środa, kwiecień 08, 2020
image image image image
Kryzys koronawirus Kryzys koronawirus jest nieunikniony. Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) informuje, że zarówno COVID-19, jak i grypa powodują choroby układu oddechowego i rozprzestrzeniają się w podobny sposób. Koronawirus rozprzestrzenia się poprzez małe kropelki płynu z nosa i ust chorego. WHO zauważa, że koronawirusy nie przeżywają długo na przedmiotach, takich jak listy czy paczki. Czytaj cały artykuł
Fajerwerki idealne na Sylwestra Planowanie sylwestra tygodniami, huczna zabawa, szampan i oczywiście fajerwerki... wszystko to składa się na wyjątkową imprezę, która pozostanie na długo w pamięci świętujących. Tradycja obchodzenia Nowego Roku jest znana wszystkim od wieków. Jej głównym punktem jest pokaz sztucznych ogni, odbywający się o godzinie 24:00. To wtedy żegnany jest Stary Rok i witany Nowy. Dziesiątki wystrzelonych petard rozjaśnia niebo. Jakie będą idealne? Czytaj cały artykuł
Akcesoria do drukarek warte zakupu Drukarki atramentowe i laserowe składają się z szeregu podzespołów. Mogą one ulegać zużyciu w wyniku codziennej eksploatacji urządzeń. Na szczęście większość z nich można zregenerować lub wymienić na nowe. Często alternatywą dla oryginalnych części są zamienniki. Dzięki temu tusze czy tonery można nabyć znacznie taniej. Zobacz, gdzie i co warto kupić. Czytaj cały artykuł
Kiedy opłaca się wynajem biura? Decydując się na prowadzenie własnej działalności gospodarczej, musimy mieć - poza dobry pomysłem, stosownym budżetem i samozaparciem – również odpowiedni lokal. Taką powierzchnię biurową możemy kupić lub wynająć. Ta druga opcja jest ostatnio znacznie popularniejsza. Na co zatem zwrócić uwagę, wynajmując odpowiednie biuro i kiedy nam się to opłaca? Czytaj cały artykuł

Lubisz języki i szukasz studiów z przyszłością? Wybierz filologię hiszpańską!

filologia hiszpanskaKierunki filologiczne cieszą się dużą popularnością wśród absolwentów liceów, szczególnie – choć nie tylko – tych, którzy nie czują się mocni w naukach ścisłych. To dobry wybór, gdyż języki są obecnie niezwykle ważne i wymagane w niemalże każdym zawodzie. Filologie otwierają przed nami mnóstwo ciekawych możliwości i są przydatne nie tylko w życiu zawodowym, ale również prywatnym.

O ile wiele osób potrafi porozumieć się w języku angielskim, o tyle inne mogą sprawić problem. Jedną z popularnych filologii w ostatnim czasie jest filologia hiszpańska. Dlaczego warto ją wybrać?

Czym jest filologia hiszpańska?

Filologia hiszpańska, nazywana czasem iberystyką (jeśli zawiera też nauki o Portugalii), to dział nauki badający historię, literaturę i tradycję Hiszpanii. W przypadku iberystyki, kierunek ten dzielimy na hispanistykę, która skupia się na Hiszpanii i portugalistykę, podczas której posiądziemy wiedzę na temat Portugalii.

Filologia hiszpańska, podobnie jak każda inna, to obszerny i uniwersalny kierunek, który przygotuje nas do pracy w wielu różnych zawodach. Nie ulega wątpliwości, że nauka języków – zwłaszcza innych niż angielski i niemiecki – w dzisiejszym świecie po prostu się opłaca.

Filologia hiszpańska - tylko dla pasjonatów?

Każda filologia to kierunek dla osób, które dobrze czują się w językach, ale również interesują się tradycją i kulturą danego kraju. Choć wiele osób uważa, że filologia hiszpańska i każda inna upoważnia jedynie do zawodu tłumacza lub nauczyciela, nie jest to prawdą. Możliwości jest o wiele więcej, łącznie z tymi, gdzie pracę podejmuje się na terenie samej Hiszpanii. W tym przypadku dobra znajomość języka hiszpańskiego jest szczególnie ważna, bo na miejscu możemy mieć problem z porozumieniem się w jakikolwiek inny sposób.

Najważniejszą cechą kandydata na studenta filologii hiszpańskiej jest oczywiście łatwość w uczeniu się języków. W tym przypadku może nie wystarczyć fakt, iż w szkole średniej szło nam nieźle, gdyż studia lingwistyczne posiadają znacznie wyższy poziom. Jeżeli jednak jesteśmy pewni, że to nasza pasja i nie sprawi nam problemu nawet na najwyższym poziomie, nie powinniśmy się wahać.

Student filologii hiszpańskiej powinien być również otwarty, śmiały i komunikatywny. Zarówno podczas trwania studiów, jak i po ich ukończeniu, będziemy porozumiewać się po hiszpańsku, więc warto, byśmy nie czuli się tym faktem skrępowani.

Praca po filologii hiszpańskiej

Utarte schematy błędnie wskazują, że filologie studiują jedynie osoby, które planują uczyć w szkołach bądź pracować w biurze tłumaczeń. Jeszcze do niedawna były to dwie najpopularniejsze ścieżki kariery, jednak dziś kierunki obierane po studiach są coraz bardziej zróżnicowane.

To, o czym bez wątpienia warto pamiętać, to fakt, iż filologia hiszpańska obejmuje nie tylko nauki z zakresu języka, ale również hiszpańskiej historii, kultury czy literatury. Dlatego dzięki nabytej wiedzy można starać się o pracę w biurach podróży, hotelach, urzędach i korporacjach.

Internetowe wydawnictwo prasowe

Serwis Norbertinum.com.pl to najciekawsze wydarzenia z kraju i ze świata, ciekawe artykuły z dziedziny nauki, kultury, a także rzeczowe informacje prawne i ekonomiczne. Na Norbertinum.com.pl przeczytasz o wydarzeniach sportowych, poznasz ciekawe miejsca z działu turystyka i zapoznasz się z najnowszymi osiągnięciami techniki.

Kontakt

Sitte.pl

kom: 606 281 023
tel: 81 473 2011

e-mail:  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.