środa, listopad 20, 2019
image image image image
Drożdże piwowarskie. Co warto o nich wiedzieć? Drożdże odgrywają bardzo ważną rolę w procesie produkcji piwa. Często to właśnie od nich zależy, czy alkohol będzie smakował tak jak powinien. Nie wszyscy wiedzą, że drożdże piwowarskie dzielą się na kilka kategorii i do każdego napoju trzeba je odpowiednio dobrać. Jakie jeszcze informacje o drożdżach warto znać? Jeśli chcesz się przekonać, zapraszamy do dalszego czytania! Czytaj cały artykuł
Jak dobrać bieliznę plus size? Bielizna damska, taka jak majtki lub staniki, powinna dobrze przylegać i podkreślać kształt kobiecego ciała, również, jeśli chodzi o biustonosze i majtki plus size. Dzięki poniższym instrukcjom, z którymi możesz zapoznać się w tym artykule, łatwo odnajdziesz odpowiedni rozmiar bielizny dla siebie. Czytaj cały artykuł
Jak dobrać papier do plotera? Wybór papieru do plotera jest uzależniony od tego, w jakim celu będzie on używany. Kluczowa jest przede wszystkim gramatura papieru, która wpływa na możliwości zastosowania plotera. Co trzeba wiedzieć o papierze do plotera, aby wybrać ten właściwy do codziennego drukowania materiałów na potrzeby firmy np. projektów lub map oraz wysokiej jakości materiałów przeznaczonych do sprzedaży? Czytaj cały artykuł
Autoryzowany dealer, czyli jaki? Podmioty, które zajmują się sprzedażą samochodów można liczyć w tysiącach. Wśród nich największą grupę stanowią różnego rodzaju auto komisy. Oferują one głównie auta używane, najczęściej sprowadzone z Europy zachodniej. Drugą grupę stanowią autoryzowani dealerzy. W ich ofercie znajdują się przeważnie fabrycznie nowe samochody. Działalność autoryzowanego dealera nie sprowadza się jednak wyłącznie do dystrybucji pojazdów, ale obejmuje również szereg innych usług. Czytaj cały artykuł

Charakterystyka polskiego rynku mieszkaniowego

rynek mieszkanCeny mieszkań zależne są od wielu czynników. Zdecydowanie się na zakup nieruchomości przeważnie wiąże się z zaciągnięciem kredytu, którego stopy procentowe również ulegają zmianom. W Polsce ilość mieszkań wciąż jest niewystarczająca w stosunku do zapotrzebowania grupy nabywczej, przez co utrzymują się wysokie ceny zarówno na rynku pierwotnym, jak i wtórnym.

Stabilizacja cen rynkowych

Na decyzję o zakupie mieszkania mają wpływ wahania cen, oferty kredytowe oraz dopasowanie tych czynników do potrzeb i możliwości finansowych potencjalnego nabywcy. Dlatego też wiele osób chcących nabyć nieruchomość zaczyna od rozeznania się na rynku i śledzenia zachodzących zmian. Wciąż można zauważyć zapotrzebowanie na nowe mieszkania. Wzrost dochodów rozporządzalnych i niskie stopy procentowe utrzymują popyt. Prezes NBP stwierdził, że na przełomie 2019 i 2020 roku nie powinno dojść do podwyżek procentowych. Po wielu gwałtownych wzrostach ceny się stabilizują. Jednak ze względu na stałe zapotrzebowanie na mieszkania, nie będą na razie spadać, a jedynie mogą wzrosnąć.

Niedobór mieszkań w stosunku do zapotrzebowania

Rozrost nowych inwestycji deweloperskich był niewspółmierny do wzrostu gospodarczego w latach 2005-2017, dlatego rynek mieszkaniowy wciąż nie pokrywa potrzeb odbiorców. Co więcej, zwiększają się także oczekiwania wobec standardów. Brak wind w blokach, nieatrakcyjne budownictwo czy przestarzałe rozwiązania konstrukcyjne sprawiają, że nowe mieszkania we współczesnych trendach jakościowych i wizualnych zyskują na wartości. Jest ich jednak na tyle mało, że korzystają na tym także sprzedawcy mieszkań z rynku wtórnego. Windowana przez nich cena, która często osiąga poziom zbliżony do mieszkań z nowych inwestycji, sprawia, że część klienteli szukających mieszkań używanych decyduje się na nieruchomości z rynku pierwotnego.

Inne czynniki wpływające na ceny

Na wartość nowych mieszkań ma wpływ także wiele pomniejszych czynników. Z roku na rok rosną ceny ziemi, materiałów budowlanych i kosztów pracy. Pierwsze mieszkania w nowo powstającej inwestycji często sprzedaje się na tak wczesnym etapie, że nabywcy mogą zobaczyć jedynie ich wizualizacje. Specjalista z firmy EKO-BUD Deweloper mówi: "Inwestorzy muszą przewidywać ewentualne podwyżki materiałów, koszty pracy i możliwości pracowników. Polityka cenowa powinna uwzględniać sprzedaż mieszkań na różnych etapach i musi być zaplanowana tak, by pokryć koszty poniesione podczas inwestycji".

Internetowe wydawnictwo prasowe

Serwis Norbertinum.com.pl to najciekawsze wydarzenia z kraju i ze świata, ciekawe artykuły z dziedziny nauki, kultury, a także rzeczowe informacje prawne i ekonomiczne. Na Norbertinum.com.pl przeczytasz o wydarzeniach sportowych, poznasz ciekawe miejsca z działu turystyka i zapoznasz się z najnowszymi osiągnięciami techniki.

Kontakt

Sitte.pl

kom: 606 281 023
tel: 81 473 2011

e-mail:  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.