środa, październik 17, 2018
image image image image
Najlepsze sposoby na pachnące pranie Pachnące pranie to marzenie każdej gospodyni domowej. Zawsze chcemy, aby nasze ubrania były świeże, czyste i przyjemne w dotyku. Często jednak nie zależy to tylko od naszego płynu do prania. Bardzo dużym problemem może być sama pralka, która często pozostawia nieprzyjemny zapach na ubraniach. Jednak mamy na to sposób! Czytaj cały artykuł
Projektowanie systemu dedykowanego Współczesna sytuacja rynkowa wymusza na przedsiębiorstwach idealne dostosowanie do oczekiwań odbiorców. Jeśli chce się zrealizować wszystkie ich potrzeby, do prowadzenia transakcji potrzebny okaże się system dedykowany. Jego zamówienie przynosi profity również wspomnianemu przedsiębiorstwu, gdyż buduje ono siłę konkurencyjną. Dzięki systemowi dedykowanemu można dostarczać klientom usługi i rozwiązania, których nie mają u siebie inni. Można również realizować sprzedaże szybciej, łatwiej i z mniejszym ryzykiem błędów. Czytaj cały artykuł
Nowa norma w zakresie BHP Znany od wielu lat system OHSAS 18001 jest obecnie zastąpiony przez nową normę ISO 45001.  Jest to system zarządzania bezpieczeństwem i higieną pracy, którego celem jest poprawa poziomu bezpieczeństwa pracowników i ograniczenie ryzyka wypadków w miejscu pracy oraz rozwój chorób (przede wszystkim zawodowych). Czytaj cały artykuł
Czy kot widzi wszystkie kolory? Mówi się, że koty świetnie widzą w ciemności, ale krążą też opinie, że nie widzą wszystkich kolorów lub nawet, że widzą tylko czarny i biały. Czy to prawda? Jeśli interesuje Cię tego typu wiedza, na portalu Maxandmrau.pl dowiesz się więcej na temat królestwa zwierząt oraz opieki nad zwierzętami domowymi. Czytaj cały artykuł

Terapia falą uderzeniową - czym jest i kiedy się ją stosuje?

terapia falaTerapia falami uderzeniowymi jest coraz częściej zalecanym sposobem na minimalizowanie dolegliwości bólowych, między innymi takich jak bóle kolan, barku czy zapalenia mięśni. Zabieg jest nieinwazyjny i bezbolesny, co także ma znaczenie dla poddających się mu pacjentów.

Czym jest terapia falą uderzeniową?

Terapia falą uderzeniową ( SWT) to terapia, w której wykorzystywane są właściwości fal akustycznych. Przy pomocy specjalnej głowicy, przykładanej do miejsca poddawanego zabiegowi wytwarzana jest niezwykle silna, lecz krótka fala akustyczna. Fala powoduje, że napięte mięśnie się rozluźniają, zaś działanie na zakończenia nerwowe znacznie zmniejsza odczucia bólowe. Ponadto w bardzo dobrym stopniu poprawia ukrwienie organizmu jak również metabolizm poprzez zwiększenie cyrkulacji krwi. To zaś z kolei pobudza produkowanie przez organizm w naturalny sposób kolagenu, który jest niezbędny do regeneracji tkanek miękkich. Oczywiście wszelkie parametry fali uderzeniowej, takie jak długość jej trwania czy też siłę, dobiera się indywidualnie do każdego pacjenta, aby zabieg dał jak najlepszy i pozytywny skutek.

Kiedy decydować się na terapię falą uderzeniową?

Terapia z zastosowaniem fali uderzeniowej jest niezwykle korzystna w bardzo wielu sytuacjach. Zalecana jest przede wszystkim osobom po urazach, odczuwających z tego tytułu dolegliwości bólowe. Terapia SWT nie tylko pomaga je znacząco zmniejszyć, ale także wspomaga proces leczenia i rehabilitacji. Wiele osób, dla których po urazie w pierwszym momencie zalecono operację, dzięki stosowaniu terapii SWT nie tylko może ją odsunąć w czasie, ale często także na tyle zmniejszyć dolegliwości, iż interwencja chirurga okazać może się zupełnie zbędna. Do dolegliwości, które leczy się stosując właśnie terapię SWT zalicza się między innymi:
- bóle nadgarstków czy barków
- kolano skoczka (zapalenie więzadła rzepki kolanowej)
- różnego rodzaju bóle kończyn, wywołane urazami ( między innymi kolano biegacza)
- stany zapalne mięśni czy problemy ze ścięgnem Achillesa

O czym pamiętać wybierając terapię SWT?

Terapia falką uderzeniową będzie skuteczna, jeżeli będzie odpowiednio dobrana. Należy więc przed podjęciem decyzji skonsultować się z lekarzem, który pomoże dobrać odpowiednią moc fali jak również długość jej trwania. Pomoże także określić właściwą ilość zabiegów, zazwyczaj jednak w celu osiągnięcia efektów należy zdecydować się na minimum 5 -6 zabiegów. Pewne schorzenia czy przyjmowane leki, jak również ciąża są przeciwwskazaniem do wykonywania zabiegu, co także należy bezwzględnie skonsultować z lekarzem. Przeciwwskazaniem jest także wysoka gorączka i infekcja.

Internetowe wydawnictwo prasowe

Serwis Norbertinum.com.pl to najciekawsze wydarzenia z kraju i ze świata, ciekawe artykuły z dziedziny nauki, kultury, a także rzeczowe informacje prawne i ekonomiczne. Na Norbertinum.com.pl przeczytasz o wydarzeniach sportowych, poznasz ciekawe miejsca z działu turystyka i zapoznasz się z najnowszymi osiągnięciami techniki.

Kontakt

Sitte.pl

kom: 606 281 023
tel: 81 473 2011

e-mail:  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.