środa, listopad 20, 2019
image image image image
Drożdże piwowarskie. Co warto o nich wiedzieć? Drożdże odgrywają bardzo ważną rolę w procesie produkcji piwa. Często to właśnie od nich zależy, czy alkohol będzie smakował tak jak powinien. Nie wszyscy wiedzą, że drożdże piwowarskie dzielą się na kilka kategorii i do każdego napoju trzeba je odpowiednio dobrać. Jakie jeszcze informacje o drożdżach warto znać? Jeśli chcesz się przekonać, zapraszamy do dalszego czytania! Czytaj cały artykuł
Jak dobrać bieliznę plus size? Bielizna damska, taka jak majtki lub staniki, powinna dobrze przylegać i podkreślać kształt kobiecego ciała, również, jeśli chodzi o biustonosze i majtki plus size. Dzięki poniższym instrukcjom, z którymi możesz zapoznać się w tym artykule, łatwo odnajdziesz odpowiedni rozmiar bielizny dla siebie. Czytaj cały artykuł
Jak dobrać papier do plotera? Wybór papieru do plotera jest uzależniony od tego, w jakim celu będzie on używany. Kluczowa jest przede wszystkim gramatura papieru, która wpływa na możliwości zastosowania plotera. Co trzeba wiedzieć o papierze do plotera, aby wybrać ten właściwy do codziennego drukowania materiałów na potrzeby firmy np. projektów lub map oraz wysokiej jakości materiałów przeznaczonych do sprzedaży? Czytaj cały artykuł
Autoryzowany dealer, czyli jaki? Podmioty, które zajmują się sprzedażą samochodów można liczyć w tysiącach. Wśród nich największą grupę stanowią różnego rodzaju auto komisy. Oferują one głównie auta używane, najczęściej sprowadzone z Europy zachodniej. Drugą grupę stanowią autoryzowani dealerzy. W ich ofercie znajdują się przeważnie fabrycznie nowe samochody. Działalność autoryzowanego dealera nie sprowadza się jednak wyłącznie do dystrybucji pojazdów, ale obejmuje również szereg innych usług. Czytaj cały artykuł

Na czym polega modyfikacja cylindrów do wtryskarek i wytłaczarek?

cylinder wtryskarkiNajważniejszym elementem maszyn stosowanych w przetwórstwie tworzyw sztucznych metodami PFC II rodzaju jest układ uplastyczniający, zbudowany ze ślimaka i cylindra. Do jego zadań należy przetwarzanie tworzywa w taki sposób, by osiągnęło parametry wymagane dla danego procesu i sterowanie przepływem uplastycznionej masy. Realizacja tych zadań odbywa się poprzez nagrzewanie materiału, jego sprężanie, mieszanie i transportowanie w kierunku głowicy.

Cele i efekty modyfikacji cylindra układu uplastyczniającego

W maszynach do przetwórstwa tworzyw sztucznych najczęściej wykorzystuje się ślimakowe układy uplastyczniające, w których konstrukcji obok ślimaka i cylindra występują dodatkowe elementy, w tym lej zasypowy, układ grzewczy i chłodzący. Podczas eksploatacji wtryskarek i wytłaczarek dochodzi do nieuchronnego zużycia części układu uplastyczniającego, co przekłada się na pogorszenie stabilności procesu. Trwałość ślimaka i cylindra można jednak wydłużyć przez dopasowanie ich geometrii do potrzeb procesu oraz przetwarzanych materiałów.

Na zużywanie się elementów układu uplastyczniającego wpływa wiele czynników, w tym rodzaj przetwarzanych tworzyw, rodzaj stali, z której wykonano ślimak i cylinder, geometria elementów układu oraz parametry przetwórstwa. Modyfikacja cylindrów do wtryskarek i wytłaczarek jest więc jednym ze sposobów dopasowania układu do charakterystyki procesu technologicznego, co przekłada się nie tylko na wydłużenie żywotności zespołu ślimak-cylinder, ale także poprawę jakości otrzymywanych produktów.

Zakres modyfikacji cylindrów wtryskarek i wytłaczarek

"Działania wykonywane w ramach modyfikacji cylindra zawsze dobierane są pod kątem charakterystyki procesów realizowanych przez Klienta na konkretnej maszynie, rodzaju przetwarzanych materiałów oraz oczekiwanych rezultatów" – mówi ekspert z firmy ELS Poland sp. z o.o. W naszych warsztatach zajmujemy się m.in.:

  • skracaniem i wydłużaniem cylindrów, dołączaniem kołnierzy,
  • podziałem cylindrów monolitycznych na segmenty,
  • wymianą wkładek gładkich na rowkowane,
  • dodawaniem gniazd odgazowujących lub zaślepianiem istniejących gniazd,
  • dodawaniem gniazd pod dozowniki boczne i cieczowe,
  • dodawaniem przyłączy gazu obojętnego,
  • odkamienianiem i udrażnianiem kanałów grzewczo-chłodzących (układy przetwórstwa gumy),
  • modyfikacją zasypu pod dozowanie konkretnego materiału (proszku, granulatu, gumy w paskach),
  • dopasowaniem gniazda zasypu pod dozownik lub lej zasypowy,
  • uszczelnianiem połączeń na styku cylinder-dysza wtryskowa.

Modyfikacja cylindra wtryskarki lub wytłaczarki bardzo często jest odpowiedzią na problem zbyt szybkiego zużywania się układu uplastyczniającego. Decydując się na taki zabieg, warto wybierać firmy z dużym doświadczeniem w obszarze maszyn do przetwórstwa tworzyw sztucznych, które udzielają gwarancji na przeprowadzone prace.

Kontakt

Sitte.pl

kom: 606 281 023
tel: 81 473 2011

e-mail:  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.