piątek, wrzesień 20, 2019
image image image image
Pracuj w domu i zarabiaj Istnieje duże grono osób, które pragnęłyby zarabiać pieniądze bez przymusu częstego opuszczania mieszkania. Dotyczy to zwłaszcza niepełnosprawnych, matek wychowujących małe dzieci a także osób, które rezydują daleko od miasta. Czytaj cały artykuł
Fizjologiczne właściwości silikonu Silikon, dzięki swoim niezwykłym właściwościom, stale zyskuje na znaczeniu jako uniwersalny materiał do produkcji różnego rodzaju wyrobów dla wielu gałęzi przemysłu. Do zalet silikonu należy odporność na działanie temperatur, wysoka elastyczność, a także duża trwałość. Nie bez znaczenia są również jego walory fizjologiczne. O jakich dokładnie właściwościach mowa i w jaki sposób wpływają one na obszar zastosowania silikonu? Czytaj cały artykuł
Fartuchy medyczne Fartuchy medyczne są nieodłącznym elementem odzieży każdego lekarza i pracowników służby zdrowia. Warto postawić na nowoczesny design - fartuch nie musi być nudny i staromodny. Szpitalna moda uległa przekształceniu, dlatego nawet w tym miejscu można poczuć powiew świeżości jeśli chodzi o odzież medyczną. Czytaj cały artykuł
Tapety w stylu glamour Angielskie słówko glamour oznacza bogactwo, dbałość o detale i wysmakowaną, choć niekiedy lekko staroświecką elegancję. Taki właśnie jest styl glamour, który może manifestować się w ubiorze, wykończeniu wnętrz, a nawet sposobie bycia. Dziś zastanówmy się nad stylem glam we wnętrzach oraz nad sposobem wykorzystania w nich ekskluzywnych tapet ściennych. Czytaj cały artykuł

Dlaczego sporty ekstremalne cieszą się tak dużą popularnością?

sporty ekstramalneNie da się ukryć, że sporty ekstremalne cieszą się coraz większą popularnością, nie tylko wśród osób aktywnie uprawiających sport, ale również wśród kibiców. Na przestrzeni ostatnich kilku lat pojawiło się wiele nowych dyscyplin, które możemy zaliczyć do ekstremalnych – co roku odbywa się również wiele imprez dla miłośników niezwykłych wyczynów sportowych. Skąd bierze się tak duża popularność tego typu dyscyplin?

Czym są sporty ekstremalne?

W mowie potocznej sportem ekstremalnym jest każda dyscyplina sportowa, której uprawianie wiąże się z większym ryzykiem, niż w przypadku innych dyscyplin. Nie ulega bowiem wątpliwości, że wśród amatorów sportów ekstremalnych znacznie częstsze są przypadki bolesnych kontuzji, trwałych uszkodzeń ciała, a nawet śmierci. Dlatego też do uprawiania sportów ekstremalnych niezbędna jest nie tylko znakomita kondycja fizyczna, ale również odpowiednie cechy osobowości, między innymi odwaga i skłonność do ryzyka. Praktycznie w każdej kategorii sportów znajdziemy przykłady dyscyplin ekstremalnych, przykładowo wśród sportów zimowych pozycję taką zajmują skoki i loty narciarskie bądź freestyle snowboarding.

Dlaczego lubimy sporty ekstremalne?

Ogromna popularność sportów ekstremalnych w dzisiejszych czasach to – według wielu badaczy – znak czasów, w jakich przyszło nam żyć. Zwróćmy uwagę, że nasze życie jest dużo bezpieczniejsze i bardziej wygodne, niż chociażby sto lat temu. Dostęp do opieki lekarskiej i pożywienia, rozwinięty system ochrony obywateli oraz wszechobecna technologia sprawiają, że rzadko jesteśmy wystawienia na niebezpieczeństwo, nie musimy walczyć o przeżycie tak samo, jak nasi przodkowie. Mimo to wiele osób odczuwa potrzebę dreszczyku emocji.

- "Brak zagrożenia rekompensujemy sobie na wiele sposobów – mówi przedstawiciel sklepu internetowego ze sprzętem sportowym Xtreme Shop - Dla jednych będzie to gra na giełdzie i niebezpieczne inwestowanie, dla innych właśnie sporty ekstremalne, które dają solidny zastrzyk adrenaliny".

Chęć przeżycia czegoś nowego

Innym symptomem tego, że żyjemy w bezpiecznych czasach jest to, że szukamy nowych wrażeń, chcemy doświadczać życia na 100%. Stąd bierze się popularność dyscyplin, które nam na to pozwalają, przykładowo skoki na bungee bądź ze spadochronem. Emocje towarzyszące takimi wyczynom pozostają nam we wspomnieniach na całe życie.

Chęć wyróżnienia się

Uprawianie sportów ekstremalnych daje nam nie tylko solidną dawkę żywych emocji – może również sprawić, że zwrócimy na siebie uwagę innych ludzi. Warto tylko pamiętać, że nie wszyscy będą nas postrzegać w dobrym świetle. Niektórzy docenią naszą kondycję oraz odwagę, inni zaś mogą uznać, że jesteśmy nieodpowiedzialni, skoro ryzykujemy zdrowiem i życiem dla przygody.

Internetowe wydawnictwo prasowe

Serwis Norbertinum.com.pl to najciekawsze wydarzenia z kraju i ze świata, ciekawe artykuły z dziedziny nauki, kultury, a także rzeczowe informacje prawne i ekonomiczne. Na Norbertinum.com.pl przeczytasz o wydarzeniach sportowych, poznasz ciekawe miejsca z działu turystyka i zapoznasz się z najnowszymi osiągnięciami techniki.

Kontakt

Sitte.pl

kom: 606 281 023
tel: 81 473 2011

e-mail:  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.