środa, listopad 14, 2018
image image image image
Najlepsze sposoby na pachnące pranie Pachnące pranie to marzenie każdej gospodyni domowej. Zawsze chcemy, aby nasze ubrania były świeże, czyste i przyjemne w dotyku. Często jednak nie zależy to tylko od naszego płynu do prania. Bardzo dużym problemem może być sama pralka, która często pozostawia nieprzyjemny zapach na ubraniach. Jednak mamy na to sposób! Czytaj cały artykuł
Projektowanie systemu dedykowanego Współczesna sytuacja rynkowa wymusza na przedsiębiorstwach idealne dostosowanie do oczekiwań odbiorców. Jeśli chce się zrealizować wszystkie ich potrzeby, do prowadzenia transakcji potrzebny okaże się system dedykowany. Jego zamówienie przynosi profity również wspomnianemu przedsiębiorstwu, gdyż buduje ono siłę konkurencyjną. Dzięki systemowi dedykowanemu można dostarczać klientom usługi i rozwiązania, których nie mają u siebie inni. Można również realizować sprzedaże szybciej, łatwiej i z mniejszym ryzykiem błędów. Czytaj cały artykuł
Nowa norma w zakresie BHP Znany od wielu lat system OHSAS 18001 jest obecnie zastąpiony przez nową normę ISO 45001.  Jest to system zarządzania bezpieczeństwem i higieną pracy, którego celem jest poprawa poziomu bezpieczeństwa pracowników i ograniczenie ryzyka wypadków w miejscu pracy oraz rozwój chorób (przede wszystkim zawodowych). Czytaj cały artykuł
Czy kot widzi wszystkie kolory? Mówi się, że koty świetnie widzą w ciemności, ale krążą też opinie, że nie widzą wszystkich kolorów lub nawet, że widzą tylko czarny i biały. Czy to prawda? Jeśli interesuje Cię tego typu wiedza, na portalu Maxandmrau.pl dowiesz się więcej na temat królestwa zwierząt oraz opieki nad zwierzętami domowymi. Czytaj cały artykuł

Prawo

Żniwa nowych przepisów drogowych

samochodJak informuje zespół prasowy Komendy Głównej Policji w okresie od dnia 18 maja do 12 lipca, na mocy nowo wprowadzonych przepisów zostało zatrzymanych przez policjantów 4885 praw jazdy, w związku z przekroczeniem dopuszczalnej prędkości w terenie zabudowanym o więcej niż 50 km/h.

Największa ilość praw jazdy, bo az 870 zatrzymano na obszarze garnizonu stołecznego, obejmującego Warszawę i okoliczne miejscowości, na przykład Legionowo, Grodzisk Mazowiecki, Otwock.

Drugie miejsce, z ilością 453 zatrzymanych dokumentów zajmuje reszta województwa mazowieckiego. Trzecie miejsce z 433 zatrzymanymi na trzy miesiące prawami jazdy uplasowała się Wielkopolska.

Natomiast na drugim końcu listy znalazły się województwa takie jak podlaskie, w którym 69 kierowców straciło uprawnienia do prowadzenia pojazdów, lubuskie - 84 zatrzymane dokumenty, opolskie - 100 zatrzymanych praw jazdy.

Stołeczny ratusz informuje, iż od wejścia nowych przepisów, do 30 czerwca w samej Stolicy zatrzymanych zostało 339 praw jazdy. Jest to suma odebranych dokumentów za przekroczenie dopuszczalnej prędkości o ponad 50km/h oraz za przewożenie w pojazdach większej liczby osób, niż wynikało by to z ilości miejsc, które określa dowód rejestracyjny.

Wprowadzone niedawno przepisy pozwalają zatrzymać prawo jazdy osobom, które przekroczyły dopuszczalną prędkość w terenie zabudowanym o więcej niż 50km/h oraz tym, które przewożą w pojeździe za dużo osób.

W praktyce wygląda to tak, że jeśli policjant podczas kontroli drogowej stwierdzi na przykład przekroczenie prędkości, zatrzymuje prawo jazdy, następnie wysyła je do należytego starosty, który po wydaniu decyzji administracyjnej zatrzyma dokument formalnie.

Przy pierwszym złamaniu przepisu prawo jazdy zatrzymane będzie na okres 3 miesięcy. Jeżeli kierowca nie powstrzyma się od prowadzenia pojazdu bez uprawnień i będzie zatrzymany do kontroli, okres ten zostanie wydłużony o kolejne 3 miesiące. Następna sytuacja, w której złapany zostanie bez uprawnień, za kierownicą, skutkować będzie cofnięciem uprawnień, co wymusza powtórne zdawanie egzaminu.

Internetowe wydawnictwo prasowe

Serwis Norbertinum.com.pl to najciekawsze wydarzenia z kraju i ze świata, ciekawe artykuły z dziedziny nauki, kultury, a także rzeczowe informacje prawne i ekonomiczne. Na Norbertinum.com.pl przeczytasz o wydarzeniach sportowych, poznasz ciekawe miejsca z działu turystyka i zapoznasz się z najnowszymi osiągnięciami techniki.

Kontakt

Sitte.pl

kom: 606 281 023
tel: 81 473 2011

e-mail:  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.