środa, kwiecień 08, 2020
image image image image
Kryzys koronawirus Kryzys koronawirus jest nieunikniony. Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) informuje, że zarówno COVID-19, jak i grypa powodują choroby układu oddechowego i rozprzestrzeniają się w podobny sposób. Koronawirus rozprzestrzenia się poprzez małe kropelki płynu z nosa i ust chorego. WHO zauważa, że koronawirusy nie przeżywają długo na przedmiotach, takich jak listy czy paczki. Czytaj cały artykuł
Fajerwerki idealne na Sylwestra Planowanie sylwestra tygodniami, huczna zabawa, szampan i oczywiście fajerwerki... wszystko to składa się na wyjątkową imprezę, która pozostanie na długo w pamięci świętujących. Tradycja obchodzenia Nowego Roku jest znana wszystkim od wieków. Jej głównym punktem jest pokaz sztucznych ogni, odbywający się o godzinie 24:00. To wtedy żegnany jest Stary Rok i witany Nowy. Dziesiątki wystrzelonych petard rozjaśnia niebo. Jakie będą idealne? Czytaj cały artykuł
Akcesoria do drukarek warte zakupu Drukarki atramentowe i laserowe składają się z szeregu podzespołów. Mogą one ulegać zużyciu w wyniku codziennej eksploatacji urządzeń. Na szczęście większość z nich można zregenerować lub wymienić na nowe. Często alternatywą dla oryginalnych części są zamienniki. Dzięki temu tusze czy tonery można nabyć znacznie taniej. Zobacz, gdzie i co warto kupić. Czytaj cały artykuł
Kiedy opłaca się wynajem biura? Decydując się na prowadzenie własnej działalności gospodarczej, musimy mieć - poza dobry pomysłem, stosownym budżetem i samozaparciem – również odpowiedni lokal. Taką powierzchnię biurową możemy kupić lub wynająć. Ta druga opcja jest ostatnio znacznie popularniejsza. Na co zatem zwrócić uwagę, wynajmując odpowiednie biuro i kiedy nam się to opłaca? Czytaj cały artykuł

Politologia – studia dla interesujących się światem

studia w pultuskuStudia politologiczne to bardzo popularny wybór wśród maturzystów. Nie jest to jednak kierunek dla każdego – najlepiej odnajdą się na nim ci, którzy interesują się wydarzeniami, nie tylko politycznymi, na całym świecie. To raczej studia dla humanistów, choć odnajdą się na nich także umysły ścisłe.

Dzięki politologii poznamy i zrozumiemy zasady funkcjonowania państw oraz organizacji społecznych, posiądziemy wiedzę o różnych zjawiskach politycznych (od skali lokalnej do globalnej) i zależności między instytucjami politycznymi, a społeczeństwami i jednostkami. Jakie cechy powinien posiadać idealny kandydat na studenta politologii i jak może wyglądać jego ścieżka kariery? Czy studia w Pułtusku to dobra alternatywa dla wielkich uniwersytetów? Sprawdźmy!

Dla kogo politologia?

Jeżeli rozpoczynamy dzień od przeglądu wydarzeń w kraju i na świecie, jesteśmy na bieżąco ze światem polityki i interesują nas tajniki funkcjonowania poszczególnych ustrojów i organizacji międzynarodowych, politologia jest dla nas odpowiednim kierunkiem. Dzięki niemu poznamy temat szerzej i zrozumiemy go w pełni. To z kolei pozwoli nam na lepsze pojmowanie wydarzeń na scenie politycznej.

Osoba, która wybiera się na politologię, powinna czuć się swobodnie w obszarze polityki i gospodarki. To właśnie te nauki będą bowiem niejako podstawą do całego kierunku. Wybór ten jest doskonały dla osób komunikatywnych, oczytanych i zdecydowanych. Pozwala na znaczne poszerzenie swoich horyzontów. Wiele zajęć ma charakter praktyczny, co pozwala dobrze przygotować się do późniejszej pracy.

Gdzie studiować politologię?

Politologia to popularne studia. Pułtusk posiada owy kierunek w ofercie Akademii Humanistycznej im. Aleksandra Gieysztora. Uczelnia ta oferuje studia politologiczne I i II stopnia, co oznacza, iż po uzyskaniu tytułu licencjata, możemy kontynuować naukę na studiach magisterskich.

Studia w Pułtusku to opcja dla tamtejszych mieszkańców, którzy z jakichś powodów nie mają możliwości regularnego dojeżdżania na uczelnię w większym mieście. Warto dodać, że uczelnia jest filią Akademii Finansów i Biznesu Vistula z Warszawy, w związku z czym mamy dostęp do kadry pedagogicznej na najwyższym poziomie.

Czego spodziewać się na politologii?

Studia na kierunku politologia, podobnie jak każde inne, posiadają nie tylko przedmioty kierunkowe, ale również szereg innych, które z powodzeniem uzupełnią całość. Przedmioty, jakich należy się spodziewać, to między innymi: statystyka i demografia, socjologia mediów, prawo prasowe i autorskie, europejska polityka społeczna, elity polityczne, systemy religijne świata czy prawo pracy i ubezpieczeń społecznych.

Politologia nie musi oznaczać pracy w polityce!

Nazwa kierunku jest wprawdzie dość sugestywna, ale warto pamiętać, iż absolwenci politologii wcale nie muszą pracować w szeroko pojętej polityce. Kierunek ten, wbrew pozorom, daje szerokie perspektywy zawodowe. Wszystko zależy w dużej mierze od wyboru odpowiedniej specjalizacji. Pozwoli to obrać nam ścieżkę: administracja rządowa, organy partii politycznych i ich sztaby, komitety wyborcze, instytucje i organizacje międzynarodowe, agencje PR czy instytucje kulturalne.

Internetowe wydawnictwo prasowe

Serwis Norbertinum.com.pl to najciekawsze wydarzenia z kraju i ze świata, ciekawe artykuły z dziedziny nauki, kultury, a także rzeczowe informacje prawne i ekonomiczne. Na Norbertinum.com.pl przeczytasz o wydarzeniach sportowych, poznasz ciekawe miejsca z działu turystyka i zapoznasz się z najnowszymi osiągnięciami techniki.

Kontakt

Sitte.pl

kom: 606 281 023
tel: 81 473 2011

e-mail:  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.