sobota, lipiec 04, 2020
image image image image
Dlaczego warto organizować wideokonferencje? Współczesne realia biznesowe wymagają wielu kontaktów pomiędzy klientami lub kontrahentami. Większość z nich można ogarnąć przy pomocy rozmowy telefonicznej lub poczty internetowej. Czytaj cały artykuł
Kiedy i jak czyścić kocioł CO? Sprawny kocioł CO to gwarancja energooszczędnego, ekonomicznego, a przede wszystkim bezpiecznego ogrzewania. Niezawodne funkcjonowanie urządzenia zależy jednak nie tylko od jego jakości i marki produktu, ale także od jego prawidłowego użytkowania i odpowiedniej konserwacji. Istotne znaczenie ma tu przede wszystkim regularne czyszczenie. Które elementy kotła należy czyścić oraz w jaki sposób i kiedy najlepiej to robić? Czytaj cały artykuł
Jak znaleźć hotel w atrakcyjnej cenie? Wakacyjny wyjazd to niestety duży wydatek. Przejazd, hotel, atrakcje, wyżywienie – wszystko kosztuje. Oczywiście, kiedy jesteś na wakacjach, ostatnie, o czym chcesz myśleć, to ograniczenia. Jednak jeśli odpowiednio zaplanujesz swój urlop, możesz zaoszczędzić sporo gotówki. Zwłaszcza że podjęte działania... nic Cię nie kosztują. Wypróbuj sposoby na znalezienie hotelu w niskiej cenie. Czytaj cały artykuł
Kryzys koronawirus Kryzys koronawirus jest nieunikniony. Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) informuje, że zarówno COVID-19, jak i grypa powodują choroby układu oddechowego i rozprzestrzeniają się w podobny sposób. Koronawirus rozprzestrzenia się poprzez małe kropelki płynu z nosa i ust chorego. WHO zauważa, że koronawirusy nie przeżywają długo na przedmiotach, takich jak listy czy paczki. Czytaj cały artykuł

Kanalizacja w piwnicy – jak to ugryźć?

dom na kredytWiele domów jednorodzinnych wyposażonych jest w piwnicę, dla której można znaleźć wiele różnych zastosowań. W takim pomieszczeniu można zorganizować dodatkową przestrzeń mieszkalną lub pralnię. Jeśli jednak piwnica znajduje się poniżej poziomu gruntu, może pojawić się problem z odprowadzaniem ścieków z instalacji wodno-kanalizacyjnej – system grawitacyjnego oprowadzania ścieków może w tym przypadku w ogóle nie zadziałać. Dlatego urządzając w piwnicy toaletę lub łazienkę, zwykle trzeba użyć specjalnych urządzeń, które wymuszą przepływ ścieków – takie rozwiązania będzie niezbędne, gdy podłoga w piwnicy znajduje się niżej niż kolektor odprowadzający ścieki z domu.

Kanalizacja dla W.C.

W przypadku toalety najlepszym rozwiązaniem jest zakup kompaktu wyposażonego we własną pompę i rozdrabniacz. Taki zestaw po właściwym zainstalowaniu pozwoli w skuteczny sposób odprowadzać ścieki z toalety do zbiorczego kolektora ścieków, podnosząc je na odpowiednią wysokość. W zależności od modelu kompaktu istnieje możliwość podnoszenia słupa ścieków na różną wysokość, nawet na kilka metrów. Wadą tego typu rozwiązania jest jego zamknięty charakter. Kompakt jest przystosowany jedynie do obsługi toalety, a zatem nie istnieje możliwość podłączenia do niego również umywalki, prysznica, wanny czy pralki.

Kanalizacja dla całej łazienki

Jeżeli urządzamy w piwnicy normalną łazienkę, w której prócz toalety ma znaleźć się umywalka, prysznic lub wanna, wtedy optymalnym wyborem będzie budowa mini przepompowni ścieków. W sprzedaży znaleźć można kompaktowe urządzenia w formie niewielkiej skrzynki, w której mieści się rozdrabniacz i pompa. Wszystkie odpływy z łazienki podłącza się do tej skrzynki, a samą skrzynkę integruje się ze zbiorczym kolektorem ścieków znajdującym się przy domu. Warto pamiętać, że skrzynka z rozdrabniaczem i pompą musi być zainstalowana poniżej odpływów z urządzeń łazienkowych, takich jak toaleta czy prysznic, tak by ścieki mogły swobodnie do niej spływać w sposób samoczynny (zgodnie z grawitacją).

Cechy charakterystyczne mini przepompowni ścieków

Domowa przepompownia ścieków musi być na stałe podłączona do źródła zewnętrznego zasilania – do prądu. Bez zasilania rozdrabniacz i pompa nie mogą pracować, a tym samym nie będą mogły skutecznie odprowadzać ścieków do zbiorczego kolektora. Problem może pojawić się zatem wówczas, gdy dojdzie do awarii elektryczności. W celu zabezpieczenia się przed zanikami zasilania można zainstalować po powierzchnią podłogi w piwnicy specjalny zbiornik na ścieki. Pewnym sposobem na uniknięcie zalania spowodowanego przerwą w dostawie prądu, może być również wyposażenie domu we własny agregat prądotwórczy. Najlepiej, gdy będzie to agregat zautomatyzowany, uruchamiający się samoczynnie w momencie zaniku zasilania w sieci.

 

Internetowe wydawnictwo prasowe

Serwis Norbertinum.com.pl to najciekawsze wydarzenia z kraju i ze świata, ciekawe artykuły z dziedziny nauki, kultury, a także rzeczowe informacje prawne i ekonomiczne. Na Norbertinum.com.pl przeczytasz o wydarzeniach sportowych, poznasz ciekawe miejsca z działu turystyka i zapoznasz się z najnowszymi osiągnięciami techniki.

Kontakt

Sitte.pl

kom: 606 281 023
tel: 81 473 2011

e-mail:  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.