piątek, wrzesień 20, 2019
image image image image
Pracuj w domu i zarabiaj Istnieje duże grono osób, które pragnęłyby zarabiać pieniądze bez przymusu częstego opuszczania mieszkania. Dotyczy to zwłaszcza niepełnosprawnych, matek wychowujących małe dzieci a także osób, które rezydują daleko od miasta. Czytaj cały artykuł
Fizjologiczne właściwości silikonu Silikon, dzięki swoim niezwykłym właściwościom, stale zyskuje na znaczeniu jako uniwersalny materiał do produkcji różnego rodzaju wyrobów dla wielu gałęzi przemysłu. Do zalet silikonu należy odporność na działanie temperatur, wysoka elastyczność, a także duża trwałość. Nie bez znaczenia są również jego walory fizjologiczne. O jakich dokładnie właściwościach mowa i w jaki sposób wpływają one na obszar zastosowania silikonu? Czytaj cały artykuł
Fartuchy medyczne Fartuchy medyczne są nieodłącznym elementem odzieży każdego lekarza i pracowników służby zdrowia. Warto postawić na nowoczesny design - fartuch nie musi być nudny i staromodny. Szpitalna moda uległa przekształceniu, dlatego nawet w tym miejscu można poczuć powiew świeżości jeśli chodzi o odzież medyczną. Czytaj cały artykuł
Tapety w stylu glamour Angielskie słówko glamour oznacza bogactwo, dbałość o detale i wysmakowaną, choć niekiedy lekko staroświecką elegancję. Taki właśnie jest styl glamour, który może manifestować się w ubiorze, wykończeniu wnętrz, a nawet sposobie bycia. Dziś zastanówmy się nad stylem glam we wnętrzach oraz nad sposobem wykorzystania w nich ekskluzywnych tapet ściennych. Czytaj cały artykuł

Przykurcz Dupuytrena i jego leczenie. Opis zabiegu

leczenie przykurczuPrzykurcz Duputyrena jest chorobą o podłożu genetycznym, która występuje zazwyczaj u osób starszych; częściej u mężczyzn niż u kobiet. Postępujące przykurczanie się palców, które może posunąć się aż do pełnego zamknięcia dłoni, bardzo utrudnia codzienne życie i uzależnia pacjenta od pomocy innych osób. Jak wygląda leczenie chirurgiczne przykurczu Dupuytrena?

Przyczyny i objawy przykurczu Dupuytrena

Jak wspomniano, przykurcz Dupuytrena charakteryzuje się podkurczaniem palców i stopniowym zamykaniem dłoni. Pacjent borykający się z przykurczem Dupuytrena nie jest w stanie rozprostować ręki ani ułożyć jej płasko na blacie. To bardzo utrudnia codzienne funkcjonowanie, bo wyklucza sprawne wykonywanie nawet prostych czynności: spożywanie posiłków, higienę osobistą, pracę z różnymi narzędziami, posługiwanie się telefonem czy klawiaturą, jazdę samochodem, a nawet uścisk dłoni.

"Pierwszym objawem przykurczu Dupuytrena jest guzek w okolicach śródręcza po wewnętrznej (dłoniowej) stronie kończyny. Choroba może dotykać stawu śródręczno-paliczkowego, a także międzypaliczkowego bliższego – wyjaśnia ekspert chirurgii ręki z Kliniki Chęciński. – W miarę postępu przykurczu pacjent ma coraz większy problem z wyprostem palca".

Objawem, który może, ale nie musi wystąpić, jest też bolesność guzka, zwłaszcza przy ucisku. Guzek składa się z bliznowaciejącej tkanki, których budowa jest inna niż w przypadku tkanki zdrowej. Cechuje się zwiększoną ilością fibroblastów oraz mioblastów, a także większym udziałem kolagenu typu III.

Metody leczenia przykurczu Dupuytrena

Leczenie objawowe i zachowawcze nie przynosi znaczących rezultatów w przypadku przykurczu Dupuytrena. Sprawność i funkcje dłoni można przywrócić metodami chirurgicznymi.

W leczeniu tego schorzenia stosuje się dwa zabiegi chirurgii ręki. Pierwszy, mniej inwazyjny i zalecany szczególnie w przypadku osób w podeszłym wieku, to operacja Lanza, czyli podskórne uwolnienie przykurczu.

Druga technika to otwarta fasciektomia dłoniowa. Zabieg ten polega na całkowitym lub częściowym usunięciu tkanki powięzi, która jest przyczyną przykurczu.

Operację przeprowadza się w znieczuleniu ogólnym lub miejscowym. Jest kilka technik wykonania zabiegu, m.in. według Iselina i Huestona, a także technika Kinga. Różnią się one sposobem nacięcia skóry i rozmiarami pola operacyjnego. Chirurg przeprowadzający zabieg dobiera technikę w zależności od tego, jaki jest stan pacjenta, a także jak rozległe i posunięte są zmiany chorobowe. Jeśli objęły one też tkankę skórną, jest ona usuwana razem z powięzią, a ubytek uzupełnia się naciągniętym płatem skóry lub przeszczepem.

Na to, czy operacja da oczekiwane rezultaty, wpływ mają też rehabilitacja po zabiegu i przestrzeganie zaleceń lekarskich. Ponieważ przykurcz Dupuytrena może nawracać lub pojawiać się przy innych palcach, warto pamiętać o regularnych badaniach i szybkim reagowaniu na niepokojące objawy.

Internetowe wydawnictwo prasowe

Serwis Norbertinum.com.pl to najciekawsze wydarzenia z kraju i ze świata, ciekawe artykuły z dziedziny nauki, kultury, a także rzeczowe informacje prawne i ekonomiczne. Na Norbertinum.com.pl przeczytasz o wydarzeniach sportowych, poznasz ciekawe miejsca z działu turystyka i zapoznasz się z najnowszymi osiągnięciami techniki.

Kontakt

Sitte.pl

kom: 606 281 023
tel: 81 473 2011

e-mail:  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.