piątek, lipiec 01, 2022
image image image image
Wiosna - uciążliwy okres dla alergików Gdy dni się wydłużają, a słońce lekko zbliża się do Ziemi zaczyna się następny okres wegetatywny roślin. Czytaj cały artykuł
Technologia vs sen Od jakiegoś wskazuje się na istnienie nowej choroby - bezsenność technologiczna. Pojęcie brzmi tak bardzo odlegle, że nawet nie myślimy, co oznacza i czy nas dotyczy. Jednakże okazuje się, że to temat o wymiarze ogólnospołecznym, wprost globalnym. A wyjątkowo dotyczy grup, które w rozległym zakresie są zinformatyzowane oraz użytkują innowacyjnych technologii. Czytaj cały artykuł
Flokowanie produktów Konsumenci od dawna poszukują niebanalnych i unikatowych towarów. Zwracają uwagę nie tylko na funkcjonalność, ale również na estetykę i wygląd. Poszukują przedmiotów, które w wyrazisty sposób oddadzą ich ulubiony styl i upodobania. Czytaj cały artykuł
Eleganckie schody i balustrady Gdy mamy dom piętrowy należy zagwarantować łączność pomiędzy piętrami. Dla niewielkich domów, które mają dwa, maksimum trzy piętra, wyjście w postaci windy (która sprawdza się doskonale w wypadku wielopiętrowych budynków) będzie niepraktyczne a dodatkowo nieoszczędne. Czytaj cały artykuł

Nieruchomości

Na czym polega fit out?

Depositphotos 227554992 XLCharakter i typ przestrzeni, jaka otacza człowieka w bardzo znacznym stopniu modelują komfort i jakość naszego życia. Okazuje się, że otoczenie ma niezmierny wpływ nie tylko na nasze samopoczucie i nastrój, ale również na wykonywane przez nas czynności i realizację zadań. Dlatego też niezwykle ważne jest takie zdefiniowanie otoczenia, aby jego funkcjonalność była odpowiedzią na potrzeby użytkowników.

Czytaj więcej...

Jak przewidzieć wiosenne porządki?

wiosenne porzadki 04Gdy zbliża się wiosenny czas, codziennie świat staje się bardziej dynamiczny i barwny. Chociaż dni są jeszcze zimne, a noc zakrywa ziemię szronem, to jednak intensywne, jaśniejące promienie słońca, napęczniałe pąki roślin i donośne klucze powracających żurawi upajają nas ogromnym optymizmem. Wstępuje w nas nieodgadniona ciągota do przemian, do aktywności. Na wiosnę nieraz rozpoczynamy nowe diety, modyfikujemy nawyki lub fryzurę. Jednak dla wielu zakończenie zimy to czas na zrealizowanie wiosennych porządków. Pragniemy skrupulatnie zaprowadzić porządek i odświeżyć przestrzeń naokoło siebie, porzucić zbędnych rzeczy, które uzbieraliśmy w minionym okresie i posegregować garderobę.

Czytaj więcej...

W jaki sposób aranżacja wnętrza ingeruje na nasze samopoczucie?

wystroj 04W architekturze wnętrz bardzo dogłębnie dba się o stylistykę oraz funkcjonalność urządzanych przestrzeni. Nie od dzisiaj jednakże wiadomo, że przestrzeń, która nas otacza ma nadzwyczaj duży wpływ na nasze samopoczucie i usposobienie. Wobec tego współczesne, nowoczesne nurty architektoniczne mocno inspirują się psychologią, behawiorystką, czy socjologią. Powstające zatem obecnie projekty dbają nie tylko o piękno i wygodę domu, ale też o wyśmienite nastrój jego lokatorów. Lecz nim pobiegniesz do najdroższego projektanta w mieście, dowiedz się, w jaki sposób aranżacja wnętrza wpływa na nasz nastrój i co sam mógłbyś odmienić.

Czytaj więcej...

Ergonomia przestrzeni i psychiki

ergonomia przestrzeni 01Zakresem naszej egzystencji, odczucia wygody, spełnienia, a przede wszystkim słusznej formy psychicznej jest przestrzeń, w której przebywamy. Prawidłowo zorganizowana przestrzeń w domu, w miejscu pracy to wymóg harmonijnego życia. W poniektórych miejscach odczuwamy odpoczynek i relaks, w innych zaś czujemy się przytłoczeni i zmęczeni.

Czytaj więcej...

