wtorek, lipiec 16, 2019
image image image image
Zalety technologii HIFU HIFU, czyli zogniskowane ultradźwięki o dużym natężeniu (z ang. High Intensity Focused Ultrasound), to nowoczesna technologia wykorzystywana przede wszystkim w medycynie estetycznej. Umożliwia ona bezinwazyjne, precyzyjne i wysoce skuteczne oddziaływanie na głębokie warstwy skóry. Na czym dokładniej polega HIFU? Jak wyglądają zabiegi z użyciem tej technologii? Jakie są jej zalety? Poznaj zalety HIFU! Czytaj cały artykuł
Filtry o dużej wydajności. Kiedy są przydatne? Jakość wody to kwestia istotna nie tylko z punktu widzenia naszego zdrowia, ale również komfortu i ergonomiczności wykonywania codziennych czynności, takich jak higiena osobista, pranie, zmywanie naczyń etc. Rosnąca świadomość w tej kwestii powoduje, że coraz powszechniejsze staje się wykorzystanie filtrów, montowanych przed ujściem wody. Niektóre z nich odznaczają się wyższą niż standardowo wydajnością – gdzie są stosowane? Czytaj cały artykuł
Gadżety reklamowe - mały i tani nośnik reklamowy. W dzisiejszych czasach wielu przedsiębiorców skupiło niemalże całą swoją uwagę na wykorzystywaniu reklamowych możliwości, jakie oferuje Internet oraz różnorakie kanały komunikacji elektronicznej. Na dalszy plan schodzą natomiast rozwiązania o nieco bardziej tradycyjnym charakterze – zupełnie niesłusznie. Nie można bowiem zapominać, jak dużą rolę w kreowaniu pozytywnego wizerunku firmy, promowaniu danej marki i budowaniu określonych relacji z otoczeniem odgrywają gadżety reklamowe. Czytaj cały artykuł
Najmodniejsze tenisówki na lato Buty na okres wiosenno-letni powinny być przede wszystkim wygodne i w miarę możliwości przewiewne. Niestety nie w każdej sytuacji możemy ubrać sandały lub klapki, czasem konieczne są buty zamknięte, a tu najlepszym rozwiązaniem będą tenisówki. Czytaj cały artykuł

Kanalizacja w piwnicy – jak to ugryźć?

dom na kredytWiele domów jednorodzinnych wyposażonych jest w piwnicę, dla której można znaleźć wiele różnych zastosowań. W takim pomieszczeniu można zorganizować dodatkową przestrzeń mieszkalną lub pralnię. Jeśli jednak piwnica znajduje się poniżej poziomu gruntu, może pojawić się problem z odprowadzaniem ścieków z instalacji wodno-kanalizacyjnej – system grawitacyjnego oprowadzania ścieków może w tym przypadku w ogóle nie zadziałać. Dlatego urządzając w piwnicy toaletę lub łazienkę, zwykle trzeba użyć specjalnych urządzeń, które wymuszą przepływ ścieków – takie rozwiązania będzie niezbędne, gdy podłoga w piwnicy znajduje się niżej niż kolektor odprowadzający ścieki z domu.

Kanalizacja dla W.C.

W przypadku toalety najlepszym rozwiązaniem jest zakup kompaktu wyposażonego we własną pompę i rozdrabniacz. Taki zestaw po właściwym zainstalowaniu pozwoli w skuteczny sposób odprowadzać ścieki z toalety do zbiorczego kolektora ścieków, podnosząc je na odpowiednią wysokość. W zależności od modelu kompaktu istnieje możliwość podnoszenia słupa ścieków na różną wysokość, nawet na kilka metrów. Wadą tego typu rozwiązania jest jego zamknięty charakter. Kompakt jest przystosowany jedynie do obsługi toalety, a zatem nie istnieje możliwość podłączenia do niego również umywalki, prysznica, wanny czy pralki.

Kanalizacja dla całej łazienki

Jeżeli urządzamy w piwnicy normalną łazienkę, w której prócz toalety ma znaleźć się umywalka, prysznic lub wanna, wtedy optymalnym wyborem będzie budowa mini przepompowni ścieków. W sprzedaży znaleźć można kompaktowe urządzenia w formie niewielkiej skrzynki, w której mieści się rozdrabniacz i pompa. Wszystkie odpływy z łazienki podłącza się do tej skrzynki, a samą skrzynkę integruje się ze zbiorczym kolektorem ścieków znajdującym się przy domu. Warto pamiętać, że skrzynka z rozdrabniaczem i pompą musi być zainstalowana poniżej odpływów z urządzeń łazienkowych, takich jak toaleta czy prysznic, tak by ścieki mogły swobodnie do niej spływać w sposób samoczynny (zgodnie z grawitacją).

Cechy charakterystyczne mini przepompowni ścieków

Domowa przepompownia ścieków musi być na stałe podłączona do źródła zewnętrznego zasilania – do prądu. Bez zasilania rozdrabniacz i pompa nie mogą pracować, a tym samym nie będą mogły skutecznie odprowadzać ścieków do zbiorczego kolektora. Problem może pojawić się zatem wówczas, gdy dojdzie do awarii elektryczności. W celu zabezpieczenia się przed zanikami zasilania można zainstalować po powierzchnią podłogi w piwnicy specjalny zbiornik na ścieki. Pewnym sposobem na uniknięcie zalania spowodowanego przerwą w dostawie prądu, może być również wyposażenie domu we własny agregat prądotwórczy. Najlepiej, gdy będzie to agregat zautomatyzowany, uruchamiający się samoczynnie w momencie zaniku zasilania w sieci.

 

Internetowe wydawnictwo prasowe

Serwis Norbertinum.com.pl to najciekawsze wydarzenia z kraju i ze świata, ciekawe artykuły z dziedziny nauki, kultury, a także rzeczowe informacje prawne i ekonomiczne. Na Norbertinum.com.pl przeczytasz o wydarzeniach sportowych, poznasz ciekawe miejsca z działu turystyka i zapoznasz się z najnowszymi osiągnięciami techniki.

Kontakt

Sitte.pl

kom: 606 281 023
tel: 81 473 2011

e-mail:  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.