wtorek, lipiec 16, 2019
image image image image
Zalety technologii HIFU HIFU, czyli zogniskowane ultradźwięki o dużym natężeniu (z ang. High Intensity Focused Ultrasound), to nowoczesna technologia wykorzystywana przede wszystkim w medycynie estetycznej. Umożliwia ona bezinwazyjne, precyzyjne i wysoce skuteczne oddziaływanie na głębokie warstwy skóry. Na czym dokładniej polega HIFU? Jak wyglądają zabiegi z użyciem tej technologii? Jakie są jej zalety? Poznaj zalety HIFU! Czytaj cały artykuł
Filtry o dużej wydajności. Kiedy są przydatne? Jakość wody to kwestia istotna nie tylko z punktu widzenia naszego zdrowia, ale również komfortu i ergonomiczności wykonywania codziennych czynności, takich jak higiena osobista, pranie, zmywanie naczyń etc. Rosnąca świadomość w tej kwestii powoduje, że coraz powszechniejsze staje się wykorzystanie filtrów, montowanych przed ujściem wody. Niektóre z nich odznaczają się wyższą niż standardowo wydajnością – gdzie są stosowane? Czytaj cały artykuł
Gadżety reklamowe - mały i tani nośnik reklamowy. W dzisiejszych czasach wielu przedsiębiorców skupiło niemalże całą swoją uwagę na wykorzystywaniu reklamowych możliwości, jakie oferuje Internet oraz różnorakie kanały komunikacji elektronicznej. Na dalszy plan schodzą natomiast rozwiązania o nieco bardziej tradycyjnym charakterze – zupełnie niesłusznie. Nie można bowiem zapominać, jak dużą rolę w kreowaniu pozytywnego wizerunku firmy, promowaniu danej marki i budowaniu określonych relacji z otoczeniem odgrywają gadżety reklamowe. Czytaj cały artykuł
Najmodniejsze tenisówki na lato Buty na okres wiosenno-letni powinny być przede wszystkim wygodne i w miarę możliwości przewiewne. Niestety nie w każdej sytuacji możemy ubrać sandały lub klapki, czasem konieczne są buty zamknięte, a tu najlepszym rozwiązaniem będą tenisówki. Czytaj cały artykuł

Filtry o dużej wydajności. Kiedy są przydatne?

filtry do wodyJakość wody to kwestia istotna nie tylko z punktu widzenia naszego zdrowia, ale również komfortu i ergonomiczności wykonywania codziennych czynności, takich jak higiena osobista, pranie, zmywanie naczyń etc. Rosnąca świadomość w tej kwestii powoduje, że coraz powszechniejsze staje się wykorzystanie filtrów, montowanych przed ujściem wody. Niektóre z nich odznaczają się wyższą niż standardowo wydajnością – gdzie są stosowane?

Wydajność filtra – co to znaczy?

Wydajność filtra to parametr mówiący nam o tym, jak dużo litrów wody filtr jest w stanie oczyścić w danej jednostce czasu. Przykładowo filtr Filtr dyskowy AZUD 2", który znajdziemy w ofercie firmy Global Water, charakteryzuje się wydajnością na poziomie 25 m3 na godzinę (m3 to 1000 litrów). Oznacza to, że w ciągu jednej minuty może on oczyścić aż blisko 420 litrów wody. Dla porównania wydajność typowych filtrów kuchennych utrzymuje się na poziomie około 4 do 8 litrów na minutę.

Gdzie stosowane są filtry u dużej wydajności?

Ze względu na swoją konstrukcję filtry takie jak wspomniany AZUD 2” stosowane są jako główne jednostki filtrujące w dużych budynkach, takich jak bloki mieszkalne, kamienice, biurowce – ogółem wszędzie tam, gdzie zapotrzebowanie na czystą wodę jest większe, niż w pojedynczym mieszkaniu. Zamontowanie ich eliminuje potrzebę montażu pomniejszych filtrów na każdym ujęciu wody osobno.

Różnorodność filtrów

Podobnie jak ich mniejsze odpowiedniki, filtry o dużej wydajności mogą pełnić różne funkcje w procesie uzdatniania wody. Wyróżnić wśród nich możemy m.in.

  • Filtry usuwające zanieczyszczenia mechaniczne – takie jak piasek i szlam. Przystosowane są one do oddzielania od wody cząsteczek o wielkości powyżej 130 mikronów. Stanowią one pierwszą fazę uzdatniania wody.
  • Zmiękczacze wody – wyposażone są w złoże jonowymienne, które podczas przepływu wody zamienia jony wapniowe i magnezowe zawarte w cieczy na jony sodu. W wyniku tego zmniejsza się napięcie powierzchniowe wody która od tej pory lepiej nawilża powierzchnie. Ponadto brak jonów wapniowych i magnezowych powoduje, że na częściach urządzeń takich jak pralki i zmywarki nie osadza się tzw. kamień kotłowy, który z czasem prowadzi do uszkodzenia mechanizmu.
  • Filtry UV – wewnątrz filtra znajduje się promiennik, emitujący promieniowanie ultrafioletowe w zakresie od 100 do 280 nm. Promieniowanie to jest szkodliwe dla znajdujących się w wodzie bakterii i innych mikroorganizmów – uszkadza ich DNA, powodując zatrzymanie ich funkcji metabolicznych, co oznacza ich obumarcie lub brak możliwości rozmnażania. Filtry tego typu są bardzo skuteczną i bezpieczną alternatywą dla chlorowania wody.

Internetowe wydawnictwo prasowe

Serwis Norbertinum.com.pl to najciekawsze wydarzenia z kraju i ze świata, ciekawe artykuły z dziedziny nauki, kultury, a także rzeczowe informacje prawne i ekonomiczne. Na Norbertinum.com.pl przeczytasz o wydarzeniach sportowych, poznasz ciekawe miejsca z działu turystyka i zapoznasz się z najnowszymi osiągnięciami techniki.

Kontakt

Sitte.pl

kom: 606 281 023
tel: 81 473 2011

e-mail:  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.