niedziela, wrzesień 24, 2017
image image image image
Poznaj trendy w dekoracji domu 2017! Z modami tak już jest, że przychodzą i odchodzą, zmieniają się (nawet kilkakrotnie w trakcie sezonu), jednych śmieszą, inni traktują je natomiast bardzo poważnie. Moda to jednak domena nie tylko wybiegów Paryża czy Nowego Jorku, ale także wnętrz naszych domów i mieszkań. Czytaj cały artykuł
Jak wygląda spłata pożyczki? Jednym z etapów zaciągnięcia pożyczki jest określenie jej wysokości oraz terminu, w którym zobowiązujemy się ją zwrócić. Pośród ofert firm pożyczkowych możemy wybierać pomiędzy pożyczkami na okres pomiędzy 30, a 60 dni. Jednak to od klienta zależy, na jak długo pożycza pieniądze. Czytaj cały artykuł
Jak spędzić sylwestra we dwoje Sylwester to jedna z tych okazji, które zawsze chcemy spędzać w gronie bliskich nam osób. Zwłaszcza, jeśli jesteśmy w związku, ten ostatni dzień roku jest dla nas szczególnie ważny. Pojawia się jednak pytanie: jak można spędzić Sylwestra we dwoje? Oczywiście, jak łatwo jest się domyślić, sposobów jest całe mnóstwo, dlatego wybór również nie należy do najłatwiejszych. W związku z tym, w artykule poniżej każda para znajdzie kilka propozycji, które mogą im przypaść do gustu. Warto przecież sprawić, aby ten dzień był naprawdę wyjątkowy. Czytaj cały artykuł
Jak wybrać kurs języka angielskiego w nowym roku szkolnym? Należy jednak dobrać zajęcia dodatkowe tak, aby okazały się dla pociechy zabawą i dobrą podstawą przed kolejnymi etapami edukacji, a nie niewygodnym przymusem. Ważne jednak, by rozpocząć ją w odpowiednim momencie oraz żeby wzbudzała pozytywne skojarzenia u dziecka. W tym celu należy znaleźć odpowiednią szkołę językową, np. w Łodzi. Najczęściej są one ulokowane, właśnie w dużych miastach, gdzie różnorodność zajęć i lektorów, sprawia, że każdy wybierze kurs językowy dopasowany do swoich oczekiwań. Czytaj cały artykuł

Terapia falą uderzeniową - czym jest i kiedy się ją stosuje?

terapia falaTerapia falami uderzeniowymi jest coraz częściej zalecanym sposobem na minimalizowanie dolegliwości bólowych, między innymi takich jak bóle kolan, barku czy zapalenia mięśni. Zabieg jest nieinwazyjny i bezbolesny, co także ma znaczenie dla poddających się mu pacjentów.

Czym jest terapia falą uderzeniową?

Terapia falą uderzeniową ( SWT) to terapia, w której wykorzystywane są właściwości fal akustycznych. Przy pomocy specjalnej głowicy, przykładanej do miejsca poddawanego zabiegowi wytwarzana jest niezwykle silna, lecz krótka fala akustyczna. Fala powoduje, że napięte mięśnie się rozluźniają, zaś działanie na zakończenia nerwowe znacznie zmniejsza odczucia bólowe. Ponadto w bardzo dobrym stopniu poprawia ukrwienie organizmu jak również metabolizm poprzez zwiększenie cyrkulacji krwi. To zaś z kolei pobudza produkowanie przez organizm w naturalny sposób kolagenu, który jest niezbędny do regeneracji tkanek miękkich. Oczywiście wszelkie parametry fali uderzeniowej, takie jak długość jej trwania czy też siłę, dobiera się indywidualnie do każdego pacjenta, aby zabieg dał jak najlepszy i pozytywny skutek.

Kiedy decydować się na terapię falą uderzeniową?

Terapia z zastosowaniem fali uderzeniowej jest niezwykle korzystna w bardzo wielu sytuacjach. Zalecana jest przede wszystkim osobom po urazach, odczuwających z tego tytułu dolegliwości bólowe. Terapia SWT nie tylko pomaga je znacząco zmniejszyć, ale także wspomaga proces leczenia i rehabilitacji. Wiele osób, dla których po urazie w pierwszym momencie zalecono operację, dzięki stosowaniu terapii SWT nie tylko może ją odsunąć w czasie, ale często także na tyle zmniejszyć dolegliwości, iż interwencja chirurga okazać może się zupełnie zbędna. Do dolegliwości, które leczy się stosując właśnie terapię SWT zalicza się między innymi:
- bóle nadgarstków czy barków
- kolano skoczka (zapalenie więzadła rzepki kolanowej)
- różnego rodzaju bóle kończyn, wywołane urazami ( między innymi kolano biegacza)
- stany zapalne mięśni czy problemy ze ścięgnem Achillesa

O czym pamiętać wybierając terapię SWT?

Terapia falką uderzeniową będzie skuteczna, jeżeli będzie odpowiednio dobrana. Należy więc przed podjęciem decyzji skonsultować się z lekarzem, który pomoże dobrać odpowiednią moc fali jak również długość jej trwania. Pomoże także określić właściwą ilość zabiegów, zazwyczaj jednak w celu osiągnięcia efektów należy zdecydować się na minimum 5 -6 zabiegów. Pewne schorzenia czy przyjmowane leki, jak również ciąża są przeciwwskazaniem do wykonywania zabiegu, co także należy bezwzględnie skonsultować z lekarzem. Przeciwwskazaniem jest także wysoka gorączka i infekcja.

Internetowe wydawnictwo prasowe

Serwis Norbertinum.com.pl to najciekawsze wydarzenia z kraju i ze świata, ciekawe artykuły z dziedziny nauki, kultury, a także rzeczowe informacje prawne i ekonomiczne. Na Norbertinum.com.pl przeczytasz o wydarzeniach sportowych, poznasz ciekawe miejsca z działu turystyka i zapoznasz się z najnowszymi osiągnięciami techniki.

Kontakt

Sitte.pl

kom: 606 281 023
tel: 81 473 2011

e-mail:  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.