poniedziałek, luty 19, 2018
image image image image
Opieka nad rodzicami Statystycznie Polska jest na 77 miejscu w rankingu długości życia swoich obywateli. Statystyczny Polak żyje przeszło 76 lat, jednak nie zawsze ma zagwarantowaną godną starość. Osoby w podeszłym wieku zmagają się z wieloma chorobami, a opieką nad nimi obarczane są dzieci. Nie zawsze jednak, ze względu na pracę i obowiązki względem swoich dzieci mogą sprawować opiekę osobiście. Decydują się na usługi profesjonalnych opiekunek lub umieszczają rodziców w domach opieki. Czytaj cały artykuł
Wczasy nad morzem w miejscowości Pobierowo Pobierowo to mała nadmorska miejscowość położona w malowniczym zakątku województwa zachodniopomorskiego. Znajduje się ona między Rewalem i Dziwnowem, na terenie Wybrzeża Rewalskiego, znanego z czystych plaż oraz bogatego mikroklimatu. Spokojna okolica, szum morza i nadmorskie lasy zachęcają do spacerów i sprawiają, że Pobierowo jest jednym z częstszych wakacyjnych kierunków wśród Polaków. Czytaj cały artykuł
Zalety treningu cardio Trening cardio (trening wytrzymałościowy, aerobowy, tlenowy) to najczęściej polecany rodzaj aktywności fizycznej dla osób pragnących schudnąć. Z treningu cardio może korzystać praktycznie każdy bez względu na wiek, płeć, sprawność fizyczną. Ten rodzaj treningu pomoże nie tylko spalić tłuszcz, ale także pozbyć się cellulitu oraz wzmocnić cały organizm. Czytaj cały artykuł
5 powodów dlaczego nie warto robić sobie długów? Wszystkie zaległości trzeba prędzej czy później spłacić, jednak rzadko możemy uregulować jedynie kwotę zadłużenia. Zazwyczaj mamy do czynienia z kosztami dodatkowymi, które wynikają z opóźnień. Czytaj cały artykuł

Prawo

Żniwa nowych przepisów drogowych

samochodJak informuje zespół prasowy Komendy Głównej Policji w okresie od dnia 18 maja do 12 lipca, na mocy nowo wprowadzonych przepisów zostało zatrzymanych przez policjantów 4885 praw jazdy, w związku z przekroczeniem dopuszczalnej prędkości w terenie zabudowanym o więcej niż 50 km/h.

Największa ilość praw jazdy, bo az 870 zatrzymano na obszarze garnizonu stołecznego, obejmującego Warszawę i okoliczne miejscowości, na przykład Legionowo, Grodzisk Mazowiecki, Otwock.

Drugie miejsce, z ilością 453 zatrzymanych dokumentów zajmuje reszta województwa mazowieckiego. Trzecie miejsce z 433 zatrzymanymi na trzy miesiące prawami jazdy uplasowała się Wielkopolska.

Natomiast na drugim końcu listy znalazły się województwa takie jak podlaskie, w którym 69 kierowców straciło uprawnienia do prowadzenia pojazdów, lubuskie - 84 zatrzymane dokumenty, opolskie - 100 zatrzymanych praw jazdy.

Stołeczny ratusz informuje, iż od wejścia nowych przepisów, do 30 czerwca w samej Stolicy zatrzymanych zostało 339 praw jazdy. Jest to suma odebranych dokumentów za przekroczenie dopuszczalnej prędkości o ponad 50km/h oraz za przewożenie w pojazdach większej liczby osób, niż wynikało by to z ilości miejsc, które określa dowód rejestracyjny.

Wprowadzone niedawno przepisy pozwalają zatrzymać prawo jazdy osobom, które przekroczyły dopuszczalną prędkość w terenie zabudowanym o więcej niż 50km/h oraz tym, które przewożą w pojeździe za dużo osób.

W praktyce wygląda to tak, że jeśli policjant podczas kontroli drogowej stwierdzi na przykład przekroczenie prędkości, zatrzymuje prawo jazdy, następnie wysyła je do należytego starosty, który po wydaniu decyzji administracyjnej zatrzyma dokument formalnie.

Przy pierwszym złamaniu przepisu prawo jazdy zatrzymane będzie na okres 3 miesięcy. Jeżeli kierowca nie powstrzyma się od prowadzenia pojazdu bez uprawnień i będzie zatrzymany do kontroli, okres ten zostanie wydłużony o kolejne 3 miesiące. Następna sytuacja, w której złapany zostanie bez uprawnień, za kierownicą, skutkować będzie cofnięciem uprawnień, co wymusza powtórne zdawanie egzaminu.

Internetowe wydawnictwo prasowe

Serwis Norbertinum.com.pl to najciekawsze wydarzenia z kraju i ze świata, ciekawe artykuły z dziedziny nauki, kultury, a także rzeczowe informacje prawne i ekonomiczne. Na Norbertinum.com.pl przeczytasz o wydarzeniach sportowych, poznasz ciekawe miejsca z działu turystyka i zapoznasz się z najnowszymi osiągnięciami techniki.

Kontakt

Sitte.pl

kom: 606 281 023
tel: 81 473 2011

e-mail:  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.