środa, grudzień 01, 2021
image image image image
Eleganckie schody i balustrady Gdy mamy dom piętrowy należy zagwarantować łączność pomiędzy piętrami. Dla niewielkich domów, które mają dwa, maksimum trzy piętra, wyjście w postaci windy (która sprawdza się doskonale w wypadku wielopiętrowych budynków) będzie niepraktyczne a dodatkowo nieoszczędne. Czytaj cały artykuł
Czym jest neuromarketing? Przeciętny klient kieruje się przeróżnymi czynnikami podczas dokonywania wyborów zakupowych. Szacuje się, że aż 85% decyzji o zakupie produktu czy zamówieniu usługi zapada podświadomie. Czy w związku z tym da się stwierdzić, co konkretnie wpłynęło na jego wybór? Co przyciągnęło jego uwagę? I czy da się wpłynąć na zachowania konsumenta? Na te pytania stara się udzielić odpowiedzi neuromarketing. Czytaj cały artykuł
Popularność sklepów www Robimy z dnia na dzień coraz więcej transakcji online. Wiele sklepów tradycyjnych decyduje się na utworzenie witryny www, ponieważ potrafi tą metodą dotrzeć do szerszej grupy nabywców. Natomiast my klienci będziemy mogli robić zakupy szybciej oraz bez opuszczania mieszkania. Jest natomiast grupa towarów, które nadal chcemy kupować w sklepach stacjonarnych. Jedną z nich są ubrania. Jednakże czy kupowanie ciuchów przez internet nie jest o wiele opłacalne? Czytaj cały artykuł
Atrakcje Wolina Polskie wybrzeże Bałtyku to niezwykły obszar. Tu żaden turysta na nudę narzekać nie może, a wspaniałe atrakcje czekają tu na turystów niemal na każdym kroku. Gdzie warto się wybrać? Czytaj cały artykuł

Koniec przywilejów podatkowych w Szwajcarii

podatkiO planach zniesienia nagminnie gromionego uprzywilejowanego podatkowego statusu holdingów, mających swą siedzibę w Szwajcarii poinformował rząd szwajcarski. Spowoduje to miliardowy deficyt w dorocznych wpływach z podatków.


W swym komunikacie rząd podkreśla, iż chociaż w przeszłości przepisy te miały bardzo znaczącą rolę w zwiększeniu atrakcyjności Szwajcarii jako miejsca na lokowanie przedsiębiorstw, to obecnie nie sa one zgodne ze standardami międzynarodowymi.

Od wielu lat Unia Europejska nie chciała godzić się na niektóre z elementów podatkowej polityki Szwajcarii, szczególnie z przepisami, które pozwalają na naliczanie mniejszych podatków od dochodów zagranicznych w porównaniu z podatkiem od dochodów pozyskiwanych w kraju, przez poszczególne kantony.

Wniosek o rezygnację ze wspomnianych przywilejów pojawił się w rok po uzyskaniu przez Szwajcarię porozumienia z Unią Europejską odnośnie likwidacja przepisów o podatkach korporacyjnych.

Rząd wycenił, iż decyzja, odprawiona do debaty w parlamencie, obniży budżet roczny o mniej więcej 1,3 miliarda franków szwajcarskich.

Państwa znajdujące się w grupie G7 do końca tego roku wprowadzić muszą plan przeciwdziałania uchylaniu się od podatków, który znany jest pod nazwą dyrektywy anti-BEPS, czyli zmniejszenie podstawy opodatkowania i transfer zysków. Celem jest zapobieganie sytuacjom, w których korporacje przenosza zyski z państwa do państwa, aby obniżać podatki.

Internetowe wydawnictwo prasowe

Serwis Norbertinum.com.pl to najciekawsze wydarzenia z kraju i ze świata, ciekawe artykuły z dziedziny nauki, kultury, a także rzeczowe informacje prawne i ekonomiczne. Na Norbertinum.com.pl przeczytasz o wydarzeniach sportowych, poznasz ciekawe miejsca z działu turystyka i zapoznasz się z najnowszymi osiągnięciami techniki.

Kontakt

Sitte.pl

kom: 606 281 023
tel: 81 473 2011

e-mail:  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.