poniedziałek, luty 17, 2020
image image image image
Fajerwerki idealne na Sylwestra Planowanie sylwestra tygodniami, huczna zabawa, szampan i oczywiście fajerwerki... wszystko to składa się na wyjątkową imprezę, która pozostanie na długo w pamięci świętujących. Tradycja obchodzenia Nowego Roku jest znana wszystkim od wieków. Jej głównym punktem jest pokaz sztucznych ogni, odbywający się o godzinie 24:00. To wtedy żegnany jest Stary Rok i witany Nowy. Dziesiątki wystrzelonych petard rozjaśnia niebo. Jakie będą idealne? Czytaj cały artykuł
Akcesoria do drukarek warte zakupu Drukarki atramentowe i laserowe składają się z szeregu podzespołów. Mogą one ulegać zużyciu w wyniku codziennej eksploatacji urządzeń. Na szczęście większość z nich można zregenerować lub wymienić na nowe. Często alternatywą dla oryginalnych części są zamienniki. Dzięki temu tusze czy tonery można nabyć znacznie taniej. Zobacz, gdzie i co warto kupić. Czytaj cały artykuł
Kiedy opłaca się wynajem biura? Decydując się na prowadzenie własnej działalności gospodarczej, musimy mieć - poza dobry pomysłem, stosownym budżetem i samozaparciem – również odpowiedni lokal. Taką powierzchnię biurową możemy kupić lub wynająć. Ta druga opcja jest ostatnio znacznie popularniejsza. Na co zatem zwrócić uwagę, wynajmując odpowiednie biuro i kiedy nam się to opłaca? Czytaj cały artykuł
Zalety bloków mieszkalnych z windą Winda to w dzisiejszych czasach jeden z ważniejszych elementów wyposażenia każdego bloku mieszkalnego. Jej obecność ułatwia mieszkańcom przemieszczanie się. Zgodnie z obowiązującymi przepisami musi być ona zamontowana w obiektach o wysokości powyżej czterech pięter. Na jakie korzyści mogą liczyć lokatorzy po jej zamontowaniu? Czy w mniejszych budynkach również powinna się znaleźć? Czytaj cały artykuł

Dlaczego sporty ekstremalne cieszą się tak dużą popularnością?

sporty ekstramalneNie da się ukryć, że sporty ekstremalne cieszą się coraz większą popularnością, nie tylko wśród osób aktywnie uprawiających sport, ale również wśród kibiców. Na przestrzeni ostatnich kilku lat pojawiło się wiele nowych dyscyplin, które możemy zaliczyć do ekstremalnych – co roku odbywa się również wiele imprez dla miłośników niezwykłych wyczynów sportowych. Skąd bierze się tak duża popularność tego typu dyscyplin?

Czym są sporty ekstremalne?

W mowie potocznej sportem ekstremalnym jest każda dyscyplina sportowa, której uprawianie wiąże się z większym ryzykiem, niż w przypadku innych dyscyplin. Nie ulega bowiem wątpliwości, że wśród amatorów sportów ekstremalnych znacznie częstsze są przypadki bolesnych kontuzji, trwałych uszkodzeń ciała, a nawet śmierci. Dlatego też do uprawiania sportów ekstremalnych niezbędna jest nie tylko znakomita kondycja fizyczna, ale również odpowiednie cechy osobowości, między innymi odwaga i skłonność do ryzyka. Praktycznie w każdej kategorii sportów znajdziemy przykłady dyscyplin ekstremalnych, przykładowo wśród sportów zimowych pozycję taką zajmują skoki i loty narciarskie bądź freestyle snowboarding.

Dlaczego lubimy sporty ekstremalne?

Ogromna popularność sportów ekstremalnych w dzisiejszych czasach to – według wielu badaczy – znak czasów, w jakich przyszło nam żyć. Zwróćmy uwagę, że nasze życie jest dużo bezpieczniejsze i bardziej wygodne, niż chociażby sto lat temu. Dostęp do opieki lekarskiej i pożywienia, rozwinięty system ochrony obywateli oraz wszechobecna technologia sprawiają, że rzadko jesteśmy wystawienia na niebezpieczeństwo, nie musimy walczyć o przeżycie tak samo, jak nasi przodkowie. Mimo to wiele osób odczuwa potrzebę dreszczyku emocji.

- "Brak zagrożenia rekompensujemy sobie na wiele sposobów – mówi przedstawiciel sklepu internetowego ze sprzętem sportowym Xtreme Shop - Dla jednych będzie to gra na giełdzie i niebezpieczne inwestowanie, dla innych właśnie sporty ekstremalne, które dają solidny zastrzyk adrenaliny".

Chęć przeżycia czegoś nowego

Innym symptomem tego, że żyjemy w bezpiecznych czasach jest to, że szukamy nowych wrażeń, chcemy doświadczać życia na 100%. Stąd bierze się popularność dyscyplin, które nam na to pozwalają, przykładowo skoki na bungee bądź ze spadochronem. Emocje towarzyszące takimi wyczynom pozostają nam we wspomnieniach na całe życie.

Chęć wyróżnienia się

Uprawianie sportów ekstremalnych daje nam nie tylko solidną dawkę żywych emocji – może również sprawić, że zwrócimy na siebie uwagę innych ludzi. Warto tylko pamiętać, że nie wszyscy będą nas postrzegać w dobrym świetle. Niektórzy docenią naszą kondycję oraz odwagę, inni zaś mogą uznać, że jesteśmy nieodpowiedzialni, skoro ryzykujemy zdrowiem i życiem dla przygody.

Internetowe wydawnictwo prasowe

Serwis Norbertinum.com.pl to najciekawsze wydarzenia z kraju i ze świata, ciekawe artykuły z dziedziny nauki, kultury, a także rzeczowe informacje prawne i ekonomiczne. Na Norbertinum.com.pl przeczytasz o wydarzeniach sportowych, poznasz ciekawe miejsca z działu turystyka i zapoznasz się z najnowszymi osiągnięciami techniki.

Kontakt

Sitte.pl

kom: 606 281 023
tel: 81 473 2011

e-mail:  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.