sobota, sierpień 15, 2020
image image image image
Dlaczego warto organizować wideokonferencje? Współczesne realia biznesowe wymagają wielu kontaktów pomiędzy klientami lub kontrahentami. Większość z nich można ogarnąć przy pomocy rozmowy telefonicznej lub poczty internetowej. Czytaj cały artykuł
Kiedy i jak czyścić kocioł CO? Sprawny kocioł CO to gwarancja energooszczędnego, ekonomicznego, a przede wszystkim bezpiecznego ogrzewania. Niezawodne funkcjonowanie urządzenia zależy jednak nie tylko od jego jakości i marki produktu, ale także od jego prawidłowego użytkowania i odpowiedniej konserwacji. Istotne znaczenie ma tu przede wszystkim regularne czyszczenie. Które elementy kotła należy czyścić oraz w jaki sposób i kiedy najlepiej to robić? Czytaj cały artykuł
Jak znaleźć hotel w atrakcyjnej cenie? Wakacyjny wyjazd to niestety duży wydatek. Przejazd, hotel, atrakcje, wyżywienie – wszystko kosztuje. Oczywiście, kiedy jesteś na wakacjach, ostatnie, o czym chcesz myśleć, to ograniczenia. Jednak jeśli odpowiednio zaplanujesz swój urlop, możesz zaoszczędzić sporo gotówki. Zwłaszcza że podjęte działania... nic Cię nie kosztują. Wypróbuj sposoby na znalezienie hotelu w niskiej cenie. Czytaj cały artykuł
Kryzys koronawirus Kryzys koronawirus jest nieunikniony. Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) informuje, że zarówno COVID-19, jak i grypa powodują choroby układu oddechowego i rozprzestrzeniają się w podobny sposób. Koronawirus rozprzestrzenia się poprzez małe kropelki płynu z nosa i ust chorego. WHO zauważa, że koronawirusy nie przeżywają długo na przedmiotach, takich jak listy czy paczki. Czytaj cały artykuł

Politologia – studia dla interesujących się światem

studia w pultuskuStudia politologiczne to bardzo popularny wybór wśród maturzystów. Nie jest to jednak kierunek dla każdego – najlepiej odnajdą się na nim ci, którzy interesują się wydarzeniami, nie tylko politycznymi, na całym świecie. To raczej studia dla humanistów, choć odnajdą się na nich także umysły ścisłe.

Dzięki politologii poznamy i zrozumiemy zasady funkcjonowania państw oraz organizacji społecznych, posiądziemy wiedzę o różnych zjawiskach politycznych (od skali lokalnej do globalnej) i zależności między instytucjami politycznymi, a społeczeństwami i jednostkami. Jakie cechy powinien posiadać idealny kandydat na studenta politologii i jak może wyglądać jego ścieżka kariery? Czy studia w Pułtusku to dobra alternatywa dla wielkich uniwersytetów? Sprawdźmy!

Dla kogo politologia?

Jeżeli rozpoczynamy dzień od przeglądu wydarzeń w kraju i na świecie, jesteśmy na bieżąco ze światem polityki i interesują nas tajniki funkcjonowania poszczególnych ustrojów i organizacji międzynarodowych, politologia jest dla nas odpowiednim kierunkiem. Dzięki niemu poznamy temat szerzej i zrozumiemy go w pełni. To z kolei pozwoli nam na lepsze pojmowanie wydarzeń na scenie politycznej.

Osoba, która wybiera się na politologię, powinna czuć się swobodnie w obszarze polityki i gospodarki. To właśnie te nauki będą bowiem niejako podstawą do całego kierunku. Wybór ten jest doskonały dla osób komunikatywnych, oczytanych i zdecydowanych. Pozwala na znaczne poszerzenie swoich horyzontów. Wiele zajęć ma charakter praktyczny, co pozwala dobrze przygotować się do późniejszej pracy.

Gdzie studiować politologię?

Politologia to popularne studia. Pułtusk posiada owy kierunek w ofercie Akademii Humanistycznej im. Aleksandra Gieysztora. Uczelnia ta oferuje studia politologiczne I i II stopnia, co oznacza, iż po uzyskaniu tytułu licencjata, możemy kontynuować naukę na studiach magisterskich.

Studia w Pułtusku to opcja dla tamtejszych mieszkańców, którzy z jakichś powodów nie mają możliwości regularnego dojeżdżania na uczelnię w większym mieście. Warto dodać, że uczelnia jest filią Akademii Finansów i Biznesu Vistula z Warszawy, w związku z czym mamy dostęp do kadry pedagogicznej na najwyższym poziomie.

Czego spodziewać się na politologii?

Studia na kierunku politologia, podobnie jak każde inne, posiadają nie tylko przedmioty kierunkowe, ale również szereg innych, które z powodzeniem uzupełnią całość. Przedmioty, jakich należy się spodziewać, to między innymi: statystyka i demografia, socjologia mediów, prawo prasowe i autorskie, europejska polityka społeczna, elity polityczne, systemy religijne świata czy prawo pracy i ubezpieczeń społecznych.

Politologia nie musi oznaczać pracy w polityce!

Nazwa kierunku jest wprawdzie dość sugestywna, ale warto pamiętać, iż absolwenci politologii wcale nie muszą pracować w szeroko pojętej polityce. Kierunek ten, wbrew pozorom, daje szerokie perspektywy zawodowe. Wszystko zależy w dużej mierze od wyboru odpowiedniej specjalizacji. Pozwoli to obrać nam ścieżkę: administracja rządowa, organy partii politycznych i ich sztaby, komitety wyborcze, instytucje i organizacje międzynarodowe, agencje PR czy instytucje kulturalne.

Internetowe wydawnictwo prasowe

Serwis Norbertinum.com.pl to najciekawsze wydarzenia z kraju i ze świata, ciekawe artykuły z dziedziny nauki, kultury, a także rzeczowe informacje prawne i ekonomiczne. Na Norbertinum.com.pl przeczytasz o wydarzeniach sportowych, poznasz ciekawe miejsca z działu turystyka i zapoznasz się z najnowszymi osiągnięciami techniki.

Kontakt

Sitte.pl

kom: 606 281 023
tel: 81 473 2011

e-mail:  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.