środa, listopad 14, 2018
image image image image
Najlepsze sposoby na pachnące pranie Pachnące pranie to marzenie każdej gospodyni domowej. Zawsze chcemy, aby nasze ubrania były świeże, czyste i przyjemne w dotyku. Często jednak nie zależy to tylko od naszego płynu do prania. Bardzo dużym problemem może być sama pralka, która często pozostawia nieprzyjemny zapach na ubraniach. Jednak mamy na to sposób! Czytaj cały artykuł
Projektowanie systemu dedykowanego Współczesna sytuacja rynkowa wymusza na przedsiębiorstwach idealne dostosowanie do oczekiwań odbiorców. Jeśli chce się zrealizować wszystkie ich potrzeby, do prowadzenia transakcji potrzebny okaże się system dedykowany. Jego zamówienie przynosi profity również wspomnianemu przedsiębiorstwu, gdyż buduje ono siłę konkurencyjną. Dzięki systemowi dedykowanemu można dostarczać klientom usługi i rozwiązania, których nie mają u siebie inni. Można również realizować sprzedaże szybciej, łatwiej i z mniejszym ryzykiem błędów. Czytaj cały artykuł
Nowa norma w zakresie BHP Znany od wielu lat system OHSAS 18001 jest obecnie zastąpiony przez nową normę ISO 45001.  Jest to system zarządzania bezpieczeństwem i higieną pracy, którego celem jest poprawa poziomu bezpieczeństwa pracowników i ograniczenie ryzyka wypadków w miejscu pracy oraz rozwój chorób (przede wszystkim zawodowych). Czytaj cały artykuł
Czy kot widzi wszystkie kolory? Mówi się, że koty świetnie widzą w ciemności, ale krążą też opinie, że nie widzą wszystkich kolorów lub nawet, że widzą tylko czarny i biały. Czy to prawda? Jeśli interesuje Cię tego typu wiedza, na portalu Maxandmrau.pl dowiesz się więcej na temat królestwa zwierząt oraz opieki nad zwierzętami domowymi. Czytaj cały artykuł

Będzie zakaz wjazdu do centrum Oslo?

osloNowa koalicja lewicowo-zielona, która rządzi w radzie miejskiej Oslo poinformowała, iż w ramach ochrony środowiska oraz przeciwdziałaniu emisji CO2, do roku 2019 wprowadzony zostanie kompletny zakaz wjazdu samochodów do centrum Oslo.

Kolejnym krokiem, proklamowanym przez władze miasta, będzie całkowita rezygnacja z inwestowania w energię z kopalnych paliw, co stanowi skrajną decyzję, szczególnie gdy mówimy o kraju, który znajduje się w czołówce jeśli chodzi o wydobycie ropy i gazu. W marcu wycofano się już z inwestycji w energię z węgla kamiennego. Wynikiem tych działań ma być zmniejszenie emisji CO2 o połowę w porównaniu do roku 1990.

Zakaz ruchu samochodów wewnątrz obwodnicy miejskiej dotyczył by obszaru, w którym zamieszkuje niewiele ponad 1000 osób, jednak na co dzień pracuje tam blisko 90 tysięcy ludzi. Włodarze Oslo mają nadzieję, że osoby, które dojeżdżają do pracy zdecydują się na transport miejski bądź rowerowy.

Szczegółowy plan nie został jeszcze przygotowany, lecz projekt zdołał już wywołać obawy wśród właścicieli sklepów i punktów usługowych znajdujących się w centrum, że zmniejszenie napływu klientów obniży ich dochody. Zadowoleni są jednak obrońcy środowiska.

Jak w swej wypowiedzi podkreśla Arild Hermstad, który jest szefem jednej z pozarządowych organizacji, fakt, że Oslo, będące stolicą kraju, który jest producentem ropy, przeciwstawia się inwestycjom w kopalne paliwa, stanowi niezwykle silny symbol.

Internetowe wydawnictwo prasowe

Serwis Norbertinum.com.pl to najciekawsze wydarzenia z kraju i ze świata, ciekawe artykuły z dziedziny nauki, kultury, a także rzeczowe informacje prawne i ekonomiczne. Na Norbertinum.com.pl przeczytasz o wydarzeniach sportowych, poznasz ciekawe miejsca z działu turystyka i zapoznasz się z najnowszymi osiągnięciami techniki.

Kontakt

Sitte.pl

kom: 606 281 023
tel: 81 473 2011

e-mail:  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.