poniedziałek, luty 17, 2020
image image image image
Fajerwerki idealne na Sylwestra Planowanie sylwestra tygodniami, huczna zabawa, szampan i oczywiście fajerwerki... wszystko to składa się na wyjątkową imprezę, która pozostanie na długo w pamięci świętujących. Tradycja obchodzenia Nowego Roku jest znana wszystkim od wieków. Jej głównym punktem jest pokaz sztucznych ogni, odbywający się o godzinie 24:00. To wtedy żegnany jest Stary Rok i witany Nowy. Dziesiątki wystrzelonych petard rozjaśnia niebo. Jakie będą idealne? Czytaj cały artykuł
Akcesoria do drukarek warte zakupu Drukarki atramentowe i laserowe składają się z szeregu podzespołów. Mogą one ulegać zużyciu w wyniku codziennej eksploatacji urządzeń. Na szczęście większość z nich można zregenerować lub wymienić na nowe. Często alternatywą dla oryginalnych części są zamienniki. Dzięki temu tusze czy tonery można nabyć znacznie taniej. Zobacz, gdzie i co warto kupić. Czytaj cały artykuł
Kiedy opłaca się wynajem biura? Decydując się na prowadzenie własnej działalności gospodarczej, musimy mieć - poza dobry pomysłem, stosownym budżetem i samozaparciem – również odpowiedni lokal. Taką powierzchnię biurową możemy kupić lub wynająć. Ta druga opcja jest ostatnio znacznie popularniejsza. Na co zatem zwrócić uwagę, wynajmując odpowiednie biuro i kiedy nam się to opłaca? Czytaj cały artykuł
Zalety bloków mieszkalnych z windą Winda to w dzisiejszych czasach jeden z ważniejszych elementów wyposażenia każdego bloku mieszkalnego. Jej obecność ułatwia mieszkańcom przemieszczanie się. Zgodnie z obowiązującymi przepisami musi być ona zamontowana w obiektach o wysokości powyżej czterech pięter. Na jakie korzyści mogą liczyć lokatorzy po jej zamontowaniu? Czy w mniejszych budynkach również powinna się znaleźć? Czytaj cały artykuł

Będzie zakaz wjazdu do centrum Oslo?

osloNowa koalicja lewicowo-zielona, która rządzi w radzie miejskiej Oslo poinformowała, iż w ramach ochrony środowiska oraz przeciwdziałaniu emisji CO2, do roku 2019 wprowadzony zostanie kompletny zakaz wjazdu samochodów do centrum Oslo.

Kolejnym krokiem, proklamowanym przez władze miasta, będzie całkowita rezygnacja z inwestowania w energię z kopalnych paliw, co stanowi skrajną decyzję, szczególnie gdy mówimy o kraju, który znajduje się w czołówce jeśli chodzi o wydobycie ropy i gazu. W marcu wycofano się już z inwestycji w energię z węgla kamiennego. Wynikiem tych działań ma być zmniejszenie emisji CO2 o połowę w porównaniu do roku 1990.

Zakaz ruchu samochodów wewnątrz obwodnicy miejskiej dotyczył by obszaru, w którym zamieszkuje niewiele ponad 1000 osób, jednak na co dzień pracuje tam blisko 90 tysięcy ludzi. Włodarze Oslo mają nadzieję, że osoby, które dojeżdżają do pracy zdecydują się na transport miejski bądź rowerowy.

Szczegółowy plan nie został jeszcze przygotowany, lecz projekt zdołał już wywołać obawy wśród właścicieli sklepów i punktów usługowych znajdujących się w centrum, że zmniejszenie napływu klientów obniży ich dochody. Zadowoleni są jednak obrońcy środowiska.

Jak w swej wypowiedzi podkreśla Arild Hermstad, który jest szefem jednej z pozarządowych organizacji, fakt, że Oslo, będące stolicą kraju, który jest producentem ropy, przeciwstawia się inwestycjom w kopalne paliwa, stanowi niezwykle silny symbol.

Internetowe wydawnictwo prasowe

Serwis Norbertinum.com.pl to najciekawsze wydarzenia z kraju i ze świata, ciekawe artykuły z dziedziny nauki, kultury, a także rzeczowe informacje prawne i ekonomiczne. Na Norbertinum.com.pl przeczytasz o wydarzeniach sportowych, poznasz ciekawe miejsca z działu turystyka i zapoznasz się z najnowszymi osiągnięciami techniki.

Kontakt

Sitte.pl

kom: 606 281 023
tel: 81 473 2011

e-mail:  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.