poniedziałek, luty 19, 2018
image image image image
Opieka nad rodzicami Statystycznie Polska jest na 77 miejscu w rankingu długości życia swoich obywateli. Statystyczny Polak żyje przeszło 76 lat, jednak nie zawsze ma zagwarantowaną godną starość. Osoby w podeszłym wieku zmagają się z wieloma chorobami, a opieką nad nimi obarczane są dzieci. Nie zawsze jednak, ze względu na pracę i obowiązki względem swoich dzieci mogą sprawować opiekę osobiście. Decydują się na usługi profesjonalnych opiekunek lub umieszczają rodziców w domach opieki. Czytaj cały artykuł
Wczasy nad morzem w miejscowości Pobierowo Pobierowo to mała nadmorska miejscowość położona w malowniczym zakątku województwa zachodniopomorskiego. Znajduje się ona między Rewalem i Dziwnowem, na terenie Wybrzeża Rewalskiego, znanego z czystych plaż oraz bogatego mikroklimatu. Spokojna okolica, szum morza i nadmorskie lasy zachęcają do spacerów i sprawiają, że Pobierowo jest jednym z częstszych wakacyjnych kierunków wśród Polaków. Czytaj cały artykuł
Zalety treningu cardio Trening cardio (trening wytrzymałościowy, aerobowy, tlenowy) to najczęściej polecany rodzaj aktywności fizycznej dla osób pragnących schudnąć. Z treningu cardio może korzystać praktycznie każdy bez względu na wiek, płeć, sprawność fizyczną. Ten rodzaj treningu pomoże nie tylko spalić tłuszcz, ale także pozbyć się cellulitu oraz wzmocnić cały organizm. Czytaj cały artykuł
5 powodów dlaczego nie warto robić sobie długów? Wszystkie zaległości trzeba prędzej czy później spłacić, jednak rzadko możemy uregulować jedynie kwotę zadłużenia. Zazwyczaj mamy do czynienia z kosztami dodatkowymi, które wynikają z opóźnień. Czytaj cały artykuł

Na wakacje własnym samochodem

nawigacjaPlanując wyprawę na wakacje autem należy pamiętać o sprawdzeniu stanu technicznego pojazdu - poziomu olejów, zużycia klocków hamulcowych czy stanie zawieszenia. Od kondycji systemów elektronicznych i stanu mechanicznego zależy bezpieczeństwo podróżnych. Niesprawny samochód jest zagrożeniem dla wszystkich uczestników ruchu drogowego.

Diagnostyka auta

Diagnostyka komputerowa u specjalistów z Norauto jest najłatwiejszym sposobem na szybkie i efektywne sprawdzenie samochodu. Jej koszt to wydatek od około kilkudziesięciu do maksymalnie 100 złotych. Mechanik powinien w tej cenie sprawdzić stan układu hamulcowego, klimatyzacji, zawieszenia, silnika czy elektroniki. Samemu można skontrolować, czy np. ciśnienie w oponach jest w normie, jaki jest stan wycieraczek, koła zapasowego oraz lamp. Bardzo ważne jest sprawdzenie i w razie niedoboru uzupełnienie oleju silnikowego, wspomagania, jak i hamulcowego.

Zaplanuj trasę

Wybierając się w długą podróż, przygotowania powinno zacząć się od dokładnego zaplanowania trasy. Znając jej przebieg można ustalić miejsca na odpoczynek i nocleg. Zmęczenie jest największym wrogiem kierowcy i może prowadzić do poważnych wypadków. Przystanki należy robić co dwie godziny, a przerwy powinny trwać nie mniej niż 20 minut. Warto więc wybierać taką trasę, z której łatwo będziemy mogli zjechać na stację benzynową, zajazd czy parking.

Zaopatrzenie auta w razie awarii

Samochód powinien posiadać gaśnicę, apteczkę, kamizelkę czy trójkąt ostrzegawczy. Przed wyjazdem na wakacje warto jednak kupić również komplet olejów, prostownik do akumulatora, zapas bezpieczników, żarówek czy płynu do spryskiwaczy. W awaryjnych sytuacjach przyda się też linka do holowania, składany podnośnik i zestaw uniwersalnych kluczy.

Atlasy i mapy

Choć obecnie prawie każdy telefon ma dostęp do GPS, internetu i elektronicznych map, może zdarzyć się tak, że na trasie zabraknie zasięgu lub bateria się wyczerpie (pamiętaj o zakupie ładowarki samochodowej). Z tego powodu warto pomyśleć o "rozwiązaniach zapasowych", w postaci map i atlasów miejsc, w które się wybieramy.

Dodatkowe ubezpieczenie assistance

Wybierając się na wczasy za granicę, warto zastanowić się nad wykupieniem dodatkowego ubezpieczenia samochodu - assistance. Takie ubezpieczenie zagwarantuje kompleksową pomoc w razie kłopotów z autem za granicą. Pakiet assistance obejmuje zazwyczaj:

- pomoc tłumacza (przez telefon pomaga porozumieć się ze służbami medycznymi, urzędnikami, czy policją),
- pomoc mechanika na miejscu w razie awarii,
- holowanie pojazdu do miejsca naprawy,
- dostarczenie zastępczego pojazdu na czas naprawy.

Internetowe wydawnictwo prasowe

Serwis Norbertinum.com.pl to najciekawsze wydarzenia z kraju i ze świata, ciekawe artykuły z dziedziny nauki, kultury, a także rzeczowe informacje prawne i ekonomiczne. Na Norbertinum.com.pl przeczytasz o wydarzeniach sportowych, poznasz ciekawe miejsca z działu turystyka i zapoznasz się z najnowszymi osiągnięciami techniki.

Kontakt

Sitte.pl

kom: 606 281 023
tel: 81 473 2011

e-mail:  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.