niedziela, wrzesień 24, 2017
image image image image
Poznaj trendy w dekoracji domu 2017! Z modami tak już jest, że przychodzą i odchodzą, zmieniają się (nawet kilkakrotnie w trakcie sezonu), jednych śmieszą, inni traktują je natomiast bardzo poważnie. Moda to jednak domena nie tylko wybiegów Paryża czy Nowego Jorku, ale także wnętrz naszych domów i mieszkań. Czytaj cały artykuł
Jak wygląda spłata pożyczki? Jednym z etapów zaciągnięcia pożyczki jest określenie jej wysokości oraz terminu, w którym zobowiązujemy się ją zwrócić. Pośród ofert firm pożyczkowych możemy wybierać pomiędzy pożyczkami na okres pomiędzy 30, a 60 dni. Jednak to od klienta zależy, na jak długo pożycza pieniądze. Czytaj cały artykuł
Jak spędzić sylwestra we dwoje Sylwester to jedna z tych okazji, które zawsze chcemy spędzać w gronie bliskich nam osób. Zwłaszcza, jeśli jesteśmy w związku, ten ostatni dzień roku jest dla nas szczególnie ważny. Pojawia się jednak pytanie: jak można spędzić Sylwestra we dwoje? Oczywiście, jak łatwo jest się domyślić, sposobów jest całe mnóstwo, dlatego wybór również nie należy do najłatwiejszych. W związku z tym, w artykule poniżej każda para znajdzie kilka propozycji, które mogą im przypaść do gustu. Warto przecież sprawić, aby ten dzień był naprawdę wyjątkowy. Czytaj cały artykuł
Jak wybrać kurs języka angielskiego w nowym roku szkolnym? Należy jednak dobrać zajęcia dodatkowe tak, aby okazały się dla pociechy zabawą i dobrą podstawą przed kolejnymi etapami edukacji, a nie niewygodnym przymusem. Ważne jednak, by rozpocząć ją w odpowiednim momencie oraz żeby wzbudzała pozytywne skojarzenia u dziecka. W tym celu należy znaleźć odpowiednią szkołę językową, np. w Łodzi. Najczęściej są one ulokowane, właśnie w dużych miastach, gdzie różnorodność zajęć i lektorów, sprawia, że każdy wybierze kurs językowy dopasowany do swoich oczekiwań. Czytaj cały artykuł

Opieka nad seniorem

teleopiekaJak wynika z aktualnych danych GUS, ludność starsza stanowi obecnie 24% ogółu i udział jej będzie wciąż rosnąć, by w roku 2050 osiągnąć poziom ok. 40%. Szacuje się, że obecnie ok. 1 500 000 osób w wieku powyżej 65 roku życia wymaga opieki i szczególnej troski. Biorąc to pod uwagę, istotne jest, by znaleźć takie rozwiązania, które zapewnią seniorom profesjonalną pomoc niemalże przez całą dobę.

Trudności w opiece nad osobą starszą

Niejednokrotnie sprawowanie takiej opieki przez członków najbliższej rodziny nie jest możliwe, z uwagi na pracę zawodową i powiązane z nią obowiązki. Ponadto brak wiedzy medycznej oraz gerontologicznej, nie gwarantują, że potrzeby osoby starszej będą w pełni zaspokojone.
Dużą trudnością może być także zły stan zdrowia podopiecznego w podeszłym wieku. Demencja, choroba Alzheimera, czy choroba Parkinsona, wymagają szczególnej cierpliwości, których rodzina bez odpowiedniego przeszkolenia i wiedzy nie jest w stanie, mimo szczerych chęci, zagwarantować.
Bez wątpienia opiekunowie seniorów najbardziej obawiają się sytuacji, analogicznej do tej, która rodzi się w głowach młodych rodziców, że wydarzenie bezpośrednio zagrażająca zdrowiu i życiu osoby starszej (upadek, utrata świadomości) mieć będzie miejsce, w momencie gdy nikogo z bliskich nie będzie w pobliżu.

Możliwości wsparcia i pomocy osoby starszej

Rosnące zapotrzebowanie na profesjonalną opiekę nad starszymi członkami rodziny sprawiło, że na polskim rynku pojawiło się sporo ofert w tym zakresie. Obecnie można skorzystać z dziennych domów pomocy społecznej, domów opieki całodobowej, domów seniora, domów spokojnej starości oraz opieki ze strony profesjonalnej pielęgniarki. Nie są to jednak rozwiązania, na które może pozwolić sobie każdy, z uwagi na koszt jaki się z nimi wiąże.

Nowością, można by rzec - rewolucyjną, jest powstały system teleopieka.com.pl. Poprzez swoje działanie nie ingeruje on w tkankę życia rodzinnego, a jednocześnie jest w stanie automatycznie zareagować na sytuacje niepokojące jak np. omdlenie i powiadomić w trybie natychmiastowym opiekunów lub bezpośrednio pogotowie.

Dzięki tej alternatywie senior nie musi zmieniać miejsca zamieszkania na zupełnie nowe i żyć wśród zupełnie obcych sobie ludzi. Wciąż przebywa w rodzinnym domu, z zagwarantowaną całodobowa opieką, podczas gdy członkowie rodziny mogą bez obaw rozwijać się zawodowo.

Internetowe wydawnictwo prasowe

Serwis Norbertinum.com.pl to najciekawsze wydarzenia z kraju i ze świata, ciekawe artykuły z dziedziny nauki, kultury, a także rzeczowe informacje prawne i ekonomiczne. Na Norbertinum.com.pl przeczytasz o wydarzeniach sportowych, poznasz ciekawe miejsca z działu turystyka i zapoznasz się z najnowszymi osiągnięciami techniki.

Kontakt

Sitte.pl

kom: 606 281 023
tel: 81 473 2011

e-mail:  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.