poniedziałek, maj 28, 2018
image image image image
Projektowanie systemu dedykowanego Współczesna sytuacja rynkowa wymusza na przedsiębiorstwach idealne dostosowanie do oczekiwań odbiorców. Jeśli chce się zrealizować wszystkie ich potrzeby, do prowadzenia transakcji potrzebny okaże się system dedykowany. Jego zamówienie przynosi profity również wspomnianemu przedsiębiorstwu, gdyż buduje ono siłę konkurencyjną. Dzięki systemowi dedykowanemu można dostarczać klientom usługi i rozwiązania, których nie mają u siebie inni. Można również realizować sprzedaże szybciej, łatwiej i z mniejszym ryzykiem błędów. Czytaj cały artykuł
Nowa norma w zakresie BHP Znany od wielu lat system OHSAS 18001 jest obecnie zastąpiony przez nową normę ISO 45001.  Jest to system zarządzania bezpieczeństwem i higieną pracy, którego celem jest poprawa poziomu bezpieczeństwa pracowników i ograniczenie ryzyka wypadków w miejscu pracy oraz rozwój chorób (przede wszystkim zawodowych). Czytaj cały artykuł
Czy kot widzi wszystkie kolory? Mówi się, że koty świetnie widzą w ciemności, ale krążą też opinie, że nie widzą wszystkich kolorów lub nawet, że widzą tylko czarny i biały. Czy to prawda? Jeśli interesuje Cię tego typu wiedza, na portalu Maxandmrau.pl dowiesz się więcej na temat królestwa zwierząt oraz opieki nad zwierzętami domowymi. Czytaj cały artykuł
Eleganckie rozliczenie PiT Zbliża się doroczny obowiązek rozliczenia naszego podatku za 2017 rok. Wydaje się, że najwygodniej,najszybciej i bez stresu można wykonać wszystkie związane z tym operacje za jednym zamachem, czyli przez internet. Jeżeli chcesz sprawdzić, jak rozliczyć PiT 2017 przez internet, wystarczy że klikniesz chidusz.com/pity i już wszystkie tajemnice oraz wątpliwości zostaną wyjaśnione, a czytelny program objaśni Ci krok po kroku, co masz robić. Czytaj cały artykuł

Polityka bezpieczeństwa danych osobowych w dużych firmach

bezpieczenstwo w firmiewNikogo nie powinien dziwić fakt, że przedsiębiorstwa działające na skalę krajową czy też międzynarodową są jednocześnie administratorami ogromnych ilości danych, w tym informacji osobowych, poufnych i tak zwanych „wrażliwych”.

Oznacza to, że niezbędne jest wyznaczenie pracowników odpowiedzialnych za opracowanie i wdrożenie skutecznych metod ochrony rzeczonych informacji przed ich niepożądanym wykorzystaniem do celów niezgodnych z prawem lub też – z postanowieniami umowy zawartej z klientem/użytkownikiem/podmiotem zatrudnionym w przedsiębiorstwie.

Jak mówią eksperci z krakowskiej firmy DPO Audyt, najwyższe bezpieczeństwo osiągają firmy, które zdecydowały się na wprowadzenie czterostopniowego mechanizmu polityki bezpieczeństwa danych osobowych. Pierwszym z poziomów ochrony jest zgłoszenie prowadzonej bazy do Generalnego Inspektora Ochrony Danych, który to czuwa nad jej prawidłowym, zgodnym z prawem wykorzystaniem i użytkowaniem. Drugim z aspektów, jaki niejednokrotnie biorą pod uwagę menadżerowie i właściciele przedsiębiorstw działających w skali makro jest podjęcie kroków mających na celu pełną legalność procesów zorientowanych na gromadzenie oraz przetwarzanie informacji poufnych i prywatnych przez daną firmę. Aby było to możliwe, w wielu przypadkach tworzone jest stanowisko administratora bezpieczeństwa informacji, dbającego o zgodność wdrażanych procedur z przepisami ustawy o ochronie danych osobowych oraz ustaw pochodnych.

Rozpatrując schemat czteropłaszczyznowy nie można również pominąć tak istotnego aspektu jakim jest każdorazowe informowanie użytkownika, klienta lub pracownika o możliwości udzielenia odpowiedzi odmownej na prośbę o podanie danych osobowych, prawie do ich modyfikacji lub usunięcia, a także – o statusie prawnym podmiotu odpowiedzialnego za administrację podanymi informacjami. Ostatnim z filarów rzeczonej polityki bezpieczeństwa jest konieczność właściwego zabezpieczenia pozyskiwanych danych przez wykradzeniem, modyfikacją oraz bezprawnym wykorzystaniem. Można tego dokonać między innymi poprzez szyfrowanie informacji, regularne tworzenie kopii zapasowych istotnych danych, czy też wyznaczenie informatyka lub menadżera odpowiedzialnego za regularną kontrolę bazy danych przedsiębiorstwa.

Duże firmy nie mogą pozwolić sobie na wyciek prywatnych danych współpracujących z nimi podmiotów, jako że odbić się to może wysoce negatywnie na ich odbiorze. Sytuacja, w której w sposób niekontrolowany w niepowołane ręce dostają się dane dziesiątek osób poskutkować może bowiem rezygnacją podmiotów zatrudnionych z pracy, jak również ograniczonym zaufaniem klientów lub użytkowników, manifestowanym przez ponadprzeciętną niechęć do korzystania z usług czy też nabywania towarów oferowanych przez daną korporację lub przedsiębiorstwo. Aby uniknąć tak dużego ciosu dla wydajności firmy oraz postrzegania marki, korporacje zabezpieczają się wprowadzając kompleksowe polityki bezpieczeństwa danych osobowych, z których najpowszechniejszą (czterostopniową) omówiliśmy w ramach niniejszej publikacji.

 

Kontakt

Sitte.pl

kom: 606 281 023
tel: 81 473 2011

e-mail:  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.