niedziela, styczeń 21, 2018
image image image image
Co wygrawerować na zegarku? Nie koniecznie drogi ale gustowny zegarek jest doskonałym upominkiem na każdą okazję - bardziej lub mniej oficjalną. Jednak są okazje wyjątkowe, lub takie, które chcielibyśmy takimi uczynić. Co wtedy zrobić? Jak dodać im blasku i niepowtarzalności?   Czytaj cały artykuł
Udział w targach branżowych Przygotowujesz się do udziału w targach branżowych? Chciałbyś zrobić jak najlepsze wrażenie na potencjalnych kontrahentach i maksymalnie przyciągnąć ich uwagę? Warto przed wydarzeniem dobrze przeanalizować strategię działania. Czytaj cały artykuł
Prezenty na komunię. Co warto kupić? Komunia to wyjątkowy czas w życiu każdego 9-latka. Jest to obecnie nie tylko przeżycie duchowe, ale również poniekąd komercyjne święto. Nie da się ukryć, że dzieci oczekują otrzymania wyjątkowych prezentów od swoich najbliższych. Jaki prezent będzie najlepszy dla dziecka? Czytaj cały artykuł
Jak tanio odnowić łazienkę Czas jest nieubłagany – nie tylko dla ludzi, ale i dla ich mieszkań. Dla łazienek także. To, co kiedyś lśniło nowością i zaskakiwało nowoczesnością, dziś może być już w stanie wskazującym na zużycie. Nie oznacza to jednak, że trzeba się od razu decydować na generalny remont wraz z nieśmiertelnym skuwaniem płytek i kładzeniem nowych. Kto nie umie tego robić samodzielnie, lecz jest zdany na fachowców, ten wie, co to oznacza. Czytaj cały artykuł

Uniwersalne zasady dotyczące diet

city fitNiemal każda dorosła kobieta była kiedykolwiek na diecie – chociaż raz. Panie często patrzą na swoje ciała, widzą, co się im nie podoba i natychmiast rzucają się do Google’a, żeby wpisywać różnorodne frazy: „dieta Warszawa”, „fitness Warszawa”, „jak schudnąć”. Każda z tych wyszukanych stron powie mniej więcej to samo - niektóre będą podawały bardziej potwierdzone medycznie informacje, inne mniej. Istnieje jednak parę podstawowych zasad diety, co do których zgadza się większość ekspertów.

Pięć posiłków dziennie

Dietetycy nalegają na jedzenie pięciu posiłków dziennie w regularnych porach. Z jednej strony – wielu ludzi, zwłaszcza pracujących, uważa to za niemożliwe. Z drugiej – te posiłki powinny mieć określoną gramaturę, zgodnie z zasadą „jedz mniej, ale częściej”. Zatem schowanie jednego z tych posiłków do torebki i skonsumowanie go w ramach lunchu w pracy nie powinno nastręczać większych trudności. Ważne jest to, aby każdy wypracował sobie jakiś rytm codziennego jedzenia. Zasadniczo rekomenduje się konsumpcję czegokolwiek co 2-3 godziny.  Jeśli jednak jedzenie w pracy czy w podróży nie jest możliwe, zawsze można nauczyć organizm, że jemy o konkretnych godzinach, np. wieczorem co godzinę, a między ranem a wieczorem niewiele. Czyli najistotniejsza jest regularność, o którą najciężej pewnie w weekendy, gdy nie utrzymujemy takiego samego reżimu czasowego oraz żywnościowego jak podczas dni roboczych.

Sport

Teoretycznie można schudnąć bez spalania kalorii wynikającego z uprawiania aktywności fizycznej, jednak zalecane jest, aby z niej skorzystać. Jeśli chodzi o kluby sportowe, baseny czy fitness, Warszawa ma sporo do zaoferowania pod tym względem. Ćwiczenia są kluczowe podczas procesu odchudzania o tyle, że jeśli odchudzimy się tylko na podstawie diety redukującej jedzone kalorie, będzie to widać po naszym ciele – będziemy mniej ważyć i będziemy chudsi, ale na brzuchu pozostaną nieestetyczne wałki, których ciężko się będzie pozbyć. Zatem warto złapać za rakietkę badmintonową czy piłkę koszykową i ruszyć do boju – zwłaszcza, że sprawność fizyczna przydaje się w wielu sytuacjach, jak chociażby bieganie na autobus.

Detoks cukrowy

Największym źródłem kalorii jest cukier przyjmowany w różnych postaciach – głównie słodyczy. Zajadając się batonikami na chwilę zyskujemy energię, ale przypłacamy ją potem kaloriami. Najgorsze jest to, że jeśli już raz się przyzwyczaimy do cukru, to nasz organizm się od niego uzależni i będzie poważnie nam utrudniał rezygnację z jedzenia słodyczy. Nawet jeśli wypracujemy w sobie mocne postanowienie poprawy i konsekwentnie oraz stanowczo wyrzucimy z domu wszystkie batoniki, cukierki i inne słodycze, to naszemu organizmowi chwilę zajmie wykonanie „detoksu cukrowego”. Przez pierwsze dni będzie się buntował, sygnalizując to bólami głowy oraz innymi niedogodnościami – potem jednak wszystkie one miną, a my już będziemy patrzeć na słodycze zupełnie obojętnie. Detoks cukrowy jest trudny, ale jego efektem jest nie tylko mniejsza liczba na wadze, ale i zdrowie organizmu. Dlatego też zaleca się robienie przynajmniej raz na rok miesięcznego odwyku od potraw zawierających cukier – nawet, jeśli ktoś nieszczególnie się odchudza, to i tak z tego skorzysta.

Artykuł powstał przy współpracy z portalem CityFit: http://cityfit.pl/

Internetowe wydawnictwo prasowe

Serwis Norbertinum.com.pl to najciekawsze wydarzenia z kraju i ze świata, ciekawe artykuły z dziedziny nauki, kultury, a także rzeczowe informacje prawne i ekonomiczne. Na Norbertinum.com.pl przeczytasz o wydarzeniach sportowych, poznasz ciekawe miejsca z działu turystyka i zapoznasz się z najnowszymi osiągnięciami techniki.

Kontakt

Sitte.pl

kom: 606 281 023
tel: 81 473 2011

e-mail:  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.