sobota, lipiec 04, 2020
image image image image
Dlaczego warto organizować wideokonferencje? Współczesne realia biznesowe wymagają wielu kontaktów pomiędzy klientami lub kontrahentami. Większość z nich można ogarnąć przy pomocy rozmowy telefonicznej lub poczty internetowej. Czytaj cały artykuł
Kiedy i jak czyścić kocioł CO? Sprawny kocioł CO to gwarancja energooszczędnego, ekonomicznego, a przede wszystkim bezpiecznego ogrzewania. Niezawodne funkcjonowanie urządzenia zależy jednak nie tylko od jego jakości i marki produktu, ale także od jego prawidłowego użytkowania i odpowiedniej konserwacji. Istotne znaczenie ma tu przede wszystkim regularne czyszczenie. Które elementy kotła należy czyścić oraz w jaki sposób i kiedy najlepiej to robić? Czytaj cały artykuł
Jak znaleźć hotel w atrakcyjnej cenie? Wakacyjny wyjazd to niestety duży wydatek. Przejazd, hotel, atrakcje, wyżywienie – wszystko kosztuje. Oczywiście, kiedy jesteś na wakacjach, ostatnie, o czym chcesz myśleć, to ograniczenia. Jednak jeśli odpowiednio zaplanujesz swój urlop, możesz zaoszczędzić sporo gotówki. Zwłaszcza że podjęte działania... nic Cię nie kosztują. Wypróbuj sposoby na znalezienie hotelu w niskiej cenie. Czytaj cały artykuł
Kryzys koronawirus Kryzys koronawirus jest nieunikniony. Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) informuje, że zarówno COVID-19, jak i grypa powodują choroby układu oddechowego i rozprzestrzeniają się w podobny sposób. Koronawirus rozprzestrzenia się poprzez małe kropelki płynu z nosa i ust chorego. WHO zauważa, że koronawirusy nie przeżywają długo na przedmiotach, takich jak listy czy paczki. Czytaj cały artykuł

Oczyszczalnie ścieków dla pomieszczeń biurowych. Na jakie rozwiązanie się zdecydować?

oczyszczalnia sciekowBudowa oczyszczalni ścieków konieczna jest wszędzie tam, gdzie z różnych względów nie ma możliwości przyłączenia się do kanalizacji. Zdarza się jednak, że nawet jeśli takie rozwiązanie jest możliwe – budowa oczyszczalni jest bardziej opłacalna. Producenci oferują wiele rozwiązań, także przemysłowych, w tym dla pomieszczeń biurowych. Przyjrzymy się najpopularniejszym z nich.

Biologiczna oczyszczalnia ścieków jest rozwiązaniem możliwym do zastosowania niemal wszędzie i to za niewielkie koszty. W perspektywie czasu koszty jej eksploatacji wynoszą mniej niż koszty obsługi szamba – dlatego jest to rozwiązanie odpowiednie dla każdego. Również w przypadku obiektów przemysłowych czy biurowych nie trzeba z tego rozwiązania rezygnować. Do wyboru mamy bowiem dwa rodzaje oczyszczalni przemysłowych, które doskonale sprawdzą się dla biur. Możliwości przedstawi specjalista z firmy EKO-BIO Oczyszczalnie.

Oczyszczalnia ścieków z osadnikiem wstępnym, komorą klarowania i natleniania

Jest to rozwiązanie sprawdzające się przy niewielkim przerobie ścieków, poniżej 7 metrów sześciennych na dobę. W pierwszej kolejności ścieki wpadają do komory denitryfikacji, w której są wstępnie oddzielane od tłuszczów i innych zanieczyszczeń stałych. Opadają one na dno w formie osadu. W warunkach beztlenowych zachodzi wstępny proces oczyszczania.

Następnie, w komorze nitryfikacji następuje oczyszczanie ścieków za pomocą szczepów bakterii tlenowych. Odpowiednie napowietrzanie za pomocą dmuchaw membranowych powoduje, że szkodliwe substancje ze ścieków są neutralizowane w warunkach tlenowych. Pozostałe w wyniki tego procesu substancje oraz elementy stałe są umieszczane w sekcji osadu wtórnego, a następnie przepompowywane z powrotem do pierwszego osadnika.

Powstała w wyniku oczyszczania woda może zostać wyprowadzona na zewnątrz do znajdującego się w pobliżu cieku wodnego lub rowu melioracyjnego, a jeśli nie ma takiej możliwości – bezpośrednio do gruntu.

Technologia złoża obrotowego

Drugim rozwiązaniem dla pomieszczeń biurowych jest oczyszczalnia ścieków wykorzystująca technologię tarczowych złóż biologicznych. Zasada oczyszczania jest bardzo podobna jak w przypadku pierwszego rozwiązania. Różni się jednak tym, że jest bardziej odpowiednia dla większego przerobu ścieków – powyżej 7 metrów sześciennych na dobę. Dodatkowo, procesy tlenowe są wspomagane nie przez dmuchawę, a przez tarcze umieszczone na wale wewnątrz komory. Tarcze obracają się, dzięki czemu mają dostęp do ścieku oraz do powietrza atmosferycznego, z którego czerpią tlen potrzebny do wytworzenia tak zwanego złoża biologicznego, oczyszczającego ściek ze szkodliwych substancji.

Dzięki temu rozwiązaniu praca oczyszczalni ścieków jest cicha i bezproblemowa, do tego ryzyko powstawania nieprzyjemnych zapachów jest minimalne.

Internetowe wydawnictwo prasowe

Serwis Norbertinum.com.pl to najciekawsze wydarzenia z kraju i ze świata, ciekawe artykuły z dziedziny nauki, kultury, a także rzeczowe informacje prawne i ekonomiczne. Na Norbertinum.com.pl przeczytasz o wydarzeniach sportowych, poznasz ciekawe miejsca z działu turystyka i zapoznasz się z najnowszymi osiągnięciami techniki.

Kontakt

Sitte.pl

kom: 606 281 023
tel: 81 473 2011

e-mail:  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.