niedziela, wrzesień 24, 2017
image image image image
Poznaj trendy w dekoracji domu 2017! Z modami tak już jest, że przychodzą i odchodzą, zmieniają się (nawet kilkakrotnie w trakcie sezonu), jednych śmieszą, inni traktują je natomiast bardzo poważnie. Moda to jednak domena nie tylko wybiegów Paryża czy Nowego Jorku, ale także wnętrz naszych domów i mieszkań. Czytaj cały artykuł
Jak wygląda spłata pożyczki? Jednym z etapów zaciągnięcia pożyczki jest określenie jej wysokości oraz terminu, w którym zobowiązujemy się ją zwrócić. Pośród ofert firm pożyczkowych możemy wybierać pomiędzy pożyczkami na okres pomiędzy 30, a 60 dni. Jednak to od klienta zależy, na jak długo pożycza pieniądze. Czytaj cały artykuł
Jak spędzić sylwestra we dwoje Sylwester to jedna z tych okazji, które zawsze chcemy spędzać w gronie bliskich nam osób. Zwłaszcza, jeśli jesteśmy w związku, ten ostatni dzień roku jest dla nas szczególnie ważny. Pojawia się jednak pytanie: jak można spędzić Sylwestra we dwoje? Oczywiście, jak łatwo jest się domyślić, sposobów jest całe mnóstwo, dlatego wybór również nie należy do najłatwiejszych. W związku z tym, w artykule poniżej każda para znajdzie kilka propozycji, które mogą im przypaść do gustu. Warto przecież sprawić, aby ten dzień był naprawdę wyjątkowy. Czytaj cały artykuł
Jak wybrać kurs języka angielskiego w nowym roku szkolnym? Należy jednak dobrać zajęcia dodatkowe tak, aby okazały się dla pociechy zabawą i dobrą podstawą przed kolejnymi etapami edukacji, a nie niewygodnym przymusem. Ważne jednak, by rozpocząć ją w odpowiednim momencie oraz żeby wzbudzała pozytywne skojarzenia u dziecka. W tym celu należy znaleźć odpowiednią szkołę językową, np. w Łodzi. Najczęściej są one ulokowane, właśnie w dużych miastach, gdzie różnorodność zajęć i lektorów, sprawia, że każdy wybierze kurs językowy dopasowany do swoich oczekiwań. Czytaj cały artykuł

Zastosowanie blachowkrętów

BlachowkrętyBlachowkręty służą do łączenia blachy z drewnem, metalem lub z innymi materiałami, np. tworzywem sztucznym, płytą gipsowo-kartonową, tapicerką itp. Dzięki łatwemu i szybkiemu montażowi (pod warunkiem, że nie będą wielokrotnie przykręcane i odkręcane) cieszą się dużą popularnością. Najczęściej stosuje się blachowkręty samogwintujące – dzięki zastosowaniu specjalnego kształtu gwintu i ostrego zakończenia, nie wymagają one wcześniejszego gwintowania otworów w blasze.

 

Budowa

Blachowkręt, podobnie, jak każda inna śruba, składa się z gwintowanego trzonu w kształcie walca oraz z łba. Trzon jest nagwintowany na całej długości. Łeb, niezależnie od przeznaczenia blachowkręta, może mieć różny kształt (sześciokątny, walcowy, talerzykowy, grzybkowy, stożkowy, stożkowo-soczewkowy) oraz rodzaj nacięcia – najbardziej popularne to: krzyżakowe (typu Philips (PH) lub Pozidriv (PZ)) oraz sześciokątne (stosowane pod klucz imbusowy). Można też spotkać się z nacięciem Torx. Są one bardzo wytrzymałe podczas dociskania przy wkręcaniu. Nacięcia proste powoli wychodzą z użycia, ponieważ nie tylko niewygodnie się wkręcają, ale również łatwo można zarysować lub nawet uszkodzić powierzchnię, w którą wkręcany jest wkręt.

Wymiary blachowkrętów są różne, a określa się je za pomocą dwóch parametrów: średnicy i długości. Średnicę podaje się w milimetrach i jest ona równa średnicy zewnętrznej gwintu. Długość wkrętu jest mierzona od powierzchni materiału, w którą wkręt został wkręcony do końca gwintu, zależy zatem od typu łba: przy walcowych, talerzykowych i sześciokątnych jest ona równa długości samego trzonu, przy stożkowych – całkowitej długości blachowkręta, zaś w przypadku łbów stożkowo-wypukłych – długości do miejsca, w którym kończy się stożek, a zaczyna wypukłość.

Rodzaje

Blachowkręty wykonane są najczęściej ze stali węglowej i nierdzewnej. W zależności od przeznaczenia, pokrywa się je odpowiednimi powłokami – mogą być niklowane, ocynkowane (cynk galwaniczny, ogniowy), czy antykorozyjne (typu DACTROMET). Przy każdym rodzaju blachowkrętu powinna być podana norma, wg której został wyprodukowany, np. PN (Polska Norma), ISO (Międzynarodowa Organizacja Normalizacyjna), DIN ((Niemiecki Instytut Normalizacyjny), gwarantująca odpowiednią jakość i bezpieczeństwo użytkowania.

Zastosowanie

Blachowkręty znajdują bardzo szerokie zastosowanie przy montażu stalowych blach dachowych, łączeniu profili w elementach wentylacyjnych, mocowaniu do karoserii z blachy elementów tapicerki, skręcaniu profili z blachy, montażu płyt gipsowo-kartonowych do elementów z blachy, mocowaniu elementów drewnianych (desek, płyt OSB, sztachet) do cienkich profili stalowych, łączeniu metalowych elementów zagród i ogrodzeń, czy w końcu różnych prac montażowych, polegających na łączeniu elementów z blach, wykonanych ze stali cienko-ściennych.

Do skręcania dużych powierzchni i ciężkich elementów używa się blachowkrętów z łbem sześciokątnym, walcowym lub talerzykowym, ponieważ dzięki płaskiej powierzchni pod łbem, lepiej dociskają przytwierdzane elementy. Tam, gdzie wkręt nie powinien wystawać ponad powierzchnię materiału, zastosowanie znajdują wkręty z łbem stożkowym.

Przy wyborze blachowkrętów należy kierować się nie ceną, ale przede wszystkim materiałem i jakością ich wykonania. Warto skorzystać z oferty hurtowni Stalmut, która prezentuje szeroką gamę wkrętów o bardzo dobrej jakości.

Kontakt

Sitte.pl

kom: 606 281 023
tel: 81 473 2011

e-mail:  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.