wtorek, maj 17, 2022
image image image image
Wiosna - uciążliwy okres dla alergików Gdy dni się wydłużają, a słońce lekko zbliża się do Ziemi zaczyna się następny okres wegetatywny roślin. Czytaj cały artykuł
Technologia vs sen Od jakiegoś wskazuje się na istnienie nowej choroby - bezsenność technologiczna. Pojęcie brzmi tak bardzo odlegle, że nawet nie myślimy, co oznacza i czy nas dotyczy. Jednakże okazuje się, że to temat o wymiarze ogólnospołecznym, wprost globalnym. A wyjątkowo dotyczy grup, które w rozległym zakresie są zinformatyzowane oraz użytkują innowacyjnych technologii. Czytaj cały artykuł
Flokowanie produktów Konsumenci od dawna poszukują niebanalnych i unikatowych towarów. Zwracają uwagę nie tylko na funkcjonalność, ale również na estetykę i wygląd. Poszukują przedmiotów, które w wyrazisty sposób oddadzą ich ulubiony styl i upodobania. Czytaj cały artykuł
Eleganckie schody i balustrady Gdy mamy dom piętrowy należy zagwarantować łączność pomiędzy piętrami. Dla niewielkich domów, które mają dwa, maksimum trzy piętra, wyjście w postaci windy (która sprawdza się doskonale w wypadku wielopiętrowych budynków) będzie niepraktyczne a dodatkowo nieoszczędne. Czytaj cały artykuł

Jak rozsądnie zaplanować swoje postanowienia noworoczne?

postanowienia noworoczne 04Zbliża się nowy rok i prawdopodobnie większość z nas podejmuje się podsumowania mijających dwunastu miesięcy. Okazuje się, że w mniej rozmyślamy o naszych sukcesach, a stanowczo więcej wspominamy porażki, niezrealizowane marzenia i kłopoty. W szczególności zaś myślimy o niedotrzymanych obietnicach z lat poprzednich. O ile rozpoczęcie kolejnego roku dla wielu jest znaczące i wręcz pobudzające do podjęcia śmiałych wyzwań, to okazuje się w większości przypadków, że gdy upłynie miesiąc lub dwa gorliwość do przemian słabnie lub ginie zupełnie. Według ostatnich badań ludzie wykazują tendencję do zarzucania swoich noworocznych postanowień w czasie siedmiu tygodni - to bardzo krótki okres. Zastanówmy się przeto, co bywa przyczyną tak szybkiego porzucania swoich postanowień noworocznych i jak temu zaradzić.

Statystyki odkrywają, że w ostatnich latach społeczność niepomiernie wiele czasu myślą o planowaniu nowego roku. To dlatego, że współczesne czasy całkiem istotnie zapisują się w historii ludzkości wskutek na powszechny problem pandemii koronawirusa. Ludzie w swoich postanowieniach noworocznych niezwykle gorliwie koncentrują się na problemach natury psychicznej, następnie nad zdrowiem fizycznym, dopiero na końcu nad kwestiami finansowymi. Wszystkie te zakresy planowanych zmian są dość zawiłe, arcyważne, ale i zawikłane. Jak wobec tego mądrze podjąć i przewidzieć nowe wyzwania, żeby dać sobie szansę na zrealizowanie planu?

