sobota, sierpień 15, 2020
image image image image
Dlaczego warto organizować wideokonferencje? Współczesne realia biznesowe wymagają wielu kontaktów pomiędzy klientami lub kontrahentami. Większość z nich można ogarnąć przy pomocy rozmowy telefonicznej lub poczty internetowej. Czytaj cały artykuł
Kiedy i jak czyścić kocioł CO? Sprawny kocioł CO to gwarancja energooszczędnego, ekonomicznego, a przede wszystkim bezpiecznego ogrzewania. Niezawodne funkcjonowanie urządzenia zależy jednak nie tylko od jego jakości i marki produktu, ale także od jego prawidłowego użytkowania i odpowiedniej konserwacji. Istotne znaczenie ma tu przede wszystkim regularne czyszczenie. Które elementy kotła należy czyścić oraz w jaki sposób i kiedy najlepiej to robić? Czytaj cały artykuł
Jak znaleźć hotel w atrakcyjnej cenie? Wakacyjny wyjazd to niestety duży wydatek. Przejazd, hotel, atrakcje, wyżywienie – wszystko kosztuje. Oczywiście, kiedy jesteś na wakacjach, ostatnie, o czym chcesz myśleć, to ograniczenia. Jednak jeśli odpowiednio zaplanujesz swój urlop, możesz zaoszczędzić sporo gotówki. Zwłaszcza że podjęte działania... nic Cię nie kosztują. Wypróbuj sposoby na znalezienie hotelu w niskiej cenie. Czytaj cały artykuł
Kryzys koronawirus Kryzys koronawirus jest nieunikniony. Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) informuje, że zarówno COVID-19, jak i grypa powodują choroby układu oddechowego i rozprzestrzeniają się w podobny sposób. Koronawirus rozprzestrzenia się poprzez małe kropelki płynu z nosa i ust chorego. WHO zauważa, że koronawirusy nie przeżywają długo na przedmiotach, takich jak listy czy paczki. Czytaj cały artykuł

Prawo

Praca po administracji publicznej – gdzie jej szukać?

szkolenia administracja publicznaAbsolwenci administracji publicznej posiadają szeroką wiedzę nie tylko z zakresu prawa i administracji, ale również zarządzania. Oznacza to, iż z powodzeniem mogą szukać pracy w szeroko rozumianym sektorze publicznym, tj. w administracji rządowej i pozarządowej, różnorakich agencjach czy w prywatnych przedsiębiorstwach. W szybkim znalezieniu pracy mogą pomóc nam szkolenia. Administracja publiczna oferuje nam wiele ciekawych ścieżek, a my staramy się je przybliżyć w niniejszym artykule.

Praca po administracji publicznej – gdzie jej szukać?

Absolwenci administracji publicznej posiadają szeroką wiedzę nie tylko z zakresu prawa i administracji, ale również zarządzania. Oznacza to, iż z powodzeniem mogą szukać pracy w szeroko rozumianym sektorze publicznym, tj. w administracji rządowej i pozarządowej, różnorakich agencjach czy w prywatnych przedsiębiorstwach. W szybkim znalezieniu pracy mogą pomóc nam szkolenia. Administracja publiczna oferuje nam wiele ciekawych ścieżek, a my staramy się je przybliżyć w niniejszym artykule.

Wiedza i kompetencje, jakie uzyskamy po szkoleniach i administracji publicznej

Administracja i inne nauki, jakie pobieramy w trakcie tych studiów (zarządzanie, cyfryzacja, politologia i wiele, wiele innych) pozwalają nam na szerokie spektrum wyboru, gdy przyjdzie nam szukać pracy. Studia pozwalają nam posiąść wiedzę i wykształcić szereg niezbędnych umiejętności, które później mogą znacząco ułatwić pracę. Zaliczamy do nich między innymi pracę w grupie, organizację pracy i zarządzanie czasem.

Inne rzeczy, których możemy nauczyć się podczas studiów, to wiedza z zakresu ekonomii oraz prawa i administracji. Poznamy również tajniki etyki zawodowej, dowiemy się, jak najlepiej komunikować się ze współpracownikami oraz pracować w grupach i w jaki sposób nadzorować mniejsze i większe zespoły. Reasumując, studia na kierunku administracja publiczna mają za zadanie przygotować nas do pracy w pionach administracyjnych organizacji rządowych i pozarządowych.

Gdzie szukać pracy po administracji?

Zanim zaczniemy szukać pracy, musimy pamiętać, że nasze szanse na rynku mogą znacznie zwiększyć szkolenia w administracji publicznej. W pełni wykształcony pracownik, którego nie trzeba dodatkowo doszkalać i jest gotowy do natychmiastowej pracy, jest atrakcyjną opcją dla każdego szefa.

Pracy po administracji publicznej należy szukać w strukturach rządowych i pozarządowych oraz w służbie publicznej, gdzie będzie się od nas wymagało bezstronności i pełnego profesjonalizmu. Podobnie sytuacja prezentuje się w organach administracji państwowej. Osoba piastująca tego typu stanowiska powinna być rzetelna oraz w pełni neutralna pod względem politycznym.

Absolwenci administracji mogą podjąć pracę na przykład w kancelarii premiera, urzędach poszczególnych ministerstw czy rządowych komitetów. Warto przejrzeć oferty struktur samorządowych, tj. urzędów gmin, powiatów, miast na prawach powiatu czy urzędów marszałkowskich.

Jeśli jednak bardziej pociąga nas polityka, możemy starać się o posadę w biurach poselskich i biurach partii politycznych. Otworem po studiach administracyjnych stoją przed nami również różne placówki kulturalne. Warto rozważyć także pracę w licznych instytucjach pozarządowych; ciekawą alternatywą są też prywatne przedsiębiorstwa i ich piony administracyjne.

Poza wspomnianymi już szkoleniami w administracji publicznej, nasze szanse na znalezienie dobrej pracy podnosi również znajomość co najmniej jednego języka obcego – choć oczywiście im więcej ich znamy, tym lepiej. Takie osoby będą miały pierwszeństwo w instytucjach współpracujących z organami Unii Europejskiej lub zagranicznymi firmami.

Internetowe wydawnictwo prasowe

Serwis Norbertinum.com.pl to najciekawsze wydarzenia z kraju i ze świata, ciekawe artykuły z dziedziny nauki, kultury, a także rzeczowe informacje prawne i ekonomiczne. Na Norbertinum.com.pl przeczytasz o wydarzeniach sportowych, poznasz ciekawe miejsca z działu turystyka i zapoznasz się z najnowszymi osiągnięciami techniki.

Kontakt

Sitte.pl

kom: 606 281 023
tel: 81 473 2011

e-mail:  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.