sobota, wrzesień 22, 2018
image image image image
Najlepsze sposoby na pachnące pranie Pachnące pranie to marzenie każdej gospodyni domowej. Zawsze chcemy, aby nasze ubrania były świeże, czyste i przyjemne w dotyku. Często jednak nie zależy to tylko od naszego płynu do prania. Bardzo dużym problemem może być sama pralka, która często pozostawia nieprzyjemny zapach na ubraniach. Jednak mamy na to sposób! Czytaj cały artykuł
Projektowanie systemu dedykowanego Współczesna sytuacja rynkowa wymusza na przedsiębiorstwach idealne dostosowanie do oczekiwań odbiorców. Jeśli chce się zrealizować wszystkie ich potrzeby, do prowadzenia transakcji potrzebny okaże się system dedykowany. Jego zamówienie przynosi profity również wspomnianemu przedsiębiorstwu, gdyż buduje ono siłę konkurencyjną. Dzięki systemowi dedykowanemu można dostarczać klientom usługi i rozwiązania, których nie mają u siebie inni. Można również realizować sprzedaże szybciej, łatwiej i z mniejszym ryzykiem błędów. Czytaj cały artykuł
Nowa norma w zakresie BHP Znany od wielu lat system OHSAS 18001 jest obecnie zastąpiony przez nową normę ISO 45001.  Jest to system zarządzania bezpieczeństwem i higieną pracy, którego celem jest poprawa poziomu bezpieczeństwa pracowników i ograniczenie ryzyka wypadków w miejscu pracy oraz rozwój chorób (przede wszystkim zawodowych). Czytaj cały artykuł
Czy kot widzi wszystkie kolory? Mówi się, że koty świetnie widzą w ciemności, ale krążą też opinie, że nie widzą wszystkich kolorów lub nawet, że widzą tylko czarny i biały. Czy to prawda? Jeśli interesuje Cię tego typu wiedza, na portalu Maxandmrau.pl dowiesz się więcej na temat królestwa zwierząt oraz opieki nad zwierzętami domowymi. Czytaj cały artykuł

Opieka nad seniorem

teleopiekaJak wynika z aktualnych danych GUS, ludność starsza stanowi obecnie 24% ogółu i udział jej będzie wciąż rosnąć, by w roku 2050 osiągnąć poziom ok. 40%. Szacuje się, że obecnie ok. 1 500 000 osób w wieku powyżej 65 roku życia wymaga opieki i szczególnej troski. Biorąc to pod uwagę, istotne jest, by znaleźć takie rozwiązania, które zapewnią seniorom profesjonalną pomoc niemalże przez całą dobę.

Trudności w opiece nad osobą starszą

Niejednokrotnie sprawowanie takiej opieki przez członków najbliższej rodziny nie jest możliwe, z uwagi na pracę zawodową i powiązane z nią obowiązki. Ponadto brak wiedzy medycznej oraz gerontologicznej, nie gwarantują, że potrzeby osoby starszej będą w pełni zaspokojone.
Dużą trudnością może być także zły stan zdrowia podopiecznego w podeszłym wieku. Demencja, choroba Alzheimera, czy choroba Parkinsona, wymagają szczególnej cierpliwości, których rodzina bez odpowiedniego przeszkolenia i wiedzy nie jest w stanie, mimo szczerych chęci, zagwarantować.
Bez wątpienia opiekunowie seniorów najbardziej obawiają się sytuacji, analogicznej do tej, która rodzi się w głowach młodych rodziców, że wydarzenie bezpośrednio zagrażająca zdrowiu i życiu osoby starszej (upadek, utrata świadomości) mieć będzie miejsce, w momencie gdy nikogo z bliskich nie będzie w pobliżu.

Możliwości wsparcia i pomocy osoby starszej

Rosnące zapotrzebowanie na profesjonalną opiekę nad starszymi członkami rodziny sprawiło, że na polskim rynku pojawiło się sporo ofert w tym zakresie. Obecnie można skorzystać z dziennych domów pomocy społecznej, domów opieki całodobowej, domów seniora, domów spokojnej starości oraz opieki ze strony profesjonalnej pielęgniarki. Nie są to jednak rozwiązania, na które może pozwolić sobie każdy, z uwagi na koszt jaki się z nimi wiąże.

Nowością, można by rzec - rewolucyjną, jest powstały system teleopieka.com.pl. Poprzez swoje działanie nie ingeruje on w tkankę życia rodzinnego, a jednocześnie jest w stanie automatycznie zareagować na sytuacje niepokojące jak np. omdlenie i powiadomić w trybie natychmiastowym opiekunów lub bezpośrednio pogotowie.

Dzięki tej alternatywie senior nie musi zmieniać miejsca zamieszkania na zupełnie nowe i żyć wśród zupełnie obcych sobie ludzi. Wciąż przebywa w rodzinnym domu, z zagwarantowaną całodobowa opieką, podczas gdy członkowie rodziny mogą bez obaw rozwijać się zawodowo.

Internetowe wydawnictwo prasowe

Serwis Norbertinum.com.pl to najciekawsze wydarzenia z kraju i ze świata, ciekawe artykuły z dziedziny nauki, kultury, a także rzeczowe informacje prawne i ekonomiczne. Na Norbertinum.com.pl przeczytasz o wydarzeniach sportowych, poznasz ciekawe miejsca z działu turystyka i zapoznasz się z najnowszymi osiągnięciami techniki.

Kontakt

Sitte.pl

kom: 606 281 023
tel: 81 473 2011

e-mail:  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.