piątek, wrzesień 20, 2019
image image image image
Pracuj w domu i zarabiaj Istnieje duże grono osób, które pragnęłyby zarabiać pieniądze bez przymusu częstego opuszczania mieszkania. Dotyczy to zwłaszcza niepełnosprawnych, matek wychowujących małe dzieci a także osób, które rezydują daleko od miasta. Czytaj cały artykuł
Fizjologiczne właściwości silikonu Silikon, dzięki swoim niezwykłym właściwościom, stale zyskuje na znaczeniu jako uniwersalny materiał do produkcji różnego rodzaju wyrobów dla wielu gałęzi przemysłu. Do zalet silikonu należy odporność na działanie temperatur, wysoka elastyczność, a także duża trwałość. Nie bez znaczenia są również jego walory fizjologiczne. O jakich dokładnie właściwościach mowa i w jaki sposób wpływają one na obszar zastosowania silikonu? Czytaj cały artykuł
Fartuchy medyczne Fartuchy medyczne są nieodłącznym elementem odzieży każdego lekarza i pracowników służby zdrowia. Warto postawić na nowoczesny design - fartuch nie musi być nudny i staromodny. Szpitalna moda uległa przekształceniu, dlatego nawet w tym miejscu można poczuć powiew świeżości jeśli chodzi o odzież medyczną. Czytaj cały artykuł
Tapety w stylu glamour Angielskie słówko glamour oznacza bogactwo, dbałość o detale i wysmakowaną, choć niekiedy lekko staroświecką elegancję. Taki właśnie jest styl glamour, który może manifestować się w ubiorze, wykończeniu wnętrz, a nawet sposobie bycia. Dziś zastanówmy się nad stylem glam we wnętrzach oraz nad sposobem wykorzystania w nich ekskluzywnych tapet ściennych. Czytaj cały artykuł

Kanalizacja w piwnicy – jak to ugryźć?

dom na kredytWiele domów jednorodzinnych wyposażonych jest w piwnicę, dla której można znaleźć wiele różnych zastosowań. W takim pomieszczeniu można zorganizować dodatkową przestrzeń mieszkalną lub pralnię. Jeśli jednak piwnica znajduje się poniżej poziomu gruntu, może pojawić się problem z odprowadzaniem ścieków z instalacji wodno-kanalizacyjnej – system grawitacyjnego oprowadzania ścieków może w tym przypadku w ogóle nie zadziałać. Dlatego urządzając w piwnicy toaletę lub łazienkę, zwykle trzeba użyć specjalnych urządzeń, które wymuszą przepływ ścieków – takie rozwiązania będzie niezbędne, gdy podłoga w piwnicy znajduje się niżej niż kolektor odprowadzający ścieki z domu.

Kanalizacja dla W.C.

W przypadku toalety najlepszym rozwiązaniem jest zakup kompaktu wyposażonego we własną pompę i rozdrabniacz. Taki zestaw po właściwym zainstalowaniu pozwoli w skuteczny sposób odprowadzać ścieki z toalety do zbiorczego kolektora ścieków, podnosząc je na odpowiednią wysokość. W zależności od modelu kompaktu istnieje możliwość podnoszenia słupa ścieków na różną wysokość, nawet na kilka metrów. Wadą tego typu rozwiązania jest jego zamknięty charakter. Kompakt jest przystosowany jedynie do obsługi toalety, a zatem nie istnieje możliwość podłączenia do niego również umywalki, prysznica, wanny czy pralki.

Kanalizacja dla całej łazienki

Jeżeli urządzamy w piwnicy normalną łazienkę, w której prócz toalety ma znaleźć się umywalka, prysznic lub wanna, wtedy optymalnym wyborem będzie budowa mini przepompowni ścieków. W sprzedaży znaleźć można kompaktowe urządzenia w formie niewielkiej skrzynki, w której mieści się rozdrabniacz i pompa. Wszystkie odpływy z łazienki podłącza się do tej skrzynki, a samą skrzynkę integruje się ze zbiorczym kolektorem ścieków znajdującym się przy domu. Warto pamiętać, że skrzynka z rozdrabniaczem i pompą musi być zainstalowana poniżej odpływów z urządzeń łazienkowych, takich jak toaleta czy prysznic, tak by ścieki mogły swobodnie do niej spływać w sposób samoczynny (zgodnie z grawitacją).

Cechy charakterystyczne mini przepompowni ścieków

Domowa przepompownia ścieków musi być na stałe podłączona do źródła zewnętrznego zasilania – do prądu. Bez zasilania rozdrabniacz i pompa nie mogą pracować, a tym samym nie będą mogły skutecznie odprowadzać ścieków do zbiorczego kolektora. Problem może pojawić się zatem wówczas, gdy dojdzie do awarii elektryczności. W celu zabezpieczenia się przed zanikami zasilania można zainstalować po powierzchnią podłogi w piwnicy specjalny zbiornik na ścieki. Pewnym sposobem na uniknięcie zalania spowodowanego przerwą w dostawie prądu, może być również wyposażenie domu we własny agregat prądotwórczy. Najlepiej, gdy będzie to agregat zautomatyzowany, uruchamiający się samoczynnie w momencie zaniku zasilania w sieci.

 

Internetowe wydawnictwo prasowe

Serwis Norbertinum.com.pl to najciekawsze wydarzenia z kraju i ze świata, ciekawe artykuły z dziedziny nauki, kultury, a także rzeczowe informacje prawne i ekonomiczne. Na Norbertinum.com.pl przeczytasz o wydarzeniach sportowych, poznasz ciekawe miejsca z działu turystyka i zapoznasz się z najnowszymi osiągnięciami techniki.

Kontakt

Sitte.pl

kom: 606 281 023
tel: 81 473 2011

e-mail:  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.