poniedziałek, luty 17, 2020
image image image image
Fajerwerki idealne na Sylwestra Planowanie sylwestra tygodniami, huczna zabawa, szampan i oczywiście fajerwerki... wszystko to składa się na wyjątkową imprezę, która pozostanie na długo w pamięci świętujących. Tradycja obchodzenia Nowego Roku jest znana wszystkim od wieków. Jej głównym punktem jest pokaz sztucznych ogni, odbywający się o godzinie 24:00. To wtedy żegnany jest Stary Rok i witany Nowy. Dziesiątki wystrzelonych petard rozjaśnia niebo. Jakie będą idealne? Czytaj cały artykuł
Akcesoria do drukarek warte zakupu Drukarki atramentowe i laserowe składają się z szeregu podzespołów. Mogą one ulegać zużyciu w wyniku codziennej eksploatacji urządzeń. Na szczęście większość z nich można zregenerować lub wymienić na nowe. Często alternatywą dla oryginalnych części są zamienniki. Dzięki temu tusze czy tonery można nabyć znacznie taniej. Zobacz, gdzie i co warto kupić. Czytaj cały artykuł
Kiedy opłaca się wynajem biura? Decydując się na prowadzenie własnej działalności gospodarczej, musimy mieć - poza dobry pomysłem, stosownym budżetem i samozaparciem – również odpowiedni lokal. Taką powierzchnię biurową możemy kupić lub wynająć. Ta druga opcja jest ostatnio znacznie popularniejsza. Na co zatem zwrócić uwagę, wynajmując odpowiednie biuro i kiedy nam się to opłaca? Czytaj cały artykuł
Zalety bloków mieszkalnych z windą Winda to w dzisiejszych czasach jeden z ważniejszych elementów wyposażenia każdego bloku mieszkalnego. Jej obecność ułatwia mieszkańcom przemieszczanie się. Zgodnie z obowiązującymi przepisami musi być ona zamontowana w obiektach o wysokości powyżej czterech pięter. Na jakie korzyści mogą liczyć lokatorzy po jej zamontowaniu? Czy w mniejszych budynkach również powinna się znaleźć? Czytaj cały artykuł

Filtry o dużej wydajności. Kiedy są przydatne?

filtry do wodyJakość wody to kwestia istotna nie tylko z punktu widzenia naszego zdrowia, ale również komfortu i ergonomiczności wykonywania codziennych czynności, takich jak higiena osobista, pranie, zmywanie naczyń etc. Rosnąca świadomość w tej kwestii powoduje, że coraz powszechniejsze staje się wykorzystanie filtrów, montowanych przed ujściem wody. Niektóre z nich odznaczają się wyższą niż standardowo wydajnością – gdzie są stosowane?

Wydajność filtra – co to znaczy?

Wydajność filtra to parametr mówiący nam o tym, jak dużo litrów wody filtr jest w stanie oczyścić w danej jednostce czasu. Przykładowo filtr Filtr dyskowy AZUD 2", który znajdziemy w ofercie firmy Global Water, charakteryzuje się wydajnością na poziomie 25 m3 na godzinę (m3 to 1000 litrów). Oznacza to, że w ciągu jednej minuty może on oczyścić aż blisko 420 litrów wody. Dla porównania wydajność typowych filtrów kuchennych utrzymuje się na poziomie około 4 do 8 litrów na minutę.

Gdzie stosowane są filtry u dużej wydajności?

Ze względu na swoją konstrukcję filtry takie jak wspomniany AZUD 2” stosowane są jako główne jednostki filtrujące w dużych budynkach, takich jak bloki mieszkalne, kamienice, biurowce – ogółem wszędzie tam, gdzie zapotrzebowanie na czystą wodę jest większe, niż w pojedynczym mieszkaniu. Zamontowanie ich eliminuje potrzebę montażu pomniejszych filtrów na każdym ujęciu wody osobno.

Różnorodność filtrów

Podobnie jak ich mniejsze odpowiedniki, filtry o dużej wydajności mogą pełnić różne funkcje w procesie uzdatniania wody. Wyróżnić wśród nich możemy m.in.

  • Filtry usuwające zanieczyszczenia mechaniczne – takie jak piasek i szlam. Przystosowane są one do oddzielania od wody cząsteczek o wielkości powyżej 130 mikronów. Stanowią one pierwszą fazę uzdatniania wody.
  • Zmiękczacze wody – wyposażone są w złoże jonowymienne, które podczas przepływu wody zamienia jony wapniowe i magnezowe zawarte w cieczy na jony sodu. W wyniku tego zmniejsza się napięcie powierzchniowe wody która od tej pory lepiej nawilża powierzchnie. Ponadto brak jonów wapniowych i magnezowych powoduje, że na częściach urządzeń takich jak pralki i zmywarki nie osadza się tzw. kamień kotłowy, który z czasem prowadzi do uszkodzenia mechanizmu.
  • Filtry UV – wewnątrz filtra znajduje się promiennik, emitujący promieniowanie ultrafioletowe w zakresie od 100 do 280 nm. Promieniowanie to jest szkodliwe dla znajdujących się w wodzie bakterii i innych mikroorganizmów – uszkadza ich DNA, powodując zatrzymanie ich funkcji metabolicznych, co oznacza ich obumarcie lub brak możliwości rozmnażania. Filtry tego typu są bardzo skuteczną i bezpieczną alternatywą dla chlorowania wody.

Internetowe wydawnictwo prasowe

Serwis Norbertinum.com.pl to najciekawsze wydarzenia z kraju i ze świata, ciekawe artykuły z dziedziny nauki, kultury, a także rzeczowe informacje prawne i ekonomiczne. Na Norbertinum.com.pl przeczytasz o wydarzeniach sportowych, poznasz ciekawe miejsca z działu turystyka i zapoznasz się z najnowszymi osiągnięciami techniki.

Kontakt

Sitte.pl

kom: 606 281 023
tel: 81 473 2011

e-mail:  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.