wtorek, lipiec 16, 2019
image image image image
Zalety technologii HIFU HIFU, czyli zogniskowane ultradźwięki o dużym natężeniu (z ang. High Intensity Focused Ultrasound), to nowoczesna technologia wykorzystywana przede wszystkim w medycynie estetycznej. Umożliwia ona bezinwazyjne, precyzyjne i wysoce skuteczne oddziaływanie na głębokie warstwy skóry. Na czym dokładniej polega HIFU? Jak wyglądają zabiegi z użyciem tej technologii? Jakie są jej zalety? Poznaj zalety HIFU! Czytaj cały artykuł
Filtry o dużej wydajności. Kiedy są przydatne? Jakość wody to kwestia istotna nie tylko z punktu widzenia naszego zdrowia, ale również komfortu i ergonomiczności wykonywania codziennych czynności, takich jak higiena osobista, pranie, zmywanie naczyń etc. Rosnąca świadomość w tej kwestii powoduje, że coraz powszechniejsze staje się wykorzystanie filtrów, montowanych przed ujściem wody. Niektóre z nich odznaczają się wyższą niż standardowo wydajnością – gdzie są stosowane? Czytaj cały artykuł
Gadżety reklamowe - mały i tani nośnik reklamowy. W dzisiejszych czasach wielu przedsiębiorców skupiło niemalże całą swoją uwagę na wykorzystywaniu reklamowych możliwości, jakie oferuje Internet oraz różnorakie kanały komunikacji elektronicznej. Na dalszy plan schodzą natomiast rozwiązania o nieco bardziej tradycyjnym charakterze – zupełnie niesłusznie. Nie można bowiem zapominać, jak dużą rolę w kreowaniu pozytywnego wizerunku firmy, promowaniu danej marki i budowaniu określonych relacji z otoczeniem odgrywają gadżety reklamowe. Czytaj cały artykuł
Najmodniejsze tenisówki na lato Buty na okres wiosenno-letni powinny być przede wszystkim wygodne i w miarę możliwości przewiewne. Niestety nie w każdej sytuacji możemy ubrać sandały lub klapki, czasem konieczne są buty zamknięte, a tu najlepszym rozwiązaniem będą tenisówki. Czytaj cały artykuł

Systemy odwadniania dachów

system rynnowyGłównym zadaniem dachu jest ochrona budynku przed czynnikami atmosferycznymi – przede wszystkim opadami. Szczelne pokrycie dachowe zapobiega przeciekaniu i chroni wnętrze domu przed wilgocią, jednak gromadzące się na dachu wody opadowe i roztopowe muszą być efektywnie usuwane. W tym celu wykorzystuje się systemy odwadniania. Czym się one charakteryzują i jak są zbudowane?

Jak działają systemy odwadniania dachów?

Aby dach skutecznie chronił budynek przed nasiąkaniem wilgocią, potrzebne jest nie tylko szczelne pokrycie, ale też system odprowadzania wody gromadzącej się na połaciach. Odpowiednio zaprojektowane systemy rynnowe zapobiegają wnikaniu wilgoci w ściany domu, ale są również ważnym elementem elewacji. System odwadniania składający się z połączonych ze sobą rynien i rur powinien być zatem dobrze przemyślany, dostosowany do kształtu dachu, ale także do stylu, w jakim utrzymany jest budynek. Jest to szczególnie istotne w przypadku bardziej skomplikowanych dachów, zwłaszcza wielospadowych, np. kopertowych, gdzie liczne spadki i załamania utrudniają skuteczne usuwanie wody gromadzącej się tam na skutek opadów deszczu i śniegu. W tym celu na skraju dachu oraz prostopadle do jego krawędzi, a więc pionowo przy ścianach budynku montuje się systemy składające się z rynien o przekroju otwartym, zamkniętych rur spustowych oraz łączników, uszczelek i haków. Dzięki temu woda spływająca z dachu zbiera się w rynnach, z których odprowadzana jest do rur, a następnie transportowana poza budynek, aż do poziomu gruntu. Każdy z elementów systemu odwodnienia powinien być odpowiednio zaprojektowany, by zapobiegać przelewaniu się wody, a także musi być wykonany z wysokiej jakości materiałów.

Z jakich materiałów wykonuje się systemy odwadniania dachów?

Profesjonalne hurtownie pokryć i akcesoriów dachowych, czego przykładem jest firma Dachlux, oferują różne systemy odwadniania dachów. Do najbardziej popularnych należą:

  • Stalowe systemy rynnowe – odporne na działanie czynników atmosferycznych systemy odwodnienia ze stali wyróżnia niezwykła trwałość. Dodatkowe powłoki nadają im estetyczny wygląd i wytrzymałość.
  • Systemy odwadniania z PCV – PCV, czyli polichlorek winylu wykorzystywany do produkcji systemów rynnowych sprawia, że charakteryzują się one niewielką masą i łatwością montażu. Systemy odwadniania dachów z PCV są przy tym trwałe, odporne na działanie czynników zewnętrznych, a do tego nie korodują.

Oprócz tego systemy odwadniania dachów wykonuje się z miedzi, a także z cynku i tytanu, które nadają rynnom niezwykłą trwałość. Systemy aluminiowe wyróżnia z kolei lekkość i wytrzymałość. Solidny i dobrze zaprojektowany system orynnowania skutecznie zapobiegnie zawilgoceniu budynku.

Internetowe wydawnictwo prasowe

Serwis Norbertinum.com.pl to najciekawsze wydarzenia z kraju i ze świata, ciekawe artykuły z dziedziny nauki, kultury, a także rzeczowe informacje prawne i ekonomiczne. Na Norbertinum.com.pl przeczytasz o wydarzeniach sportowych, poznasz ciekawe miejsca z działu turystyka i zapoznasz się z najnowszymi osiągnięciami techniki.

Kontakt

Sitte.pl

kom: 606 281 023
tel: 81 473 2011

e-mail:  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.