poniedziałek, luty 19, 2018
image image image image
Opieka nad rodzicami Statystycznie Polska jest na 77 miejscu w rankingu długości życia swoich obywateli. Statystyczny Polak żyje przeszło 76 lat, jednak nie zawsze ma zagwarantowaną godną starość. Osoby w podeszłym wieku zmagają się z wieloma chorobami, a opieką nad nimi obarczane są dzieci. Nie zawsze jednak, ze względu na pracę i obowiązki względem swoich dzieci mogą sprawować opiekę osobiście. Decydują się na usługi profesjonalnych opiekunek lub umieszczają rodziców w domach opieki. Czytaj cały artykuł
Wczasy nad morzem w miejscowości Pobierowo Pobierowo to mała nadmorska miejscowość położona w malowniczym zakątku województwa zachodniopomorskiego. Znajduje się ona między Rewalem i Dziwnowem, na terenie Wybrzeża Rewalskiego, znanego z czystych plaż oraz bogatego mikroklimatu. Spokojna okolica, szum morza i nadmorskie lasy zachęcają do spacerów i sprawiają, że Pobierowo jest jednym z częstszych wakacyjnych kierunków wśród Polaków. Czytaj cały artykuł
Zalety treningu cardio Trening cardio (trening wytrzymałościowy, aerobowy, tlenowy) to najczęściej polecany rodzaj aktywności fizycznej dla osób pragnących schudnąć. Z treningu cardio może korzystać praktycznie każdy bez względu na wiek, płeć, sprawność fizyczną. Ten rodzaj treningu pomoże nie tylko spalić tłuszcz, ale także pozbyć się cellulitu oraz wzmocnić cały organizm. Czytaj cały artykuł
5 powodów dlaczego nie warto robić sobie długów? Wszystkie zaległości trzeba prędzej czy później spłacić, jednak rzadko możemy uregulować jedynie kwotę zadłużenia. Zazwyczaj mamy do czynienia z kosztami dodatkowymi, które wynikają z opóźnień. Czytaj cały artykuł

Skażona dziczyzna

dzikIstnieje prawdopodobieństwo, że dziczyzna zakażona włośniem trafiła do restauracji w Warszawie i na Mazowszu. Mazowiecki Sanepid wraz ze służbami weterynaryjnymi są gotowe do kontroli tych miejsc.

Temat zakażonej dziczyzny zaczął się w pierwszych dniach września, gdy mężczyzna z Radomia dostarczył do miejscowego Sanepidu próbki dziczyzny. Jednakże nie zaczekał na wyniki badań, a mięso sprzedał.

Natomiast w jednej z próbek mięsa służby sanitarne znalazły dowody na obecność włośnia. Choć Sanepid nakazał mężczyźnie dostarczenie do badania całego mięsa, czyli mięsa z dziewięciu dzików, ten nie zrobił tego. W związku z tym służby sanitarne zmuszone były przekazać sprawę do wyjaśnienia przez policję.

Policjanci dokonali zatrzymania 38-latka z Radomia, lecz ten nie współpracuje z funkcjonariuszami. Policja ostrzega przed kupowaniem i spożywaniem dziczyzny z niepewnych źródeł. Jak przekonuje rzecznik wojewody mazowieckiego - Ivetta Biały - na tą chwilę najważniejsze jest, aby wyjaśnić gdzie podziała się reszta mięsa, może ono, choć wcale nie musi, być skażone. Nie wiadomo czy zostało ono wprowadzone do obrotu, ale w ramach prewencji należy taką ewentualność brać pod uwagę.

Jeżeli potwierdzone zostaną podejrzenia, że mięso zostało wprowadzone do obrotu, sanepid natychmiast

Biały zapowiada, że jeśli potwierdzą się informacje o wprowadzeniu do obrotu mięsa, sanepid niezwłocznie wykona stosowne kontrole w restauracjach.

Konsumpcja mięsa skażonego włośniem może powodować poważne dolegliwości zdrowotne. Złożone przez samicę larwy, z jelit przedostają się do naczyń krwionośnych, a następnie wędrują do mięśni. Jeden z pierwszych objawów to biegunka, ponieważ dochodzi do uszkodzenia jelit przez pasożyta. Następnie odczuwane są bóle brzucha, wymioty, nudności, obrzęk powiek, twarzy, bóle mięśni, zaczerwienienie spojówek. Przy dużej inwazji pasożyta dojść może nawet do śmierci.

Policja zgłasza się z prośbą o kontakt do wszystkich, którzy są w stanie pomóc w wyklarowaniu tej sprawy.

Internetowe wydawnictwo prasowe

Serwis Norbertinum.com.pl to najciekawsze wydarzenia z kraju i ze świata, ciekawe artykuły z dziedziny nauki, kultury, a także rzeczowe informacje prawne i ekonomiczne. Na Norbertinum.com.pl przeczytasz o wydarzeniach sportowych, poznasz ciekawe miejsca z działu turystyka i zapoznasz się z najnowszymi osiągnięciami techniki.

Kontakt

Sitte.pl

kom: 606 281 023
tel: 81 473 2011

e-mail:  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.