środa, listopad 14, 2018
image image image image
Najlepsze sposoby na pachnące pranie Pachnące pranie to marzenie każdej gospodyni domowej. Zawsze chcemy, aby nasze ubrania były świeże, czyste i przyjemne w dotyku. Często jednak nie zależy to tylko od naszego płynu do prania. Bardzo dużym problemem może być sama pralka, która często pozostawia nieprzyjemny zapach na ubraniach. Jednak mamy na to sposób! Czytaj cały artykuł
Projektowanie systemu dedykowanego Współczesna sytuacja rynkowa wymusza na przedsiębiorstwach idealne dostosowanie do oczekiwań odbiorców. Jeśli chce się zrealizować wszystkie ich potrzeby, do prowadzenia transakcji potrzebny okaże się system dedykowany. Jego zamówienie przynosi profity również wspomnianemu przedsiębiorstwu, gdyż buduje ono siłę konkurencyjną. Dzięki systemowi dedykowanemu można dostarczać klientom usługi i rozwiązania, których nie mają u siebie inni. Można również realizować sprzedaże szybciej, łatwiej i z mniejszym ryzykiem błędów. Czytaj cały artykuł
Nowa norma w zakresie BHP Znany od wielu lat system OHSAS 18001 jest obecnie zastąpiony przez nową normę ISO 45001.  Jest to system zarządzania bezpieczeństwem i higieną pracy, którego celem jest poprawa poziomu bezpieczeństwa pracowników i ograniczenie ryzyka wypadków w miejscu pracy oraz rozwój chorób (przede wszystkim zawodowych). Czytaj cały artykuł
Czy kot widzi wszystkie kolory? Mówi się, że koty świetnie widzą w ciemności, ale krążą też opinie, że nie widzą wszystkich kolorów lub nawet, że widzą tylko czarny i biały. Czy to prawda? Jeśli interesuje Cię tego typu wiedza, na portalu Maxandmrau.pl dowiesz się więcej na temat królestwa zwierząt oraz opieki nad zwierzętami domowymi. Czytaj cały artykuł

Prawo

W jaki sposób można dochodzić odszkodowania za błąd lekarski?

odszkodowanie lodzBłąd medyczny może kosztować pacjenta zdrowie, a nawet – życie. Dlatego, jeśli się zdarzy, warto wystąpić z roszczeniami.

Co to błąd medyczny?

Błąd medyczny, a konkretnie – lekarski, polega na takim zachowaniu lub zaniechaniu lekarza, które u pacjenta spowodować może uszczerbek na zdrowiu. Jakie mogą być przykładowe błędy? Często mają one związek z nieprawidłowo przeprowadzonym zabiegiem lub operacją, ale również z błędnie postawioną diagnozą i nieodpowiednim leczeniem, na przykład przepisaniem zbyt dużej dawki leku. Błędy można sklasyfikować w następujący sposób – wykonawcze polegają na nieprawidłowościach w procedurze, na przykład poddanie amputacji nie tej kończyny. Błąd o charakterze organizacyjnym polega na tym, że na przykład w czasie operacji lekarz nie ma odpowiedniej asysty. Błąd decyzyjny natomiast najczęściej dotyczy złej diagnozy. Jeszcze jednym rodzajem błędów są te związane z opiniowaniem pewnych przypadków medycznych w sposób niezgodny ze sztuką medyczną.

Jak dochodzić swoich praw?

Dochodzenie swoich praw w przypadku błędów medycznych najczęściej kończy się w sądzie. Dlatego też warto poradzić się kogoś, kto zna się na prawie medycznym. Jeśli wygramy spór możemy uzyskać pokaźną kwotę – pozwy o błędy medyczne opiewają na kwoty kilkudziesięciu, kilkuset tysięcy, a nawet miliona złotych. Warto jednak wiedzieć, że o im wyższą kwotę się staramy, tym większe jest ryzyko – strona przegrywająca płaci koszty sądowe. Sama opłata od pozwu to 5% wartości przedmiotu sporu. Dlatego też, dobrze jest skorzystać z pomocy specjalisty, które przede wszystkim, kierując się swoim doświadczeniem, pomoże nam ocenić nasze szanse na wygraną sprawy. Nie ma reguły co do tego, które sprawy łatwiej jest wygrać. W przypadku błędów medycznych, często przypisanie odpowiedzialności jest bardzo trudne. Zanim złożymy pozew, istotne będzie zgromadzenie możliwie wielu dowodów, potwierdzających to co się wydarzyło. Jeśli nasz pozew składa prawnik, koniecznie należy mu też dostarczyć pełną dokumentację medyczną, nie traktując po macoszemu nawet tych kwestii które wydają nam się mało istotne. Jeśli przegramy na etapie pierwszej instancji, zawsze możemy zawalczyć jeszcze przed sądem drugiej instancji. Z roszczeniem wystąpić możemy nie później niż po upływie trzech lat, od momentu gdy poszkodowany dowiedział się o szkodzie, co dla pacjenta jest korzystne. Dzięki temu, w przypadku błędów, które powodują skutki dopiero po pewnym czasie również można starać się od odszkodowanie.

Odpowiedzialność za błąd medyczny może być efektem nie tylko ścieżki cywilnej. Możliwe jest także postępowanie karne, które jest jednak trudniejsze do wygrania z uwagi na konieczność udowodnienia winy, a nie jak w postępowaniu cywilnym – powiązania przyczynowo-skutkowego między błędem a szkodą na zdrowiu pacjenta.

W uzyskiwaniu odszkodowań za błędy medyczne pomagają na przykład specjaliści z fundacji W Twojej Sprawie. Jej siedziba mieści się w Łodzi, w wyszukiwarce wystarczy wpisać hasło „odszkodowania Łódź”, żeby wyszukać fundację. W przypadku błędów medycznych warto dochodzić swoich praw – odszkodowanie może pomóc sfinansować leczenie i powrót do zdrowia.

Internetowe wydawnictwo prasowe

Serwis Norbertinum.com.pl to najciekawsze wydarzenia z kraju i ze świata, ciekawe artykuły z dziedziny nauki, kultury, a także rzeczowe informacje prawne i ekonomiczne. Na Norbertinum.com.pl przeczytasz o wydarzeniach sportowych, poznasz ciekawe miejsca z działu turystyka i zapoznasz się z najnowszymi osiągnięciami techniki.

Kontakt

Sitte.pl

kom: 606 281 023
tel: 81 473 2011

e-mail:  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.