czwartek, luty 20, 2020
image image image image
Fajerwerki idealne na Sylwestra Planowanie sylwestra tygodniami, huczna zabawa, szampan i oczywiście fajerwerki... wszystko to składa się na wyjątkową imprezę, która pozostanie na długo w pamięci świętujących. Tradycja obchodzenia Nowego Roku jest znana wszystkim od wieków. Jej głównym punktem jest pokaz sztucznych ogni, odbywający się o godzinie 24:00. To wtedy żegnany jest Stary Rok i witany Nowy. Dziesiątki wystrzelonych petard rozjaśnia niebo. Jakie będą idealne? Czytaj cały artykuł
Akcesoria do drukarek warte zakupu Drukarki atramentowe i laserowe składają się z szeregu podzespołów. Mogą one ulegać zużyciu w wyniku codziennej eksploatacji urządzeń. Na szczęście większość z nich można zregenerować lub wymienić na nowe. Często alternatywą dla oryginalnych części są zamienniki. Dzięki temu tusze czy tonery można nabyć znacznie taniej. Zobacz, gdzie i co warto kupić. Czytaj cały artykuł
Kiedy opłaca się wynajem biura? Decydując się na prowadzenie własnej działalności gospodarczej, musimy mieć - poza dobry pomysłem, stosownym budżetem i samozaparciem – również odpowiedni lokal. Taką powierzchnię biurową możemy kupić lub wynająć. Ta druga opcja jest ostatnio znacznie popularniejsza. Na co zatem zwrócić uwagę, wynajmując odpowiednie biuro i kiedy nam się to opłaca? Czytaj cały artykuł
Zalety bloków mieszkalnych z windą Winda to w dzisiejszych czasach jeden z ważniejszych elementów wyposażenia każdego bloku mieszkalnego. Jej obecność ułatwia mieszkańcom przemieszczanie się. Zgodnie z obowiązującymi przepisami musi być ona zamontowana w obiektach o wysokości powyżej czterech pięter. Na jakie korzyści mogą liczyć lokatorzy po jej zamontowaniu? Czy w mniejszych budynkach również powinna się znaleźć? Czytaj cały artykuł

Systemy odwadniania dachów

system rynnowyGłównym zadaniem dachu jest ochrona budynku przed czynnikami atmosferycznymi – przede wszystkim opadami. Szczelne pokrycie dachowe zapobiega przeciekaniu i chroni wnętrze domu przed wilgocią, jednak gromadzące się na dachu wody opadowe i roztopowe muszą być efektywnie usuwane. W tym celu wykorzystuje się systemy odwadniania. Czym się one charakteryzują i jak są zbudowane?

Jak działają systemy odwadniania dachów?

Aby dach skutecznie chronił budynek przed nasiąkaniem wilgocią, potrzebne jest nie tylko szczelne pokrycie, ale też system odprowadzania wody gromadzącej się na połaciach. Odpowiednio zaprojektowane systemy rynnowe zapobiegają wnikaniu wilgoci w ściany domu, ale są również ważnym elementem elewacji. System odwadniania składający się z połączonych ze sobą rynien i rur powinien być zatem dobrze przemyślany, dostosowany do kształtu dachu, ale także do stylu, w jakim utrzymany jest budynek. Jest to szczególnie istotne w przypadku bardziej skomplikowanych dachów, zwłaszcza wielospadowych, np. kopertowych, gdzie liczne spadki i załamania utrudniają skuteczne usuwanie wody gromadzącej się tam na skutek opadów deszczu i śniegu. W tym celu na skraju dachu oraz prostopadle do jego krawędzi, a więc pionowo przy ścianach budynku montuje się systemy składające się z rynien o przekroju otwartym, zamkniętych rur spustowych oraz łączników, uszczelek i haków. Dzięki temu woda spływająca z dachu zbiera się w rynnach, z których odprowadzana jest do rur, a następnie transportowana poza budynek, aż do poziomu gruntu. Każdy z elementów systemu odwodnienia powinien być odpowiednio zaprojektowany, by zapobiegać przelewaniu się wody, a także musi być wykonany z wysokiej jakości materiałów.

Z jakich materiałów wykonuje się systemy odwadniania dachów?

Profesjonalne hurtownie pokryć i akcesoriów dachowych, czego przykładem jest firma Dachlux, oferują różne systemy odwadniania dachów. Do najbardziej popularnych należą:

  • Stalowe systemy rynnowe – odporne na działanie czynników atmosferycznych systemy odwodnienia ze stali wyróżnia niezwykła trwałość. Dodatkowe powłoki nadają im estetyczny wygląd i wytrzymałość.
  • Systemy odwadniania z PCV – PCV, czyli polichlorek winylu wykorzystywany do produkcji systemów rynnowych sprawia, że charakteryzują się one niewielką masą i łatwością montażu. Systemy odwadniania dachów z PCV są przy tym trwałe, odporne na działanie czynników zewnętrznych, a do tego nie korodują.

Oprócz tego systemy odwadniania dachów wykonuje się z miedzi, a także z cynku i tytanu, które nadają rynnom niezwykłą trwałość. Systemy aluminiowe wyróżnia z kolei lekkość i wytrzymałość. Solidny i dobrze zaprojektowany system orynnowania skutecznie zapobiegnie zawilgoceniu budynku.

Internetowe wydawnictwo prasowe

Serwis Norbertinum.com.pl to najciekawsze wydarzenia z kraju i ze świata, ciekawe artykuły z dziedziny nauki, kultury, a także rzeczowe informacje prawne i ekonomiczne. Na Norbertinum.com.pl przeczytasz o wydarzeniach sportowych, poznasz ciekawe miejsca z działu turystyka i zapoznasz się z najnowszymi osiągnięciami techniki.

Kontakt

Sitte.pl

kom: 606 281 023
tel: 81 473 2011

e-mail:  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.