wtorek, lipiec 16, 2019
image image image image
Zalety technologii HIFU HIFU, czyli zogniskowane ultradźwięki o dużym natężeniu (z ang. High Intensity Focused Ultrasound), to nowoczesna technologia wykorzystywana przede wszystkim w medycynie estetycznej. Umożliwia ona bezinwazyjne, precyzyjne i wysoce skuteczne oddziaływanie na głębokie warstwy skóry. Na czym dokładniej polega HIFU? Jak wyglądają zabiegi z użyciem tej technologii? Jakie są jej zalety? Poznaj zalety HIFU! Czytaj cały artykuł
Filtry o dużej wydajności. Kiedy są przydatne? Jakość wody to kwestia istotna nie tylko z punktu widzenia naszego zdrowia, ale również komfortu i ergonomiczności wykonywania codziennych czynności, takich jak higiena osobista, pranie, zmywanie naczyń etc. Rosnąca świadomość w tej kwestii powoduje, że coraz powszechniejsze staje się wykorzystanie filtrów, montowanych przed ujściem wody. Niektóre z nich odznaczają się wyższą niż standardowo wydajnością – gdzie są stosowane? Czytaj cały artykuł
Gadżety reklamowe - mały i tani nośnik reklamowy. W dzisiejszych czasach wielu przedsiębiorców skupiło niemalże całą swoją uwagę na wykorzystywaniu reklamowych możliwości, jakie oferuje Internet oraz różnorakie kanały komunikacji elektronicznej. Na dalszy plan schodzą natomiast rozwiązania o nieco bardziej tradycyjnym charakterze – zupełnie niesłusznie. Nie można bowiem zapominać, jak dużą rolę w kreowaniu pozytywnego wizerunku firmy, promowaniu danej marki i budowaniu określonych relacji z otoczeniem odgrywają gadżety reklamowe. Czytaj cały artykuł
Najmodniejsze tenisówki na lato Buty na okres wiosenno-letni powinny być przede wszystkim wygodne i w miarę możliwości przewiewne. Niestety nie w każdej sytuacji możemy ubrać sandały lub klapki, czasem konieczne są buty zamknięte, a tu najlepszym rozwiązaniem będą tenisówki. Czytaj cały artykuł

Jak nietypowo można spędzić ferie zimowe?

zima morzeZimowe szaleństwo ogarnia nas jeszcze zanim pojawi się pierwszy śnieg. Wiele osób już z rocznym wyprzedzenie planuje ferie w górach, chcąc zarezerwować sobie najlepsze miejsce na wypoczynek blisko kompleksu narciarskiego. Nie wszyscy są jednak pasjonatami szusowania po stoku. Czy zatem muszą oni spędzać ferie w domu? Być może warto jest obrać zupełnie przeciwny kierunek wypoczynku – Morze Bałtyckie.

Zdrowy wypoczynek nad morzem

Nigdy nie jest za późno, żeby zadbać o swoje zdrowie. Zima zazwyczaj kojarzy nam się z osłabieniem organizmu i epidemią przeziębień. W szczególnie mroźne dni unikamy wychodzenia na świeże powietrze i w taki oto sposób czekamy na pierwsze dni, kiedy będzie można cieszyć się słoneczną i ciepła pogodą. Okazuje się jednak, że to zimą mikroklimat nad morzem jest najkorzystniejszy dla człowieka. Wszystko to za sprawą jodu, kiedy to w tym okresie jego stężenie jest najwyższe. Jego niedobór niekorzystnie wpływa na funkcjonowanie naszej tarczycy, a u dzieci spowalnia wzrost i fizyczny rozwój w okresie dojrzewania.

Jod jest niezbędnym pierwiastkiem dla naszego organizmu. Nie tylko sprzyja prawidłowemu funkcjonowaniu tarczycy, ale również reguluje pracę innych narządów, jak skóra, włosy i paznokcie. Może okazać się zbawienny w procesie odchudzania, gdyż przyśpiesza metabolizm i tym samym sprzyja utracie nadmiernym kilogramom.

Dla aktywnych „FitFreaków” i miłośników relaksu

Zima nad morzem pomaga dostrzec w tym regionie zupełnie inne piękno, które znamy z wakacyjnych wyjazdów. Pomimo niekiedy silnego wiatru na plażach pojawia się w tym okresie coraz więcej turystów. Szum fal i śpiew mew przyciąga turystów, którzy chcą pooddychać świeżym powietrzem i zaczerpnąć jodu, którego w takich ilościach nie znajdą w żadnym innym regionie Polski. Nie tylko natura, ale również hotele i pensjonaty dają z siebie wszystko, aby zapewnić turystom atrakcyjny wypoczynek. W hotelu Rosevia w Jastrzębiej Górze możemy jednocześnie skorzystać z hotelowej siłowni i sali kominkowej, gdzie poczujemy prawdziwą magię tego miejsca. W restauracjach szefowie kuchni serwują przysmaki, w których główną rolę na talerzach odgrywają oczywiście świeże ryby. Będąc w hotelu Rosevia, warto jest wybrać się na kolację do restauracji Natura, gdzie szef kuchni uraczy nas wykwintnymi daniami z kuchni polskiej wzbogaconych o elementy kuchni molekularnej.

Nadmorskie kurorty zimą mają bardzo dużo do zaoferowania swoim turytom. Może więc warto w przyszłe ferie zasmakować morskiego klimatu.

Internetowe wydawnictwo prasowe

Serwis Norbertinum.com.pl to najciekawsze wydarzenia z kraju i ze świata, ciekawe artykuły z dziedziny nauki, kultury, a także rzeczowe informacje prawne i ekonomiczne. Na Norbertinum.com.pl przeczytasz o wydarzeniach sportowych, poznasz ciekawe miejsca z działu turystyka i zapoznasz się z najnowszymi osiągnięciami techniki.

Kontakt

Sitte.pl

kom: 606 281 023
tel: 81 473 2011

e-mail:  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.