wtorek, lipiec 16, 2019
image image image image
Zalety technologii HIFU HIFU, czyli zogniskowane ultradźwięki o dużym natężeniu (z ang. High Intensity Focused Ultrasound), to nowoczesna technologia wykorzystywana przede wszystkim w medycynie estetycznej. Umożliwia ona bezinwazyjne, precyzyjne i wysoce skuteczne oddziaływanie na głębokie warstwy skóry. Na czym dokładniej polega HIFU? Jak wyglądają zabiegi z użyciem tej technologii? Jakie są jej zalety? Poznaj zalety HIFU! Czytaj cały artykuł
Filtry o dużej wydajności. Kiedy są przydatne? Jakość wody to kwestia istotna nie tylko z punktu widzenia naszego zdrowia, ale również komfortu i ergonomiczności wykonywania codziennych czynności, takich jak higiena osobista, pranie, zmywanie naczyń etc. Rosnąca świadomość w tej kwestii powoduje, że coraz powszechniejsze staje się wykorzystanie filtrów, montowanych przed ujściem wody. Niektóre z nich odznaczają się wyższą niż standardowo wydajnością – gdzie są stosowane? Czytaj cały artykuł
Gadżety reklamowe - mały i tani nośnik reklamowy. W dzisiejszych czasach wielu przedsiębiorców skupiło niemalże całą swoją uwagę na wykorzystywaniu reklamowych możliwości, jakie oferuje Internet oraz różnorakie kanały komunikacji elektronicznej. Na dalszy plan schodzą natomiast rozwiązania o nieco bardziej tradycyjnym charakterze – zupełnie niesłusznie. Nie można bowiem zapominać, jak dużą rolę w kreowaniu pozytywnego wizerunku firmy, promowaniu danej marki i budowaniu określonych relacji z otoczeniem odgrywają gadżety reklamowe. Czytaj cały artykuł
Najmodniejsze tenisówki na lato Buty na okres wiosenno-letni powinny być przede wszystkim wygodne i w miarę możliwości przewiewne. Niestety nie w każdej sytuacji możemy ubrać sandały lub klapki, czasem konieczne są buty zamknięte, a tu najlepszym rozwiązaniem będą tenisówki. Czytaj cały artykuł

Dlaczego sporty ekstremalne cieszą się tak dużą popularnością?

sporty ekstramalneNie da się ukryć, że sporty ekstremalne cieszą się coraz większą popularnością, nie tylko wśród osób aktywnie uprawiających sport, ale również wśród kibiców. Na przestrzeni ostatnich kilku lat pojawiło się wiele nowych dyscyplin, które możemy zaliczyć do ekstremalnych – co roku odbywa się również wiele imprez dla miłośników niezwykłych wyczynów sportowych. Skąd bierze się tak duża popularność tego typu dyscyplin?

Czym są sporty ekstremalne?

W mowie potocznej sportem ekstremalnym jest każda dyscyplina sportowa, której uprawianie wiąże się z większym ryzykiem, niż w przypadku innych dyscyplin. Nie ulega bowiem wątpliwości, że wśród amatorów sportów ekstremalnych znacznie częstsze są przypadki bolesnych kontuzji, trwałych uszkodzeń ciała, a nawet śmierci. Dlatego też do uprawiania sportów ekstremalnych niezbędna jest nie tylko znakomita kondycja fizyczna, ale również odpowiednie cechy osobowości, między innymi odwaga i skłonność do ryzyka. Praktycznie w każdej kategorii sportów znajdziemy przykłady dyscyplin ekstremalnych, przykładowo wśród sportów zimowych pozycję taką zajmują skoki i loty narciarskie bądź freestyle snowboarding.

Dlaczego lubimy sporty ekstremalne?

Ogromna popularność sportów ekstremalnych w dzisiejszych czasach to – według wielu badaczy – znak czasów, w jakich przyszło nam żyć. Zwróćmy uwagę, że nasze życie jest dużo bezpieczniejsze i bardziej wygodne, niż chociażby sto lat temu. Dostęp do opieki lekarskiej i pożywienia, rozwinięty system ochrony obywateli oraz wszechobecna technologia sprawiają, że rzadko jesteśmy wystawienia na niebezpieczeństwo, nie musimy walczyć o przeżycie tak samo, jak nasi przodkowie. Mimo to wiele osób odczuwa potrzebę dreszczyku emocji.

- "Brak zagrożenia rekompensujemy sobie na wiele sposobów – mówi przedstawiciel sklepu internetowego ze sprzętem sportowym Xtreme Shop - Dla jednych będzie to gra na giełdzie i niebezpieczne inwestowanie, dla innych właśnie sporty ekstremalne, które dają solidny zastrzyk adrenaliny".

Chęć przeżycia czegoś nowego

Innym symptomem tego, że żyjemy w bezpiecznych czasach jest to, że szukamy nowych wrażeń, chcemy doświadczać życia na 100%. Stąd bierze się popularność dyscyplin, które nam na to pozwalają, przykładowo skoki na bungee bądź ze spadochronem. Emocje towarzyszące takimi wyczynom pozostają nam we wspomnieniach na całe życie.

Chęć wyróżnienia się

Uprawianie sportów ekstremalnych daje nam nie tylko solidną dawkę żywych emocji – może również sprawić, że zwrócimy na siebie uwagę innych ludzi. Warto tylko pamiętać, że nie wszyscy będą nas postrzegać w dobrym świetle. Niektórzy docenią naszą kondycję oraz odwagę, inni zaś mogą uznać, że jesteśmy nieodpowiedzialni, skoro ryzykujemy zdrowiem i życiem dla przygody.

Internetowe wydawnictwo prasowe

Serwis Norbertinum.com.pl to najciekawsze wydarzenia z kraju i ze świata, ciekawe artykuły z dziedziny nauki, kultury, a także rzeczowe informacje prawne i ekonomiczne. Na Norbertinum.com.pl przeczytasz o wydarzeniach sportowych, poznasz ciekawe miejsca z działu turystyka i zapoznasz się z najnowszymi osiągnięciami techniki.

Kontakt

Sitte.pl

kom: 606 281 023
tel: 81 473 2011

e-mail:  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.