poniedziałek, luty 19, 2018
image image image image
Opieka nad rodzicami Statystycznie Polska jest na 77 miejscu w rankingu długości życia swoich obywateli. Statystyczny Polak żyje przeszło 76 lat, jednak nie zawsze ma zagwarantowaną godną starość. Osoby w podeszłym wieku zmagają się z wieloma chorobami, a opieką nad nimi obarczane są dzieci. Nie zawsze jednak, ze względu na pracę i obowiązki względem swoich dzieci mogą sprawować opiekę osobiście. Decydują się na usługi profesjonalnych opiekunek lub umieszczają rodziców w domach opieki. Czytaj cały artykuł
Wczasy nad morzem w miejscowości Pobierowo Pobierowo to mała nadmorska miejscowość położona w malowniczym zakątku województwa zachodniopomorskiego. Znajduje się ona między Rewalem i Dziwnowem, na terenie Wybrzeża Rewalskiego, znanego z czystych plaż oraz bogatego mikroklimatu. Spokojna okolica, szum morza i nadmorskie lasy zachęcają do spacerów i sprawiają, że Pobierowo jest jednym z częstszych wakacyjnych kierunków wśród Polaków. Czytaj cały artykuł
Zalety treningu cardio Trening cardio (trening wytrzymałościowy, aerobowy, tlenowy) to najczęściej polecany rodzaj aktywności fizycznej dla osób pragnących schudnąć. Z treningu cardio może korzystać praktycznie każdy bez względu na wiek, płeć, sprawność fizyczną. Ten rodzaj treningu pomoże nie tylko spalić tłuszcz, ale także pozbyć się cellulitu oraz wzmocnić cały organizm. Czytaj cały artykuł
5 powodów dlaczego nie warto robić sobie długów? Wszystkie zaległości trzeba prędzej czy później spłacić, jednak rzadko możemy uregulować jedynie kwotę zadłużenia. Zazwyczaj mamy do czynienia z kosztami dodatkowymi, które wynikają z opóźnień. Czytaj cały artykuł

Będzie zakaz wjazdu do centrum Oslo?

osloNowa koalicja lewicowo-zielona, która rządzi w radzie miejskiej Oslo poinformowała, iż w ramach ochrony środowiska oraz przeciwdziałaniu emisji CO2, do roku 2019 wprowadzony zostanie kompletny zakaz wjazdu samochodów do centrum Oslo.

Kolejnym krokiem, proklamowanym przez władze miasta, będzie całkowita rezygnacja z inwestowania w energię z kopalnych paliw, co stanowi skrajną decyzję, szczególnie gdy mówimy o kraju, który znajduje się w czołówce jeśli chodzi o wydobycie ropy i gazu. W marcu wycofano się już z inwestycji w energię z węgla kamiennego. Wynikiem tych działań ma być zmniejszenie emisji CO2 o połowę w porównaniu do roku 1990.

Zakaz ruchu samochodów wewnątrz obwodnicy miejskiej dotyczył by obszaru, w którym zamieszkuje niewiele ponad 1000 osób, jednak na co dzień pracuje tam blisko 90 tysięcy ludzi. Włodarze Oslo mają nadzieję, że osoby, które dojeżdżają do pracy zdecydują się na transport miejski bądź rowerowy.

Szczegółowy plan nie został jeszcze przygotowany, lecz projekt zdołał już wywołać obawy wśród właścicieli sklepów i punktów usługowych znajdujących się w centrum, że zmniejszenie napływu klientów obniży ich dochody. Zadowoleni są jednak obrońcy środowiska.

Jak w swej wypowiedzi podkreśla Arild Hermstad, który jest szefem jednej z pozarządowych organizacji, fakt, że Oslo, będące stolicą kraju, który jest producentem ropy, przeciwstawia się inwestycjom w kopalne paliwa, stanowi niezwykle silny symbol.

Internetowe wydawnictwo prasowe

Serwis Norbertinum.com.pl to najciekawsze wydarzenia z kraju i ze świata, ciekawe artykuły z dziedziny nauki, kultury, a także rzeczowe informacje prawne i ekonomiczne. Na Norbertinum.com.pl przeczytasz o wydarzeniach sportowych, poznasz ciekawe miejsca z działu turystyka i zapoznasz się z najnowszymi osiągnięciami techniki.

Kontakt

Sitte.pl

kom: 606 281 023
tel: 81 473 2011

e-mail:  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.