środa, listopad 20, 2019
image image image image
Drożdże piwowarskie. Co warto o nich wiedzieć? Drożdże odgrywają bardzo ważną rolę w procesie produkcji piwa. Często to właśnie od nich zależy, czy alkohol będzie smakował tak jak powinien. Nie wszyscy wiedzą, że drożdże piwowarskie dzielą się na kilka kategorii i do każdego napoju trzeba je odpowiednio dobrać. Jakie jeszcze informacje o drożdżach warto znać? Jeśli chcesz się przekonać, zapraszamy do dalszego czytania! Czytaj cały artykuł
Jak dobrać bieliznę plus size? Bielizna damska, taka jak majtki lub staniki, powinna dobrze przylegać i podkreślać kształt kobiecego ciała, również, jeśli chodzi o biustonosze i majtki plus size. Dzięki poniższym instrukcjom, z którymi możesz zapoznać się w tym artykule, łatwo odnajdziesz odpowiedni rozmiar bielizny dla siebie. Czytaj cały artykuł
Jak dobrać papier do plotera? Wybór papieru do plotera jest uzależniony od tego, w jakim celu będzie on używany. Kluczowa jest przede wszystkim gramatura papieru, która wpływa na możliwości zastosowania plotera. Co trzeba wiedzieć o papierze do plotera, aby wybrać ten właściwy do codziennego drukowania materiałów na potrzeby firmy np. projektów lub map oraz wysokiej jakości materiałów przeznaczonych do sprzedaży? Czytaj cały artykuł
Autoryzowany dealer, czyli jaki? Podmioty, które zajmują się sprzedażą samochodów można liczyć w tysiącach. Wśród nich największą grupę stanowią różnego rodzaju auto komisy. Oferują one głównie auta używane, najczęściej sprowadzone z Europy zachodniej. Drugą grupę stanowią autoryzowani dealerzy. W ich ofercie znajdują się przeważnie fabrycznie nowe samochody. Działalność autoryzowanego dealera nie sprowadza się jednak wyłącznie do dystrybucji pojazdów, ale obejmuje również szereg innych usług. Czytaj cały artykuł

Systemy odwadniania dachów

system rynnowyGłównym zadaniem dachu jest ochrona budynku przed czynnikami atmosferycznymi – przede wszystkim opadami. Szczelne pokrycie dachowe zapobiega przeciekaniu i chroni wnętrze domu przed wilgocią, jednak gromadzące się na dachu wody opadowe i roztopowe muszą być efektywnie usuwane. W tym celu wykorzystuje się systemy odwadniania. Czym się one charakteryzują i jak są zbudowane?

Jak działają systemy odwadniania dachów?

Aby dach skutecznie chronił budynek przed nasiąkaniem wilgocią, potrzebne jest nie tylko szczelne pokrycie, ale też system odprowadzania wody gromadzącej się na połaciach. Odpowiednio zaprojektowane systemy rynnowe zapobiegają wnikaniu wilgoci w ściany domu, ale są również ważnym elementem elewacji. System odwadniania składający się z połączonych ze sobą rynien i rur powinien być zatem dobrze przemyślany, dostosowany do kształtu dachu, ale także do stylu, w jakim utrzymany jest budynek. Jest to szczególnie istotne w przypadku bardziej skomplikowanych dachów, zwłaszcza wielospadowych, np. kopertowych, gdzie liczne spadki i załamania utrudniają skuteczne usuwanie wody gromadzącej się tam na skutek opadów deszczu i śniegu. W tym celu na skraju dachu oraz prostopadle do jego krawędzi, a więc pionowo przy ścianach budynku montuje się systemy składające się z rynien o przekroju otwartym, zamkniętych rur spustowych oraz łączników, uszczelek i haków. Dzięki temu woda spływająca z dachu zbiera się w rynnach, z których odprowadzana jest do rur, a następnie transportowana poza budynek, aż do poziomu gruntu. Każdy z elementów systemu odwodnienia powinien być odpowiednio zaprojektowany, by zapobiegać przelewaniu się wody, a także musi być wykonany z wysokiej jakości materiałów.

Z jakich materiałów wykonuje się systemy odwadniania dachów?

Profesjonalne hurtownie pokryć i akcesoriów dachowych, czego przykładem jest firma Dachlux, oferują różne systemy odwadniania dachów. Do najbardziej popularnych należą:

  • Stalowe systemy rynnowe – odporne na działanie czynników atmosferycznych systemy odwodnienia ze stali wyróżnia niezwykła trwałość. Dodatkowe powłoki nadają im estetyczny wygląd i wytrzymałość.
  • Systemy odwadniania z PCV – PCV, czyli polichlorek winylu wykorzystywany do produkcji systemów rynnowych sprawia, że charakteryzują się one niewielką masą i łatwością montażu. Systemy odwadniania dachów z PCV są przy tym trwałe, odporne na działanie czynników zewnętrznych, a do tego nie korodują.

Oprócz tego systemy odwadniania dachów wykonuje się z miedzi, a także z cynku i tytanu, które nadają rynnom niezwykłą trwałość. Systemy aluminiowe wyróżnia z kolei lekkość i wytrzymałość. Solidny i dobrze zaprojektowany system orynnowania skutecznie zapobiegnie zawilgoceniu budynku.

Internetowe wydawnictwo prasowe

Serwis Norbertinum.com.pl to najciekawsze wydarzenia z kraju i ze świata, ciekawe artykuły z dziedziny nauki, kultury, a także rzeczowe informacje prawne i ekonomiczne. Na Norbertinum.com.pl przeczytasz o wydarzeniach sportowych, poznasz ciekawe miejsca z działu turystyka i zapoznasz się z najnowszymi osiągnięciami techniki.

Kontakt

Sitte.pl

kom: 606 281 023
tel: 81 473 2011

e-mail:  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.