środa, kwiecień 08, 2020
image image image image
Kryzys koronawirus Kryzys koronawirus jest nieunikniony. Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) informuje, że zarówno COVID-19, jak i grypa powodują choroby układu oddechowego i rozprzestrzeniają się w podobny sposób. Koronawirus rozprzestrzenia się poprzez małe kropelki płynu z nosa i ust chorego. WHO zauważa, że koronawirusy nie przeżywają długo na przedmiotach, takich jak listy czy paczki. Czytaj cały artykuł
Fajerwerki idealne na Sylwestra Planowanie sylwestra tygodniami, huczna zabawa, szampan i oczywiście fajerwerki... wszystko to składa się na wyjątkową imprezę, która pozostanie na długo w pamięci świętujących. Tradycja obchodzenia Nowego Roku jest znana wszystkim od wieków. Jej głównym punktem jest pokaz sztucznych ogni, odbywający się o godzinie 24:00. To wtedy żegnany jest Stary Rok i witany Nowy. Dziesiątki wystrzelonych petard rozjaśnia niebo. Jakie będą idealne? Czytaj cały artykuł
Akcesoria do drukarek warte zakupu Drukarki atramentowe i laserowe składają się z szeregu podzespołów. Mogą one ulegać zużyciu w wyniku codziennej eksploatacji urządzeń. Na szczęście większość z nich można zregenerować lub wymienić na nowe. Często alternatywą dla oryginalnych części są zamienniki. Dzięki temu tusze czy tonery można nabyć znacznie taniej. Zobacz, gdzie i co warto kupić. Czytaj cały artykuł
Kiedy opłaca się wynajem biura? Decydując się na prowadzenie własnej działalności gospodarczej, musimy mieć - poza dobry pomysłem, stosownym budżetem i samozaparciem – również odpowiedni lokal. Taką powierzchnię biurową możemy kupić lub wynająć. Ta druga opcja jest ostatnio znacznie popularniejsza. Na co zatem zwrócić uwagę, wynajmując odpowiednie biuro i kiedy nam się to opłaca? Czytaj cały artykuł

Na czym polega modyfikacja cylindrów do wtryskarek i wytłaczarek?

cylinder wtryskarkiNajważniejszym elementem maszyn stosowanych w przetwórstwie tworzyw sztucznych metodami PFC II rodzaju jest układ uplastyczniający, zbudowany ze ślimaka i cylindra. Do jego zadań należy przetwarzanie tworzywa w taki sposób, by osiągnęło parametry wymagane dla danego procesu i sterowanie przepływem uplastycznionej masy. Realizacja tych zadań odbywa się poprzez nagrzewanie materiału, jego sprężanie, mieszanie i transportowanie w kierunku głowicy.

Cele i efekty modyfikacji cylindra układu uplastyczniającego

W maszynach do przetwórstwa tworzyw sztucznych najczęściej wykorzystuje się ślimakowe układy uplastyczniające, w których konstrukcji obok ślimaka i cylindra występują dodatkowe elementy, w tym lej zasypowy, układ grzewczy i chłodzący. Podczas eksploatacji wtryskarek i wytłaczarek dochodzi do nieuchronnego zużycia części układu uplastyczniającego, co przekłada się na pogorszenie stabilności procesu. Trwałość ślimaka i cylindra można jednak wydłużyć przez dopasowanie ich geometrii do potrzeb procesu oraz przetwarzanych materiałów.

Na zużywanie się elementów układu uplastyczniającego wpływa wiele czynników, w tym rodzaj przetwarzanych tworzyw, rodzaj stali, z której wykonano ślimak i cylinder, geometria elementów układu oraz parametry przetwórstwa. Modyfikacja cylindrów do wtryskarek i wytłaczarek jest więc jednym ze sposobów dopasowania układu do charakterystyki procesu technologicznego, co przekłada się nie tylko na wydłużenie żywotności zespołu ślimak-cylinder, ale także poprawę jakości otrzymywanych produktów.

Zakres modyfikacji cylindrów wtryskarek i wytłaczarek

"Działania wykonywane w ramach modyfikacji cylindra zawsze dobierane są pod kątem charakterystyki procesów realizowanych przez Klienta na konkretnej maszynie, rodzaju przetwarzanych materiałów oraz oczekiwanych rezultatów" – mówi ekspert z firmy ELS Poland sp. z o.o. W naszych warsztatach zajmujemy się m.in.:

  • skracaniem i wydłużaniem cylindrów, dołączaniem kołnierzy,
  • podziałem cylindrów monolitycznych na segmenty,
  • wymianą wkładek gładkich na rowkowane,
  • dodawaniem gniazd odgazowujących lub zaślepianiem istniejących gniazd,
  • dodawaniem gniazd pod dozowniki boczne i cieczowe,
  • dodawaniem przyłączy gazu obojętnego,
  • odkamienianiem i udrażnianiem kanałów grzewczo-chłodzących (układy przetwórstwa gumy),
  • modyfikacją zasypu pod dozowanie konkretnego materiału (proszku, granulatu, gumy w paskach),
  • dopasowaniem gniazda zasypu pod dozownik lub lej zasypowy,
  • uszczelnianiem połączeń na styku cylinder-dysza wtryskowa.

Modyfikacja cylindra wtryskarki lub wytłaczarki bardzo często jest odpowiedzią na problem zbyt szybkiego zużywania się układu uplastyczniającego. Decydując się na taki zabieg, warto wybierać firmy z dużym doświadczeniem w obszarze maszyn do przetwórstwa tworzyw sztucznych, które udzielają gwarancji na przeprowadzone prace.

Kontakt

Sitte.pl

kom: 606 281 023
tel: 81 473 2011

e-mail:  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.