środa, lipiec 26, 2017
image image image image
Na co patrzeć przy sprowadzaniu samochodu dostawczego z Niemiec? Zastanawiając się nad zakupem używanego samochodu dostawczego z Niemiec warto wiedzieć kilka ważnych rzeczy. Sprowadzanie aut z tego regionu jest nadal bardzo popularne i również przedsiębiorcy i właściciele firm szukają samochodów, w szczególności dostawcze. Czytaj cały artykuł
Środki i narzędzia ułatwiające tworzenie blogosfery Każdy z nas miał z pewnością do czynienia z blogami, niejednokrotnie wchodziliśmy na nie w poszukiwaniu różnych informacji a także by dowiedzieć się ciekawych informacji czy przeczytać na temat jakiejś nowej książki bądź gadżetów kuchennych. Czytaj cały artykuł
Polityka bezpieczeństwa danych osobowych w dużych firmach Nikogo nie powinien dziwić fakt, że przedsiębiorstwa działające na skalę krajową czy też międzynarodową są jednocześnie administratorami ogromnych ilości danych, w tym informacji osobowych, poufnych i tak zwanych „wrażliwych”. Czytaj cały artykuł
Różne typy klimatyzacji Nastały nowe czasy. Ciężko by sobie wyobrazić współczesne budownictwo bez innowacyjnych rozwiązań. Ledwo kilkadziesiąt lat temu gorąco utrudniał życie ludziom którzy pracowali zarówno w biurach jak i lokatorów przede wszystkim poddaszy, gdzie temperatury bywają nieludzkie. Czytaj cały artykuł

Opieka nad seniorem

teleopiekaJak wynika z aktualnych danych GUS, ludność starsza stanowi obecnie 24% ogółu i udział jej będzie wciąż rosnąć, by w roku 2050 osiągnąć poziom ok. 40%. Szacuje się, że obecnie ok. 1 500 000 osób w wieku powyżej 65 roku życia wymaga opieki i szczególnej troski. Biorąc to pod uwagę, istotne jest, by znaleźć takie rozwiązania, które zapewnią seniorom profesjonalną pomoc niemalże przez całą dobę.

Trudności w opiece nad osobą starszą

Niejednokrotnie sprawowanie takiej opieki przez członków najbliższej rodziny nie jest możliwe, z uwagi na pracę zawodową i powiązane z nią obowiązki. Ponadto brak wiedzy medycznej oraz gerontologicznej, nie gwarantują, że potrzeby osoby starszej będą w pełni zaspokojone.
Dużą trudnością może być także zły stan zdrowia podopiecznego w podeszłym wieku. Demencja, choroba Alzheimera, czy choroba Parkinsona, wymagają szczególnej cierpliwości, których rodzina bez odpowiedniego przeszkolenia i wiedzy nie jest w stanie, mimo szczerych chęci, zagwarantować.
Bez wątpienia opiekunowie seniorów najbardziej obawiają się sytuacji, analogicznej do tej, która rodzi się w głowach młodych rodziców, że wydarzenie bezpośrednio zagrażająca zdrowiu i życiu osoby starszej (upadek, utrata świadomości) mieć będzie miejsce, w momencie gdy nikogo z bliskich nie będzie w pobliżu.

Możliwości wsparcia i pomocy osoby starszej

Rosnące zapotrzebowanie na profesjonalną opiekę nad starszymi członkami rodziny sprawiło, że na polskim rynku pojawiło się sporo ofert w tym zakresie. Obecnie można skorzystać z dziennych domów pomocy społecznej, domów opieki całodobowej, domów seniora, domów spokojnej starości oraz opieki ze strony profesjonalnej pielęgniarki. Nie są to jednak rozwiązania, na które może pozwolić sobie każdy, z uwagi na koszt jaki się z nimi wiąże.

Nowością, można by rzec - rewolucyjną, jest powstały system teleopieka.com.pl. Poprzez swoje działanie nie ingeruje on w tkankę życia rodzinnego, a jednocześnie jest w stanie automatycznie zareagować na sytuacje niepokojące jak np. omdlenie i powiadomić w trybie natychmiastowym opiekunów lub bezpośrednio pogotowie.

Dzięki tej alternatywie senior nie musi zmieniać miejsca zamieszkania na zupełnie nowe i żyć wśród zupełnie obcych sobie ludzi. Wciąż przebywa w rodzinnym domu, z zagwarantowaną całodobowa opieką, podczas gdy członkowie rodziny mogą bez obaw rozwijać się zawodowo.

Internetowe wydawnictwo prasowe

Serwis Norbertinum.com.pl to najciekawsze wydarzenia z kraju i ze świata, ciekawe artykuły z dziedziny nauki, kultury, a także rzeczowe informacje prawne i ekonomiczne. Na Norbertinum.com.pl przeczytasz o wydarzeniach sportowych, poznasz ciekawe miejsca z działu turystyka i zapoznasz się z najnowszymi osiągnięciami techniki.

Kontakt

Sitte.pl

kom: 606 281 023
tel: 81 473 2011

e-mail:  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.