piątek, październik 18, 2019
image image image image
Zadbany balkon Funkcjonalnie zaprojektowany taras może być dodatkowym pokojem w naszym mieszkaniu. O co trzeba zadbać? Czytaj cały artykuł
Etapy uzyskiwania uprawnień sepowskich Uprawnienia sepowskie umożliwiają wykonywanie prac w zakresie trzech kategorii – elektrycznej, energetycznej oraz gazowej. Niezależnie od rodzaju uprawnień w celu ich uzyskania należy odbyć stosowny kurs, zakończony egzaminem. Jakie dokładnie uprawnienia sepowskie można zdobyć? Gdzie najlepiej to zrobić i jak wygląda proces ich uzyskiwania? Czytaj cały artykuł
Pracuj w domu i zarabiaj Istnieje duże grono osób, które pragnęłyby zarabiać pieniądze bez przymusu częstego opuszczania mieszkania. Dotyczy to zwłaszcza niepełnosprawnych, matek wychowujących małe dzieci a także osób, które rezydują daleko od miasta. Czytaj cały artykuł
Fizjologiczne właściwości silikonu Silikon, dzięki swoim niezwykłym właściwościom, stale zyskuje na znaczeniu jako uniwersalny materiał do produkcji różnego rodzaju wyrobów dla wielu gałęzi przemysłu. Do zalet silikonu należy odporność na działanie temperatur, wysoka elastyczność, a także duża trwałość. Nie bez znaczenia są również jego walory fizjologiczne. O jakich dokładnie właściwościach mowa i w jaki sposób wpływają one na obszar zastosowania silikonu? Czytaj cały artykuł

Blachodachówka modułowa. Na jaki dach się sprawdzi?

blacha trapezowaBlacha to niezwykle popularny materiał na pokrycie dachu. Jest nie tylko lekki i stosunkowo tani, ale także bardzo prosty w zamontowaniu, a przede wszystkim trwały. Ponadto można go dopasować do naszego domu bez względu na to, w jakim stylu został utrzymany. Jeśli wybierzemy blachodachówki o odpowiednim wykończeniu, mogą nawet z powodzeniem imitować klasyczne dachówki ceramiczne, jednocześnie nie obciążając zbytnio konstrukcji dachu. Jednym z bardziej nowoczesnych rozwiązań jest blachodachówka modułowa.

Blachodachówka modułowa – co to jest?

Blacha trapezowa czy standardowa blachodachówka to oczywiście efektowne i trwałe rozwiązanie, jeśli chcemy wykończyć dach. Jednak alternatywą dla tych dwóch możliwości może być właśnie blachodachówka modułowa. Można ją opisać przede wszystkim jednym słowem: prostota. Przed jej zakupem wystarczy zmierzyć powierzchnię dachu, by trafnie ocenić, ile materiału powinniśmy zamówić. 

Blachodachówka modułowa przychodzi w niewielkich arkuszach, układanych na paletach. Jej transport nie sprawia najmniejszego problemu, podobnie jak rozładowanie. Dzięki małym fragmentom blachy dekarz niemal od razu po rozpakowaniu może przystąpić do układania. Arkusze blachodachówki modułowej rzadziej wymagają cięcia, przez co ograniczamy ewentualne straty materiału. 

Na jakim dachu sprawdzi się blachodachówka modułowa?

Właściwie na każdym, bez względu na to, jak wielospadowa i skomplikowana jest jego powierzchnia. Poszczególne fragmenty blachodachówki modułowej idealnie do siebie pasują, a dekarz może zacząć mocowanie od dowolnego kierunku.

Jak układać blachodachówkę modułową?

Montaż blachodachówki modułowej nie różni się specjalnie od tego, którego wymaga klasyczna blachodachówka. Najważniejsze, by wcześniej zabezpieczyć dach folią, tak by uniemożliwić przedostawanie się wilgoci. Poszczególne moduły mocuje się do łat przy pomocy wkrętów samowiercących. Sposób ich układania zależy w dużej mierze od stopnia skomplikowania powierzchni, ale ponieważ arkusze blachodachówki modułowej są niewielkie, można je dowolnie dopasowywać. Jeśli potrzebne jest pocięcie fragmentu, najlepiej wykonać to za pomocą nożyc wibracyjnych lub ręcznych.

Internetowe wydawnictwo prasowe

Serwis Norbertinum.com.pl to najciekawsze wydarzenia z kraju i ze świata, ciekawe artykuły z dziedziny nauki, kultury, a także rzeczowe informacje prawne i ekonomiczne. Na Norbertinum.com.pl przeczytasz o wydarzeniach sportowych, poznasz ciekawe miejsca z działu turystyka i zapoznasz się z najnowszymi osiągnięciami techniki.

Kontakt

Sitte.pl

kom: 606 281 023
tel: 81 473 2011

e-mail:  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.