środa, listopad 20, 2019
image image image image
Drożdże piwowarskie. Co warto o nich wiedzieć? Drożdże odgrywają bardzo ważną rolę w procesie produkcji piwa. Często to właśnie od nich zależy, czy alkohol będzie smakował tak jak powinien. Nie wszyscy wiedzą, że drożdże piwowarskie dzielą się na kilka kategorii i do każdego napoju trzeba je odpowiednio dobrać. Jakie jeszcze informacje o drożdżach warto znać? Jeśli chcesz się przekonać, zapraszamy do dalszego czytania! Czytaj cały artykuł
Jak dobrać bieliznę plus size? Bielizna damska, taka jak majtki lub staniki, powinna dobrze przylegać i podkreślać kształt kobiecego ciała, również, jeśli chodzi o biustonosze i majtki plus size. Dzięki poniższym instrukcjom, z którymi możesz zapoznać się w tym artykule, łatwo odnajdziesz odpowiedni rozmiar bielizny dla siebie. Czytaj cały artykuł
Jak dobrać papier do plotera? Wybór papieru do plotera jest uzależniony od tego, w jakim celu będzie on używany. Kluczowa jest przede wszystkim gramatura papieru, która wpływa na możliwości zastosowania plotera. Co trzeba wiedzieć o papierze do plotera, aby wybrać ten właściwy do codziennego drukowania materiałów na potrzeby firmy np. projektów lub map oraz wysokiej jakości materiałów przeznaczonych do sprzedaży? Czytaj cały artykuł
Autoryzowany dealer, czyli jaki? Podmioty, które zajmują się sprzedażą samochodów można liczyć w tysiącach. Wśród nich największą grupę stanowią różnego rodzaju auto komisy. Oferują one głównie auta używane, najczęściej sprowadzone z Europy zachodniej. Drugą grupę stanowią autoryzowani dealerzy. W ich ofercie znajdują się przeważnie fabrycznie nowe samochody. Działalność autoryzowanego dealera nie sprowadza się jednak wyłącznie do dystrybucji pojazdów, ale obejmuje również szereg innych usług. Czytaj cały artykuł

Oczyszczalnie ścieków dla pomieszczeń biurowych. Na jakie rozwiązanie się zdecydować?

oczyszczalnia sciekowBudowa oczyszczalni ścieków konieczna jest wszędzie tam, gdzie z różnych względów nie ma możliwości przyłączenia się do kanalizacji. Zdarza się jednak, że nawet jeśli takie rozwiązanie jest możliwe – budowa oczyszczalni jest bardziej opłacalna. Producenci oferują wiele rozwiązań, także przemysłowych, w tym dla pomieszczeń biurowych. Przyjrzymy się najpopularniejszym z nich.

Biologiczna oczyszczalnia ścieków jest rozwiązaniem możliwym do zastosowania niemal wszędzie i to za niewielkie koszty. W perspektywie czasu koszty jej eksploatacji wynoszą mniej niż koszty obsługi szamba – dlatego jest to rozwiązanie odpowiednie dla każdego. Również w przypadku obiektów przemysłowych czy biurowych nie trzeba z tego rozwiązania rezygnować. Do wyboru mamy bowiem dwa rodzaje oczyszczalni przemysłowych, które doskonale sprawdzą się dla biur. Możliwości przedstawi specjalista z firmy EKO-BIO Oczyszczalnie.

Oczyszczalnia ścieków z osadnikiem wstępnym, komorą klarowania i natleniania

Jest to rozwiązanie sprawdzające się przy niewielkim przerobie ścieków, poniżej 7 metrów sześciennych na dobę. W pierwszej kolejności ścieki wpadają do komory denitryfikacji, w której są wstępnie oddzielane od tłuszczów i innych zanieczyszczeń stałych. Opadają one na dno w formie osadu. W warunkach beztlenowych zachodzi wstępny proces oczyszczania.

Następnie, w komorze nitryfikacji następuje oczyszczanie ścieków za pomocą szczepów bakterii tlenowych. Odpowiednie napowietrzanie za pomocą dmuchaw membranowych powoduje, że szkodliwe substancje ze ścieków są neutralizowane w warunkach tlenowych. Pozostałe w wyniki tego procesu substancje oraz elementy stałe są umieszczane w sekcji osadu wtórnego, a następnie przepompowywane z powrotem do pierwszego osadnika.

Powstała w wyniku oczyszczania woda może zostać wyprowadzona na zewnątrz do znajdującego się w pobliżu cieku wodnego lub rowu melioracyjnego, a jeśli nie ma takiej możliwości – bezpośrednio do gruntu.

Technologia złoża obrotowego

Drugim rozwiązaniem dla pomieszczeń biurowych jest oczyszczalnia ścieków wykorzystująca technologię tarczowych złóż biologicznych. Zasada oczyszczania jest bardzo podobna jak w przypadku pierwszego rozwiązania. Różni się jednak tym, że jest bardziej odpowiednia dla większego przerobu ścieków – powyżej 7 metrów sześciennych na dobę. Dodatkowo, procesy tlenowe są wspomagane nie przez dmuchawę, a przez tarcze umieszczone na wale wewnątrz komory. Tarcze obracają się, dzięki czemu mają dostęp do ścieku oraz do powietrza atmosferycznego, z którego czerpią tlen potrzebny do wytworzenia tak zwanego złoża biologicznego, oczyszczającego ściek ze szkodliwych substancji.

Dzięki temu rozwiązaniu praca oczyszczalni ścieków jest cicha i bezproblemowa, do tego ryzyko powstawania nieprzyjemnych zapachów jest minimalne.

Internetowe wydawnictwo prasowe

Serwis Norbertinum.com.pl to najciekawsze wydarzenia z kraju i ze świata, ciekawe artykuły z dziedziny nauki, kultury, a także rzeczowe informacje prawne i ekonomiczne. Na Norbertinum.com.pl przeczytasz o wydarzeniach sportowych, poznasz ciekawe miejsca z działu turystyka i zapoznasz się z najnowszymi osiągnięciami techniki.

Kontakt

Sitte.pl

kom: 606 281 023
tel: 81 473 2011

e-mail:  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.