niedziela, wrzesień 24, 2017
image image image image
Poznaj trendy w dekoracji domu 2017! Z modami tak już jest, że przychodzą i odchodzą, zmieniają się (nawet kilkakrotnie w trakcie sezonu), jednych śmieszą, inni traktują je natomiast bardzo poważnie. Moda to jednak domena nie tylko wybiegów Paryża czy Nowego Jorku, ale także wnętrz naszych domów i mieszkań. Czytaj cały artykuł
Jak wygląda spłata pożyczki? Jednym z etapów zaciągnięcia pożyczki jest określenie jej wysokości oraz terminu, w którym zobowiązujemy się ją zwrócić. Pośród ofert firm pożyczkowych możemy wybierać pomiędzy pożyczkami na okres pomiędzy 30, a 60 dni. Jednak to od klienta zależy, na jak długo pożycza pieniądze. Czytaj cały artykuł
Jak spędzić sylwestra we dwoje Sylwester to jedna z tych okazji, które zawsze chcemy spędzać w gronie bliskich nam osób. Zwłaszcza, jeśli jesteśmy w związku, ten ostatni dzień roku jest dla nas szczególnie ważny. Pojawia się jednak pytanie: jak można spędzić Sylwestra we dwoje? Oczywiście, jak łatwo jest się domyślić, sposobów jest całe mnóstwo, dlatego wybór również nie należy do najłatwiejszych. W związku z tym, w artykule poniżej każda para znajdzie kilka propozycji, które mogą im przypaść do gustu. Warto przecież sprawić, aby ten dzień był naprawdę wyjątkowy. Czytaj cały artykuł
Jak wybrać kurs języka angielskiego w nowym roku szkolnym? Należy jednak dobrać zajęcia dodatkowe tak, aby okazały się dla pociechy zabawą i dobrą podstawą przed kolejnymi etapami edukacji, a nie niewygodnym przymusem. Ważne jednak, by rozpocząć ją w odpowiednim momencie oraz żeby wzbudzała pozytywne skojarzenia u dziecka. W tym celu należy znaleźć odpowiednią szkołę językową, np. w Łodzi. Najczęściej są one ulokowane, właśnie w dużych miastach, gdzie różnorodność zajęć i lektorów, sprawia, że każdy wybierze kurs językowy dopasowany do swoich oczekiwań. Czytaj cały artykuł

Polityka bezpieczeństwa danych osobowych w dużych firmach

bezpieczenstwo w firmiewNikogo nie powinien dziwić fakt, że przedsiębiorstwa działające na skalę krajową czy też międzynarodową są jednocześnie administratorami ogromnych ilości danych, w tym informacji osobowych, poufnych i tak zwanych „wrażliwych”.

Oznacza to, że niezbędne jest wyznaczenie pracowników odpowiedzialnych za opracowanie i wdrożenie skutecznych metod ochrony rzeczonych informacji przed ich niepożądanym wykorzystaniem do celów niezgodnych z prawem lub też – z postanowieniami umowy zawartej z klientem/użytkownikiem/podmiotem zatrudnionym w przedsiębiorstwie.

Jak mówią eksperci z krakowskiej firmy DPO Audyt, najwyższe bezpieczeństwo osiągają firmy, które zdecydowały się na wprowadzenie czterostopniowego mechanizmu polityki bezpieczeństwa danych osobowych. Pierwszym z poziomów ochrony jest zgłoszenie prowadzonej bazy do Generalnego Inspektora Ochrony Danych, który to czuwa nad jej prawidłowym, zgodnym z prawem wykorzystaniem i użytkowaniem. Drugim z aspektów, jaki niejednokrotnie biorą pod uwagę menadżerowie i właściciele przedsiębiorstw działających w skali makro jest podjęcie kroków mających na celu pełną legalność procesów zorientowanych na gromadzenie oraz przetwarzanie informacji poufnych i prywatnych przez daną firmę. Aby było to możliwe, w wielu przypadkach tworzone jest stanowisko administratora bezpieczeństwa informacji, dbającego o zgodność wdrażanych procedur z przepisami ustawy o ochronie danych osobowych oraz ustaw pochodnych.

Rozpatrując schemat czteropłaszczyznowy nie można również pominąć tak istotnego aspektu jakim jest każdorazowe informowanie użytkownika, klienta lub pracownika o możliwości udzielenia odpowiedzi odmownej na prośbę o podanie danych osobowych, prawie do ich modyfikacji lub usunięcia, a także – o statusie prawnym podmiotu odpowiedzialnego za administrację podanymi informacjami. Ostatnim z filarów rzeczonej polityki bezpieczeństwa jest konieczność właściwego zabezpieczenia pozyskiwanych danych przez wykradzeniem, modyfikacją oraz bezprawnym wykorzystaniem. Można tego dokonać między innymi poprzez szyfrowanie informacji, regularne tworzenie kopii zapasowych istotnych danych, czy też wyznaczenie informatyka lub menadżera odpowiedzialnego za regularną kontrolę bazy danych przedsiębiorstwa.

Duże firmy nie mogą pozwolić sobie na wyciek prywatnych danych współpracujących z nimi podmiotów, jako że odbić się to może wysoce negatywnie na ich odbiorze. Sytuacja, w której w sposób niekontrolowany w niepowołane ręce dostają się dane dziesiątek osób poskutkować może bowiem rezygnacją podmiotów zatrudnionych z pracy, jak również ograniczonym zaufaniem klientów lub użytkowników, manifestowanym przez ponadprzeciętną niechęć do korzystania z usług czy też nabywania towarów oferowanych przez daną korporację lub przedsiębiorstwo. Aby uniknąć tak dużego ciosu dla wydajności firmy oraz postrzegania marki, korporacje zabezpieczają się wprowadzając kompleksowe polityki bezpieczeństwa danych osobowych, z których najpowszechniejszą (czterostopniową) omówiliśmy w ramach niniejszej publikacji.

 

Kontakt

Sitte.pl

kom: 606 281 023
tel: 81 473 2011

e-mail:  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.