Nowoczesna balustrada - styl i bezpieczeństwo

balustrady schodowe 04Dla wielu z nas minione lata były dosyć ciężkie. Lecz okazało się, że Polacy są jednak przewidującym i operatywnym narodem. Właśnie chwiejność na rynku gospodarczym, niekorzystne oferty lokat bankowych a także racjonalne myślenie o zabezpieczeniu się na czas przyszły sprawiły, że w branży budowlanej nastąpił następny boom. Budowa nowego domu okazała się nie tylko potrzebą poprawienia warunków mieszkalnych, ale również konieczną i zyskowną lokatą.

Czytaj więcej...

Drewno kontra cegła - domy z drewna

drewniane domy 04Drewniane domy mieszkalne to tak po prawdzie budowlane puzzle. Wysublimowana technologia, z przyczyny której powstaje nowomodny dom przy minimalnym wykorzystaniu produktów budowlanych oraz zoptymalizowanej pracy wykonawców staje się konkurencją dla chat stawianych tradycyjnie, to znaczy z betonu komórkowego czy też cegły. Dlatego też domy drewniane mają liczne zespół zapaleńców. Drewniane konstrukcje własną sława zawdzięczają początkowym zaletom drewna tj. wytrzymałość konstrukcyjna, należyta izolacja, drobna bezwładność termiczna, ułatwienie obróbki jak również wysoki plus estetyczny. Z drewna możemy stawiać domy różnej wielkości, o umownej strukturze (w miarę dopuszczalnej przez normy remontowe) i w różnych technologiach spojenia (na sucho, na kołki, wpusty itp.).

Czytaj więcej...

Budowlana przerwa zimowa - czy czy to dobry pomysł?

budowlany 01Z nadciągającą nieubłaganie zimą każdego roku, co niektóre załogi ogólnobudowlane wykonują prace wykończeniowe wewnątrz domu. Choć nie jest to regułą, to mimo tego należy dom konserwować przed opadami śniegu, deszczu oraz dodatkowo mrozów, które potrafią zaskoczyć. Czy jest sens, aby zatrzymać kompletnie prace na zimę? A może wcale? Na te pytania musi każdy w rozstrzygającym rozrachunku odpowiedzieć na własną rękę. Aczkolwiek każdemu inwestorowi zależy na osłonięciu niewykończonych i narażonych na zawilgocenie elementów domu. W dłuższej perspektywie będzie wstanie to przynieść korzyści z samego tylko dobrego samopoczucia, że zrealizowało się wszystko, aby podczas powrotu na budowę po sezonie zimowym nie zastać pleśni, zniszczonych surowców i samego budynku.

Czytaj więcej...

Jaką kostkę brukową wybrać na wjazd?

kostka 66Jednym z najpopularniejszych sposobów na aranżację przydomowej przestrzeni jest wyłożenie kostki brukowej. By podjazd spełniał swoją funkcję, a zarazem był estetyczny, wymaga odpowiedniego zaprojektowania oraz wykonania. Kluczowy jest także materiał.

Czytaj więcej...

Eleganckie schody i balustrady

schody 1Gdy mamy dom piętrowy należy zagwarantować łączność pomiędzy piętrami. Dla niewielkich domów, które mają dwa, maksimum trzy piętra, wyjście w postaci windy (która sprawdza się doskonale w wypadku wielopiętrowych budynków) będzie niepraktyczne a dodatkowo nieoszczędne.

Czytaj więcej...

Zadbaj o bawełnianą pościel

posciel bawelniana 02Pościel bawełniana to bardzo dobry wybór, który sprawdzi się perfekcyjnie w każdej sypialni. Jednakże aby móc w pełni korzystać z jej zalet, a tym samym nieco przedłużyć jej zdatność do stosowania jak również zachować komfort snu, warto szczególnie mieć na uwadze, jak należycie o nią dbać.

Czytaj więcej...

Internetowe wydawnictwo prasowe

Serwis Norbertinum.com.pl to najciekawsze wydarzenia z kraju i ze świata, ciekawe artykuły z dziedziny nauki, kultury, a także rzeczowe informacje prawne i ekonomiczne. Na Norbertinum.com.pl przeczytasz o wydarzeniach sportowych, poznasz ciekawe miejsca z działu turystyka i zapoznasz się z najnowszymi osiągnięciami techniki.

Kontakt

Sitte.pl

kom: 606 281 023
tel: 81 473 2011

e-mail:  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.