środa, sierpień 21, 2019
image image image image
Automaty przemysłowe wykorzystywane w optyce Profesjonalne automaty szlifierskie, które mogą być stosowane także w dużych zakładach przemysłowych, zajmujących się produkcją soczewek okularowych to urządzenia, które pozwalają na właściwe dopasowanie kształtu szkieł do kształtu oprawy okularowej. Ich funkcje znacząco ułatwiają pracę optyka oraz sprawiają, że proces produkcji okularów dla konkretnego pacjenta staje się znacznie krótszy. Czytaj cały artykuł
Czego nie może zabraknąć w żadnej restauracji? Branża gastronomiczna jest niezwykle konkurencyjna. Na sukces składa się wiele elementów. Zaliczyć można do nich sprzęt oraz wyposażenie. Dlatego warto jest wiedzieć, jaki sprzęt powinna posiadać każda restauracja, aby mogła oferować swoim klientom usługi najwyższej jakości. Czytaj cały artykuł
Zalety technologii HIFU HIFU, czyli zogniskowane ultradźwięki o dużym natężeniu (z ang. High Intensity Focused Ultrasound), to nowoczesna technologia wykorzystywana przede wszystkim w medycynie estetycznej. Umożliwia ona bezinwazyjne, precyzyjne i wysoce skuteczne oddziaływanie na głębokie warstwy skóry. Na czym dokładniej polega HIFU? Jak wyglądają zabiegi z użyciem tej technologii? Jakie są jej zalety? Poznaj zalety HIFU! Czytaj cały artykuł
Gadżety reklamowe - mały i tani nośnik reklamowy. W dzisiejszych czasach wielu przedsiębiorców skupiło niemalże całą swoją uwagę na wykorzystywaniu reklamowych możliwości, jakie oferuje Internet oraz różnorakie kanały komunikacji elektronicznej. Na dalszy plan schodzą natomiast rozwiązania o nieco bardziej tradycyjnym charakterze – zupełnie niesłusznie. Nie można bowiem zapominać, jak dużą rolę w kreowaniu pozytywnego wizerunku firmy, promowaniu danej marki i budowaniu określonych relacji z otoczeniem odgrywają gadżety reklamowe. Czytaj cały artykuł

Filtry o dużej wydajności. Kiedy są przydatne?

filtry do wodyJakość wody to kwestia istotna nie tylko z punktu widzenia naszego zdrowia, ale również komfortu i ergonomiczności wykonywania codziennych czynności, takich jak higiena osobista, pranie, zmywanie naczyń etc. Rosnąca świadomość w tej kwestii powoduje, że coraz powszechniejsze staje się wykorzystanie filtrów, montowanych przed ujściem wody. Niektóre z nich odznaczają się wyższą niż standardowo wydajnością – gdzie są stosowane?

Wydajność filtra – co to znaczy?

Wydajność filtra to parametr mówiący nam o tym, jak dużo litrów wody filtr jest w stanie oczyścić w danej jednostce czasu. Przykładowo filtr Filtr dyskowy AZUD 2", który znajdziemy w ofercie firmy Global Water, charakteryzuje się wydajnością na poziomie 25 m3 na godzinę (m3 to 1000 litrów). Oznacza to, że w ciągu jednej minuty może on oczyścić aż blisko 420 litrów wody. Dla porównania wydajność typowych filtrów kuchennych utrzymuje się na poziomie około 4 do 8 litrów na minutę.

Gdzie stosowane są filtry u dużej wydajności?

Ze względu na swoją konstrukcję filtry takie jak wspomniany AZUD 2” stosowane są jako główne jednostki filtrujące w dużych budynkach, takich jak bloki mieszkalne, kamienice, biurowce – ogółem wszędzie tam, gdzie zapotrzebowanie na czystą wodę jest większe, niż w pojedynczym mieszkaniu. Zamontowanie ich eliminuje potrzebę montażu pomniejszych filtrów na każdym ujęciu wody osobno.

Różnorodność filtrów

Podobnie jak ich mniejsze odpowiedniki, filtry o dużej wydajności mogą pełnić różne funkcje w procesie uzdatniania wody. Wyróżnić wśród nich możemy m.in.

  • Filtry usuwające zanieczyszczenia mechaniczne – takie jak piasek i szlam. Przystosowane są one do oddzielania od wody cząsteczek o wielkości powyżej 130 mikronów. Stanowią one pierwszą fazę uzdatniania wody.
  • Zmiękczacze wody – wyposażone są w złoże jonowymienne, które podczas przepływu wody zamienia jony wapniowe i magnezowe zawarte w cieczy na jony sodu. W wyniku tego zmniejsza się napięcie powierzchniowe wody która od tej pory lepiej nawilża powierzchnie. Ponadto brak jonów wapniowych i magnezowych powoduje, że na częściach urządzeń takich jak pralki i zmywarki nie osadza się tzw. kamień kotłowy, który z czasem prowadzi do uszkodzenia mechanizmu.
  • Filtry UV – wewnątrz filtra znajduje się promiennik, emitujący promieniowanie ultrafioletowe w zakresie od 100 do 280 nm. Promieniowanie to jest szkodliwe dla znajdujących się w wodzie bakterii i innych mikroorganizmów – uszkadza ich DNA, powodując zatrzymanie ich funkcji metabolicznych, co oznacza ich obumarcie lub brak możliwości rozmnażania. Filtry tego typu są bardzo skuteczną i bezpieczną alternatywą dla chlorowania wody.

Internetowe wydawnictwo prasowe

Serwis Norbertinum.com.pl to najciekawsze wydarzenia z kraju i ze świata, ciekawe artykuły z dziedziny nauki, kultury, a także rzeczowe informacje prawne i ekonomiczne. Na Norbertinum.com.pl przeczytasz o wydarzeniach sportowych, poznasz ciekawe miejsca z działu turystyka i zapoznasz się z najnowszymi osiągnięciami techniki.

Kontakt

Sitte.pl

kom: 606 281 023
tel: 81 473 2011

e-mail:  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.