sobota, wrzesień 22, 2018
image image image image
Najlepsze sposoby na pachnące pranie Pachnące pranie to marzenie każdej gospodyni domowej. Zawsze chcemy, aby nasze ubrania były świeże, czyste i przyjemne w dotyku. Często jednak nie zależy to tylko od naszego płynu do prania. Bardzo dużym problemem może być sama pralka, która często pozostawia nieprzyjemny zapach na ubraniach. Jednak mamy na to sposób! Czytaj cały artykuł
Projektowanie systemu dedykowanego Współczesna sytuacja rynkowa wymusza na przedsiębiorstwach idealne dostosowanie do oczekiwań odbiorców. Jeśli chce się zrealizować wszystkie ich potrzeby, do prowadzenia transakcji potrzebny okaże się system dedykowany. Jego zamówienie przynosi profity również wspomnianemu przedsiębiorstwu, gdyż buduje ono siłę konkurencyjną. Dzięki systemowi dedykowanemu można dostarczać klientom usługi i rozwiązania, których nie mają u siebie inni. Można również realizować sprzedaże szybciej, łatwiej i z mniejszym ryzykiem błędów. Czytaj cały artykuł
Nowa norma w zakresie BHP Znany od wielu lat system OHSAS 18001 jest obecnie zastąpiony przez nową normę ISO 45001.  Jest to system zarządzania bezpieczeństwem i higieną pracy, którego celem jest poprawa poziomu bezpieczeństwa pracowników i ograniczenie ryzyka wypadków w miejscu pracy oraz rozwój chorób (przede wszystkim zawodowych). Czytaj cały artykuł
Czy kot widzi wszystkie kolory? Mówi się, że koty świetnie widzą w ciemności, ale krążą też opinie, że nie widzą wszystkich kolorów lub nawet, że widzą tylko czarny i biały. Czy to prawda? Jeśli interesuje Cię tego typu wiedza, na portalu Maxandmrau.pl dowiesz się więcej na temat królestwa zwierząt oraz opieki nad zwierzętami domowymi. Czytaj cały artykuł

Skażona dziczyzna

dzikIstnieje prawdopodobieństwo, że dziczyzna zakażona włośniem trafiła do restauracji w Warszawie i na Mazowszu. Mazowiecki Sanepid wraz ze służbami weterynaryjnymi są gotowe do kontroli tych miejsc.

Temat zakażonej dziczyzny zaczął się w pierwszych dniach września, gdy mężczyzna z Radomia dostarczył do miejscowego Sanepidu próbki dziczyzny. Jednakże nie zaczekał na wyniki badań, a mięso sprzedał.

Natomiast w jednej z próbek mięsa służby sanitarne znalazły dowody na obecność włośnia. Choć Sanepid nakazał mężczyźnie dostarczenie do badania całego mięsa, czyli mięsa z dziewięciu dzików, ten nie zrobił tego. W związku z tym służby sanitarne zmuszone były przekazać sprawę do wyjaśnienia przez policję.

Policjanci dokonali zatrzymania 38-latka z Radomia, lecz ten nie współpracuje z funkcjonariuszami. Policja ostrzega przed kupowaniem i spożywaniem dziczyzny z niepewnych źródeł. Jak przekonuje rzecznik wojewody mazowieckiego - Ivetta Biały - na tą chwilę najważniejsze jest, aby wyjaśnić gdzie podziała się reszta mięsa, może ono, choć wcale nie musi, być skażone. Nie wiadomo czy zostało ono wprowadzone do obrotu, ale w ramach prewencji należy taką ewentualność brać pod uwagę.

Jeżeli potwierdzone zostaną podejrzenia, że mięso zostało wprowadzone do obrotu, sanepid natychmiast

Biały zapowiada, że jeśli potwierdzą się informacje o wprowadzeniu do obrotu mięsa, sanepid niezwłocznie wykona stosowne kontrole w restauracjach.

Konsumpcja mięsa skażonego włośniem może powodować poważne dolegliwości zdrowotne. Złożone przez samicę larwy, z jelit przedostają się do naczyń krwionośnych, a następnie wędrują do mięśni. Jeden z pierwszych objawów to biegunka, ponieważ dochodzi do uszkodzenia jelit przez pasożyta. Następnie odczuwane są bóle brzucha, wymioty, nudności, obrzęk powiek, twarzy, bóle mięśni, zaczerwienienie spojówek. Przy dużej inwazji pasożyta dojść może nawet do śmierci.

Policja zgłasza się z prośbą o kontakt do wszystkich, którzy są w stanie pomóc w wyklarowaniu tej sprawy.

Internetowe wydawnictwo prasowe

Serwis Norbertinum.com.pl to najciekawsze wydarzenia z kraju i ze świata, ciekawe artykuły z dziedziny nauki, kultury, a także rzeczowe informacje prawne i ekonomiczne. Na Norbertinum.com.pl przeczytasz o wydarzeniach sportowych, poznasz ciekawe miejsca z działu turystyka i zapoznasz się z najnowszymi osiągnięciami techniki.

Kontakt

Sitte.pl

kom: 606 281 023
tel: 81 473 2011

e-mail:  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.