sobota, lipiec 04, 2020
image image image image
Dlaczego warto organizować wideokonferencje? Współczesne realia biznesowe wymagają wielu kontaktów pomiędzy klientami lub kontrahentami. Większość z nich można ogarnąć przy pomocy rozmowy telefonicznej lub poczty internetowej. Czytaj cały artykuł
Kiedy i jak czyścić kocioł CO? Sprawny kocioł CO to gwarancja energooszczędnego, ekonomicznego, a przede wszystkim bezpiecznego ogrzewania. Niezawodne funkcjonowanie urządzenia zależy jednak nie tylko od jego jakości i marki produktu, ale także od jego prawidłowego użytkowania i odpowiedniej konserwacji. Istotne znaczenie ma tu przede wszystkim regularne czyszczenie. Które elementy kotła należy czyścić oraz w jaki sposób i kiedy najlepiej to robić? Czytaj cały artykuł
Jak znaleźć hotel w atrakcyjnej cenie? Wakacyjny wyjazd to niestety duży wydatek. Przejazd, hotel, atrakcje, wyżywienie – wszystko kosztuje. Oczywiście, kiedy jesteś na wakacjach, ostatnie, o czym chcesz myśleć, to ograniczenia. Jednak jeśli odpowiednio zaplanujesz swój urlop, możesz zaoszczędzić sporo gotówki. Zwłaszcza że podjęte działania... nic Cię nie kosztują. Wypróbuj sposoby na znalezienie hotelu w niskiej cenie. Czytaj cały artykuł
Kryzys koronawirus Kryzys koronawirus jest nieunikniony. Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) informuje, że zarówno COVID-19, jak i grypa powodują choroby układu oddechowego i rozprzestrzeniają się w podobny sposób. Koronawirus rozprzestrzenia się poprzez małe kropelki płynu z nosa i ust chorego. WHO zauważa, że koronawirusy nie przeżywają długo na przedmiotach, takich jak listy czy paczki. Czytaj cały artykuł

Najczęstsze awarie wózków widłowych

wozki widloweWózki widłowe, tak jak inne maszyny, prędzej czy później ulegają zniszczeniu. Powodów może być wiele. Zaczynając od wadliwego modelu, kończąc na niewłaściwej eksploatacji. Czasami się okazuje, że sprzęt jest już po prostu stary. Jednak z reguły awarie da się sprawnie naprawić. Jeśli więc chcesz przywrócić swój wózek widłowy do życia i nie wydać przy tym majątku, dowiedz się wszystkiego o możliwych powodach jego szwankowania!

Wózki widłowe – najczęstsze awarie

Wózki widłowe składają się z wielu elementów i podzespołów, które są wrażliwe na usterki.

  • Widły – bardzo często dochodzi do uszkodzenia złączy i zaworów, co skutkuje problemami z widłami. W takim przypadku mogą one się nie podnosić lub po prostu nie opadać. Czasami nawet się skręcają lub wyginają.
  • Połączenia liniowe – równie często zdarza się awaria połączeń liniowych wózka. W tym przypadku pojazd po prostu nie jest w stanie osiągnąć większych prędkości.
  • Łańcuchy – również są podatne na uszkodzenia. Powodem są z reguły pęknięcia zmęczeniowe, korozja albo uszkodzenia spowodowane przeciążeniami.
  • Jednostki napędowe – powodują problemy z silnikiem. Może on w ogóle się nie uruchamiać lub działać nierównomiernie.
  • Podstawowe elementy – poza tym częstą awarią wózków widłowych jest uszkodzenie skrzyni biegów, wyciek oleju z siłowników lub problemy z układem kierowniczym.
  • Karetka – to uszkodzenie objawia się przez wygięte belki nośne, dach lub wyszczerbione profile gniazd zamka.

Takie problemy potrafią być naprawdę męczące i spędzać sen z powiek. Dlatego najlepszym rozwiązaniem będzie szybkie oddanie sprzętu do placówki, która zajmie się jego naprawą.

Jak zapobiegać awariom wózków widłowych?

Przede wszystkim trzeba przestrzegać dwóch najważniejszych zasad, które mają wpływ również na bezpieczeństwo osób w otoczeniu.

Po pierwsze – wózkami powinny kierować osoby, które mają uprawnienia. Po drugie – tych maszyn trzeba używać zgodnie z zasadami i instrukcją obsługi.

Wózki widłowe koniecznie muszą być poddawane konserwowaniu i regularnym przeglądom technicznym. Jak mówi specjalista z firmy IPZ Szczecin- wózki widłowe, sztaplarki, dzięki temu ich sprawności nie będzie można nic zarzucić. Osoby, które zajmują się przeglądami, dokładnie sprawdzają stan opon, wideł, łańcuchów oraz wszystkich układów i podzespołów. Są w stanie szybko wychwycić każdą usterkę i uchronić Cię przed zbędnymi wydatkami i problemami.

Jeśli więc chcesz, aby Twój sprzęt działał nienagannie, starannie o niego dbaj. W razie awarii szybko udaj się do odpowiedniej firmy, która zajmie się jego naprawą.

Kontakt

Sitte.pl

kom: 606 281 023
tel: 81 473 2011

e-mail:  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.