wtorek, listopad 13, 2018
image image image image
Najlepsze sposoby na pachnące pranie Pachnące pranie to marzenie każdej gospodyni domowej. Zawsze chcemy, aby nasze ubrania były świeże, czyste i przyjemne w dotyku. Często jednak nie zależy to tylko od naszego płynu do prania. Bardzo dużym problemem może być sama pralka, która często pozostawia nieprzyjemny zapach na ubraniach. Jednak mamy na to sposób! Czytaj cały artykuł
Projektowanie systemu dedykowanego Współczesna sytuacja rynkowa wymusza na przedsiębiorstwach idealne dostosowanie do oczekiwań odbiorców. Jeśli chce się zrealizować wszystkie ich potrzeby, do prowadzenia transakcji potrzebny okaże się system dedykowany. Jego zamówienie przynosi profity również wspomnianemu przedsiębiorstwu, gdyż buduje ono siłę konkurencyjną. Dzięki systemowi dedykowanemu można dostarczać klientom usługi i rozwiązania, których nie mają u siebie inni. Można również realizować sprzedaże szybciej, łatwiej i z mniejszym ryzykiem błędów. Czytaj cały artykuł
Nowa norma w zakresie BHP Znany od wielu lat system OHSAS 18001 jest obecnie zastąpiony przez nową normę ISO 45001.  Jest to system zarządzania bezpieczeństwem i higieną pracy, którego celem jest poprawa poziomu bezpieczeństwa pracowników i ograniczenie ryzyka wypadków w miejscu pracy oraz rozwój chorób (przede wszystkim zawodowych). Czytaj cały artykuł
Czy kot widzi wszystkie kolory? Mówi się, że koty świetnie widzą w ciemności, ale krążą też opinie, że nie widzą wszystkich kolorów lub nawet, że widzą tylko czarny i biały. Czy to prawda? Jeśli interesuje Cię tego typu wiedza, na portalu Maxandmrau.pl dowiesz się więcej na temat królestwa zwierząt oraz opieki nad zwierzętami domowymi. Czytaj cały artykuł

Jak nietypowo można spędzić ferie zimowe?

zima morzeZimowe szaleństwo ogarnia nas jeszcze zanim pojawi się pierwszy śnieg. Wiele osób już z rocznym wyprzedzenie planuje ferie w górach, chcąc zarezerwować sobie najlepsze miejsce na wypoczynek blisko kompleksu narciarskiego. Nie wszyscy są jednak pasjonatami szusowania po stoku. Czy zatem muszą oni spędzać ferie w domu? Być może warto jest obrać zupełnie przeciwny kierunek wypoczynku – Morze Bałtyckie.

Zdrowy wypoczynek nad morzem

Nigdy nie jest za późno, żeby zadbać o swoje zdrowie. Zima zazwyczaj kojarzy nam się z osłabieniem organizmu i epidemią przeziębień. W szczególnie mroźne dni unikamy wychodzenia na świeże powietrze i w taki oto sposób czekamy na pierwsze dni, kiedy będzie można cieszyć się słoneczną i ciepła pogodą. Okazuje się jednak, że to zimą mikroklimat nad morzem jest najkorzystniejszy dla człowieka. Wszystko to za sprawą jodu, kiedy to w tym okresie jego stężenie jest najwyższe. Jego niedobór niekorzystnie wpływa na funkcjonowanie naszej tarczycy, a u dzieci spowalnia wzrost i fizyczny rozwój w okresie dojrzewania.

Jod jest niezbędnym pierwiastkiem dla naszego organizmu. Nie tylko sprzyja prawidłowemu funkcjonowaniu tarczycy, ale również reguluje pracę innych narządów, jak skóra, włosy i paznokcie. Może okazać się zbawienny w procesie odchudzania, gdyż przyśpiesza metabolizm i tym samym sprzyja utracie nadmiernym kilogramom.

Dla aktywnych „FitFreaków” i miłośników relaksu

Zima nad morzem pomaga dostrzec w tym regionie zupełnie inne piękno, które znamy z wakacyjnych wyjazdów. Pomimo niekiedy silnego wiatru na plażach pojawia się w tym okresie coraz więcej turystów. Szum fal i śpiew mew przyciąga turystów, którzy chcą pooddychać świeżym powietrzem i zaczerpnąć jodu, którego w takich ilościach nie znajdą w żadnym innym regionie Polski. Nie tylko natura, ale również hotele i pensjonaty dają z siebie wszystko, aby zapewnić turystom atrakcyjny wypoczynek. W hotelu Rosevia w Jastrzębiej Górze możemy jednocześnie skorzystać z hotelowej siłowni i sali kominkowej, gdzie poczujemy prawdziwą magię tego miejsca. W restauracjach szefowie kuchni serwują przysmaki, w których główną rolę na talerzach odgrywają oczywiście świeże ryby. Będąc w hotelu Rosevia, warto jest wybrać się na kolację do restauracji Natura, gdzie szef kuchni uraczy nas wykwintnymi daniami z kuchni polskiej wzbogaconych o elementy kuchni molekularnej.

Nadmorskie kurorty zimą mają bardzo dużo do zaoferowania swoim turytom. Może więc warto w przyszłe ferie zasmakować morskiego klimatu.

Internetowe wydawnictwo prasowe

Serwis Norbertinum.com.pl to najciekawsze wydarzenia z kraju i ze świata, ciekawe artykuły z dziedziny nauki, kultury, a także rzeczowe informacje prawne i ekonomiczne. Na Norbertinum.com.pl przeczytasz o wydarzeniach sportowych, poznasz ciekawe miejsca z działu turystyka i zapoznasz się z najnowszymi osiągnięciami techniki.

Kontakt

Sitte.pl

kom: 606 281 023
tel: 81 473 2011

e-mail:  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.