środa, kwiecień 08, 2020
image image image image
Kryzys koronawirus Kryzys koronawirus jest nieunikniony. Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) informuje, że zarówno COVID-19, jak i grypa powodują choroby układu oddechowego i rozprzestrzeniają się w podobny sposób. Koronawirus rozprzestrzenia się poprzez małe kropelki płynu z nosa i ust chorego. WHO zauważa, że koronawirusy nie przeżywają długo na przedmiotach, takich jak listy czy paczki. Czytaj cały artykuł
Fajerwerki idealne na Sylwestra Planowanie sylwestra tygodniami, huczna zabawa, szampan i oczywiście fajerwerki... wszystko to składa się na wyjątkową imprezę, która pozostanie na długo w pamięci świętujących. Tradycja obchodzenia Nowego Roku jest znana wszystkim od wieków. Jej głównym punktem jest pokaz sztucznych ogni, odbywający się o godzinie 24:00. To wtedy żegnany jest Stary Rok i witany Nowy. Dziesiątki wystrzelonych petard rozjaśnia niebo. Jakie będą idealne? Czytaj cały artykuł
Akcesoria do drukarek warte zakupu Drukarki atramentowe i laserowe składają się z szeregu podzespołów. Mogą one ulegać zużyciu w wyniku codziennej eksploatacji urządzeń. Na szczęście większość z nich można zregenerować lub wymienić na nowe. Często alternatywą dla oryginalnych części są zamienniki. Dzięki temu tusze czy tonery można nabyć znacznie taniej. Zobacz, gdzie i co warto kupić. Czytaj cały artykuł
Kiedy opłaca się wynajem biura? Decydując się na prowadzenie własnej działalności gospodarczej, musimy mieć - poza dobry pomysłem, stosownym budżetem i samozaparciem – również odpowiedni lokal. Taką powierzchnię biurową możemy kupić lub wynająć. Ta druga opcja jest ostatnio znacznie popularniejsza. Na co zatem zwrócić uwagę, wynajmując odpowiednie biuro i kiedy nam się to opłaca? Czytaj cały artykuł

Charakterystyka polskiego rynku mieszkaniowego

rynek mieszkanCeny mieszkań zależne są od wielu czynników. Zdecydowanie się na zakup nieruchomości przeważnie wiąże się z zaciągnięciem kredytu, którego stopy procentowe również ulegają zmianom. W Polsce ilość mieszkań wciąż jest niewystarczająca w stosunku do zapotrzebowania grupy nabywczej, przez co utrzymują się wysokie ceny zarówno na rynku pierwotnym, jak i wtórnym.

Stabilizacja cen rynkowych

Na decyzję o zakupie mieszkania mają wpływ wahania cen, oferty kredytowe oraz dopasowanie tych czynników do potrzeb i możliwości finansowych potencjalnego nabywcy. Dlatego też wiele osób chcących nabyć nieruchomość zaczyna od rozeznania się na rynku i śledzenia zachodzących zmian. Wciąż można zauważyć zapotrzebowanie na nowe mieszkania. Wzrost dochodów rozporządzalnych i niskie stopy procentowe utrzymują popyt. Prezes NBP stwierdził, że na przełomie 2019 i 2020 roku nie powinno dojść do podwyżek procentowych. Po wielu gwałtownych wzrostach ceny się stabilizują. Jednak ze względu na stałe zapotrzebowanie na mieszkania, nie będą na razie spadać, a jedynie mogą wzrosnąć.

Niedobór mieszkań w stosunku do zapotrzebowania

Rozrost nowych inwestycji deweloperskich był niewspółmierny do wzrostu gospodarczego w latach 2005-2017, dlatego rynek mieszkaniowy wciąż nie pokrywa potrzeb odbiorców. Co więcej, zwiększają się także oczekiwania wobec standardów. Brak wind w blokach, nieatrakcyjne budownictwo czy przestarzałe rozwiązania konstrukcyjne sprawiają, że nowe mieszkania we współczesnych trendach jakościowych i wizualnych zyskują na wartości. Jest ich jednak na tyle mało, że korzystają na tym także sprzedawcy mieszkań z rynku wtórnego. Windowana przez nich cena, która często osiąga poziom zbliżony do mieszkań z nowych inwestycji, sprawia, że część klienteli szukających mieszkań używanych decyduje się na nieruchomości z rynku pierwotnego.

Inne czynniki wpływające na ceny

Na wartość nowych mieszkań ma wpływ także wiele pomniejszych czynników. Z roku na rok rosną ceny ziemi, materiałów budowlanych i kosztów pracy. Pierwsze mieszkania w nowo powstającej inwestycji często sprzedaje się na tak wczesnym etapie, że nabywcy mogą zobaczyć jedynie ich wizualizacje. Specjalista z firmy EKO-BUD Deweloper mówi: "Inwestorzy muszą przewidywać ewentualne podwyżki materiałów, koszty pracy i możliwości pracowników. Polityka cenowa powinna uwzględniać sprzedaż mieszkań na różnych etapach i musi być zaplanowana tak, by pokryć koszty poniesione podczas inwestycji".

Internetowe wydawnictwo prasowe

Serwis Norbertinum.com.pl to najciekawsze wydarzenia z kraju i ze świata, ciekawe artykuły z dziedziny nauki, kultury, a także rzeczowe informacje prawne i ekonomiczne. Na Norbertinum.com.pl przeczytasz o wydarzeniach sportowych, poznasz ciekawe miejsca z działu turystyka i zapoznasz się z najnowszymi osiągnięciami techniki.

Kontakt

Sitte.pl

kom: 606 281 023
tel: 81 473 2011

e-mail:  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.