czwartek, luty 20, 2020
image image image image
Fajerwerki idealne na Sylwestra Planowanie sylwestra tygodniami, huczna zabawa, szampan i oczywiście fajerwerki... wszystko to składa się na wyjątkową imprezę, która pozostanie na długo w pamięci świętujących. Tradycja obchodzenia Nowego Roku jest znana wszystkim od wieków. Jej głównym punktem jest pokaz sztucznych ogni, odbywający się o godzinie 24:00. To wtedy żegnany jest Stary Rok i witany Nowy. Dziesiątki wystrzelonych petard rozjaśnia niebo. Jakie będą idealne? Czytaj cały artykuł
Akcesoria do drukarek warte zakupu Drukarki atramentowe i laserowe składają się z szeregu podzespołów. Mogą one ulegać zużyciu w wyniku codziennej eksploatacji urządzeń. Na szczęście większość z nich można zregenerować lub wymienić na nowe. Często alternatywą dla oryginalnych części są zamienniki. Dzięki temu tusze czy tonery można nabyć znacznie taniej. Zobacz, gdzie i co warto kupić. Czytaj cały artykuł
Kiedy opłaca się wynajem biura? Decydując się na prowadzenie własnej działalności gospodarczej, musimy mieć - poza dobry pomysłem, stosownym budżetem i samozaparciem – również odpowiedni lokal. Taką powierzchnię biurową możemy kupić lub wynająć. Ta druga opcja jest ostatnio znacznie popularniejsza. Na co zatem zwrócić uwagę, wynajmując odpowiednie biuro i kiedy nam się to opłaca? Czytaj cały artykuł
Zalety bloków mieszkalnych z windą Winda to w dzisiejszych czasach jeden z ważniejszych elementów wyposażenia każdego bloku mieszkalnego. Jej obecność ułatwia mieszkańcom przemieszczanie się. Zgodnie z obowiązującymi przepisami musi być ona zamontowana w obiektach o wysokości powyżej czterech pięter. Na jakie korzyści mogą liczyć lokatorzy po jej zamontowaniu? Czy w mniejszych budynkach również powinna się znaleźć? Czytaj cały artykuł

Przewóz zwierząt w wynajmowanych samochodach. Czy to dozwolone?

pies w samochodziePodróże wynajętym samochodem cieszą się coraz większą popularnością. Jednocześnie wiele osób nie wyobraża sobie wakacji bez ulubionego pupila – psa czy kota. Jednak czy wypożyczonym autem można wozić swojego futrzanego przyjaciela? Coraz więcej wypożyczalni dopuszcza taką opcję. W końcu zwierzę jest częścią rodziny. Warto jednak przestrzegać podstawowych zasad.

Zawsze warto zapytać

Większość wypożyczalni działających w Polsce pozwala na to, aby w wypożyczonym pojeździe było przewożone zwierzę, o ile przestrzegane są pewne zasady – tak jest na przykład w przypadku elastycznej oferty wypożyczalni Abacus Cars. Samochód musi być utrzymany w należytej czystości. Dla osób odpowiedzialnych nie jest to w praktyce większy problem. Niekiedy agencje, które zajmują się wynajmem samochodów i pozwalają na obecność w nich zwierząt, nie informują o tym fakcie. Dlatego właściciele czworonogów mogą mieć problem podczas poszukiwania informacji na ten temat w sieci. Warto więc o szczegóły dopytać się podczas rezerwacji pojazdu na dany okres.

Najważniejsze: nie nabrudzić

Dla wypożyczalni samochodów najważniejsze jest to, aby pojazd był utrzymany w należytej czystości. Dlatego osoby, które nie posprzątają po sobie auta, muszą liczyć się z ryzykiem naliczenia z tego tytułu dodatkowej opłaty. Jeśli zwierzę np. pies czy kot wyrządzi w aucie szkody, trzeba za to oczywiście zapłacić. Właściciel zwierzaka ponosi pełną odpowiedzialność związane z naprawą samochodu na skutek działania jego podopiecznego. Warto zdawać sobie sprawę i podejść do podróży z czworonogiem w sposób odpowiedzialny. O czym w tym przypadku warto w takim razie pamiętać?

Czego należy przestrzegać?

Przede wszystkim dobrze jest użyć specjalnego siedziska lub koca dla zwierzaka, aby na siedzeniu nie została zbyt duża ilość jego sierści. Podczas wsiadania i wysiadania z auta psa należy zachować ostrożność, aby przypadkowo nie uszkodzić lakieru. Zwierzę musi być transportowane w sposób maksymalnie dla niego bezpieczny. Małe zwierzaki mogą być przewożone np. w specjalnym boksie transportowym. Przed oddaniem pożyczonego samochodu trzeba go zawsze dokładnie odkurzyć, a w razie potrzeby umyć. W zasadzie wynajęty pojazd należy po prostu traktować jak własny i o niego dbać. Obecnie wypożyczalnie samochodów coraz częściej nie zabraniają przewożenia w wynajętym samochodzie zwierząt np. psów czy kotów. Można więc zdecydować się zarówno na przestronnego SUV-a, jak i klasyczny samochód miejski.

 

Internetowe wydawnictwo prasowe

Serwis Norbertinum.com.pl to najciekawsze wydarzenia z kraju i ze świata, ciekawe artykuły z dziedziny nauki, kultury, a także rzeczowe informacje prawne i ekonomiczne. Na Norbertinum.com.pl przeczytasz o wydarzeniach sportowych, poznasz ciekawe miejsca z działu turystyka i zapoznasz się z najnowszymi osiągnięciami techniki.

Kontakt

Sitte.pl

kom: 606 281 023
tel: 81 473 2011

e-mail:  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.