poniedziałek, sierpień 08, 2022
image image image image
Wiosna - uciążliwy okres dla alergików Gdy dni się wydłużają, a słońce lekko zbliża się do Ziemi zaczyna się następny okres wegetatywny roślin. Czytaj cały artykuł
Technologia vs sen Od jakiegoś wskazuje się na istnienie nowej choroby - bezsenność technologiczna. Pojęcie brzmi tak bardzo odlegle, że nawet nie myślimy, co oznacza i czy nas dotyczy. Jednakże okazuje się, że to temat o wymiarze ogólnospołecznym, wprost globalnym. A wyjątkowo dotyczy grup, które w rozległym zakresie są zinformatyzowane oraz użytkują innowacyjnych technologii. Czytaj cały artykuł
Flokowanie produktów Konsumenci od dawna poszukują niebanalnych i unikatowych towarów. Zwracają uwagę nie tylko na funkcjonalność, ale również na estetykę i wygląd. Poszukują przedmiotów, które w wyrazisty sposób oddadzą ich ulubiony styl i upodobania. Czytaj cały artykuł
Eleganckie schody i balustrady Gdy mamy dom piętrowy należy zagwarantować łączność pomiędzy piętrami. Dla niewielkich domów, które mają dwa, maksimum trzy piętra, wyjście w postaci windy (która sprawdza się doskonale w wypadku wielopiętrowych budynków) będzie niepraktyczne a dodatkowo nieoszczędne. Czytaj cały artykuł

Kultura

Jak stać się mistrzem savoire-vivre

savoire vivre 01Głosi się, iż w fundamencie właściwego wychowania leży szacunek do drugiego człowieka. Rzeczywiście powinno się szanować określonych norm z uwagi na stosowne zależności, wyborne maniery zdecydowanie kształtują stosunki międzyludzkie, upraszczają komunikację i przebieg najróżniejszych sytuacji. Kiedy na dodatek przyuważymy, że znaczenie wyrażenia savoire-vivre wywodzi SIĘ ze splotu francuskich sformułowań „wiedzieć” i „życie”, wtedy zdołamy wnioskować, że to dobre wychowanie krótko mówiąc oznacza respektowanie ustalonych norm zachowania w celu ulepszenia życia w społeczności. Z tej przyczyny pokazuje się, iż to starożytni Grecy, którzy nieustająco kroczyli do doskonałości byli zwiastunami savoire-vivre. A ożywienie umiejętności należytego postępowania zapadł w okresie renesansu, który tak silnie inspirował się klasyczną kulturą antycznych. Specjalną uwagę do etykiety przykładano w dyplomacji i formalnych stosunkach na wysokim szczeblu. Ale w drugiej połowie XX wieku statut moralny zaczął także być respektowany w stosunkach biznesowych i oficjalnych spotkaniach w innych dziedzinach społecznych.

Czytaj więcej...

Karnawałowe szaleństwo, to znaczy o przygotowaniach do imprezy słów kilka.

karnawal 04Karnawał to czas porywającej zabawy, feria barw, cekinów oraz latających podczas tańca falban. Mimo że oficjalna parada karnawałowa w Rio de Janeiro została kolejny raz wycofana, szczęśliwie w naszym mieście mieszkańcy wciąż potrafią i potrzebują się dobrze bawić. Świadczy o tym bogata propozycja bali karnawałowych, aranżowanych przez hotele, czy restauracje. Każdy wybierze coś dla siebie spośród imprez o przeróżnej tematyce. Pozostaje do rozwikłania kwestia własnej stylizacji, a tu niewątpliwie: kobietom bez trudu to nie przychodzi.

Czytaj więcej...

Jak rozsądnie zaplanować swoje postanowienia noworoczne?

postanowienia noworoczne 04Zbliża się nowy rok i prawdopodobnie większość z nas podejmuje się podsumowania mijających dwunastu miesięcy. Okazuje się, że w mniej rozmyślamy o naszych sukcesach, a stanowczo więcej wspominamy porażki, niezrealizowane marzenia i kłopoty. W szczególności zaś myślimy o niedotrzymanych obietnicach z lat poprzednich. O ile rozpoczęcie kolejnego roku dla wielu jest znaczące i wręcz pobudzające do podjęcia śmiałych wyzwań, to okazuje się w większości przypadków, że gdy upłynie miesiąc lub dwa gorliwość do przemian słabnie lub ginie zupełnie. Według ostatnich badań ludzie wykazują tendencję do zarzucania swoich noworocznych postanowień w czasie siedmiu tygodni - to bardzo krótki okres. Zastanówmy się przeto, co bywa przyczyną tak szybkiego porzucania swoich postanowień noworocznych i jak temu zaradzić.

