sobota, sierpień 15, 2020
image image image image
Dlaczego warto organizować wideokonferencje? Współczesne realia biznesowe wymagają wielu kontaktów pomiędzy klientami lub kontrahentami. Większość z nich można ogarnąć przy pomocy rozmowy telefonicznej lub poczty internetowej. Czytaj cały artykuł
Kiedy i jak czyścić kocioł CO? Sprawny kocioł CO to gwarancja energooszczędnego, ekonomicznego, a przede wszystkim bezpiecznego ogrzewania. Niezawodne funkcjonowanie urządzenia zależy jednak nie tylko od jego jakości i marki produktu, ale także od jego prawidłowego użytkowania i odpowiedniej konserwacji. Istotne znaczenie ma tu przede wszystkim regularne czyszczenie. Które elementy kotła należy czyścić oraz w jaki sposób i kiedy najlepiej to robić? Czytaj cały artykuł
Jak znaleźć hotel w atrakcyjnej cenie? Wakacyjny wyjazd to niestety duży wydatek. Przejazd, hotel, atrakcje, wyżywienie – wszystko kosztuje. Oczywiście, kiedy jesteś na wakacjach, ostatnie, o czym chcesz myśleć, to ograniczenia. Jednak jeśli odpowiednio zaplanujesz swój urlop, możesz zaoszczędzić sporo gotówki. Zwłaszcza że podjęte działania... nic Cię nie kosztują. Wypróbuj sposoby na znalezienie hotelu w niskiej cenie. Czytaj cały artykuł
Kryzys koronawirus Kryzys koronawirus jest nieunikniony. Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) informuje, że zarówno COVID-19, jak i grypa powodują choroby układu oddechowego i rozprzestrzeniają się w podobny sposób. Koronawirus rozprzestrzenia się poprzez małe kropelki płynu z nosa i ust chorego. WHO zauważa, że koronawirusy nie przeżywają długo na przedmiotach, takich jak listy czy paczki. Czytaj cały artykuł

Systemy odwadniania dachów

system rynnowyGłównym zadaniem dachu jest ochrona budynku przed czynnikami atmosferycznymi – przede wszystkim opadami. Szczelne pokrycie dachowe zapobiega przeciekaniu i chroni wnętrze domu przed wilgocią, jednak gromadzące się na dachu wody opadowe i roztopowe muszą być efektywnie usuwane. W tym celu wykorzystuje się systemy odwadniania. Czym się one charakteryzują i jak są zbudowane?

Jak działają systemy odwadniania dachów?

Aby dach skutecznie chronił budynek przed nasiąkaniem wilgocią, potrzebne jest nie tylko szczelne pokrycie, ale też system odprowadzania wody gromadzącej się na połaciach. Odpowiednio zaprojektowane systemy rynnowe zapobiegają wnikaniu wilgoci w ściany domu, ale są również ważnym elementem elewacji. System odwadniania składający się z połączonych ze sobą rynien i rur powinien być zatem dobrze przemyślany, dostosowany do kształtu dachu, ale także do stylu, w jakim utrzymany jest budynek. Jest to szczególnie istotne w przypadku bardziej skomplikowanych dachów, zwłaszcza wielospadowych, np. kopertowych, gdzie liczne spadki i załamania utrudniają skuteczne usuwanie wody gromadzącej się tam na skutek opadów deszczu i śniegu. W tym celu na skraju dachu oraz prostopadle do jego krawędzi, a więc pionowo przy ścianach budynku montuje się systemy składające się z rynien o przekroju otwartym, zamkniętych rur spustowych oraz łączników, uszczelek i haków. Dzięki temu woda spływająca z dachu zbiera się w rynnach, z których odprowadzana jest do rur, a następnie transportowana poza budynek, aż do poziomu gruntu. Każdy z elementów systemu odwodnienia powinien być odpowiednio zaprojektowany, by zapobiegać przelewaniu się wody, a także musi być wykonany z wysokiej jakości materiałów.

Z jakich materiałów wykonuje się systemy odwadniania dachów?

Profesjonalne hurtownie pokryć i akcesoriów dachowych, czego przykładem jest firma Dachlux, oferują różne systemy odwadniania dachów. Do najbardziej popularnych należą:

  • Stalowe systemy rynnowe – odporne na działanie czynników atmosferycznych systemy odwodnienia ze stali wyróżnia niezwykła trwałość. Dodatkowe powłoki nadają im estetyczny wygląd i wytrzymałość.
  • Systemy odwadniania z PCV – PCV, czyli polichlorek winylu wykorzystywany do produkcji systemów rynnowych sprawia, że charakteryzują się one niewielką masą i łatwością montażu. Systemy odwadniania dachów z PCV są przy tym trwałe, odporne na działanie czynników zewnętrznych, a do tego nie korodują.

Oprócz tego systemy odwadniania dachów wykonuje się z miedzi, a także z cynku i tytanu, które nadają rynnom niezwykłą trwałość. Systemy aluminiowe wyróżnia z kolei lekkość i wytrzymałość. Solidny i dobrze zaprojektowany system orynnowania skutecznie zapobiegnie zawilgoceniu budynku.

Internetowe wydawnictwo prasowe

Serwis Norbertinum.com.pl to najciekawsze wydarzenia z kraju i ze świata, ciekawe artykuły z dziedziny nauki, kultury, a także rzeczowe informacje prawne i ekonomiczne. Na Norbertinum.com.pl przeczytasz o wydarzeniach sportowych, poznasz ciekawe miejsca z działu turystyka i zapoznasz się z najnowszymi osiągnięciami techniki.

Kontakt

Sitte.pl

kom: 606 281 023
tel: 81 473 2011

e-mail:  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.