wtorek, lipiec 16, 2019
image image image image
Zalety technologii HIFU HIFU, czyli zogniskowane ultradźwięki o dużym natężeniu (z ang. High Intensity Focused Ultrasound), to nowoczesna technologia wykorzystywana przede wszystkim w medycynie estetycznej. Umożliwia ona bezinwazyjne, precyzyjne i wysoce skuteczne oddziaływanie na głębokie warstwy skóry. Na czym dokładniej polega HIFU? Jak wyglądają zabiegi z użyciem tej technologii? Jakie są jej zalety? Poznaj zalety HIFU! Czytaj cały artykuł
Filtry o dużej wydajności. Kiedy są przydatne? Jakość wody to kwestia istotna nie tylko z punktu widzenia naszego zdrowia, ale również komfortu i ergonomiczności wykonywania codziennych czynności, takich jak higiena osobista, pranie, zmywanie naczyń etc. Rosnąca świadomość w tej kwestii powoduje, że coraz powszechniejsze staje się wykorzystanie filtrów, montowanych przed ujściem wody. Niektóre z nich odznaczają się wyższą niż standardowo wydajnością – gdzie są stosowane? Czytaj cały artykuł
Gadżety reklamowe - mały i tani nośnik reklamowy. W dzisiejszych czasach wielu przedsiębiorców skupiło niemalże całą swoją uwagę na wykorzystywaniu reklamowych możliwości, jakie oferuje Internet oraz różnorakie kanały komunikacji elektronicznej. Na dalszy plan schodzą natomiast rozwiązania o nieco bardziej tradycyjnym charakterze – zupełnie niesłusznie. Nie można bowiem zapominać, jak dużą rolę w kreowaniu pozytywnego wizerunku firmy, promowaniu danej marki i budowaniu określonych relacji z otoczeniem odgrywają gadżety reklamowe. Czytaj cały artykuł
Najmodniejsze tenisówki na lato Buty na okres wiosenno-letni powinny być przede wszystkim wygodne i w miarę możliwości przewiewne. Niestety nie w każdej sytuacji możemy ubrać sandały lub klapki, czasem konieczne są buty zamknięte, a tu najlepszym rozwiązaniem będą tenisówki. Czytaj cały artykuł

Na wakacje własnym samochodem

nawigacjaPlanując wyprawę na wakacje autem należy pamiętać o sprawdzeniu stanu technicznego pojazdu - poziomu olejów, zużycia klocków hamulcowych czy stanie zawieszenia. Od kondycji systemów elektronicznych i stanu mechanicznego zależy bezpieczeństwo podróżnych. Niesprawny samochód jest zagrożeniem dla wszystkich uczestników ruchu drogowego.

Diagnostyka auta

Diagnostyka komputerowa u specjalistów z Norauto jest najłatwiejszym sposobem na szybkie i efektywne sprawdzenie samochodu. Jej koszt to wydatek od około kilkudziesięciu do maksymalnie 100 złotych. Mechanik powinien w tej cenie sprawdzić stan układu hamulcowego, klimatyzacji, zawieszenia, silnika czy elektroniki. Samemu można skontrolować, czy np. ciśnienie w oponach jest w normie, jaki jest stan wycieraczek, koła zapasowego oraz lamp. Bardzo ważne jest sprawdzenie i w razie niedoboru uzupełnienie oleju silnikowego, wspomagania, jak i hamulcowego.

Zaplanuj trasę

Wybierając się w długą podróż, przygotowania powinno zacząć się od dokładnego zaplanowania trasy. Znając jej przebieg można ustalić miejsca na odpoczynek i nocleg. Zmęczenie jest największym wrogiem kierowcy i może prowadzić do poważnych wypadków. Przystanki należy robić co dwie godziny, a przerwy powinny trwać nie mniej niż 20 minut. Warto więc wybierać taką trasę, z której łatwo będziemy mogli zjechać na stację benzynową, zajazd czy parking.

Zaopatrzenie auta w razie awarii

Samochód powinien posiadać gaśnicę, apteczkę, kamizelkę czy trójkąt ostrzegawczy. Przed wyjazdem na wakacje warto jednak kupić również komplet olejów, prostownik do akumulatora, zapas bezpieczników, żarówek czy płynu do spryskiwaczy. W awaryjnych sytuacjach przyda się też linka do holowania, składany podnośnik i zestaw uniwersalnych kluczy.

Atlasy i mapy

Choć obecnie prawie każdy telefon ma dostęp do GPS, internetu i elektronicznych map, może zdarzyć się tak, że na trasie zabraknie zasięgu lub bateria się wyczerpie (pamiętaj o zakupie ładowarki samochodowej). Z tego powodu warto pomyśleć o "rozwiązaniach zapasowych", w postaci map i atlasów miejsc, w które się wybieramy.

Dodatkowe ubezpieczenie assistance

Wybierając się na wczasy za granicę, warto zastanowić się nad wykupieniem dodatkowego ubezpieczenia samochodu - assistance. Takie ubezpieczenie zagwarantuje kompleksową pomoc w razie kłopotów z autem za granicą. Pakiet assistance obejmuje zazwyczaj:

- pomoc tłumacza (przez telefon pomaga porozumieć się ze służbami medycznymi, urzędnikami, czy policją),
- pomoc mechanika na miejscu w razie awarii,
- holowanie pojazdu do miejsca naprawy,
- dostarczenie zastępczego pojazdu na czas naprawy.

Internetowe wydawnictwo prasowe

Serwis Norbertinum.com.pl to najciekawsze wydarzenia z kraju i ze świata, ciekawe artykuły z dziedziny nauki, kultury, a także rzeczowe informacje prawne i ekonomiczne. Na Norbertinum.com.pl przeczytasz o wydarzeniach sportowych, poznasz ciekawe miejsca z działu turystyka i zapoznasz się z najnowszymi osiągnięciami techniki.

Kontakt

Sitte.pl

kom: 606 281 023
tel: 81 473 2011

e-mail:  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.