Na początek twoje plany na nowy rok muszą być wyraźnie wyznaczone i szczegółowo wyznaczone. Wpierw zastanów się nad potrzebą uskutecznienia zamiaru, to ma być twój własny, osobisty program, a nie efekt mody. Jeśli przewidujesz, że w twoim życiu czas na metamorfozy, to drobiazgowo określ co, w jakim czasie i jakim sposobem chcesz zmienić. Myśl właściwymi kategoriami - nie podążaj za wskazówkami przyjaciółki, bądź jakiegoś bloga, bo bardzo szybko okaże się, że to w twoim przypadku może się nie sprawdzić. Jeśli umiesz opisać, co chcesz odmienić i jesteś przekonany, że to jest dla ciebie istotne - postaraj się pozyskać na to zagadnienie jak najwięcej specjalistycznej wiedzy z wiarygodnych, rzeczowych źródeł. Wszystkie postanowienia noworoczne dotyczące domen zdrowia, zarówno psychicznego i fizycznego zawsze potrzebują oparcia w medycznej wiedzy. Skonsultuj się z lekarzem, dietetykiem, bądź psychologiem. To podłoże, aby po pierwsze zrozumieć skalę potrzeby naprawy swojego zdrowia, a po drugie żeby być w stanie rozumieć okazję spełnienia takiego planu w przeciągu przyszłego roku. w dużej mierze łatwiej będzie rozeznać się to, że na przykładowo schudłaś 5 kilo, a nie 10 bądź to, że do odejścia z nałogu potrzeba bardzo wiele czasu i przyjacielskich, wspierających ludzi dookoła. Skoro przed tobą następne 12 miesięcy, to pożądane byłoby wystartować już z jakimś sprytnym, konkretnym i możliwym planem.

Nieco inaczej wygląda kwestia z postanowieniami na sprawa naszych postępowań. Uzależnienie od Internetu, portali społecznościowych nim nie jest. Bo to bardzo znaczny problem i wymaga stanowczo pomocy psychologicznej. Skorzystanie z wskazówki profesjonalisty jest jedyną mądrą decyzją, jaką powinno się podjąć w takiej sytuacji. Jednak w sytuacji, gdy mamy kontrolę nad swoim czasem spędzonym w sieci i potrzebowalibyśmy nieco przerobić swój harmonogram dnia, dobrze byłoby samemu podjąć namacalne działania. Bardzo optymalnym rozwiązaniem będzie po prostu odszukanie sobie nowego pasja, najlepiej powiązanego z ruchem fizycznym lub wymagającego naszego zaangażowania bez użycia komputera, bądź smartfona. Dobrze jest także narzucić sobie pewną dyscyplinę i wprowadzić kontrolowanie czasu spędzonego w sieci. Czasem trzeba jedynie sprawdzić licznik godzin które spędziliśmy w portalach społecznościowych, aby mieć wystarczający impuls do wyszukiwania innych rozrywek.

Podejmowanie noworocznych postanowień dotyczących spraw finansowych jedynie z pozoru jest łatwiejsze. Osoby, które decydują się na zmiany w swoim budżecie powinny bardzo racjonalnie przemyśleć wszelkie szczegóły, bez rozpisania korzyści, etapów i różnych alternatywy, raczej nie uda się zrealizować luźno podjętej decyzji o odkładaniu, czy inwestowaniu. w dużym stopniu łatwiej zdołasz takie postanowienie uaktualnić, zamiast całkiem go zaniechać, jeżeli sporządzisz swój własny personalny biznes plan.

Niezależnie od tego jak istotne noworoczne plany na nadchodzący rok pragniesz podjąć, powinieneś być sprawiedliwy wobec siebie od początku. Wszystkie zmiany, jakich planujesz dokonać będą dotyczyły zwłaszcza: twojego ciała, twojej sytuacji, twoich pieniędzy. Dobrze jest zatem dla swojej własnej motywacji prowadzić notatki, zawierające wyraźnie i dokładnie ustalone instrukcje, jak i opisujące postępy realizacji. Taka rozpisana strategia wesprze nie tylko w dopingowaniu do dalszej pracy, ale także w zreasumowaniu rezultatów na koniec 2022 roku.

Internetowe wydawnictwo prasowe

Serwis Norbertinum.com.pl to najciekawsze wydarzenia z kraju i ze świata, ciekawe artykuły z dziedziny nauki, kultury, a także rzeczowe informacje prawne i ekonomiczne. Na Norbertinum.com.pl przeczytasz o wydarzeniach sportowych, poznasz ciekawe miejsca z działu turystyka i zapoznasz się z najnowszymi osiągnięciami techniki.

Kontakt

Sitte.pl

kom: 606 281 023
tel: 81 473 2011

e-mail:  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.