środa, listopad 20, 2019
image image image image
Drożdże piwowarskie. Co warto o nich wiedzieć? Drożdże odgrywają bardzo ważną rolę w procesie produkcji piwa. Często to właśnie od nich zależy, czy alkohol będzie smakował tak jak powinien. Nie wszyscy wiedzą, że drożdże piwowarskie dzielą się na kilka kategorii i do każdego napoju trzeba je odpowiednio dobrać. Jakie jeszcze informacje o drożdżach warto znać? Jeśli chcesz się przekonać, zapraszamy do dalszego czytania! Czytaj cały artykuł
Jak dobrać bieliznę plus size? Bielizna damska, taka jak majtki lub staniki, powinna dobrze przylegać i podkreślać kształt kobiecego ciała, również, jeśli chodzi o biustonosze i majtki plus size. Dzięki poniższym instrukcjom, z którymi możesz zapoznać się w tym artykule, łatwo odnajdziesz odpowiedni rozmiar bielizny dla siebie. Czytaj cały artykuł
Jak dobrać papier do plotera? Wybór papieru do plotera jest uzależniony od tego, w jakim celu będzie on używany. Kluczowa jest przede wszystkim gramatura papieru, która wpływa na możliwości zastosowania plotera. Co trzeba wiedzieć o papierze do plotera, aby wybrać ten właściwy do codziennego drukowania materiałów na potrzeby firmy np. projektów lub map oraz wysokiej jakości materiałów przeznaczonych do sprzedaży? Czytaj cały artykuł
Autoryzowany dealer, czyli jaki? Podmioty, które zajmują się sprzedażą samochodów można liczyć w tysiącach. Wśród nich największą grupę stanowią różnego rodzaju auto komisy. Oferują one głównie auta używane, najczęściej sprowadzone z Europy zachodniej. Drugą grupę stanowią autoryzowani dealerzy. W ich ofercie znajdują się przeważnie fabrycznie nowe samochody. Działalność autoryzowanego dealera nie sprowadza się jednak wyłącznie do dystrybucji pojazdów, ale obejmuje również szereg innych usług. Czytaj cały artykuł

Poliuretan wałek – uniwersalne zastosowanie w przemyśle

tuleja st duzaPoliuretan stanowi jedno z najpowszechniej stosowanych, a jednocześnie najbardziej wyspecjalizowanych tworzyw sztucznych. Materiał ten znalazł szerokie zastosowanie w niejednej branży, zarówno jak pokrycie kół maszyn, jak i główny składnik licznych elementów obrotowych i nośnych. Z chemicznego punktu widzenia, poliuretan należy do grupy polimerów, lecz wyróżnia go unikalny zestaw niespodziewanych właściwości.

Najważniejsze właściwości poliuretanu i ich zastosowanie w praktyce

Poliuretan wałek to uniwersalny i często spotykany element wielu urządzeń. Jego cechą szczególną, która bezpośrednio przełożyła się na tak duże rozpowszechnienie jest ogromne bezpieczeństwo. Poliuretan to tworzywo samo-gasnące, nie stwarza on ryzyka pożaru. Co więcej, polimer ten nie przewodzi prądu – jest doskonałym izolatorem nie tylko energii elektrycznej, ale również ciepła i drgań. Dzięki ostatniej z tych właściwości, poliuretan wałek zyskał popularność także jako element kół różnych wózków i pojazdów o małych gabarytach, którymi operuje się na terenie pracy.

Oprócz swoich właściwości izolacyjnych, poliuretan cechuje się także ponadprzeciętną wytrzymałością mechaniczną. Najbardziej cenionym parametrem jest tu jego zaskakująco mała ścieralność – poliuretan wałek jest w stanie funkcjonować o wiele dłużej i wydajniej niż jego odpowiednik wykonany z kauczuku bądź syntetycznej gumy. To jednak nie wszystko! Jest to materiał niebrudzący, który nie pozostawia śladów na posadzce podczas transportu.

Co więcej, materiał ten cechuje się dużą odpornością na czynniki chemiczne, jest słabo reaktywny, dlatego można spokojnie użytkować go nawet przy agresywnych substancjach. Większość kwasów oraz rozpuszczalników, nawet tych o wyjątkowo silnym działaniu, nie pozostawia na nim nawet śladów. Poliuretan wałek nie ulega rozkładowi, także w wyniku czynników organicznych. Tworzywo to nie podlega żadnej, naturalnej formie starzenia, dlatego nie traci swoich właściwości nawet pod wieloletniej eksploatacji.

Ile zapłacimy za poliuretan wałek?

Poliuretan nigdy nie zyskałby tak ogromnej popularności, gdyby koszty jego produkcji nie były tak niskie. Elementy wykonane z tego polimeru są rozpowszechnione nie tylko z uwagi na swoje wyjątkowe właściwości, ale także zaskakująco niską, bardzo przystępną cenę, dzięki której nawet za masowe zamówienia nie powinniśmy ponieść przytłaczających kosztów. Innymi słowy, za poliuretan wałek zapłacimy naprawdę niewiele, dlatego warto jest wziąć tą opcję pod uwagę podczas planowania swoich nowych inwestycji – naprawdę się opłaca!

Kontakt

Sitte.pl

kom: 606 281 023
tel: 81 473 2011

e-mail:  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.