poniedziałek, luty 19, 2018
image image image image
Opieka nad rodzicami Statystycznie Polska jest na 77 miejscu w rankingu długości życia swoich obywateli. Statystyczny Polak żyje przeszło 76 lat, jednak nie zawsze ma zagwarantowaną godną starość. Osoby w podeszłym wieku zmagają się z wieloma chorobami, a opieką nad nimi obarczane są dzieci. Nie zawsze jednak, ze względu na pracę i obowiązki względem swoich dzieci mogą sprawować opiekę osobiście. Decydują się na usługi profesjonalnych opiekunek lub umieszczają rodziców w domach opieki. Czytaj cały artykuł
Wczasy nad morzem w miejscowości Pobierowo Pobierowo to mała nadmorska miejscowość położona w malowniczym zakątku województwa zachodniopomorskiego. Znajduje się ona między Rewalem i Dziwnowem, na terenie Wybrzeża Rewalskiego, znanego z czystych plaż oraz bogatego mikroklimatu. Spokojna okolica, szum morza i nadmorskie lasy zachęcają do spacerów i sprawiają, że Pobierowo jest jednym z częstszych wakacyjnych kierunków wśród Polaków. Czytaj cały artykuł
Zalety treningu cardio Trening cardio (trening wytrzymałościowy, aerobowy, tlenowy) to najczęściej polecany rodzaj aktywności fizycznej dla osób pragnących schudnąć. Z treningu cardio może korzystać praktycznie każdy bez względu na wiek, płeć, sprawność fizyczną. Ten rodzaj treningu pomoże nie tylko spalić tłuszcz, ale także pozbyć się cellulitu oraz wzmocnić cały organizm. Czytaj cały artykuł
5 powodów dlaczego nie warto robić sobie długów? Wszystkie zaległości trzeba prędzej czy później spłacić, jednak rzadko możemy uregulować jedynie kwotę zadłużenia. Zazwyczaj mamy do czynienia z kosztami dodatkowymi, które wynikają z opóźnień. Czytaj cały artykuł

Prawo

Nowe granice na Bałtyku

baltykNa Morzu Bałtyckim zaistnieje nowy obszar tak zwana strefa przyległa. Nasz kraj nie posiada dokładnie wyznaczonej morskiej granicy - nie ma podanych współrzędnych geodezyjnych oraz geocentrycznych.

Granica morza określana jest od tak zwanej linii podstawowej morza terytorialnego, nasz kraj jej nie posiada.  Zmiana ustawy konieczna była z powodu zaimplementowania do naszego porządku prawnego dyrektywy Parlamentu Europejskiego oraz Rady 2014/89/UE z dnia 23 lipca 2014 roku, która ustanawia ramy przestrzennego planowania morskich obszarów.

Biuletyn Informacyjny mówi, iż wprowadzenie do naszego prawnego porządku przepisów umożliwiających dokładne opisanie przebiegu linii podstawowej morza terytorialnego wraz z opracowaniem planów przestrzennego zagospodarowania naszych obszarów morkich według wytycznych zawartych w dyrektywie 2014/89/UE jest absolutnie konieczne.

Gdy przyjęte zostaną planowane rozwiązania niewdrożeniowe, postępowanie związane z wydawaniem pozwoleń lokalizacyjnych a także pozwoleń na rozmieszczanie oraz utrzymywanie kabli i rurociągów podmorskich będzie przebiegało znacznie sprawniej.

Według Konwencji o prawie morza linia podstawowa morza terytorialnego wyznaczona będzie 12 mil morskich od linii podstawowej. Ustalenie tej linii pozwoli na określenie zewnętrznej granicy kraju na oficjalnych nawigacyjnych mapach morskich.

Dodatkowo, umożliwione zostanie wprowadzenie strefy morskiej przyległej do morza terytorialnego, gdzie obowiązywały będą wyjątkowe uprawnienia odnośnie przepisów celnych, antyterrorystycznych, skarbowych, sanitarnych, imigracyjnych, a także tych, które tyczą się obiektów o historycznym bądź archeologicznym charakterze.

Internetowe wydawnictwo prasowe

Serwis Norbertinum.com.pl to najciekawsze wydarzenia z kraju i ze świata, ciekawe artykuły z dziedziny nauki, kultury, a także rzeczowe informacje prawne i ekonomiczne. Na Norbertinum.com.pl przeczytasz o wydarzeniach sportowych, poznasz ciekawe miejsca z działu turystyka i zapoznasz się z najnowszymi osiągnięciami techniki.

Kontakt

Sitte.pl

kom: 606 281 023
tel: 81 473 2011

e-mail:  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.