poniedziałek, luty 19, 2018
image image image image
Opieka nad rodzicami Statystycznie Polska jest na 77 miejscu w rankingu długości życia swoich obywateli. Statystyczny Polak żyje przeszło 76 lat, jednak nie zawsze ma zagwarantowaną godną starość. Osoby w podeszłym wieku zmagają się z wieloma chorobami, a opieką nad nimi obarczane są dzieci. Nie zawsze jednak, ze względu na pracę i obowiązki względem swoich dzieci mogą sprawować opiekę osobiście. Decydują się na usługi profesjonalnych opiekunek lub umieszczają rodziców w domach opieki. Czytaj cały artykuł
Wczasy nad morzem w miejscowości Pobierowo Pobierowo to mała nadmorska miejscowość położona w malowniczym zakątku województwa zachodniopomorskiego. Znajduje się ona między Rewalem i Dziwnowem, na terenie Wybrzeża Rewalskiego, znanego z czystych plaż oraz bogatego mikroklimatu. Spokojna okolica, szum morza i nadmorskie lasy zachęcają do spacerów i sprawiają, że Pobierowo jest jednym z częstszych wakacyjnych kierunków wśród Polaków. Czytaj cały artykuł
Zalety treningu cardio Trening cardio (trening wytrzymałościowy, aerobowy, tlenowy) to najczęściej polecany rodzaj aktywności fizycznej dla osób pragnących schudnąć. Z treningu cardio może korzystać praktycznie każdy bez względu na wiek, płeć, sprawność fizyczną. Ten rodzaj treningu pomoże nie tylko spalić tłuszcz, ale także pozbyć się cellulitu oraz wzmocnić cały organizm. Czytaj cały artykuł
5 powodów dlaczego nie warto robić sobie długów? Wszystkie zaległości trzeba prędzej czy później spłacić, jednak rzadko możemy uregulować jedynie kwotę zadłużenia. Zazwyczaj mamy do czynienia z kosztami dodatkowymi, które wynikają z opóźnień. Czytaj cały artykuł

Ubezpieczenie podróżne - wygoda i bezpieczeństwo

ub podroznePodróże potrafią dostarczyć mnóstwo emocji. Te pozytywne związane są ze zwiedzaniem pięknych, niepowtarzalnych miejsc, spotykaniem na swojej drodze niezwykłych ludzi. Czasem niestety pojawiają się negatywne emocje. Dostarcza ich choroba, która przytrafiła się podczas wyjazdu lub co gorsza nieszczęśliwy wypadek.

Bez względu na to, gdzie wybieramy się w podróż, czy będzie to odległy egzotyczny kraj, czy Polskie morze lub góry, wszędzie warto zadbać o bezpieczeństwo. Jak to zrobić? Wystarczy wykupić ubezpieczenie podróżne.

Nawet jeśli dba się o każdy szczegół wycieczki, nie da się przewidzieć zdarzeń losowych, wypadków, nagłych chorób czy kradzieży. Można się zaszczepić przeciwko egzotycznym chorobom, wykupić hotel w bezpiecznym rejonie świata, lecz nie ma się wpływu na wszystko.

Dlatego właśnie ubezpieczenia podróżne powinno być elementem podstawowego wyposażenia każdego turysty. Posiadanie takiej polisy pozwoli podróżować ze spokojną głową i świadomością, że jesteśmy właściwie przygotowani na każdą ewentualność.
Należy przy tym pamiętać, że często polecana jako absolutnie wystarczająca Europejska Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego (EKUZ), do której ma prawo każdy ubezpieczony polak nie gwarantuje pełnej ochrony. Pomijając już nawet kwestie usług medycznych, których pokrycie zależy od wewnętrznych regulacji konkretnych krajów i ich systemów służby zdrowia to posiadając jedynie EKUZ nie możemy liczyć na pokrycie kosztów dodatkowych związanych z wypadkami i leczeniem, jak np. koszty transportu sanitarnego, za który rachunki potrafią być bardzo wysokie. Dlatego tak ważne jest ubezpieczenie podróżne, które zadziała również tam, gdzie nie pomoże EKUZ. Wykupienie takiej polisy nie wiąże się z wysokimi kosztami. Cena ubezpieczenia uzależniona jest od rejonu świata do którego się wybieramy, jak również od wysokości ubezpieczenia i wybranego zakresu ochrony- podstawowego lub rozszerzonego. W zależności od wybranego wariantu koszt skutecznej polisy może wynosić kilka złotych dziennie.

Dodatkowo, wykupując ubezpieczenia podróżne możemy zabezpieczyć się również od innych zdarzeń, które potrafią być bardzo kosztowne. Oprócz podstawowych kosztów leczenia ubezpieczenie podróżne zawiera szereg opcji dodatkowych takich jak:

  • OC (odpowiedzialność cywilna) w życiu prywatnym i podczas uprawiania sportu,
  • ubezpieczenie bagażu i sprzętu sportowego,
  • koszty ratownictwa, poszukiwania i transportu medycznego do kraju;
  • NNW (ubezpieczenie od następstw nieszczęśliwych wypadków);

I co ważne, wcale nie trzeba wychodzić z domu aby wykupić taką polisę. Można kupić ubezpieczenie podróżne online na stronie nrnf.pl. To firma z dużym doświadczeniem specjalizująca się w tego typu ubezpieczeniach. Zawarcie umowy online jest w pełni bezpiecznie i pozwala zaoszczędzić sporo czasu.

Internetowe wydawnictwo prasowe

Serwis Norbertinum.com.pl to najciekawsze wydarzenia z kraju i ze świata, ciekawe artykuły z dziedziny nauki, kultury, a także rzeczowe informacje prawne i ekonomiczne. Na Norbertinum.com.pl przeczytasz o wydarzeniach sportowych, poznasz ciekawe miejsca z działu turystyka i zapoznasz się z najnowszymi osiągnięciami techniki.

Kontakt

Sitte.pl

kom: 606 281 023
tel: 81 473 2011

e-mail:  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.