piątek, październik 18, 2019
image image image image
Zadbany balkon Funkcjonalnie zaprojektowany taras może być dodatkowym pokojem w naszym mieszkaniu. O co trzeba zadbać? Czytaj cały artykuł
Etapy uzyskiwania uprawnień sepowskich Uprawnienia sepowskie umożliwiają wykonywanie prac w zakresie trzech kategorii – elektrycznej, energetycznej oraz gazowej. Niezależnie od rodzaju uprawnień w celu ich uzyskania należy odbyć stosowny kurs, zakończony egzaminem. Jakie dokładnie uprawnienia sepowskie można zdobyć? Gdzie najlepiej to zrobić i jak wygląda proces ich uzyskiwania? Czytaj cały artykuł
Pracuj w domu i zarabiaj Istnieje duże grono osób, które pragnęłyby zarabiać pieniądze bez przymusu częstego opuszczania mieszkania. Dotyczy to zwłaszcza niepełnosprawnych, matek wychowujących małe dzieci a także osób, które rezydują daleko od miasta. Czytaj cały artykuł
Fizjologiczne właściwości silikonu Silikon, dzięki swoim niezwykłym właściwościom, stale zyskuje na znaczeniu jako uniwersalny materiał do produkcji różnego rodzaju wyrobów dla wielu gałęzi przemysłu. Do zalet silikonu należy odporność na działanie temperatur, wysoka elastyczność, a także duża trwałość. Nie bez znaczenia są również jego walory fizjologiczne. O jakich dokładnie właściwościach mowa i w jaki sposób wpływają one na obszar zastosowania silikonu? Czytaj cały artykuł

Filtry o dużej wydajności. Kiedy są przydatne?

filtry do wodyJakość wody to kwestia istotna nie tylko z punktu widzenia naszego zdrowia, ale również komfortu i ergonomiczności wykonywania codziennych czynności, takich jak higiena osobista, pranie, zmywanie naczyń etc. Rosnąca świadomość w tej kwestii powoduje, że coraz powszechniejsze staje się wykorzystanie filtrów, montowanych przed ujściem wody. Niektóre z nich odznaczają się wyższą niż standardowo wydajnością – gdzie są stosowane?

Wydajność filtra – co to znaczy?

Wydajność filtra to parametr mówiący nam o tym, jak dużo litrów wody filtr jest w stanie oczyścić w danej jednostce czasu. Przykładowo filtr Filtr dyskowy AZUD 2", który znajdziemy w ofercie firmy Global Water, charakteryzuje się wydajnością na poziomie 25 m3 na godzinę (m3 to 1000 litrów). Oznacza to, że w ciągu jednej minuty może on oczyścić aż blisko 420 litrów wody. Dla porównania wydajność typowych filtrów kuchennych utrzymuje się na poziomie około 4 do 8 litrów na minutę.

Gdzie stosowane są filtry u dużej wydajności?

Ze względu na swoją konstrukcję filtry takie jak wspomniany AZUD 2” stosowane są jako główne jednostki filtrujące w dużych budynkach, takich jak bloki mieszkalne, kamienice, biurowce – ogółem wszędzie tam, gdzie zapotrzebowanie na czystą wodę jest większe, niż w pojedynczym mieszkaniu. Zamontowanie ich eliminuje potrzebę montażu pomniejszych filtrów na każdym ujęciu wody osobno.

Różnorodność filtrów

Podobnie jak ich mniejsze odpowiedniki, filtry o dużej wydajności mogą pełnić różne funkcje w procesie uzdatniania wody. Wyróżnić wśród nich możemy m.in.

  • Filtry usuwające zanieczyszczenia mechaniczne – takie jak piasek i szlam. Przystosowane są one do oddzielania od wody cząsteczek o wielkości powyżej 130 mikronów. Stanowią one pierwszą fazę uzdatniania wody.
  • Zmiękczacze wody – wyposażone są w złoże jonowymienne, które podczas przepływu wody zamienia jony wapniowe i magnezowe zawarte w cieczy na jony sodu. W wyniku tego zmniejsza się napięcie powierzchniowe wody która od tej pory lepiej nawilża powierzchnie. Ponadto brak jonów wapniowych i magnezowych powoduje, że na częściach urządzeń takich jak pralki i zmywarki nie osadza się tzw. kamień kotłowy, który z czasem prowadzi do uszkodzenia mechanizmu.
  • Filtry UV – wewnątrz filtra znajduje się promiennik, emitujący promieniowanie ultrafioletowe w zakresie od 100 do 280 nm. Promieniowanie to jest szkodliwe dla znajdujących się w wodzie bakterii i innych mikroorganizmów – uszkadza ich DNA, powodując zatrzymanie ich funkcji metabolicznych, co oznacza ich obumarcie lub brak możliwości rozmnażania. Filtry tego typu są bardzo skuteczną i bezpieczną alternatywą dla chlorowania wody.

Internetowe wydawnictwo prasowe

Serwis Norbertinum.com.pl to najciekawsze wydarzenia z kraju i ze świata, ciekawe artykuły z dziedziny nauki, kultury, a także rzeczowe informacje prawne i ekonomiczne. Na Norbertinum.com.pl przeczytasz o wydarzeniach sportowych, poznasz ciekawe miejsca z działu turystyka i zapoznasz się z najnowszymi osiągnięciami techniki.

Kontakt

Sitte.pl

kom: 606 281 023
tel: 81 473 2011

e-mail:  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.