środa, listopad 14, 2018
image image image image
Najlepsze sposoby na pachnące pranie Pachnące pranie to marzenie każdej gospodyni domowej. Zawsze chcemy, aby nasze ubrania były świeże, czyste i przyjemne w dotyku. Często jednak nie zależy to tylko od naszego płynu do prania. Bardzo dużym problemem może być sama pralka, która często pozostawia nieprzyjemny zapach na ubraniach. Jednak mamy na to sposób! Czytaj cały artykuł
Projektowanie systemu dedykowanego Współczesna sytuacja rynkowa wymusza na przedsiębiorstwach idealne dostosowanie do oczekiwań odbiorców. Jeśli chce się zrealizować wszystkie ich potrzeby, do prowadzenia transakcji potrzebny okaże się system dedykowany. Jego zamówienie przynosi profity również wspomnianemu przedsiębiorstwu, gdyż buduje ono siłę konkurencyjną. Dzięki systemowi dedykowanemu można dostarczać klientom usługi i rozwiązania, których nie mają u siebie inni. Można również realizować sprzedaże szybciej, łatwiej i z mniejszym ryzykiem błędów. Czytaj cały artykuł
Nowa norma w zakresie BHP Znany od wielu lat system OHSAS 18001 jest obecnie zastąpiony przez nową normę ISO 45001.  Jest to system zarządzania bezpieczeństwem i higieną pracy, którego celem jest poprawa poziomu bezpieczeństwa pracowników i ograniczenie ryzyka wypadków w miejscu pracy oraz rozwój chorób (przede wszystkim zawodowych). Czytaj cały artykuł
Czy kot widzi wszystkie kolory? Mówi się, że koty świetnie widzą w ciemności, ale krążą też opinie, że nie widzą wszystkich kolorów lub nawet, że widzą tylko czarny i biały. Czy to prawda? Jeśli interesuje Cię tego typu wiedza, na portalu Maxandmrau.pl dowiesz się więcej na temat królestwa zwierząt oraz opieki nad zwierzętami domowymi. Czytaj cały artykuł

Broń w domu = niebezpieczeństwo

pistoletO tym jak niebezpieczne jest trzymanie broni w domu, szczególnie w takim, w którym mieszkają dzieci, przekonała się rodzina w Chicago, gdzie w sobotę doszło do tragedii z udziałem broni.

Sześcioletni chłopiec podczas zabawy pistoletem ojca zabił swego trzyletniego brata. Ojciec chłopców należał do organizacji przestępczej, z której odszedł i postanowił zeznawać przeciwko jednemu z byłych kolegów w sprawie o morderstwo. Pistolet miał w domu dla ochrony, broń leżała w lodówce, zawinięta w pidżamę.

Ojciec pokazał wcześniej starszemu z chłopców miejsce przechowywania broni, zastrzegając, że jest ona przeznaczona tylko do użytku dorosłych. Mężczyzna nie posiadał dokumentów zezwalających na przetrzymywanie broni palnej.

Dzieci bawiły się w policjantów i złodziei, przebywały w domu pod opieką dziadka, który w czasie tragedii znajdował się innym pokoju.

Sześcioletni chłopiec wydobył ze schowka pistolet i w ramach zabawy strzelił w stronę młodszego chłopca. Dziecko zostało postrzelone w głowę, zmarło w szpitalu.

Ojciec dzieci został aresztowany. Postawiono mu zarzut spowodowania zagrożenia życia dziecka. jest bardzo spręzysty i mocny, ma znakomite właściwości w aspekcie absorbowania energii urządzenia.

Firma Boeing planuje stosować "mikrokratownicę" do wytwarzania samolotowych kokpitów - ich ścian, podłóg i innych elementów. Sprawi to, że waga pojazdów znacznie się zmniejszy, co zaś przyniesie obniżenie zużycia paliwa.

Internetowe wydawnictwo prasowe

Serwis Norbertinum.com.pl to najciekawsze wydarzenia z kraju i ze świata, ciekawe artykuły z dziedziny nauki, kultury, a także rzeczowe informacje prawne i ekonomiczne. Na Norbertinum.com.pl przeczytasz o wydarzeniach sportowych, poznasz ciekawe miejsca z działu turystyka i zapoznasz się z najnowszymi osiągnięciami techniki.

Kontakt

Sitte.pl

kom: 606 281 023
tel: 81 473 2011

e-mail:  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.