sobota, lipiec 04, 2020
image image image image
Dlaczego warto organizować wideokonferencje? Współczesne realia biznesowe wymagają wielu kontaktów pomiędzy klientami lub kontrahentami. Większość z nich można ogarnąć przy pomocy rozmowy telefonicznej lub poczty internetowej. Czytaj cały artykuł
Kiedy i jak czyścić kocioł CO? Sprawny kocioł CO to gwarancja energooszczędnego, ekonomicznego, a przede wszystkim bezpiecznego ogrzewania. Niezawodne funkcjonowanie urządzenia zależy jednak nie tylko od jego jakości i marki produktu, ale także od jego prawidłowego użytkowania i odpowiedniej konserwacji. Istotne znaczenie ma tu przede wszystkim regularne czyszczenie. Które elementy kotła należy czyścić oraz w jaki sposób i kiedy najlepiej to robić? Czytaj cały artykuł
Jak znaleźć hotel w atrakcyjnej cenie? Wakacyjny wyjazd to niestety duży wydatek. Przejazd, hotel, atrakcje, wyżywienie – wszystko kosztuje. Oczywiście, kiedy jesteś na wakacjach, ostatnie, o czym chcesz myśleć, to ograniczenia. Jednak jeśli odpowiednio zaplanujesz swój urlop, możesz zaoszczędzić sporo gotówki. Zwłaszcza że podjęte działania... nic Cię nie kosztują. Wypróbuj sposoby na znalezienie hotelu w niskiej cenie. Czytaj cały artykuł
Kryzys koronawirus Kryzys koronawirus jest nieunikniony. Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) informuje, że zarówno COVID-19, jak i grypa powodują choroby układu oddechowego i rozprzestrzeniają się w podobny sposób. Koronawirus rozprzestrzenia się poprzez małe kropelki płynu z nosa i ust chorego. WHO zauważa, że koronawirusy nie przeżywają długo na przedmiotach, takich jak listy czy paczki. Czytaj cały artykuł

Blachodachówka modułowa. Na jaki dach się sprawdzi?

blacha trapezowaBlacha to niezwykle popularny materiał na pokrycie dachu. Jest nie tylko lekki i stosunkowo tani, ale także bardzo prosty w zamontowaniu, a przede wszystkim trwały. Ponadto można go dopasować do naszego domu bez względu na to, w jakim stylu został utrzymany. Jeśli wybierzemy blachodachówki o odpowiednim wykończeniu, mogą nawet z powodzeniem imitować klasyczne dachówki ceramiczne, jednocześnie nie obciążając zbytnio konstrukcji dachu. Jednym z bardziej nowoczesnych rozwiązań jest blachodachówka modułowa.

Blachodachówka modułowa – co to jest?

Blacha trapezowa czy standardowa blachodachówka to oczywiście efektowne i trwałe rozwiązanie, jeśli chcemy wykończyć dach. Jednak alternatywą dla tych dwóch możliwości może być właśnie blachodachówka modułowa. Można ją opisać przede wszystkim jednym słowem: prostota. Przed jej zakupem wystarczy zmierzyć powierzchnię dachu, by trafnie ocenić, ile materiału powinniśmy zamówić. 

Blachodachówka modułowa przychodzi w niewielkich arkuszach, układanych na paletach. Jej transport nie sprawia najmniejszego problemu, podobnie jak rozładowanie. Dzięki małym fragmentom blachy dekarz niemal od razu po rozpakowaniu może przystąpić do układania. Arkusze blachodachówki modułowej rzadziej wymagają cięcia, przez co ograniczamy ewentualne straty materiału. 

Na jakim dachu sprawdzi się blachodachówka modułowa?

Właściwie na każdym, bez względu na to, jak wielospadowa i skomplikowana jest jego powierzchnia. Poszczególne fragmenty blachodachówki modułowej idealnie do siebie pasują, a dekarz może zacząć mocowanie od dowolnego kierunku.

Jak układać blachodachówkę modułową?

Montaż blachodachówki modułowej nie różni się specjalnie od tego, którego wymaga klasyczna blachodachówka. Najważniejsze, by wcześniej zabezpieczyć dach folią, tak by uniemożliwić przedostawanie się wilgoci. Poszczególne moduły mocuje się do łat przy pomocy wkrętów samowiercących. Sposób ich układania zależy w dużej mierze od stopnia skomplikowania powierzchni, ale ponieważ arkusze blachodachówki modułowej są niewielkie, można je dowolnie dopasowywać. Jeśli potrzebne jest pocięcie fragmentu, najlepiej wykonać to za pomocą nożyc wibracyjnych lub ręcznych.

Internetowe wydawnictwo prasowe

Serwis Norbertinum.com.pl to najciekawsze wydarzenia z kraju i ze świata, ciekawe artykuły z dziedziny nauki, kultury, a także rzeczowe informacje prawne i ekonomiczne. Na Norbertinum.com.pl przeczytasz o wydarzeniach sportowych, poznasz ciekawe miejsca z działu turystyka i zapoznasz się z najnowszymi osiągnięciami techniki.

Kontakt

Sitte.pl

kom: 606 281 023
tel: 81 473 2011

e-mail:  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.