piątek, wrzesień 20, 2019
image image image image
Pracuj w domu i zarabiaj Istnieje duże grono osób, które pragnęłyby zarabiać pieniądze bez przymusu częstego opuszczania mieszkania. Dotyczy to zwłaszcza niepełnosprawnych, matek wychowujących małe dzieci a także osób, które rezydują daleko od miasta. Czytaj cały artykuł
Fizjologiczne właściwości silikonu Silikon, dzięki swoim niezwykłym właściwościom, stale zyskuje na znaczeniu jako uniwersalny materiał do produkcji różnego rodzaju wyrobów dla wielu gałęzi przemysłu. Do zalet silikonu należy odporność na działanie temperatur, wysoka elastyczność, a także duża trwałość. Nie bez znaczenia są również jego walory fizjologiczne. O jakich dokładnie właściwościach mowa i w jaki sposób wpływają one na obszar zastosowania silikonu? Czytaj cały artykuł
Fartuchy medyczne Fartuchy medyczne są nieodłącznym elementem odzieży każdego lekarza i pracowników służby zdrowia. Warto postawić na nowoczesny design - fartuch nie musi być nudny i staromodny. Szpitalna moda uległa przekształceniu, dlatego nawet w tym miejscu można poczuć powiew świeżości jeśli chodzi o odzież medyczną. Czytaj cały artykuł
Tapety w stylu glamour Angielskie słówko glamour oznacza bogactwo, dbałość o detale i wysmakowaną, choć niekiedy lekko staroświecką elegancję. Taki właśnie jest styl glamour, który może manifestować się w ubiorze, wykończeniu wnętrz, a nawet sposobie bycia. Dziś zastanówmy się nad stylem glam we wnętrzach oraz nad sposobem wykorzystania w nich ekskluzywnych tapet ściennych. Czytaj cały artykuł

Kaszmir, jedwab, bawełna na jedwabnym szlaku - wartościowe pamiątki z wakacji.

asianbazaarCoraz większą popularnością wśród polskich turystów cieszą się mniej lub bardziej egzotyczne wakacje. Z większą chęcią wybieramy kierunki azjatyckie, chcemy poszerzać horyzonty, poznawać nowe kultury, zwiedzać świat. Na azjatyckich bazarach, targowiskach roi się od pamiątek - od mydła po powidła, wszystko czego dusza zapragnie i przed czym portfel turysty otworzy się sam. Co warto kupić na egzotycznych wakacjach, z czego zrobimy największy użytek?

Jedwab w tysiącu i jednym kolorze.

Z pewnością jedną z atrakcji dla turystów podczas wczasów na Bałkanach lub w Azji jest wizyta, mniej lub bardziej zaplanowana, na lokalnych bazarach. Łatwo tu o oczopląs, kolory i szeroka oferta biją po oczach. Po wizycie na pierwszym straganie już wiesz, że nie wyjdziesz stąd z pustymi rękami. Od tysięcy lat te kraje żyły z handlu tkaninami, zwłaszcza jedwabiem, bawełną i kaszmirem. I o ile jedwab i bawełna to produkty lokalne, o tyle kaszmir sprowadzano głównie z Indii. Bogactwo kolorów tkanin powala na kolana, dodatkowo ceny na te tkaniny są o wiele niższe (przynajmniej dwukrotnie) od stawek w Polsce. A odczucia przy kontakcie skóry z tymi rarytasami są bezcenne.

Jedwab - szlachetny materiał na apaszki i szale.

Jedwab to materiał całkowicie pochodzenia zwierzęcego, nici jedwabne są produkowane przez owady, zwane jedwabnikami. Tkanina jedwabna charakteryzuje się niezwykłą miękkością, delikatnością i rozciągliwością. Doskonale też przepuszcza powietrze, zapewnia komfort noszenia również latem w czasie upałów, gdyż ciało się nie poci dzięki świetnej cyrkulacji powietrza. To absolutnie jeden z rarytasów we włókiennictwie. Używa się go do szycia ubrań, apaszek, chust, szali, ale też i pościeli.

Kaszmir - lekki powiew z Himalajów.

Kaszmir to nic innego, jak wełna z kóz himalajskich. Występuje tylko w jednym miejscu na świecie, właśnie w Himalajach. Wełna ta zapewnia kozom ciepło przy niskich temperaturach oraz doskonale odprowadza wilgoć w ciepłe dni. Tak samo właśnie zachowuje się kaszmir - tkanina, która powstaje z tej wełny. Wykorzystuje się ją do szycia ciepłych zimowych swetrów, szali, ale też przepięknie ręcznie malowanych apaszek.

Bawełna - wysoka jakość, gruby splot.

Bawełna jest produktem roślinnym, ma niezwykle uniwersalne zastosowanie. Dobra gatunkowo bawełna, często z domieszką jedwabiu lub kaszmiru jest wykorzystywana do produkcji pięknych apaszek, które w dotyku są niemal tak samo miękkie co te z samego jedwabiu, dla niewprawnego oka nie do odróżnienia (pozwala to nieco obniżyć cenę sprzedaży). Bawełna, co ważne, charakteryzuje się większą wytrzymałością w porównaniu z jedwabiem czy kaszmirem, można ją prać w wyższych temperaturach - nawet w 60% w przypadku ręczników, czy pościeli, a także suszyć w suszarce bębnowej.


Co zatem najlepiej się sprawdzi w naszej szafie?

Wszystkie opisane powyżej rodzaje tkanin mają niezastąpione właściwości, a produkty z nich uszyte posłużą z pewnością wiele lat, jeśli nie całe życie. Należy tylko pamiętać, by zwracać uwagę na metki i wybierać sprawdzonych producentów tkanin, by nie mieć przykrych wspomnień z wakacyjnych zakupów. Ręcznie zdobione apaszki, ciepłe szale przeplatane nićmi w różnych kolorach, chusty z niesamowitymi ornamentami - to wszystko powinno na stałe zagościć w szafie każdej turystki, przypominając jej o tamtych pięknych słonecznych chwilach i przenosząc w orientalny świat tysiąca i jednej nocy.

Cudownie miękka i jakościowa bawełna dostępna również w sklepie BawelnaTkaniny

Internetowe wydawnictwo prasowe

Serwis Norbertinum.com.pl to najciekawsze wydarzenia z kraju i ze świata, ciekawe artykuły z dziedziny nauki, kultury, a także rzeczowe informacje prawne i ekonomiczne. Na Norbertinum.com.pl przeczytasz o wydarzeniach sportowych, poznasz ciekawe miejsca z działu turystyka i zapoznasz się z najnowszymi osiągnięciami techniki.

Kontakt

Sitte.pl

kom: 606 281 023
tel: 81 473 2011

e-mail:  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.