka wypadków w miejscu pracy oraz rozwój chorób (przede wszystkim zawodowych). Czytaj cały artykuł
Czy kot widzi wszystkie kolory? Mówi się, że koty świetnie widzą w ciemności, ale krążą też opinie, że nie widzą wszystkich kolorów lub nawet, że widzą tylko czarny i biały. Czy to prawda? Jeśli interesuje Cię tego typu wiedza, na portalu Maxandmrau.pl dowiesz się więcej na temat królestwa zwierząt oraz opieki nad zwierzętami domowymi. Czytaj cały artykuł

Szkolnej wyprawki już czas, czyli co kupić, aby odpowiednio przygotować swoje dziecko do klasy pierwszej

plecakZeszyty, bloki, kredki, długopisy, plastelina, farby... Czy to już wszystko, czego potrzebuje przyszły uczeń klasy pierwszej? Jeśli nie jesteście pewni, czy tornister Waszego malucha jest już kompletny, zapraszamy do lektury!

Prymarną zasadą podczas kompletowania wyprawki dla pierwszaka jest zachowanie zdrowego rozsądku, co trudne jest zwłaszcza, gdy wysyłamy nasze pierwsze dziecko do szkoły, oraz gdy placówka nie podała listy z niezbędnymi artykułami. Niezależnie od tego czy jest to szkoła prywatna czy publiczna ważne, aby zakupione przedmioty były nie tylko kolorowe i ładne, lecz także praktyczne i bezpieczne dla malucha. Pamiętajcie, że przed wyjściem na zakupy dobrze jest sporządzić listę, by nie zwariować przed sklepowymi półkami.

Tornister to podstawa

Plecak dla dziecka przede wszystkim powinien być niezbyt ciężki oraz dostosowany do jego wzrostu. Niezbędne jest usztywnienie dna, wyprofilowanie oraz miękkie grube szelki z opcją regulacji. Pierwszoklasista z pewnością powinien mieć tornister z kilkoma przegrodami, co ułatwi mu utrzymanie porządku. Ciekawą propozycją jest plecak na kółkach z rączką, dzięki któremu maluch nie będzie musiał codziennie dźwigać dużych ciężarów.

Zeszyty i przybory do pisania

Pierwszoklasiści bardzo dużo piszą w podręcznikach i specjalnych zeszytach ćwiczeń, dlatego zazwyczaj sprawdzają się u nich cienkie zeszyty formatu a5. Na początek wystarczy jeden w trzy linie i jeden w kratkę, dalszych wskazówek z pewnością udzieli nauczyciel. Raczej zrezygnować trzeba z zeszytów z twardą okładką czy tych o wielkości a4, które będą za ciężkie i niewygodne dla malucha. Oczywiście podstawą jest zakup niebieskiego lub czarnego długopisu, najlepiej kilku sztuk, bo dzieci często gubią drobne przedmioty. Na tym etapie edukacji bardzo dużo pisze i zaznacza się kolorowymi długopisami i flamastrami, których nie może zabraknąć w wyprawce. Zarówno do rysowania i pisania niezbędne będą również gumka i ołówek, a także linijka, a przybory do pisania i rysowania pomieścić musi odpowiednio duży piórnik!

Na zajęcia plastyczne

Zajęcia plastyczne i techniczne to bardzo ważna część lekcji dzieci w klasie pierwszej. Pozwalają na ćwiczenie zręczności, precyzji i kreatywności. Oczywiście niezbędne będą kredki, farby – najlepiej plakatowe, dwie grubości pędzli, blok zwykły i techniczny, papier kolorowy, bibuła, plastelina, klej i nożyczki z zaokrąglonymi czubkami. Na początek, takie wyposażenie z pewnością wystarczy, ponieważ przed wykonywaniem nietypowych prac, nauczyciel zazwyczaj uprzedza rodziców, co dzieci muszą przygotować.

Kapcie, worek i strój na W-F

Dziecko musi mieć w szkole buty na zmianę oraz worek, w którym będą one przechowywane. Niekiedy wymaga się również oddzielnego obuwia na zajęcia wychowania fizycznego lub gimnastykę korekcyjną czy pozalekcyjne zajęcia sportowe. Na W-F przygotować należy również odpowiedni strój – dres lub spodenki oraz bawełnianą bluzkę na krótki rękaw. Dziecku wygodnie będzie nosić ubrania w specjalnym woreczku.

O czym jeszcze należy pamiętać? Z pewnością o tym, że dla malucha kompletowanie wyprawki to ogromna frajda i zachęta do pójścia do szkoły, dlatego należy pozwolić mu wybrać akcesoria z ulubionymi postaciami z bajki czy kolorami. Dodatkowo wszystkie gadżety dziecka należy podpisać imieniem i nazwiskiem, by się nie zawieruszyły w sali lekcyjnej.

Źródło: Academy International - Szkoła Wawer

Internetowe wydawnictwo prasowe

Serwis Norbertinum.com.pl to najciekawsze wydarzenia z kraju i ze świata, ciekawe artykuły z dziedziny nauki, kultury, a także rzeczowe informacje prawne i ekonomiczne. Na Norbertinum.com.pl przeczytasz o wydarzeniach sportowych, poznasz ciekawe miejsca z działu turystyka i zapoznasz się z najnowszymi osiągnięciami techniki.

Kontakt

Sitte.pl

kom: 606 281 023
tel: 81 473 2011

e-mail:  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.