czwartek, luty 20, 2020
image image image image
Fajerwerki idealne na Sylwestra Planowanie sylwestra tygodniami, huczna zabawa, szampan i oczywiście fajerwerki... wszystko to składa się na wyjątkową imprezę, która pozostanie na długo w pamięci świętujących. Tradycja obchodzenia Nowego Roku jest znana wszystkim od wieków. Jej głównym punktem jest pokaz sztucznych ogni, odbywający się o godzinie 24:00. To wtedy żegnany jest Stary Rok i witany Nowy. Dziesiątki wystrzelonych petard rozjaśnia niebo. Jakie będą idealne? Czytaj cały artykuł
Akcesoria do drukarek warte zakupu Drukarki atramentowe i laserowe składają się z szeregu podzespołów. Mogą one ulegać zużyciu w wyniku codziennej eksploatacji urządzeń. Na szczęście większość z nich można zregenerować lub wymienić na nowe. Często alternatywą dla oryginalnych części są zamienniki. Dzięki temu tusze czy tonery można nabyć znacznie taniej. Zobacz, gdzie i co warto kupić. Czytaj cały artykuł
Kiedy opłaca się wynajem biura? Decydując się na prowadzenie własnej działalności gospodarczej, musimy mieć - poza dobry pomysłem, stosownym budżetem i samozaparciem – również odpowiedni lokal. Taką powierzchnię biurową możemy kupić lub wynająć. Ta druga opcja jest ostatnio znacznie popularniejsza. Na co zatem zwrócić uwagę, wynajmując odpowiednie biuro i kiedy nam się to opłaca? Czytaj cały artykuł
Zalety bloków mieszkalnych z windą Winda to w dzisiejszych czasach jeden z ważniejszych elementów wyposażenia każdego bloku mieszkalnego. Jej obecność ułatwia mieszkańcom przemieszczanie się. Zgodnie z obowiązującymi przepisami musi być ona zamontowana w obiektach o wysokości powyżej czterech pięter. Na jakie korzyści mogą liczyć lokatorzy po jej zamontowaniu? Czy w mniejszych budynkach również powinna się znaleźć? Czytaj cały artykuł

Prawo

W jaki sposób można dochodzić odszkodowania za błąd lekarski?

odszkodowanie lodzBłąd medyczny może kosztować pacjenta zdrowie, a nawet – życie. Dlatego, jeśli się zdarzy, warto wystąpić z roszczeniami.

Co to błąd medyczny?

Błąd medyczny, a konkretnie – lekarski, polega na takim zachowaniu lub zaniechaniu lekarza, które u pacjenta spowodować może uszczerbek na zdrowiu. Jakie mogą być przykładowe błędy? Często mają one związek z nieprawidłowo przeprowadzonym zabiegiem lub operacją, ale również z błędnie postawioną diagnozą i nieodpowiednim leczeniem, na przykład przepisaniem zbyt dużej dawki leku. Błędy można sklasyfikować w następujący sposób – wykonawcze polegają na nieprawidłowościach w procedurze, na przykład poddanie amputacji nie tej kończyny. Błąd o charakterze organizacyjnym polega na tym, że na przykład w czasie operacji lekarz nie ma odpowiedniej asysty. Błąd decyzyjny natomiast najczęściej dotyczy złej diagnozy. Jeszcze jednym rodzajem błędów są te związane z opiniowaniem pewnych przypadków medycznych w sposób niezgodny ze sztuką medyczną.

Jak dochodzić swoich praw?

Dochodzenie swoich praw w przypadku błędów medycznych najczęściej kończy się w sądzie. Dlatego też warto poradzić się kogoś, kto zna się na prawie medycznym. Jeśli wygramy spór możemy uzyskać pokaźną kwotę – pozwy o błędy medyczne opiewają na kwoty kilkudziesięciu, kilkuset tysięcy, a nawet miliona złotych. Warto jednak wiedzieć, że o im wyższą kwotę się staramy, tym większe jest ryzyko – strona przegrywająca płaci koszty sądowe. Sama opłata od pozwu to 5% wartości przedmiotu sporu. Dlatego też, dobrze jest skorzystać z pomocy specjalisty, które przede wszystkim, kierując się swoim doświadczeniem, pomoże nam ocenić nasze szanse na wygraną sprawy. Nie ma reguły co do tego, które sprawy łatwiej jest wygrać. W przypadku błędów medycznych, często przypisanie odpowiedzialności jest bardzo trudne. Zanim złożymy pozew, istotne będzie zgromadzenie możliwie wielu dowodów, potwierdzających to co się wydarzyło. Jeśli nasz pozew składa prawnik, koniecznie należy mu też dostarczyć pełną dokumentację medyczną, nie traktując po macoszemu nawet tych kwestii które wydają nam się mało istotne. Jeśli przegramy na etapie pierwszej instancji, zawsze możemy zawalczyć jeszcze przed sądem drugiej instancji. Z roszczeniem wystąpić możemy nie później niż po upływie trzech lat, od momentu gdy poszkodowany dowiedział się o szkodzie, co dla pacjenta jest korzystne. Dzięki temu, w przypadku błędów, które powodują skutki dopiero po pewnym czasie również można starać się od odszkodowanie.

Odpowiedzialność za błąd medyczny może być efektem nie tylko ścieżki cywilnej. Możliwe jest także postępowanie karne, które jest jednak trudniejsze do wygrania z uwagi na konieczność udowodnienia winy, a nie jak w postępowaniu cywilnym – powiązania przyczynowo-skutkowego między błędem a szkodą na zdrowiu pacjenta.

W uzyskiwaniu odszkodowań za błędy medyczne pomagają na przykład specjaliści z fundacji W Twojej Sprawie. Jej siedziba mieści się w Łodzi, w wyszukiwarce wystarczy wpisać hasło „odszkodowania Łódź”, żeby wyszukać fundację. W przypadku błędów medycznych warto dochodzić swoich praw – odszkodowanie może pomóc sfinansować leczenie i powrót do zdrowia.

Internetowe wydawnictwo prasowe

Serwis Norbertinum.com.pl to najciekawsze wydarzenia z kraju i ze świata, ciekawe artykuły z dziedziny nauki, kultury, a także rzeczowe informacje prawne i ekonomiczne. Na Norbertinum.com.pl przeczytasz o wydarzeniach sportowych, poznasz ciekawe miejsca z działu turystyka i zapoznasz się z najnowszymi osiągnięciami techniki.

Kontakt

Sitte.pl

kom: 606 281 023
tel: 81 473 2011

e-mail:  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.