czwartek, luty 20, 2020
image image image image
Fajerwerki idealne na Sylwestra Planowanie sylwestra tygodniami, huczna zabawa, szampan i oczywiście fajerwerki... wszystko to składa się na wyjątkową imprezę, która pozostanie na długo w pamięci świętujących. Tradycja obchodzenia Nowego Roku jest znana wszystkim od wieków. Jej głównym punktem jest pokaz sztucznych ogni, odbywający się o godzinie 24:00. To wtedy żegnany jest Stary Rok i witany Nowy. Dziesiątki wystrzelonych petard rozjaśnia niebo. Jakie będą idealne? Czytaj cały artykuł
Akcesoria do drukarek warte zakupu Drukarki atramentowe i laserowe składają się z szeregu podzespołów. Mogą one ulegać zużyciu w wyniku codziennej eksploatacji urządzeń. Na szczęście większość z nich można zregenerować lub wymienić na nowe. Często alternatywą dla oryginalnych części są zamienniki. Dzięki temu tusze czy tonery można nabyć znacznie taniej. Zobacz, gdzie i co warto kupić. Czytaj cały artykuł
Kiedy opłaca się wynajem biura? Decydując się na prowadzenie własnej działalności gospodarczej, musimy mieć - poza dobry pomysłem, stosownym budżetem i samozaparciem – również odpowiedni lokal. Taką powierzchnię biurową możemy kupić lub wynająć. Ta druga opcja jest ostatnio znacznie popularniejsza. Na co zatem zwrócić uwagę, wynajmując odpowiednie biuro i kiedy nam się to opłaca? Czytaj cały artykuł
Zalety bloków mieszkalnych z windą Winda to w dzisiejszych czasach jeden z ważniejszych elementów wyposażenia każdego bloku mieszkalnego. Jej obecność ułatwia mieszkańcom przemieszczanie się. Zgodnie z obowiązującymi przepisami musi być ona zamontowana w obiektach o wysokości powyżej czterech pięter. Na jakie korzyści mogą liczyć lokatorzy po jej zamontowaniu? Czy w mniejszych budynkach również powinna się znaleźć? Czytaj cały artykuł

Poliuretan wałek – uniwersalne zastosowanie w przemyśle

tuleja st duzaPoliuretan stanowi jedno z najpowszechniej stosowanych, a jednocześnie najbardziej wyspecjalizowanych tworzyw sztucznych. Materiał ten znalazł szerokie zastosowanie w niejednej branży, zarówno jak pokrycie kół maszyn, jak i główny składnik licznych elementów obrotowych i nośnych. Z chemicznego punktu widzenia, poliuretan należy do grupy polimerów, lecz wyróżnia go unikalny zestaw niespodziewanych właściwości.

Najważniejsze właściwości poliuretanu i ich zastosowanie w praktyce

Poliuretan wałek to uniwersalny i często spotykany element wielu urządzeń. Jego cechą szczególną, która bezpośrednio przełożyła się na tak duże rozpowszechnienie jest ogromne bezpieczeństwo. Poliuretan to tworzywo samo-gasnące, nie stwarza on ryzyka pożaru. Co więcej, polimer ten nie przewodzi prądu – jest doskonałym izolatorem nie tylko energii elektrycznej, ale również ciepła i drgań. Dzięki ostatniej z tych właściwości, poliuretan wałek zyskał popularność także jako element kół różnych wózków i pojazdów o małych gabarytach, którymi operuje się na terenie pracy.

Oprócz swoich właściwości izolacyjnych, poliuretan cechuje się także ponadprzeciętną wytrzymałością mechaniczną. Najbardziej cenionym parametrem jest tu jego zaskakująco mała ścieralność – poliuretan wałek jest w stanie funkcjonować o wiele dłużej i wydajniej niż jego odpowiednik wykonany z kauczuku bądź syntetycznej gumy. To jednak nie wszystko! Jest to materiał niebrudzący, który nie pozostawia śladów na posadzce podczas transportu.

Co więcej, materiał ten cechuje się dużą odpornością na czynniki chemiczne, jest słabo reaktywny, dlatego można spokojnie użytkować go nawet przy agresywnych substancjach. Większość kwasów oraz rozpuszczalników, nawet tych o wyjątkowo silnym działaniu, nie pozostawia na nim nawet śladów. Poliuretan wałek nie ulega rozkładowi, także w wyniku czynników organicznych. Tworzywo to nie podlega żadnej, naturalnej formie starzenia, dlatego nie traci swoich właściwości nawet pod wieloletniej eksploatacji.

Ile zapłacimy za poliuretan wałek?

Poliuretan nigdy nie zyskałby tak ogromnej popularności, gdyby koszty jego produkcji nie były tak niskie. Elementy wykonane z tego polimeru są rozpowszechnione nie tylko z uwagi na swoje wyjątkowe właściwości, ale także zaskakująco niską, bardzo przystępną cenę, dzięki której nawet za masowe zamówienia nie powinniśmy ponieść przytłaczających kosztów. Innymi słowy, za poliuretan wałek zapłacimy naprawdę niewiele, dlatego warto jest wziąć tą opcję pod uwagę podczas planowania swoich nowych inwestycji – naprawdę się opłaca!

Kontakt

Sitte.pl

kom: 606 281 023
tel: 81 473 2011

e-mail:  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.