poniedziałek, luty 17, 2020
image image image image
Fajerwerki idealne na Sylwestra Planowanie sylwestra tygodniami, huczna zabawa, szampan i oczywiście fajerwerki... wszystko to składa się na wyjątkową imprezę, która pozostanie na długo w pamięci świętujących. Tradycja obchodzenia Nowego Roku jest znana wszystkim od wieków. Jej głównym punktem jest pokaz sztucznych ogni, odbywający się o godzinie 24:00. To wtedy żegnany jest Stary Rok i witany Nowy. Dziesiątki wystrzelonych petard rozjaśnia niebo. Jakie będą idealne? Czytaj cały artykuł
Akcesoria do drukarek warte zakupu Drukarki atramentowe i laserowe składają się z szeregu podzespołów. Mogą one ulegać zużyciu w wyniku codziennej eksploatacji urządzeń. Na szczęście większość z nich można zregenerować lub wymienić na nowe. Często alternatywą dla oryginalnych części są zamienniki. Dzięki temu tusze czy tonery można nabyć znacznie taniej. Zobacz, gdzie i co warto kupić. Czytaj cały artykuł
Kiedy opłaca się wynajem biura? Decydując się na prowadzenie własnej działalności gospodarczej, musimy mieć - poza dobry pomysłem, stosownym budżetem i samozaparciem – również odpowiedni lokal. Taką powierzchnię biurową możemy kupić lub wynająć. Ta druga opcja jest ostatnio znacznie popularniejsza. Na co zatem zwrócić uwagę, wynajmując odpowiednie biuro i kiedy nam się to opłaca? Czytaj cały artykuł
Zalety bloków mieszkalnych z windą Winda to w dzisiejszych czasach jeden z ważniejszych elementów wyposażenia każdego bloku mieszkalnego. Jej obecność ułatwia mieszkańcom przemieszczanie się. Zgodnie z obowiązującymi przepisami musi być ona zamontowana w obiektach o wysokości powyżej czterech pięter. Na jakie korzyści mogą liczyć lokatorzy po jej zamontowaniu? Czy w mniejszych budynkach również powinna się znaleźć? Czytaj cały artykuł

Przykurcz Dupuytrena i jego leczenie. Opis zabiegu

leczenie przykurczuPrzykurcz Duputyrena jest chorobą o podłożu genetycznym, która występuje zazwyczaj u osób starszych; częściej u mężczyzn niż u kobiet. Postępujące przykurczanie się palców, które może posunąć się aż do pełnego zamknięcia dłoni, bardzo utrudnia codzienne życie i uzależnia pacjenta od pomocy innych osób. Jak wygląda leczenie chirurgiczne przykurczu Dupuytrena?

Przyczyny i objawy przykurczu Dupuytrena

Jak wspomniano, przykurcz Dupuytrena charakteryzuje się podkurczaniem palców i stopniowym zamykaniem dłoni. Pacjent borykający się z przykurczem Dupuytrena nie jest w stanie rozprostować ręki ani ułożyć jej płasko na blacie. To bardzo utrudnia codzienne funkcjonowanie, bo wyklucza sprawne wykonywanie nawet prostych czynności: spożywanie posiłków, higienę osobistą, pracę z różnymi narzędziami, posługiwanie się telefonem czy klawiaturą, jazdę samochodem, a nawet uścisk dłoni.

"Pierwszym objawem przykurczu Dupuytrena jest guzek w okolicach śródręcza po wewnętrznej (dłoniowej) stronie kończyny. Choroba może dotykać stawu śródręczno-paliczkowego, a także międzypaliczkowego bliższego – wyjaśnia ekspert chirurgii ręki z Kliniki Chęciński. – W miarę postępu przykurczu pacjent ma coraz większy problem z wyprostem palca".

Objawem, który może, ale nie musi wystąpić, jest też bolesność guzka, zwłaszcza przy ucisku. Guzek składa się z bliznowaciejącej tkanki, których budowa jest inna niż w przypadku tkanki zdrowej. Cechuje się zwiększoną ilością fibroblastów oraz mioblastów, a także większym udziałem kolagenu typu III.

Metody leczenia przykurczu Dupuytrena

Leczenie objawowe i zachowawcze nie przynosi znaczących rezultatów w przypadku przykurczu Dupuytrena. Sprawność i funkcje dłoni można przywrócić metodami chirurgicznymi.

W leczeniu tego schorzenia stosuje się dwa zabiegi chirurgii ręki. Pierwszy, mniej inwazyjny i zalecany szczególnie w przypadku osób w podeszłym wieku, to operacja Lanza, czyli podskórne uwolnienie przykurczu.

Druga technika to otwarta fasciektomia dłoniowa. Zabieg ten polega na całkowitym lub częściowym usunięciu tkanki powięzi, która jest przyczyną przykurczu.

Operację przeprowadza się w znieczuleniu ogólnym lub miejscowym. Jest kilka technik wykonania zabiegu, m.in. według Iselina i Huestona, a także technika Kinga. Różnią się one sposobem nacięcia skóry i rozmiarami pola operacyjnego. Chirurg przeprowadzający zabieg dobiera technikę w zależności od tego, jaki jest stan pacjenta, a także jak rozległe i posunięte są zmiany chorobowe. Jeśli objęły one też tkankę skórną, jest ona usuwana razem z powięzią, a ubytek uzupełnia się naciągniętym płatem skóry lub przeszczepem.

Na to, czy operacja da oczekiwane rezultaty, wpływ mają też rehabilitacja po zabiegu i przestrzeganie zaleceń lekarskich. Ponieważ przykurcz Dupuytrena może nawracać lub pojawiać się przy innych palcach, warto pamiętać o regularnych badaniach i szybkim reagowaniu na niepokojące objawy.

Internetowe wydawnictwo prasowe

Serwis Norbertinum.com.pl to najciekawsze wydarzenia z kraju i ze świata, ciekawe artykuły z dziedziny nauki, kultury, a także rzeczowe informacje prawne i ekonomiczne. Na Norbertinum.com.pl przeczytasz o wydarzeniach sportowych, poznasz ciekawe miejsca z działu turystyka i zapoznasz się z najnowszymi osiągnięciami techniki.

Kontakt

Sitte.pl

kom: 606 281 023
tel: 81 473 2011

e-mail:  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.