piątek, wrzesień 20, 2019
image image image image
Pracuj w domu i zarabiaj Istnieje duże grono osób, które pragnęłyby zarabiać pieniądze bez przymusu częstego opuszczania mieszkania. Dotyczy to zwłaszcza niepełnosprawnych, matek wychowujących małe dzieci a także osób, które rezydują daleko od miasta. Czytaj cały artykuł
Fizjologiczne właściwości silikonu Silikon, dzięki swoim niezwykłym właściwościom, stale zyskuje na znaczeniu jako uniwersalny materiał do produkcji różnego rodzaju wyrobów dla wielu gałęzi przemysłu. Do zalet silikonu należy odporność na działanie temperatur, wysoka elastyczność, a także duża trwałość. Nie bez znaczenia są również jego walory fizjologiczne. O jakich dokładnie właściwościach mowa i w jaki sposób wpływają one na obszar zastosowania silikonu? Czytaj cały artykuł
Fartuchy medyczne Fartuchy medyczne są nieodłącznym elementem odzieży każdego lekarza i pracowników służby zdrowia. Warto postawić na nowoczesny design - fartuch nie musi być nudny i staromodny. Szpitalna moda uległa przekształceniu, dlatego nawet w tym miejscu można poczuć powiew świeżości jeśli chodzi o odzież medyczną. Czytaj cały artykuł
Tapety w stylu glamour Angielskie słówko glamour oznacza bogactwo, dbałość o detale i wysmakowaną, choć niekiedy lekko staroświecką elegancję. Taki właśnie jest styl glamour, który może manifestować się w ubiorze, wykończeniu wnętrz, a nawet sposobie bycia. Dziś zastanówmy się nad stylem glam we wnętrzach oraz nad sposobem wykorzystania w nich ekskluzywnych tapet ściennych. Czytaj cały artykuł

Systemy odwadniania dachów

system rynnowyGłównym zadaniem dachu jest ochrona budynku przed czynnikami atmosferycznymi – przede wszystkim opadami. Szczelne pokrycie dachowe zapobiega przeciekaniu i chroni wnętrze domu przed wilgocią, jednak gromadzące się na dachu wody opadowe i roztopowe muszą być efektywnie usuwane. W tym celu wykorzystuje się systemy odwadniania. Czym się one charakteryzują i jak są zbudowane?

Jak działają systemy odwadniania dachów?

Aby dach skutecznie chronił budynek przed nasiąkaniem wilgocią, potrzebne jest nie tylko szczelne pokrycie, ale też system odprowadzania wody gromadzącej się na połaciach. Odpowiednio zaprojektowane systemy rynnowe zapobiegają wnikaniu wilgoci w ściany domu, ale są również ważnym elementem elewacji. System odwadniania składający się z połączonych ze sobą rynien i rur powinien być zatem dobrze przemyślany, dostosowany do kształtu dachu, ale także do stylu, w jakim utrzymany jest budynek. Jest to szczególnie istotne w przypadku bardziej skomplikowanych dachów, zwłaszcza wielospadowych, np. kopertowych, gdzie liczne spadki i załamania utrudniają skuteczne usuwanie wody gromadzącej się tam na skutek opadów deszczu i śniegu. W tym celu na skraju dachu oraz prostopadle do jego krawędzi, a więc pionowo przy ścianach budynku montuje się systemy składające się z rynien o przekroju otwartym, zamkniętych rur spustowych oraz łączników, uszczelek i haków. Dzięki temu woda spływająca z dachu zbiera się w rynnach, z których odprowadzana jest do rur, a następnie transportowana poza budynek, aż do poziomu gruntu. Każdy z elementów systemu odwodnienia powinien być odpowiednio zaprojektowany, by zapobiegać przelewaniu się wody, a także musi być wykonany z wysokiej jakości materiałów.

Z jakich materiałów wykonuje się systemy odwadniania dachów?

Profesjonalne hurtownie pokryć i akcesoriów dachowych, czego przykładem jest firma Dachlux, oferują różne systemy odwadniania dachów. Do najbardziej popularnych należą:

  • Stalowe systemy rynnowe – odporne na działanie czynników atmosferycznych systemy odwodnienia ze stali wyróżnia niezwykła trwałość. Dodatkowe powłoki nadają im estetyczny wygląd i wytrzymałość.
  • Systemy odwadniania z PCV – PCV, czyli polichlorek winylu wykorzystywany do produkcji systemów rynnowych sprawia, że charakteryzują się one niewielką masą i łatwością montażu. Systemy odwadniania dachów z PCV są przy tym trwałe, odporne na działanie czynników zewnętrznych, a do tego nie korodują.

Oprócz tego systemy odwadniania dachów wykonuje się z miedzi, a także z cynku i tytanu, które nadają rynnom niezwykłą trwałość. Systemy aluminiowe wyróżnia z kolei lekkość i wytrzymałość. Solidny i dobrze zaprojektowany system orynnowania skutecznie zapobiegnie zawilgoceniu budynku.

Internetowe wydawnictwo prasowe

Serwis Norbertinum.com.pl to najciekawsze wydarzenia z kraju i ze świata, ciekawe artykuły z dziedziny nauki, kultury, a także rzeczowe informacje prawne i ekonomiczne. Na Norbertinum.com.pl przeczytasz o wydarzeniach sportowych, poznasz ciekawe miejsca z działu turystyka i zapoznasz się z najnowszymi osiągnięciami techniki.

Kontakt

Sitte.pl

kom: 606 281 023
tel: 81 473 2011

e-mail:  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.