poniedziałek, luty 19, 2018
image image image image
Opieka nad rodzicami Statystycznie Polska jest na 77 miejscu w rankingu długości życia swoich obywateli. Statystyczny Polak żyje przeszło 76 lat, jednak nie zawsze ma zagwarantowaną godną starość. Osoby w podeszłym wieku zmagają się z wieloma chorobami, a opieką nad nimi obarczane są dzieci. Nie zawsze jednak, ze względu na pracę i obowiązki względem swoich dzieci mogą sprawować opiekę osobiście. Decydują się na usługi profesjonalnych opiekunek lub umieszczają rodziców w domach opieki. Czytaj cały artykuł
Wczasy nad morzem w miejscowości Pobierowo Pobierowo to mała nadmorska miejscowość położona w malowniczym zakątku województwa zachodniopomorskiego. Znajduje się ona między Rewalem i Dziwnowem, na terenie Wybrzeża Rewalskiego, znanego z czystych plaż oraz bogatego mikroklimatu. Spokojna okolica, szum morza i nadmorskie lasy zachęcają do spacerów i sprawiają, że Pobierowo jest jednym z częstszych wakacyjnych kierunków wśród Polaków. Czytaj cały artykuł
Zalety treningu cardio Trening cardio (trening wytrzymałościowy, aerobowy, tlenowy) to najczęściej polecany rodzaj aktywności fizycznej dla osób pragnących schudnąć. Z treningu cardio może korzystać praktycznie każdy bez względu na wiek, płeć, sprawność fizyczną. Ten rodzaj treningu pomoże nie tylko spalić tłuszcz, ale także pozbyć się cellulitu oraz wzmocnić cały organizm. Czytaj cały artykuł
5 powodów dlaczego nie warto robić sobie długów? Wszystkie zaległości trzeba prędzej czy później spłacić, jednak rzadko możemy uregulować jedynie kwotę zadłużenia. Zazwyczaj mamy do czynienia z kosztami dodatkowymi, które wynikają z opóźnień. Czytaj cały artykuł

Prawo

Konsekwencje jazdy "na gazie" według nowych przepisów

travelingNowe przepisy po pierwsze wprowadzają zaostrzenie kar względem kierowców, którzy prowadzą pojazdy będąc pod wpływem alkoholu lub innych środków odurzających.

Nowe przepisy traktują także o nawiązku dla osób poszkodowanych a także możliwości montowania blokad alkoholowych w samochodach osób, kótre skazane były już wcześniej za jazdę pod wpływem alkoholu. A co uległo zmianie? Głównie przedłużony został czas zablokowania prawa jazdy za kierowanie pojazdu po pijanemu. Do tego czasu osoba taka miała zabierane prawo jazdy na okres od jednego roku do dziesięciu lat. Według nowych przepisów osoby, które złamią prawo pierwszy raz, prawo jazdy zostanie odebrana na czas od trzech do piętnastu lat. W razie powtórnego skazania kierowcy za jazdę po spożyciu alkoholu, sąd będzie mógł orzec dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów. Zaniechanie tego środka karnego można by zastosować tylko w przypadkach wyjątkowych, które można by uzasadnić okolicznościami specjalnymi, wówczas są musiałby uznać, iż kierujący pojazdem nie stwarza zagrożenia dla komunikacji, a jego pojazd będzie musiał zostać zaopatrzony we wspomniana wczesniej blokadę alkoholową.

Dożywotnio dokument utracą także kierowcy, którzy będąc w stanie nietrzeźwym doprowadzili do wypadku ze smiertelnym skutkiem albo spowodowali czyjeś kalectwo.

Nowe prawo stanowi również, iż w stosunku do kierowców sąd wraz z karą oraz odebraniem prawa jazdy będzie mógł zasądzić nawiązkę a także dodatkowe świadczenia finansowe dla osób poszkodowanych. Za prowadzenie w stanie nietrzeźwym będzie to 5 tysięcy zł na fundusz pomocy pokrzywdzonym. Recydywiści oraz osoby, które odpowiadać będą za sój czyn na podstawie kryteriów zaostrzonych ta stawka wynosić będzie pzynajmniej 10 tysięcy zł.

Wraz z karami pieniężnymi wprowadzone zostały również kary prewencyjne. Kierowcy skazani za jazdę po pijanemu, którzy starać się będą o przywrócenie utraconych uprawnień, będą zobowiązanie do zamontowania w pojeździe alcolocka. Urządzenie takie uniemożliwi uruchomienie samochodu w przypadku, kiedy poziom alkoholu w powietrzu wydychanym będzie większy od 0,2 promila. Osoba, która zostanie przyłapana na prowadzeniu w stanie nietrzeźwym, chcąc odzyskać prawo jazdy będzie musiała zaopatrzyć swój pojazd w blokadę na własny koszt, urządzenie kosztuje około 5 - 6 tysięcy zł.  

Na tym jego wydatki sie nie skończą. Kierowca taki będzie musiał po montażu alboblocka wykonać kontrolę techniczną. To czy kierowca dostosował się do przepisów prawa sprawdzac będzie policja w oparciu o zaświadczenie wystawiane przez diagnostę, które będzie zatwierdzać sprawność techniczną alcobloku.

Internetowe wydawnictwo prasowe

Serwis Norbertinum.com.pl to najciekawsze wydarzenia z kraju i ze świata, ciekawe artykuły z dziedziny nauki, kultury, a także rzeczowe informacje prawne i ekonomiczne. Na Norbertinum.com.pl przeczytasz o wydarzeniach sportowych, poznasz ciekawe miejsca z działu turystyka i zapoznasz się z najnowszymi osiągnięciami techniki.

Kontakt

Sitte.pl

kom: 606 281 023
tel: 81 473 2011

e-mail:  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.