wtorek, lipiec 16, 2019
image image image image
Zalety technologii HIFU HIFU, czyli zogniskowane ultradźwięki o dużym natężeniu (z ang. High Intensity Focused Ultrasound), to nowoczesna technologia wykorzystywana przede wszystkim w medycynie estetycznej. Umożliwia ona bezinwazyjne, precyzyjne i wysoce skuteczne oddziaływanie na głębokie warstwy skóry. Na czym dokładniej polega HIFU? Jak wyglądają zabiegi z użyciem tej technologii? Jakie są jej zalety? Poznaj zalety HIFU! Czytaj cały artykuł
Filtry o dużej wydajności. Kiedy są przydatne? Jakość wody to kwestia istotna nie tylko z punktu widzenia naszego zdrowia, ale również komfortu i ergonomiczności wykonywania codziennych czynności, takich jak higiena osobista, pranie, zmywanie naczyń etc. Rosnąca świadomość w tej kwestii powoduje, że coraz powszechniejsze staje się wykorzystanie filtrów, montowanych przed ujściem wody. Niektóre z nich odznaczają się wyższą niż standardowo wydajnością – gdzie są stosowane? Czytaj cały artykuł
Gadżety reklamowe - mały i tani nośnik reklamowy. W dzisiejszych czasach wielu przedsiębiorców skupiło niemalże całą swoją uwagę na wykorzystywaniu reklamowych możliwości, jakie oferuje Internet oraz różnorakie kanały komunikacji elektronicznej. Na dalszy plan schodzą natomiast rozwiązania o nieco bardziej tradycyjnym charakterze – zupełnie niesłusznie. Nie można bowiem zapominać, jak dużą rolę w kreowaniu pozytywnego wizerunku firmy, promowaniu danej marki i budowaniu określonych relacji z otoczeniem odgrywają gadżety reklamowe. Czytaj cały artykuł
Najmodniejsze tenisówki na lato Buty na okres wiosenno-letni powinny być przede wszystkim wygodne i w miarę możliwości przewiewne. Niestety nie w każdej sytuacji możemy ubrać sandały lub klapki, czasem konieczne są buty zamknięte, a tu najlepszym rozwiązaniem będą tenisówki. Czytaj cały artykuł

Będzie zakaz wjazdu do centrum Oslo?

osloNowa koalicja lewicowo-zielona, która rządzi w radzie miejskiej Oslo poinformowała, iż w ramach ochrony środowiska oraz przeciwdziałaniu emisji CO2, do roku 2019 wprowadzony zostanie kompletny zakaz wjazdu samochodów do centrum Oslo.

Kolejnym krokiem, proklamowanym przez władze miasta, będzie całkowita rezygnacja z inwestowania w energię z kopalnych paliw, co stanowi skrajną decyzję, szczególnie gdy mówimy o kraju, który znajduje się w czołówce jeśli chodzi o wydobycie ropy i gazu. W marcu wycofano się już z inwestycji w energię z węgla kamiennego. Wynikiem tych działań ma być zmniejszenie emisji CO2 o połowę w porównaniu do roku 1990.

Zakaz ruchu samochodów wewnątrz obwodnicy miejskiej dotyczył by obszaru, w którym zamieszkuje niewiele ponad 1000 osób, jednak na co dzień pracuje tam blisko 90 tysięcy ludzi. Włodarze Oslo mają nadzieję, że osoby, które dojeżdżają do pracy zdecydują się na transport miejski bądź rowerowy.

Szczegółowy plan nie został jeszcze przygotowany, lecz projekt zdołał już wywołać obawy wśród właścicieli sklepów i punktów usługowych znajdujących się w centrum, że zmniejszenie napływu klientów obniży ich dochody. Zadowoleni są jednak obrońcy środowiska.

Jak w swej wypowiedzi podkreśla Arild Hermstad, który jest szefem jednej z pozarządowych organizacji, fakt, że Oslo, będące stolicą kraju, który jest producentem ropy, przeciwstawia się inwestycjom w kopalne paliwa, stanowi niezwykle silny symbol.

Internetowe wydawnictwo prasowe

Serwis Norbertinum.com.pl to najciekawsze wydarzenia z kraju i ze świata, ciekawe artykuły z dziedziny nauki, kultury, a także rzeczowe informacje prawne i ekonomiczne. Na Norbertinum.com.pl przeczytasz o wydarzeniach sportowych, poznasz ciekawe miejsca z działu turystyka i zapoznasz się z najnowszymi osiągnięciami techniki.

Kontakt

Sitte.pl

kom: 606 281 023
tel: 81 473 2011

e-mail:  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.