sobota, wrzesień 22, 2018
image image image image
Najlepsze sposoby na pachnące pranie Pachnące pranie to marzenie każdej gospodyni domowej. Zawsze chcemy, aby nasze ubrania były świeże, czyste i przyjemne w dotyku. Często jednak nie zależy to tylko od naszego płynu do prania. Bardzo dużym problemem może być sama pralka, która często pozostawia nieprzyjemny zapach na ubraniach. Jednak mamy na to sposób! Czytaj cały artykuł
Projektowanie systemu dedykowanego Współczesna sytuacja rynkowa wymusza na przedsiębiorstwach idealne dostosowanie do oczekiwań odbiorców. Jeśli chce się zrealizować wszystkie ich potrzeby, do prowadzenia transakcji potrzebny okaże się system dedykowany. Jego zamówienie przynosi profity również wspomnianemu przedsiębiorstwu, gdyż buduje ono siłę konkurencyjną. Dzięki systemowi dedykowanemu można dostarczać klientom usługi i rozwiązania, których nie mają u siebie inni. Można również realizować sprzedaże szybciej, łatwiej i z mniejszym ryzykiem błędów. Czytaj cały artykuł
Nowa norma w zakresie BHP Znany od wielu lat system OHSAS 18001 jest obecnie zastąpiony przez nową normę ISO 45001.  Jest to system zarządzania bezpieczeństwem i higieną pracy, którego celem jest poprawa poziomu bezpieczeństwa pracowników i ograniczenie ryzyka wypadków w miejscu pracy oraz rozwój chorób (przede wszystkim zawodowych). Czytaj cały artykuł
Czy kot widzi wszystkie kolory? Mówi się, że koty świetnie widzą w ciemności, ale krążą też opinie, że nie widzą wszystkich kolorów lub nawet, że widzą tylko czarny i biały. Czy to prawda? Jeśli interesuje Cię tego typu wiedza, na portalu Maxandmrau.pl dowiesz się więcej na temat królestwa zwierząt oraz opieki nad zwierzętami domowymi. Czytaj cały artykuł

Prawo

Nowe granice na Bałtyku

baltykNa Morzu Bałtyckim zaistnieje nowy obszar tak zwana strefa przyległa. Nasz kraj nie posiada dokładnie wyznaczonej morskiej granicy - nie ma podanych współrzędnych geodezyjnych oraz geocentrycznych.

Granica morza określana jest od tak zwanej linii podstawowej morza terytorialnego, nasz kraj jej nie posiada.  Zmiana ustawy konieczna była z powodu zaimplementowania do naszego porządku prawnego dyrektywy Parlamentu Europejskiego oraz Rady 2014/89/UE z dnia 23 lipca 2014 roku, która ustanawia ramy przestrzennego planowania morskich obszarów.

Biuletyn Informacyjny mówi, iż wprowadzenie do naszego prawnego porządku przepisów umożliwiających dokładne opisanie przebiegu linii podstawowej morza terytorialnego wraz z opracowaniem planów przestrzennego zagospodarowania naszych obszarów morkich według wytycznych zawartych w dyrektywie 2014/89/UE jest absolutnie konieczne.

Gdy przyjęte zostaną planowane rozwiązania niewdrożeniowe, postępowanie związane z wydawaniem pozwoleń lokalizacyjnych a także pozwoleń na rozmieszczanie oraz utrzymywanie kabli i rurociągów podmorskich będzie przebiegało znacznie sprawniej.

Według Konwencji o prawie morza linia podstawowa morza terytorialnego wyznaczona będzie 12 mil morskich od linii podstawowej. Ustalenie tej linii pozwoli na określenie zewnętrznej granicy kraju na oficjalnych nawigacyjnych mapach morskich.

Dodatkowo, umożliwione zostanie wprowadzenie strefy morskiej przyległej do morza terytorialnego, gdzie obowiązywały będą wyjątkowe uprawnienia odnośnie przepisów celnych, antyterrorystycznych, skarbowych, sanitarnych, imigracyjnych, a także tych, które tyczą się obiektów o historycznym bądź archeologicznym charakterze.

Internetowe wydawnictwo prasowe

Serwis Norbertinum.com.pl to najciekawsze wydarzenia z kraju i ze świata, ciekawe artykuły z dziedziny nauki, kultury, a także rzeczowe informacje prawne i ekonomiczne. Na Norbertinum.com.pl przeczytasz o wydarzeniach sportowych, poznasz ciekawe miejsca z działu turystyka i zapoznasz się z najnowszymi osiągnięciami techniki.

Kontakt

Sitte.pl

kom: 606 281 023
tel: 81 473 2011

e-mail:  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.