wtorek, listopad 13, 2018
image image image image
Najlepsze sposoby na pachnące pranie Pachnące pranie to marzenie każdej gospodyni domowej. Zawsze chcemy, aby nasze ubrania były świeże, czyste i przyjemne w dotyku. Często jednak nie zależy to tylko od naszego płynu do prania. Bardzo dużym problemem może być sama pralka, która często pozostawia nieprzyjemny zapach na ubraniach. Jednak mamy na to sposób! Czytaj cały artykuł
Projektowanie systemu dedykowanego Współczesna sytuacja rynkowa wymusza na przedsiębiorstwach idealne dostosowanie do oczekiwań odbiorców. Jeśli chce się zrealizować wszystkie ich potrzeby, do prowadzenia transakcji potrzebny okaże się system dedykowany. Jego zamówienie przynosi profity również wspomnianemu przedsiębiorstwu, gdyż buduje ono siłę konkurencyjną. Dzięki systemowi dedykowanemu można dostarczać klientom usługi i rozwiązania, których nie mają u siebie inni. Można również realizować sprzedaże szybciej, łatwiej i z mniejszym ryzykiem błędów. Czytaj cały artykuł
Nowa norma w zakresie BHP Znany od wielu lat system OHSAS 18001 jest obecnie zastąpiony przez nową normę ISO 45001.  Jest to system zarządzania bezpieczeństwem i higieną pracy, którego celem jest poprawa poziomu bezpieczeństwa pracowników i ograniczenie ryzyka wypadków w miejscu pracy oraz rozwój chorób (przede wszystkim zawodowych). Czytaj cały artykuł
Czy kot widzi wszystkie kolory? Mówi się, że koty świetnie widzą w ciemności, ale krążą też opinie, że nie widzą wszystkich kolorów lub nawet, że widzą tylko czarny i biały. Czy to prawda? Jeśli interesuje Cię tego typu wiedza, na portalu Maxandmrau.pl dowiesz się więcej na temat królestwa zwierząt oraz opieki nad zwierzętami domowymi. Czytaj cały artykuł

Na wakacje własnym samochodem

nawigacjaPlanując wyprawę na wakacje autem należy pamiętać o sprawdzeniu stanu technicznego pojazdu - poziomu olejów, zużycia klocków hamulcowych czy stanie zawieszenia. Od kondycji systemów elektronicznych i stanu mechanicznego zależy bezpieczeństwo podróżnych. Niesprawny samochód jest zagrożeniem dla wszystkich uczestników ruchu drogowego.

Diagnostyka auta

Diagnostyka komputerowa u specjalistów z Norauto jest najłatwiejszym sposobem na szybkie i efektywne sprawdzenie samochodu. Jej koszt to wydatek od około kilkudziesięciu do maksymalnie 100 złotych. Mechanik powinien w tej cenie sprawdzić stan układu hamulcowego, klimatyzacji, zawieszenia, silnika czy elektroniki. Samemu można skontrolować, czy np. ciśnienie w oponach jest w normie, jaki jest stan wycieraczek, koła zapasowego oraz lamp. Bardzo ważne jest sprawdzenie i w razie niedoboru uzupełnienie oleju silnikowego, wspomagania, jak i hamulcowego.

Zaplanuj trasę

Wybierając się w długą podróż, przygotowania powinno zacząć się od dokładnego zaplanowania trasy. Znając jej przebieg można ustalić miejsca na odpoczynek i nocleg. Zmęczenie jest największym wrogiem kierowcy i może prowadzić do poważnych wypadków. Przystanki należy robić co dwie godziny, a przerwy powinny trwać nie mniej niż 20 minut. Warto więc wybierać taką trasę, z której łatwo będziemy mogli zjechać na stację benzynową, zajazd czy parking.

Zaopatrzenie auta w razie awarii

Samochód powinien posiadać gaśnicę, apteczkę, kamizelkę czy trójkąt ostrzegawczy. Przed wyjazdem na wakacje warto jednak kupić również komplet olejów, prostownik do akumulatora, zapas bezpieczników, żarówek czy płynu do spryskiwaczy. W awaryjnych sytuacjach przyda się też linka do holowania, składany podnośnik i zestaw uniwersalnych kluczy.

Atlasy i mapy

Choć obecnie prawie każdy telefon ma dostęp do GPS, internetu i elektronicznych map, może zdarzyć się tak, że na trasie zabraknie zasięgu lub bateria się wyczerpie (pamiętaj o zakupie ładowarki samochodowej). Z tego powodu warto pomyśleć o "rozwiązaniach zapasowych", w postaci map i atlasów miejsc, w które się wybieramy.

Dodatkowe ubezpieczenie assistance

Wybierając się na wczasy za granicę, warto zastanowić się nad wykupieniem dodatkowego ubezpieczenia samochodu - assistance. Takie ubezpieczenie zagwarantuje kompleksową pomoc w razie kłopotów z autem za granicą. Pakiet assistance obejmuje zazwyczaj:

- pomoc tłumacza (przez telefon pomaga porozumieć się ze służbami medycznymi, urzędnikami, czy policją),
- pomoc mechanika na miejscu w razie awarii,
- holowanie pojazdu do miejsca naprawy,
- dostarczenie zastępczego pojazdu na czas naprawy.

Internetowe wydawnictwo prasowe

Serwis Norbertinum.com.pl to najciekawsze wydarzenia z kraju i ze świata, ciekawe artykuły z dziedziny nauki, kultury, a także rzeczowe informacje prawne i ekonomiczne. Na Norbertinum.com.pl przeczytasz o wydarzeniach sportowych, poznasz ciekawe miejsca z działu turystyka i zapoznasz się z najnowszymi osiągnięciami techniki.

Kontakt

Sitte.pl

kom: 606 281 023
tel: 81 473 2011

e-mail:  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.