środa, kwiecień 08, 2020
image image image image
Kryzys koronawirus Kryzys koronawirus jest nieunikniony. Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) informuje, że zarówno COVID-19, jak i grypa powodują choroby układu oddechowego i rozprzestrzeniają się w podobny sposób. Koronawirus rozprzestrzenia się poprzez małe kropelki płynu z nosa i ust chorego. WHO zauważa, że koronawirusy nie przeżywają długo na przedmiotach, takich jak listy czy paczki. Czytaj cały artykuł
Fajerwerki idealne na Sylwestra Planowanie sylwestra tygodniami, huczna zabawa, szampan i oczywiście fajerwerki... wszystko to składa się na wyjątkową imprezę, która pozostanie na długo w pamięci świętujących. Tradycja obchodzenia Nowego Roku jest znana wszystkim od wieków. Jej głównym punktem jest pokaz sztucznych ogni, odbywający się o godzinie 24:00. To wtedy żegnany jest Stary Rok i witany Nowy. Dziesiątki wystrzelonych petard rozjaśnia niebo. Jakie będą idealne? Czytaj cały artykuł
Akcesoria do drukarek warte zakupu Drukarki atramentowe i laserowe składają się z szeregu podzespołów. Mogą one ulegać zużyciu w wyniku codziennej eksploatacji urządzeń. Na szczęście większość z nich można zregenerować lub wymienić na nowe. Często alternatywą dla oryginalnych części są zamienniki. Dzięki temu tusze czy tonery można nabyć znacznie taniej. Zobacz, gdzie i co warto kupić. Czytaj cały artykuł
Kiedy opłaca się wynajem biura? Decydując się na prowadzenie własnej działalności gospodarczej, musimy mieć - poza dobry pomysłem, stosownym budżetem i samozaparciem – również odpowiedni lokal. Taką powierzchnię biurową możemy kupić lub wynająć. Ta druga opcja jest ostatnio znacznie popularniejsza. Na co zatem zwrócić uwagę, wynajmując odpowiednie biuro i kiedy nam się to opłaca? Czytaj cały artykuł

Oczyszczalnie ścieków dla pomieszczeń biurowych. Na jakie rozwiązanie się zdecydować?

oczyszczalnia sciekowBudowa oczyszczalni ścieków konieczna jest wszędzie tam, gdzie z różnych względów nie ma możliwości przyłączenia się do kanalizacji. Zdarza się jednak, że nawet jeśli takie rozwiązanie jest możliwe – budowa oczyszczalni jest bardziej opłacalna. Producenci oferują wiele rozwiązań, także przemysłowych, w tym dla pomieszczeń biurowych. Przyjrzymy się najpopularniejszym z nich.

Biologiczna oczyszczalnia ścieków jest rozwiązaniem możliwym do zastosowania niemal wszędzie i to za niewielkie koszty. W perspektywie czasu koszty jej eksploatacji wynoszą mniej niż koszty obsługi szamba – dlatego jest to rozwiązanie odpowiednie dla każdego. Również w przypadku obiektów przemysłowych czy biurowych nie trzeba z tego rozwiązania rezygnować. Do wyboru mamy bowiem dwa rodzaje oczyszczalni przemysłowych, które doskonale sprawdzą się dla biur. Możliwości przedstawi specjalista z firmy EKO-BIO Oczyszczalnie.

Oczyszczalnia ścieków z osadnikiem wstępnym, komorą klarowania i natleniania

Jest to rozwiązanie sprawdzające się przy niewielkim przerobie ścieków, poniżej 7 metrów sześciennych na dobę. W pierwszej kolejności ścieki wpadają do komory denitryfikacji, w której są wstępnie oddzielane od tłuszczów i innych zanieczyszczeń stałych. Opadają one na dno w formie osadu. W warunkach beztlenowych zachodzi wstępny proces oczyszczania.

Następnie, w komorze nitryfikacji następuje oczyszczanie ścieków za pomocą szczepów bakterii tlenowych. Odpowiednie napowietrzanie za pomocą dmuchaw membranowych powoduje, że szkodliwe substancje ze ścieków są neutralizowane w warunkach tlenowych. Pozostałe w wyniki tego procesu substancje oraz elementy stałe są umieszczane w sekcji osadu wtórnego, a następnie przepompowywane z powrotem do pierwszego osadnika.

Powstała w wyniku oczyszczania woda może zostać wyprowadzona na zewnątrz do znajdującego się w pobliżu cieku wodnego lub rowu melioracyjnego, a jeśli nie ma takiej możliwości – bezpośrednio do gruntu.

Technologia złoża obrotowego

Drugim rozwiązaniem dla pomieszczeń biurowych jest oczyszczalnia ścieków wykorzystująca technologię tarczowych złóż biologicznych. Zasada oczyszczania jest bardzo podobna jak w przypadku pierwszego rozwiązania. Różni się jednak tym, że jest bardziej odpowiednia dla większego przerobu ścieków – powyżej 7 metrów sześciennych na dobę. Dodatkowo, procesy tlenowe są wspomagane nie przez dmuchawę, a przez tarcze umieszczone na wale wewnątrz komory. Tarcze obracają się, dzięki czemu mają dostęp do ścieku oraz do powietrza atmosferycznego, z którego czerpią tlen potrzebny do wytworzenia tak zwanego złoża biologicznego, oczyszczającego ściek ze szkodliwych substancji.

Dzięki temu rozwiązaniu praca oczyszczalni ścieków jest cicha i bezproblemowa, do tego ryzyko powstawania nieprzyjemnych zapachów jest minimalne.

Internetowe wydawnictwo prasowe

Serwis Norbertinum.com.pl to najciekawsze wydarzenia z kraju i ze świata, ciekawe artykuły z dziedziny nauki, kultury, a także rzeczowe informacje prawne i ekonomiczne. Na Norbertinum.com.pl przeczytasz o wydarzeniach sportowych, poznasz ciekawe miejsca z działu turystyka i zapoznasz się z najnowszymi osiągnięciami techniki.

Kontakt

Sitte.pl

kom: 606 281 023
tel: 81 473 2011

e-mail:  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.