sobota, sierpień 15, 2020
image image image image
Dlaczego warto organizować wideokonferencje? Współczesne realia biznesowe wymagają wielu kontaktów pomiędzy klientami lub kontrahentami. Większość z nich można ogarnąć przy pomocy rozmowy telefonicznej lub poczty internetowej. Czytaj cały artykuł
Kiedy i jak czyścić kocioł CO? Sprawny kocioł CO to gwarancja energooszczędnego, ekonomicznego, a przede wszystkim bezpiecznego ogrzewania. Niezawodne funkcjonowanie urządzenia zależy jednak nie tylko od jego jakości i marki produktu, ale także od jego prawidłowego użytkowania i odpowiedniej konserwacji. Istotne znaczenie ma tu przede wszystkim regularne czyszczenie. Które elementy kotła należy czyścić oraz w jaki sposób i kiedy najlepiej to robić? Czytaj cały artykuł
Jak znaleźć hotel w atrakcyjnej cenie? Wakacyjny wyjazd to niestety duży wydatek. Przejazd, hotel, atrakcje, wyżywienie – wszystko kosztuje. Oczywiście, kiedy jesteś na wakacjach, ostatnie, o czym chcesz myśleć, to ograniczenia. Jednak jeśli odpowiednio zaplanujesz swój urlop, możesz zaoszczędzić sporo gotówki. Zwłaszcza że podjęte działania... nic Cię nie kosztują. Wypróbuj sposoby na znalezienie hotelu w niskiej cenie. Czytaj cały artykuł
Kryzys koronawirus Kryzys koronawirus jest nieunikniony. Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) informuje, że zarówno COVID-19, jak i grypa powodują choroby układu oddechowego i rozprzestrzeniają się w podobny sposób. Koronawirus rozprzestrzenia się poprzez małe kropelki płynu z nosa i ust chorego. WHO zauważa, że koronawirusy nie przeżywają długo na przedmiotach, takich jak listy czy paczki. Czytaj cały artykuł

Charakterystyka polskiego rynku mieszkaniowego

rynek mieszkanCeny mieszkań zależne są od wielu czynników. Zdecydowanie się na zakup nieruchomości przeważnie wiąże się z zaciągnięciem kredytu, którego stopy procentowe również ulegają zmianom. W Polsce ilość mieszkań wciąż jest niewystarczająca w stosunku do zapotrzebowania grupy nabywczej, przez co utrzymują się wysokie ceny zarówno na rynku pierwotnym, jak i wtórnym.

Stabilizacja cen rynkowych

Na decyzję o zakupie mieszkania mają wpływ wahania cen, oferty kredytowe oraz dopasowanie tych czynników do potrzeb i możliwości finansowych potencjalnego nabywcy. Dlatego też wiele osób chcących nabyć nieruchomość zaczyna od rozeznania się na rynku i śledzenia zachodzących zmian. Wciąż można zauważyć zapotrzebowanie na nowe mieszkania. Wzrost dochodów rozporządzalnych i niskie stopy procentowe utrzymują popyt. Prezes NBP stwierdził, że na przełomie 2019 i 2020 roku nie powinno dojść do podwyżek procentowych. Po wielu gwałtownych wzrostach ceny się stabilizują. Jednak ze względu na stałe zapotrzebowanie na mieszkania, nie będą na razie spadać, a jedynie mogą wzrosnąć.

Niedobór mieszkań w stosunku do zapotrzebowania

Rozrost nowych inwestycji deweloperskich był niewspółmierny do wzrostu gospodarczego w latach 2005-2017, dlatego rynek mieszkaniowy wciąż nie pokrywa potrzeb odbiorców. Co więcej, zwiększają się także oczekiwania wobec standardów. Brak wind w blokach, nieatrakcyjne budownictwo czy przestarzałe rozwiązania konstrukcyjne sprawiają, że nowe mieszkania we współczesnych trendach jakościowych i wizualnych zyskują na wartości. Jest ich jednak na tyle mało, że korzystają na tym także sprzedawcy mieszkań z rynku wtórnego. Windowana przez nich cena, która często osiąga poziom zbliżony do mieszkań z nowych inwestycji, sprawia, że część klienteli szukających mieszkań używanych decyduje się na nieruchomości z rynku pierwotnego.

Inne czynniki wpływające na ceny

Na wartość nowych mieszkań ma wpływ także wiele pomniejszych czynników. Z roku na rok rosną ceny ziemi, materiałów budowlanych i kosztów pracy. Pierwsze mieszkania w nowo powstającej inwestycji często sprzedaje się na tak wczesnym etapie, że nabywcy mogą zobaczyć jedynie ich wizualizacje. Specjalista z firmy EKO-BUD Deweloper mówi: "Inwestorzy muszą przewidywać ewentualne podwyżki materiałów, koszty pracy i możliwości pracowników. Polityka cenowa powinna uwzględniać sprzedaż mieszkań na różnych etapach i musi być zaplanowana tak, by pokryć koszty poniesione podczas inwestycji".

Internetowe wydawnictwo prasowe

Serwis Norbertinum.com.pl to najciekawsze wydarzenia z kraju i ze świata, ciekawe artykuły z dziedziny nauki, kultury, a także rzeczowe informacje prawne i ekonomiczne. Na Norbertinum.com.pl przeczytasz o wydarzeniach sportowych, poznasz ciekawe miejsca z działu turystyka i zapoznasz się z najnowszymi osiągnięciami techniki.

Kontakt

Sitte.pl

kom: 606 281 023
tel: 81 473 2011

e-mail:  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.