piątek, wrzesień 20, 2019
image image image image
Pracuj w domu i zarabiaj Istnieje duże grono osób, które pragnęłyby zarabiać pieniądze bez przymusu częstego opuszczania mieszkania. Dotyczy to zwłaszcza niepełnosprawnych, matek wychowujących małe dzieci a także osób, które rezydują daleko od miasta. Czytaj cały artykuł
Fizjologiczne właściwości silikonu Silikon, dzięki swoim niezwykłym właściwościom, stale zyskuje na znaczeniu jako uniwersalny materiał do produkcji różnego rodzaju wyrobów dla wielu gałęzi przemysłu. Do zalet silikonu należy odporność na działanie temperatur, wysoka elastyczność, a także duża trwałość. Nie bez znaczenia są również jego walory fizjologiczne. O jakich dokładnie właściwościach mowa i w jaki sposób wpływają one na obszar zastosowania silikonu? Czytaj cały artykuł
Fartuchy medyczne Fartuchy medyczne są nieodłącznym elementem odzieży każdego lekarza i pracowników służby zdrowia. Warto postawić na nowoczesny design - fartuch nie musi być nudny i staromodny. Szpitalna moda uległa przekształceniu, dlatego nawet w tym miejscu można poczuć powiew świeżości jeśli chodzi o odzież medyczną. Czytaj cały artykuł
Tapety w stylu glamour Angielskie słówko glamour oznacza bogactwo, dbałość o detale i wysmakowaną, choć niekiedy lekko staroświecką elegancję. Taki właśnie jest styl glamour, który może manifestować się w ubiorze, wykończeniu wnętrz, a nawet sposobie bycia. Dziś zastanówmy się nad stylem glam we wnętrzach oraz nad sposobem wykorzystania w nich ekskluzywnych tapet ściennych. Czytaj cały artykuł

Przewóz zwierząt w wynajmowanych samochodach. Czy to dozwolone?

pies w samochodziePodróże wynajętym samochodem cieszą się coraz większą popularnością. Jednocześnie wiele osób nie wyobraża sobie wakacji bez ulubionego pupila – psa czy kota. Jednak czy wypożyczonym autem można wozić swojego futrzanego przyjaciela? Coraz więcej wypożyczalni dopuszcza taką opcję. W końcu zwierzę jest częścią rodziny. Warto jednak przestrzegać podstawowych zasad.

Zawsze warto zapytać

Większość wypożyczalni działających w Polsce pozwala na to, aby w wypożyczonym pojeździe było przewożone zwierzę, o ile przestrzegane są pewne zasady – tak jest na przykład w przypadku elastycznej oferty wypożyczalni Abacus Cars. Samochód musi być utrzymany w należytej czystości. Dla osób odpowiedzialnych nie jest to w praktyce większy problem. Niekiedy agencje, które zajmują się wynajmem samochodów i pozwalają na obecność w nich zwierząt, nie informują o tym fakcie. Dlatego właściciele czworonogów mogą mieć problem podczas poszukiwania informacji na ten temat w sieci. Warto więc o szczegóły dopytać się podczas rezerwacji pojazdu na dany okres.

Najważniejsze: nie nabrudzić

Dla wypożyczalni samochodów najważniejsze jest to, aby pojazd był utrzymany w należytej czystości. Dlatego osoby, które nie posprzątają po sobie auta, muszą liczyć się z ryzykiem naliczenia z tego tytułu dodatkowej opłaty. Jeśli zwierzę np. pies czy kot wyrządzi w aucie szkody, trzeba za to oczywiście zapłacić. Właściciel zwierzaka ponosi pełną odpowiedzialność związane z naprawą samochodu na skutek działania jego podopiecznego. Warto zdawać sobie sprawę i podejść do podróży z czworonogiem w sposób odpowiedzialny. O czym w tym przypadku warto w takim razie pamiętać?

Czego należy przestrzegać?

Przede wszystkim dobrze jest użyć specjalnego siedziska lub koca dla zwierzaka, aby na siedzeniu nie została zbyt duża ilość jego sierści. Podczas wsiadania i wysiadania z auta psa należy zachować ostrożność, aby przypadkowo nie uszkodzić lakieru. Zwierzę musi być transportowane w sposób maksymalnie dla niego bezpieczny. Małe zwierzaki mogą być przewożone np. w specjalnym boksie transportowym. Przed oddaniem pożyczonego samochodu trzeba go zawsze dokładnie odkurzyć, a w razie potrzeby umyć. W zasadzie wynajęty pojazd należy po prostu traktować jak własny i o niego dbać. Obecnie wypożyczalnie samochodów coraz częściej nie zabraniają przewożenia w wynajętym samochodzie zwierząt np. psów czy kotów. Można więc zdecydować się zarówno na przestronnego SUV-a, jak i klasyczny samochód miejski.

 

Internetowe wydawnictwo prasowe

Serwis Norbertinum.com.pl to najciekawsze wydarzenia z kraju i ze świata, ciekawe artykuły z dziedziny nauki, kultury, a także rzeczowe informacje prawne i ekonomiczne. Na Norbertinum.com.pl przeczytasz o wydarzeniach sportowych, poznasz ciekawe miejsca z działu turystyka i zapoznasz się z najnowszymi osiągnięciami techniki.

Kontakt

Sitte.pl

kom: 606 281 023
tel: 81 473 2011

e-mail:  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.