środa, sierpień 21, 2019
image image image image
Automaty przemysłowe wykorzystywane w optyce Profesjonalne automaty szlifierskie, które mogą być stosowane także w dużych zakładach przemysłowych, zajmujących się produkcją soczewek okularowych to urządzenia, które pozwalają na właściwe dopasowanie kształtu szkieł do kształtu oprawy okularowej. Ich funkcje znacząco ułatwiają pracę optyka oraz sprawiają, że proces produkcji okularów dla konkretnego pacjenta staje się znacznie krótszy. Czytaj cały artykuł
Czego nie może zabraknąć w żadnej restauracji? Branża gastronomiczna jest niezwykle konkurencyjna. Na sukces składa się wiele elementów. Zaliczyć można do nich sprzęt oraz wyposażenie. Dlatego warto jest wiedzieć, jaki sprzęt powinna posiadać każda restauracja, aby mogła oferować swoim klientom usługi najwyższej jakości. Czytaj cały artykuł
Zalety technologii HIFU HIFU, czyli zogniskowane ultradźwięki o dużym natężeniu (z ang. High Intensity Focused Ultrasound), to nowoczesna technologia wykorzystywana przede wszystkim w medycynie estetycznej. Umożliwia ona bezinwazyjne, precyzyjne i wysoce skuteczne oddziaływanie na głębokie warstwy skóry. Na czym dokładniej polega HIFU? Jak wyglądają zabiegi z użyciem tej technologii? Jakie są jej zalety? Poznaj zalety HIFU! Czytaj cały artykuł
Gadżety reklamowe - mały i tani nośnik reklamowy. W dzisiejszych czasach wielu przedsiębiorców skupiło niemalże całą swoją uwagę na wykorzystywaniu reklamowych możliwości, jakie oferuje Internet oraz różnorakie kanały komunikacji elektronicznej. Na dalszy plan schodzą natomiast rozwiązania o nieco bardziej tradycyjnym charakterze – zupełnie niesłusznie. Nie można bowiem zapominać, jak dużą rolę w kreowaniu pozytywnego wizerunku firmy, promowaniu danej marki i budowaniu określonych relacji z otoczeniem odgrywają gadżety reklamowe. Czytaj cały artykuł

Blachodachówka modułowa. Na jaki dach się sprawdzi?

blacha trapezowaBlacha to niezwykle popularny materiał na pokrycie dachu. Jest nie tylko lekki i stosunkowo tani, ale także bardzo prosty w zamontowaniu, a przede wszystkim trwały. Ponadto można go dopasować do naszego domu bez względu na to, w jakim stylu został utrzymany. Jeśli wybierzemy blachodachówki o odpowiednim wykończeniu, mogą nawet z powodzeniem imitować klasyczne dachówki ceramiczne, jednocześnie nie obciążając zbytnio konstrukcji dachu. Jednym z bardziej nowoczesnych rozwiązań jest blachodachówka modułowa.

Blachodachówka modułowa – co to jest?

Blacha trapezowa czy standardowa blachodachówka to oczywiście efektowne i trwałe rozwiązanie, jeśli chcemy wykończyć dach. Jednak alternatywą dla tych dwóch możliwości może być właśnie blachodachówka modułowa. Można ją opisać przede wszystkim jednym słowem: prostota. Przed jej zakupem wystarczy zmierzyć powierzchnię dachu, by trafnie ocenić, ile materiału powinniśmy zamówić. 

Blachodachówka modułowa przychodzi w niewielkich arkuszach, układanych na paletach. Jej transport nie sprawia najmniejszego problemu, podobnie jak rozładowanie. Dzięki małym fragmentom blachy dekarz niemal od razu po rozpakowaniu może przystąpić do układania. Arkusze blachodachówki modułowej rzadziej wymagają cięcia, przez co ograniczamy ewentualne straty materiału. 

Na jakim dachu sprawdzi się blachodachówka modułowa?

Właściwie na każdym, bez względu na to, jak wielospadowa i skomplikowana jest jego powierzchnia. Poszczególne fragmenty blachodachówki modułowej idealnie do siebie pasują, a dekarz może zacząć mocowanie od dowolnego kierunku.

Jak układać blachodachówkę modułową?

Montaż blachodachówki modułowej nie różni się specjalnie od tego, którego wymaga klasyczna blachodachówka. Najważniejsze, by wcześniej zabezpieczyć dach folią, tak by uniemożliwić przedostawanie się wilgoci. Poszczególne moduły mocuje się do łat przy pomocy wkrętów samowiercących. Sposób ich układania zależy w dużej mierze od stopnia skomplikowania powierzchni, ale ponieważ arkusze blachodachówki modułowej są niewielkie, można je dowolnie dopasowywać. Jeśli potrzebne jest pocięcie fragmentu, najlepiej wykonać to za pomocą nożyc wibracyjnych lub ręcznych.

Internetowe wydawnictwo prasowe

Serwis Norbertinum.com.pl to najciekawsze wydarzenia z kraju i ze świata, ciekawe artykuły z dziedziny nauki, kultury, a także rzeczowe informacje prawne i ekonomiczne. Na Norbertinum.com.pl przeczytasz o wydarzeniach sportowych, poznasz ciekawe miejsca z działu turystyka i zapoznasz się z najnowszymi osiągnięciami techniki.

Kontakt

Sitte.pl

kom: 606 281 023
tel: 81 473 2011

e-mail:  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.