Statystyki odkrywają, że w ostatnich latach społeczność niepomiernie wiele czasu myślą o planowaniu nowego roku. To dlatego, że współczesne czasy całkiem istotnie zapisują się w historii ludzkości wskutek na powszechny problem pandemii koronawirusa. Ludzie w swoich postanowieniach noworocznych niezwykle gorliwie koncentrują się na problemach natury psychicznej, następnie nad zdrowiem fizycznym, dopiero na końcu nad kwestiami finansowymi. Wszystkie te zakresy planowanych zmian są dość zawiłe, arcyważne, ale i zawikłane. Jak wobec tego mądrze podjąć i przewidzieć nowe wyzwania, żeby dać sobie szansę na zrealizowanie planu?

Czytaj więcej...

Filatelistyczne walory

filatelistyka 03Podstawa filatelistyki to kolekcjonowanie, odkrywanie, kolekcjonowanie. To, co zbiera filatelista, określa się nazwą walorów filatelistycznych. Dlaczego walor? Stąd, że każdy szczegół zbioru ma dla jego właściciela określoną wartość.

Czytaj więcej...

Co czyni film dobrą adaptacją?

adaptacja filmowa 01Fani książek bądź literatury obrazkowej coraz częściej i chętniej domagają się, aby ich ukochani protagoniści doczekali się swoich odpowiedników na ekranie. Na wielu forach zdołamy przeczytać, jak wybierają oni idealną obsadę bądź nawet przedkładają własne warianty scenariuszy. Wiele osób niestety zawiedzie się, jeżeli okaże się, że adaptacja nie będzie wybitnym filmem.

Czytaj więcej...

Jakie przybory do kaligrafii dla początkujących?

przybory do kaligrafiiOd pewnego czasu można zaobserwować, że kaligrafia i liternictwo przeżywają swoisty renesans. Początki są trudne, ale pasjonaci kaligrafii zgodnie przyznają, że warto próbować swoich sił w tej sztuce. Jeśli Ty również chciałbyś opanować umiejętność pięknego pisania, sprawdź, jakie przybory do kaligrafii są wskazane dla początkujących.

Czytaj więcej...

Malowanie w plenerze. Co zabrać ze sobą?

malowanie w plenerzeMalowanie w plenerze może być ciekawym doświadczeniem, które pozwoli rozwinąć Ci swój warsztat malarski. Jeśli do tej pory nie przyszło ci pracować twórczo na łonie natury i zastanawiasz się, jak się do takiej wyprawy przygotować, zapraszamy do zapoznania się z naszym krótkim poradnikiem, w którym pochylamy się nad wszystkimi aspektami malowania na świeżym powietrzu.

Czytaj więcej...

Z jakich usług warto skorzystać przed ślubem?

organizacja slubuOrganizacja ślubu i wesela wymaga załatwieniu wielu spraw związanych z ustaleniem przebiegu całej ceremonii, zadbaniem o odpowiednie stroje i oprawę wydarzenia. Konieczne jest także wynajęcie sali o odpowiedniej do liczby gości wielkości, opracowanie memu czy zadbanie o to, by goście przyjeżdżający z daleka mieli gdzie przenocować i wypocząć. Ważna jest też oprawa muzyczna. Żadna panna młoda nie może zapomnieć o wizycie u fryzjerki i wizażystki.

Czytaj więcej...

Jak wyglądały obrządki pogrzebowe dawnych Słowian?

pogrzebSłowiańskie obrzędy od wielu lat budzą zainteresowanie badaczy, a także zwykłych ludzi, których ciekawi to, w jaki sposób żyli nasi przodkowie i co było dla nich istotne. Tradycje dawnych Słowian kojarzą się z magią i mistycyzmem. Jednym z szczególnie istotnych wydarzeń dla ludów słowiańskich był pogrzeb i związane z nim obrządki. Jak one wyglądały? Dowiedz się więcej na ten temat.

Czytaj więcej...

Porcelana i zastawa stołowa jako ważne elementy posiłku

zastawa stolowaSposób podania posiłku ma niebagatelny wpływ na zadowolenie gości. Nawet najsmaczniejsze danie wiele straci, jeśli zaserwujemy je bez należytej staranności i w mało estetycznym otoczeniu. Z kolei pięknie udekorowany stół z posiłkami podanymi na porcelanowej zastawie podniesie rangę każdego spotkania. Dowiedz się, na co zwracać uwagę, szukając serwisu obiadowego do domu lub restauracji.

Czytaj więcej...

Internetowe wydawnictwo prasowe

Serwis Norbertinum.com.pl to najciekawsze wydarzenia z kraju i ze świata, ciekawe artykuły z dziedziny nauki, kultury, a także rzeczowe informacje prawne i ekonomiczne. Na Norbertinum.com.pl przeczytasz o wydarzeniach sportowych, poznasz ciekawe miejsca z działu turystyka i zapoznasz się z najnowszymi osiągnięciami techniki.

Kontakt

Sitte.pl

kom: 606 281 023
tel: 81 473 2011

e-mail:  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.