środa, listopad 20, 2019
image image image image
Drożdże piwowarskie. Co warto o nich wiedzieć? Drożdże odgrywają bardzo ważną rolę w procesie produkcji piwa. Często to właśnie od nich zależy, czy alkohol będzie smakował tak jak powinien. Nie wszyscy wiedzą, że drożdże piwowarskie dzielą się na kilka kategorii i do każdego napoju trzeba je odpowiednio dobrać. Jakie jeszcze informacje o drożdżach warto znać? Jeśli chcesz się przekonać, zapraszamy do dalszego czytania! Czytaj cały artykuł
Jak dobrać bieliznę plus size? Bielizna damska, taka jak majtki lub staniki, powinna dobrze przylegać i podkreślać kształt kobiecego ciała, również, jeśli chodzi o biustonosze i majtki plus size. Dzięki poniższym instrukcjom, z którymi możesz zapoznać się w tym artykule, łatwo odnajdziesz odpowiedni rozmiar bielizny dla siebie. Czytaj cały artykuł
Jak dobrać papier do plotera? Wybór papieru do plotera jest uzależniony od tego, w jakim celu będzie on używany. Kluczowa jest przede wszystkim gramatura papieru, która wpływa na możliwości zastosowania plotera. Co trzeba wiedzieć o papierze do plotera, aby wybrać ten właściwy do codziennego drukowania materiałów na potrzeby firmy np. projektów lub map oraz wysokiej jakości materiałów przeznaczonych do sprzedaży? Czytaj cały artykuł
Autoryzowany dealer, czyli jaki? Podmioty, które zajmują się sprzedażą samochodów można liczyć w tysiącach. Wśród nich największą grupę stanowią różnego rodzaju auto komisy. Oferują one głównie auta używane, najczęściej sprowadzone z Europy zachodniej. Drugą grupę stanowią autoryzowani dealerzy. W ich ofercie znajdują się przeważnie fabrycznie nowe samochody. Działalność autoryzowanego dealera nie sprowadza się jednak wyłącznie do dystrybucji pojazdów, ale obejmuje również szereg innych usług. Czytaj cały artykuł

Przewóz zwierząt w wynajmowanych samochodach. Czy to dozwolone?

pies w samochodziePodróże wynajętym samochodem cieszą się coraz większą popularnością. Jednocześnie wiele osób nie wyobraża sobie wakacji bez ulubionego pupila – psa czy kota. Jednak czy wypożyczonym autem można wozić swojego futrzanego przyjaciela? Coraz więcej wypożyczalni dopuszcza taką opcję. W końcu zwierzę jest częścią rodziny. Warto jednak przestrzegać podstawowych zasad.

Zawsze warto zapytać

Większość wypożyczalni działających w Polsce pozwala na to, aby w wypożyczonym pojeździe było przewożone zwierzę, o ile przestrzegane są pewne zasady – tak jest na przykład w przypadku elastycznej oferty wypożyczalni Abacus Cars. Samochód musi być utrzymany w należytej czystości. Dla osób odpowiedzialnych nie jest to w praktyce większy problem. Niekiedy agencje, które zajmują się wynajmem samochodów i pozwalają na obecność w nich zwierząt, nie informują o tym fakcie. Dlatego właściciele czworonogów mogą mieć problem podczas poszukiwania informacji na ten temat w sieci. Warto więc o szczegóły dopytać się podczas rezerwacji pojazdu na dany okres.

Najważniejsze: nie nabrudzić

Dla wypożyczalni samochodów najważniejsze jest to, aby pojazd był utrzymany w należytej czystości. Dlatego osoby, które nie posprzątają po sobie auta, muszą liczyć się z ryzykiem naliczenia z tego tytułu dodatkowej opłaty. Jeśli zwierzę np. pies czy kot wyrządzi w aucie szkody, trzeba za to oczywiście zapłacić. Właściciel zwierzaka ponosi pełną odpowiedzialność związane z naprawą samochodu na skutek działania jego podopiecznego. Warto zdawać sobie sprawę i podejść do podróży z czworonogiem w sposób odpowiedzialny. O czym w tym przypadku warto w takim razie pamiętać?

Czego należy przestrzegać?

Przede wszystkim dobrze jest użyć specjalnego siedziska lub koca dla zwierzaka, aby na siedzeniu nie została zbyt duża ilość jego sierści. Podczas wsiadania i wysiadania z auta psa należy zachować ostrożność, aby przypadkowo nie uszkodzić lakieru. Zwierzę musi być transportowane w sposób maksymalnie dla niego bezpieczny. Małe zwierzaki mogą być przewożone np. w specjalnym boksie transportowym. Przed oddaniem pożyczonego samochodu trzeba go zawsze dokładnie odkurzyć, a w razie potrzeby umyć. W zasadzie wynajęty pojazd należy po prostu traktować jak własny i o niego dbać. Obecnie wypożyczalnie samochodów coraz częściej nie zabraniają przewożenia w wynajętym samochodzie zwierząt np. psów czy kotów. Można więc zdecydować się zarówno na przestronnego SUV-a, jak i klasyczny samochód miejski.

 

Internetowe wydawnictwo prasowe

Serwis Norbertinum.com.pl to najciekawsze wydarzenia z kraju i ze świata, ciekawe artykuły z dziedziny nauki, kultury, a także rzeczowe informacje prawne i ekonomiczne. Na Norbertinum.com.pl przeczytasz o wydarzeniach sportowych, poznasz ciekawe miejsca z działu turystyka i zapoznasz się z najnowszymi osiągnięciami techniki.

Kontakt

Sitte.pl

kom: 606 281 023
tel: 81 473 2011

e-mail:  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.