czwartek, luty 20, 2020
image image image image
Fajerwerki idealne na Sylwestra Planowanie sylwestra tygodniami, huczna zabawa, szampan i oczywiście fajerwerki... wszystko to składa się na wyjątkową imprezę, która pozostanie na długo w pamięci świętujących. Tradycja obchodzenia Nowego Roku jest znana wszystkim od wieków. Jej głównym punktem jest pokaz sztucznych ogni, odbywający się o godzinie 24:00. To wtedy żegnany jest Stary Rok i witany Nowy. Dziesiątki wystrzelonych petard rozjaśnia niebo. Jakie będą idealne? Czytaj cały artykuł
Akcesoria do drukarek warte zakupu Drukarki atramentowe i laserowe składają się z szeregu podzespołów. Mogą one ulegać zużyciu w wyniku codziennej eksploatacji urządzeń. Na szczęście większość z nich można zregenerować lub wymienić na nowe. Często alternatywą dla oryginalnych części są zamienniki. Dzięki temu tusze czy tonery można nabyć znacznie taniej. Zobacz, gdzie i co warto kupić. Czytaj cały artykuł
Kiedy opłaca się wynajem biura? Decydując się na prowadzenie własnej działalności gospodarczej, musimy mieć - poza dobry pomysłem, stosownym budżetem i samozaparciem – również odpowiedni lokal. Taką powierzchnię biurową możemy kupić lub wynająć. Ta druga opcja jest ostatnio znacznie popularniejsza. Na co zatem zwrócić uwagę, wynajmując odpowiednie biuro i kiedy nam się to opłaca? Czytaj cały artykuł
Zalety bloków mieszkalnych z windą Winda to w dzisiejszych czasach jeden z ważniejszych elementów wyposażenia każdego bloku mieszkalnego. Jej obecność ułatwia mieszkańcom przemieszczanie się. Zgodnie z obowiązującymi przepisami musi być ona zamontowana w obiektach o wysokości powyżej czterech pięter. Na jakie korzyści mogą liczyć lokatorzy po jej zamontowaniu? Czy w mniejszych budynkach również powinna się znaleźć? Czytaj cały artykuł

Na wakacje własnym samochodem

nawigacjaPlanując wyprawę na wakacje autem należy pamiętać o sprawdzeniu stanu technicznego pojazdu - poziomu olejów, zużycia klocków hamulcowych czy stanie zawieszenia. Od kondycji systemów elektronicznych i stanu mechanicznego zależy bezpieczeństwo podróżnych. Niesprawny samochód jest zagrożeniem dla wszystkich uczestników ruchu drogowego.

Diagnostyka auta

Diagnostyka komputerowa u specjalistów z Norauto jest najłatwiejszym sposobem na szybkie i efektywne sprawdzenie samochodu. Jej koszt to wydatek od około kilkudziesięciu do maksymalnie 100 złotych. Mechanik powinien w tej cenie sprawdzić stan układu hamulcowego, klimatyzacji, zawieszenia, silnika czy elektroniki. Samemu można skontrolować, czy np. ciśnienie w oponach jest w normie, jaki jest stan wycieraczek, koła zapasowego oraz lamp. Bardzo ważne jest sprawdzenie i w razie niedoboru uzupełnienie oleju silnikowego, wspomagania, jak i hamulcowego.

Zaplanuj trasę

Wybierając się w długą podróż, przygotowania powinno zacząć się od dokładnego zaplanowania trasy. Znając jej przebieg można ustalić miejsca na odpoczynek i nocleg. Zmęczenie jest największym wrogiem kierowcy i może prowadzić do poważnych wypadków. Przystanki należy robić co dwie godziny, a przerwy powinny trwać nie mniej niż 20 minut. Warto więc wybierać taką trasę, z której łatwo będziemy mogli zjechać na stację benzynową, zajazd czy parking.

Zaopatrzenie auta w razie awarii

Samochód powinien posiadać gaśnicę, apteczkę, kamizelkę czy trójkąt ostrzegawczy. Przed wyjazdem na wakacje warto jednak kupić również komplet olejów, prostownik do akumulatora, zapas bezpieczników, żarówek czy płynu do spryskiwaczy. W awaryjnych sytuacjach przyda się też linka do holowania, składany podnośnik i zestaw uniwersalnych kluczy.

Atlasy i mapy

Choć obecnie prawie każdy telefon ma dostęp do GPS, internetu i elektronicznych map, może zdarzyć się tak, że na trasie zabraknie zasięgu lub bateria się wyczerpie (pamiętaj o zakupie ładowarki samochodowej). Z tego powodu warto pomyśleć o "rozwiązaniach zapasowych", w postaci map i atlasów miejsc, w które się wybieramy.

Dodatkowe ubezpieczenie assistance

Wybierając się na wczasy za granicę, warto zastanowić się nad wykupieniem dodatkowego ubezpieczenia samochodu - assistance. Takie ubezpieczenie zagwarantuje kompleksową pomoc w razie kłopotów z autem za granicą. Pakiet assistance obejmuje zazwyczaj:

- pomoc tłumacza (przez telefon pomaga porozumieć się ze służbami medycznymi, urzędnikami, czy policją),
- pomoc mechanika na miejscu w razie awarii,
- holowanie pojazdu do miejsca naprawy,
- dostarczenie zastępczego pojazdu na czas naprawy.

Internetowe wydawnictwo prasowe

Serwis Norbertinum.com.pl to najciekawsze wydarzenia z kraju i ze świata, ciekawe artykuły z dziedziny nauki, kultury, a także rzeczowe informacje prawne i ekonomiczne. Na Norbertinum.com.pl przeczytasz o wydarzeniach sportowych, poznasz ciekawe miejsca z działu turystyka i zapoznasz się z najnowszymi osiągnięciami techniki.

Kontakt

Sitte.pl

kom: 606 281 023
tel: 81 473 2011

e-mail:  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.