sobota, wrzesień 22, 2018
image image image image
Najlepsze sposoby na pachnące pranie Pachnące pranie to marzenie każdej gospodyni domowej. Zawsze chcemy, aby nasze ubrania były świeże, czyste i przyjemne w dotyku. Często jednak nie zależy to tylko od naszego płynu do prania. Bardzo dużym problemem może być sama pralka, która często pozostawia nieprzyjemny zapach na ubraniach. Jednak mamy na to sposób! Czytaj cały artykuł
Projektowanie systemu dedykowanego Współczesna sytuacja rynkowa wymusza na przedsiębiorstwach idealne dostosowanie do oczekiwań odbiorców. Jeśli chce się zrealizować wszystkie ich potrzeby, do prowadzenia transakcji potrzebny okaże się system dedykowany. Jego zamówienie przynosi profity również wspomnianemu przedsiębiorstwu, gdyż buduje ono siłę konkurencyjną. Dzięki systemowi dedykowanemu można dostarczać klientom usługi i rozwiązania, których nie mają u siebie inni. Można również realizować sprzedaże szybciej, łatwiej i z mniejszym ryzykiem błędów. Czytaj cały artykuł
Nowa norma w zakresie BHP Znany od wielu lat system OHSAS 18001 jest obecnie zastąpiony przez nową normę ISO 45001.  Jest to system zarządzania bezpieczeństwem i higieną pracy, którego celem jest poprawa poziomu bezpieczeństwa pracowników i ograniczenie ryzyka wypadków w miejscu pracy oraz rozwój chorób (przede wszystkim zawodowych). Czytaj cały artykuł
Czy kot widzi wszystkie kolory? Mówi się, że koty świetnie widzą w ciemności, ale krążą też opinie, że nie widzą wszystkich kolorów lub nawet, że widzą tylko czarny i biały. Czy to prawda? Jeśli interesuje Cię tego typu wiedza, na portalu Maxandmrau.pl dowiesz się więcej na temat królestwa zwierząt oraz opieki nad zwierzętami domowymi. Czytaj cały artykuł

Prawo

Konsekwencje jazdy "na gazie" według nowych przepisów

travelingNowe przepisy po pierwsze wprowadzają zaostrzenie kar względem kierowców, którzy prowadzą pojazdy będąc pod wpływem alkoholu lub innych środków odurzających.

Nowe przepisy traktują także o nawiązku dla osób poszkodowanych a także możliwości montowania blokad alkoholowych w samochodach osób, kótre skazane były już wcześniej za jazdę pod wpływem alkoholu. A co uległo zmianie? Głównie przedłużony został czas zablokowania prawa jazdy za kierowanie pojazdu po pijanemu. Do tego czasu osoba taka miała zabierane prawo jazdy na okres od jednego roku do dziesięciu lat. Według nowych przepisów osoby, które złamią prawo pierwszy raz, prawo jazdy zostanie odebrana na czas od trzech do piętnastu lat. W razie powtórnego skazania kierowcy za jazdę po spożyciu alkoholu, sąd będzie mógł orzec dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów. Zaniechanie tego środka karnego można by zastosować tylko w przypadkach wyjątkowych, które można by uzasadnić okolicznościami specjalnymi, wówczas są musiałby uznać, iż kierujący pojazdem nie stwarza zagrożenia dla komunikacji, a jego pojazd będzie musiał zostać zaopatrzony we wspomniana wczesniej blokadę alkoholową.

Dożywotnio dokument utracą także kierowcy, którzy będąc w stanie nietrzeźwym doprowadzili do wypadku ze smiertelnym skutkiem albo spowodowali czyjeś kalectwo.

Nowe prawo stanowi również, iż w stosunku do kierowców sąd wraz z karą oraz odebraniem prawa jazdy będzie mógł zasądzić nawiązkę a także dodatkowe świadczenia finansowe dla osób poszkodowanych. Za prowadzenie w stanie nietrzeźwym będzie to 5 tysięcy zł na fundusz pomocy pokrzywdzonym. Recydywiści oraz osoby, które odpowiadać będą za sój czyn na podstawie kryteriów zaostrzonych ta stawka wynosić będzie pzynajmniej 10 tysięcy zł.

Wraz z karami pieniężnymi wprowadzone zostały również kary prewencyjne. Kierowcy skazani za jazdę po pijanemu, którzy starać się będą o przywrócenie utraconych uprawnień, będą zobowiązanie do zamontowania w pojeździe alcolocka. Urządzenie takie uniemożliwi uruchomienie samochodu w przypadku, kiedy poziom alkoholu w powietrzu wydychanym będzie większy od 0,2 promila. Osoba, która zostanie przyłapana na prowadzeniu w stanie nietrzeźwym, chcąc odzyskać prawo jazdy będzie musiała zaopatrzyć swój pojazd w blokadę na własny koszt, urządzenie kosztuje około 5 - 6 tysięcy zł.  

Na tym jego wydatki sie nie skończą. Kierowca taki będzie musiał po montażu alboblocka wykonać kontrolę techniczną. To czy kierowca dostosował się do przepisów prawa sprawdzac będzie policja w oparciu o zaświadczenie wystawiane przez diagnostę, które będzie zatwierdzać sprawność techniczną alcobloku.

Internetowe wydawnictwo prasowe

Serwis Norbertinum.com.pl to najciekawsze wydarzenia z kraju i ze świata, ciekawe artykuły z dziedziny nauki, kultury, a także rzeczowe informacje prawne i ekonomiczne. Na Norbertinum.com.pl przeczytasz o wydarzeniach sportowych, poznasz ciekawe miejsca z działu turystyka i zapoznasz się z najnowszymi osiągnięciami techniki.

Kontakt

Sitte.pl

kom: 606 281 023
tel: 81 473 2011

e-mail:  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.