sobota, sierpień 15, 2020
image image image image
Dlaczego warto organizować wideokonferencje? Współczesne realia biznesowe wymagają wielu kontaktów pomiędzy klientami lub kontrahentami. Większość z nich można ogarnąć przy pomocy rozmowy telefonicznej lub poczty internetowej. Czytaj cały artykuł
Kiedy i jak czyścić kocioł CO? Sprawny kocioł CO to gwarancja energooszczędnego, ekonomicznego, a przede wszystkim bezpiecznego ogrzewania. Niezawodne funkcjonowanie urządzenia zależy jednak nie tylko od jego jakości i marki produktu, ale także od jego prawidłowego użytkowania i odpowiedniej konserwacji. Istotne znaczenie ma tu przede wszystkim regularne czyszczenie. Które elementy kotła należy czyścić oraz w jaki sposób i kiedy najlepiej to robić? Czytaj cały artykuł
Jak znaleźć hotel w atrakcyjnej cenie? Wakacyjny wyjazd to niestety duży wydatek. Przejazd, hotel, atrakcje, wyżywienie – wszystko kosztuje. Oczywiście, kiedy jesteś na wakacjach, ostatnie, o czym chcesz myśleć, to ograniczenia. Jednak jeśli odpowiednio zaplanujesz swój urlop, możesz zaoszczędzić sporo gotówki. Zwłaszcza że podjęte działania... nic Cię nie kosztują. Wypróbuj sposoby na znalezienie hotelu w niskiej cenie. Czytaj cały artykuł
Kryzys koronawirus Kryzys koronawirus jest nieunikniony. Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) informuje, że zarówno COVID-19, jak i grypa powodują choroby układu oddechowego i rozprzestrzeniają się w podobny sposób. Koronawirus rozprzestrzenia się poprzez małe kropelki płynu z nosa i ust chorego. WHO zauważa, że koronawirusy nie przeżywają długo na przedmiotach, takich jak listy czy paczki. Czytaj cały artykuł

Kiedy i jak czyścić kocioł CO?

czyszczenie kotlaSprawny kocioł CO to gwarancja energooszczędnego, ekonomicznego, a przede wszystkim bezpiecznego ogrzewania. Niezawodne funkcjonowanie urządzenia zależy jednak nie tylko od jego jakości i marki produktu, ale także od jego prawidłowego użytkowania i odpowiedniej konserwacji. Istotne znaczenie ma tu przede wszystkim regularne czyszczenie. Które elementy kotła należy czyścić oraz w jaki sposób i kiedy najlepiej to robić?

Znaczenie czyszczenia kotła CO

Dlaczego tak ważne jest regularne czyszczenie kotła CO?

"Czysty kocioł to sprawny kocioł. - Tłumaczy przedstawiciel firmy Budmet Nocoń oferującej kotły na pellet i ekogroszek. - Tylko pozbawione zanieczyszczeń elementy urządzenia grzewczego będą bowiem pracowały w pełni wydajnie, co bezpośrednio przełoży się na możliwości wytwarzania mocy cieplnej przez kocioł. Osadzające się zabrudzenia mogą więc znacząco obniżyć efektywność energetyczną instalacji CO".

Szczególnie narażone na osadzanie się zanieczyszczeń są urządzenia zasilane paliwami stałymi, w przypadku których generowanie energii cieplnej wiążę się z produkcją popiołu. Brak regularnego czyszczenia może doprowadzić do pojawiania się spieków i osadów zaburzających prawidłowe działanie urządzenia i mogących prowadzić do jego awarii oraz powstania zagrożenia pożarowego.

Zasady czyszczenia kotłów CO na paliwa stałe

Jak w takim razie prawidłowo dbać o kotły CO? Podstawą jest opróżnianie popielnika. Popiół najlepiej wybierać w specjalnych rękawicach, przy użyciu szufelki, co kilka dni w zależności od bieżącego zapotrzebowania. Konieczne jest również usuwanie zanieczyszczeń, czyli popiołu, sadzy i pyłów z wymiennika kotła za pośrednictwem specjalnych wyczystek. Warto tu zaznaczyć, że na rynku dostępne są nowoczesne modele urządzeń z automatycznym systemem czyszczenia wymienników, ponadto mogą one również posiadać mechanizm samoczyszczenia elementów palnika. W urządzeniach pozbawionych tych funkcji wymiennik należy czyścić co najmniej raz na miesiąc, natomiast ruszt paleniska częściej, np. raz na tydzień. Pamiętajmy, by kocioł w trakcie czyszczenia był wyłączony i ostudzony. Dodatkowo warto sprawdzać stan elementów podajnika oraz zbiornika paliwa, a także kanałów spalinowych oraz instalacji wylotowej. Dokładne czyszczenie i konserwacja kotła CO jest szczególnie ważne po zakończeniu sezonu grzewczego, czyli w maju, a także przed rozpoczęciem kolejnego sezonu, czyli w okresie jesiennym. Po sezonie należy oczyścić ścianki komory paleniska i usunąć paliwo z instalacji. Systematycznie czyszczony kocioł będzie pracował niezawodnie i w pełni efektywnie.

Internetowe wydawnictwo prasowe

Serwis Norbertinum.com.pl to najciekawsze wydarzenia z kraju i ze świata, ciekawe artykuły z dziedziny nauki, kultury, a także rzeczowe informacje prawne i ekonomiczne. Na Norbertinum.com.pl przeczytasz o wydarzeniach sportowych, poznasz ciekawe miejsca z działu turystyka i zapoznasz się z najnowszymi osiągnięciami techniki.

Kontakt

Sitte.pl

kom: 606 281 023
tel: 81 473 2011

e-mail:  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.