sobota, sierpień 15, 2020
image image image image
Dlaczego warto organizować wideokonferencje? Współczesne realia biznesowe wymagają wielu kontaktów pomiędzy klientami lub kontrahentami. Większość z nich można ogarnąć przy pomocy rozmowy telefonicznej lub poczty internetowej. Czytaj cały artykuł
Kiedy i jak czyścić kocioł CO? Sprawny kocioł CO to gwarancja energooszczędnego, ekonomicznego, a przede wszystkim bezpiecznego ogrzewania. Niezawodne funkcjonowanie urządzenia zależy jednak nie tylko od jego jakości i marki produktu, ale także od jego prawidłowego użytkowania i odpowiedniej konserwacji. Istotne znaczenie ma tu przede wszystkim regularne czyszczenie. Które elementy kotła należy czyścić oraz w jaki sposób i kiedy najlepiej to robić? Czytaj cały artykuł
Jak znaleźć hotel w atrakcyjnej cenie? Wakacyjny wyjazd to niestety duży wydatek. Przejazd, hotel, atrakcje, wyżywienie – wszystko kosztuje. Oczywiście, kiedy jesteś na wakacjach, ostatnie, o czym chcesz myśleć, to ograniczenia. Jednak jeśli odpowiednio zaplanujesz swój urlop, możesz zaoszczędzić sporo gotówki. Zwłaszcza że podjęte działania... nic Cię nie kosztują. Wypróbuj sposoby na znalezienie hotelu w niskiej cenie. Czytaj cały artykuł
Kryzys koronawirus Kryzys koronawirus jest nieunikniony. Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) informuje, że zarówno COVID-19, jak i grypa powodują choroby układu oddechowego i rozprzestrzeniają się w podobny sposób. Koronawirus rozprzestrzenia się poprzez małe kropelki płynu z nosa i ust chorego. WHO zauważa, że koronawirusy nie przeżywają długo na przedmiotach, takich jak listy czy paczki. Czytaj cały artykuł

Jak korzystnie kupić mieszkanie z rynku pierwotnego?

osiedle mieszkaniaZakup mieszkania to najlepsza z możliwych inwestycji. Lokata kapitału w nieruchomość jest bezpieczna, ponieważ grunty są dobrem niezniszczalnym, a budynki są długowieczne. Własne mieszkanie to nie tylko pewne i wygodne miejsce do życia, ale też zabezpieczenie na przyszłość, a czasem nawet sposób na zarobek, np. gdy zamierzamy udostępnić je pod wynajem. Podpowiadamy, jak dobrze kupić mieszkanie od dewelopera.

Zakup mieszkania z myślą o przyszłości

Jednym z najważniejszych kryteriów wyboru mieszkania jest jego lokalizacja. Położenie budynku, w którym znajduje się mieszkanie, decyduje nie tylko o jego aktualnej cenie, ale też o zmianie tej wartości w czasie. Dlatego tak ważne jest, by przed podjęciem decyzji o zakupie mieszkania upewnić się, jak okolica będzie zmieniała się w przyszłości. Skąd wiedzieć np. czy przez atrakcyjne tereny zielone wokół osiedla wkrótce nie będzie przebiegała droga szybkiego ruchu? Możesz to sprawdzić w miejscowym planie zagospodarowania przestrzennego, który na prośbę udostępni ci lokalny urząd miasta lub gminy.

Kupując nowe mieszkanie, warto pamiętać, że miasto przypomina żywy organizm, który ciągle się zmienia. Mieszkańców dużych aglomeracji wciąż przybywa, w związku z czym miasta rozrastają się, a dzielnice, jeszcze niedawno uznawane za peryferyjne, „przybliżają się” do centrum, są coraz lepiej skomunikowane i posiadają coraz lepiej rozbudowaną infrastrukturę. Co to oznacza dla nabywców nieruchomości? Osoby, które teraz zdecydują się np. na zakup mieszkania na Nowej Hucie w Krakowie, za mogą liczyć na bardzo atrakcyjne ceny, nieporównywalnie niższe od tych, jakie trzeba zapłacić za mieszkanie bliżej Śródmieścia. Chcąc sprzedać taką nieruchomość za kilka lat, właściciel na pewno zarobi – ceny mieszkań w tej części Krakowa będą nieuchronnie rosły.

Kup mieszkanie bezpiecznie

"Zakup mieszkania od dewelopera jest na pewno bezpieczniejszy niż inwestycja w nieruchomość z rynku wtórnego, jednak i w takiej sytuacji zalecany jest rozsądek. Zanim wybierzesz konkretny lokal na upatrzonym osiedlu, upewnij się, że masz do czynienia z rzetelną firmą deweloperską – podpowiada nasz rozmówca z Osiedla Botanika. W biurze sprzedaży powinieneś otrzymać prospekt, zawierający wszystkie informacje odnośnie mieszkania i warunków zakupu, ale także na temat samego dewelopera. Zapoznaj się z nim dokładnie, a jeżeli cokolwiek budzi twoje wątpliwości, nie obawiaj się zadawać pytań".

Ponieważ mało kogo stać na zakup mieszkania za gotówkę, trochę czasu warto też poświęcić na wybór najlepszej metody finansowania. Każdy z banków ma swoją własną politykę kredytową, a warunki spłaty mogą znacznie się od siebie różnić. Jeśli deweloper, od którego chcesz kupić mieszkanie, proponuje wsparcie w uzyskaniu finansowania, skorzystaj z tej propozycji. Pomoc eksperta w wyborze najlepszego kredytu może zaoszczędzić ci sporo czasu, a przede wszystkim pieniędzy.

Internetowe wydawnictwo prasowe

Serwis Norbertinum.com.pl to najciekawsze wydarzenia z kraju i ze świata, ciekawe artykuły z dziedziny nauki, kultury, a także rzeczowe informacje prawne i ekonomiczne. Na Norbertinum.com.pl przeczytasz o wydarzeniach sportowych, poznasz ciekawe miejsca z działu turystyka i zapoznasz się z najnowszymi osiągnięciami techniki.

Kontakt

Sitte.pl

kom: 606 281 023
tel: 81 473 2011

e-mail:  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.